Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2005., 08:26   #1
Zemljisne knjige na internetu

Zemljisne knjige na internetu, projekt krece, povijesna prekretnica, Sanader se slika ... pa da probam i ja. Stranica se sporo ucitava, ali nije bitno - ipak je to prvi korak. I na kraju - 500 Internal Server Error.
Znači klasična priča: novinari otiąli, reflektori se ugasili i to je to.
Nema nam ravnih.
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 09:17   #2
Da, i ja se ponadao, ali izgleda da se opet vraćam uzgajanju vena stajačica u redovima
Bilo bi i čudno da radi s obzirom da zg-gruntovnica ni nema izlaz na net unatoč super-kompjuterizaciji.
-arhivar- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 09:38   #3
Quote:
-arhivar- kaže:
Da, i ja se ponadao, ali izgleda da se opet vraćam uzgajanju vena stajačica u redovima
Bilo bi i čudno da radi s obzirom da zg-gruntovnica ni nema izlaz na net unatoč super-kompjuterizaciji.
ja sam našao u jednoj državnoj službi čovjeka koji je na plaći kao stručnjak za informatiku koji mi objašnjavao sasvim ozbiljno kako je puno posla s kopiranjem CD-a barem nekoliko dana mu je potrebno da to napravi
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 12:29   #4
A jebiga. Tko zna koliko je ljudi navalilo na to.

Sviimaju hrpu zemlje, majku im.

A kažu da su Hrvati siromašni.

Pretpostavljam da će to proradit' kroz dan-dva.
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 12:31   #5
Quote:
go2slep kaže:
ja sam našao u jednoj državnoj službi čovjeka koji je na plaći kao stručnjak za informatiku koji mi objašnjavao sasvim ozbiljno kako je puno posla s kopiranjem CD-a barem nekoliko dana mu je potrebno da to napravi
joj

a ja nadobudno jučer točno u 16:00 čekam i ništa
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 12:33   #6
jel imate hrvati neku stranicu gdje su ortofoto snimci vaše cjele države?
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 12:34   #7
"Sustav je preopterećen, molimo pokušajte kasnije"

Koji su to luzeri pa što su oni mislili da će se dva-tri čovjeka logirati...i onda imaju obraza srati o on-line prijavama poreza, glasovanjima i ostalim čudesima, sinoć kod Kloferke u Otvorenom...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 12:34   #8
Quote:
łvek kaže:
Sviimaju hrpu zemlje, majku im.
a čuj malo je hrvata a puno je hrvatske zemlje al dobro je dok je ta zemlja u hrvatskom vlasništvu to ti je kao jedno sretno malo dioničko društvo
a knjige na netu? ma jeste blesavi kad ste povjerovali nebu to proradilo do 2010
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 13:50   #9
vidi stvarno - ne ide!
Malta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 14:07   #10
Ma ako si uporan ipak ide. Našla sam svoj zemljišni izvadak za provinciju, ali za onaj u metropoli ne ide.
žensko nepametno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 14:14   #11
dan prije (utorak) bila sam u gruntovnici i moram pohvaliti
1. info pult u predvorju- žena ljubazna, iscrpni podaci,
2. brojeve - nema čekanja u redu i uzgajanja vena, nego sjedneš u fotelju, čitaš nešto i pratiš pomalo brojeve
3. u unutarnjoj dvorani na terminalu možeš vidjet stanje svih svojih (a bome i tuđih) zahtjeva

jučer i danas probam na netu, a tamo - ništa :
Connection to server e-izvadak.pravosudje.hr failed (Connection actively refused by the server.)
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 14:23   #12
Quote:
albundy kaže:
jel imate hrvati neku stranicu gdje su ortofoto snimci vaše cjele države?
postoji crno bijeli ortofoto za cijelu zemlju. zagreb, a možda i još pokoji grad, imaju novi ortofoto u boji od pred par godina.

ništa od toga nije na webu niti će biti u skorije vrijeme. to je radila privatna firma i ona živi od toga.
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 14:42   #13
Quote:
funat kaže:
postoji crno bijeli ortofoto za cijelu zemlju. zagreb, a možda i još pokoji grad, imaju novi ortofoto u boji od pred par godina.

ništa od toga nije na webu niti će biti u skorije vrijeme. to je radila privatna firma i ona živi od toga.
Hvala za odgovor, jer sam tražio po netu pa ništa pronašao .
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 14:45   #14
firma koja ima snimke, ako imaš par stotina KKn: www.gisdata.com
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 14:52   #15
Quote:
funat kaže:
firma koja ima snimke, ako imaš par stotina KKn: www.gisdata.com
Hvala nije mi toliko hitno.
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 15:03   #16
Evo jednog dobrog ortofoto Obrežje-Bregana.
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 16:25   #17
Quote:
Oracle Application Server 10g Release 2 (10.1.2) is an integrated, standards-based application platform suite that allows organizations of all sizes to respond better to changing business requirements.

The Oracle Application Server application platform suite can improve your organization's ability to predict and respond to market dynamics, enhance productivity, and simplify your information technology environment, all while allowing you to use your existing investments to their full potential. Oracle Application Server 10g Release 2 (10.1.2) achieves these goals through:

*

Service-Oriented Computing: Oracle Application Server uses a service-oriented computing architecture to facilitate the development of enterprise applications as business services, which enables you to build a flexible enterprise application infrastructure.
*

Grid Computing: The Oracle Application Server architecture coordinates the use of large numbers of low cost, modular servers and storage to act as one large computer to run your enterprise applications. This allows you to start small, minimize unused resources, and add processing or storage capacity as you need it.

Već mijenjaju server?
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 16:33   #18
a čuj ima tog puno a treba prvo iskopirat sve na diskove pa s diskova na novi server ma pizdarija... puno posla
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 17:21   #19
Joooj, sav sam se polomio da otvorim stranicu, al' nema šanse..., bandwidth im je premali. Tek sad se vidi kolika je bila potreba da se ovo uvede, ali hitno moraju povećati protok podataka, ili je cijeli projekt u qurtzu !!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 21:32   #20
Quote:
albundy kaže:
Evo jednog dobrog ortofoto Obrežje-Bregana.
U pravnoj državi javiš se onima koji su za to plaćeni: www.dgu.hr
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.