Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2010., 17:24   #1
Biologija

Ajde, znam da nas ima...
Kako ide?
__________________
All is relative...
Ushikana Riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:42   #2
a ono... ...da li znaš da li postoji neki priručnik/skripta/nešto..
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:51   #3
hm, ja sam prilikom učenja napravio skriptu detaljno prema onim proširenim smjernicama u katalogu, ima stvarno pun krc gradiva, nekih 100 stranica sam ispisao a tek sam došao do probavnog sustava i hormona.
ajd prepisat ću u wordu pa budem stavia, ionako trebam sve opet ponovit više puta... a btw tipkam ko zmaj , tako da za nekih 5-6 dana pomalo to prepišem, ako neko nađe skriptu neka posta, da se ja ne moram zahebavat
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:55   #4
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
hm, ja sam prilikom učenja napravio skriptu detaljno prema onim proširenim smjernicama u katalogu, ima stvarno pun krc gradiva, nekih 100 stranica sam ispisao a tek sam došao do probavnog sustava i hormona.
ajd prepisat ću u wordu pa budem stavia, ionako trebam sve opet ponovit više puta... a btw tipkam ko zmaj , tako da za nekih 5-6 dana pomalo to prepišem, ako neko nađe skriptu neka posta, da se ja ne moram zahebavat
Sta drugo rec nego znaci trebalo bi imat oko koliko str. jos jedno pitanje jel ulaze pitanja iz 4.te godine, genetika Darwin i ekipa?
MariNero91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:57   #5
Ma ulazi Darwin, Morgan i ostatak ljudi ...
što se tiče skripte
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:58   #6
A za koji fax vam je bio..da vidim kako stojim s konkurencijom
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:00   #7
ma ovako ću sebe prisilit da sve ponovim, jer vidit ćete ima stvarnooo puno detalja, od jebenih kornjača do sastava kloroplasta.... ali ništa nema dodatnog gradiva sve je točno po katalogu, mogli su ipak sužit malo sve to jebemu.
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:02   #8
a sto je najgore tu mi sustav ne moue nista puno pomoc, jer to su pojmovi jako bliski, lakse pogodit pitanje za milju kod Tarika, nego ovdje odg na pitanje. Bit ce tesko..
MariNero91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:02   #9
na sustav mislio sam sustav eliminacije
MariNero91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:07   #10
za Pravni pa se ti misli! volim BIO, hehe .. sala pa ima se tu svega na odabiru, uglavnom medicina i sumarstvo, svasta sam ja tamo nacacko lol
MariNero91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:18   #11
ajd da rečem jednu tehniku koja je meni od veeeeelike pomoći pri učenju biologije pošto ima krcato gradiva, morate je probat !
prije nego krenete morate bit potpuno opušteni, klasika pomaže
ovako: uzmete prazan list papira, na njemu napišete bilo koju riječ vezanu za biologiju, može to bit atom,čovjek,mitohondrij... i zaokružite je! zatim iz tog kruga povučete dvije crte, na te crte nadovezujete novi krug , u njemu upišete bilo što vezano za tu riječ( ali mora bit iz biologije), zatim na taj krug ponovo povučete dvije crte i tako sve dok ne ispunite cijeeeli papir.
Nevjerojatno je koliko ćete toga ispisat na papir. tako ćete ponoviti sve gradivo i točno saznatio koliko znate i što vam iz svega toga nije baš skroz jasno...

to je malo naprednijji način učenja, ali je dosta lagan za naučit, evo ja sam ga savladao u roku 5 min ,to su inače "mind maps".
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:25   #12
zanimljivo...

Ja citam i podcrtajem, i kad procitam koliko planiram, prodjem sve iz pocetka izvlaceci na papir natuknice, cesto samo meni razumljive kako treba
Ima strelica, zaokruzivanog, podebljavanog...svega...i nerijetko 'pricam' sama sa sobom o necemu...

Kad se sretnem sa zadacima, ukoliko nesto i nisam u potpunosti zapamtila, moj nacin sortiranja podataka dosta stvari ostavi mi 'vizualno' u glavi i stvarno se u vecini slucajeva uspijem sitit o cemu se radi...sjetim se kako otprilike to izgleda na papiru, posto obicno je tu uklopljena neka moja asocijacija ili 'privatni naziv' necega, uspijem se sitit sta sam sama sa sobom 'raspravljala'...tj.znam kako razmisljam i sjetim se zasto sam nesto nekako nazvala, i to mi automatski 'vrati' jos dosta misli vezanih uz taj pojam...
__________________
All is relative...
Ushikana Riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:29   #13
ja isto imam neke svoje asocijajacije koje razumijem samo ja...i isto stvaram neke razumljive kratice kad treba nešto zapamtiti....
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:57   #14
ajme vi se svi pripremate sve u 16. ja sam tek neki dan nabavila 3 knjige. još mi 3. razred fali.. i pospremila sam ih negdje..valjda ću ih nać do ispita
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 19:50   #15
ja san još u 1. polugodištu prošla prvi razred i dalje nisan ništa. jbga, iman prolitne praznike za to.

iman neke skripte iz pomaka, ako nađen, uploadat ću ode
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 19:56   #16
Quote:
Moschino_girl kaže: Pogledaj post
ja san još u 1. polugodištu prošla prvi razred i dalje nisan ništa. jbga, iman prolitne praznike za to.

iman neke skripte iz pomaka, ako nađen, uploadat ću ode
Iman i ja te, samo ne znan kako to stavit ovdje.. A pripreme za bio. idu jako sporo s obziron na sve obaveze u školi i jučer i danas matura...
margyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 20:08   #17
http://rapidshare.com/files/36510171...ogija.pdf.html evo link za skripte za biologiju
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 20:32   #18
Na www.drzavna-matura.com se nalazi skripta iz biologije, također.
racionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 21:26   #19
bio mi treba za medicinu koja mi je 3. odabir...jer se povodim za tim da tko nije 100% siguran da to želi ne bi to trebao upisivati jer je prestresno i zahtijevno zanimanje.. a ja naravno nisam sigurna..

spremati se nisam počela, a mislim da ni neću pretjerano, malo čitkarat prije i tjedan dana prije baš učit.... ... a to vjerojatno neće biti dovoljno ( samo da se ponovi, bar, rezultat od probne)
na fiziku se moram više bazirat jer ju slabije znam, a i za više fakulteta mi je potrebna ... ufff
__________________
Is a dream a lie if it don't come true
Or is it something worse ?
yell_ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 21:55   #20
Moschino girl..imaš kavu :P
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.