Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2024., 16:04   #1
Domace sirovo mlijeko

Cital sam dosta o tome. I svasta se tu pise. Ima nekih novih istrazivanja? Pijete li svjeze domace kravlje mlijeko? Svjeze ili prokuhano? Zanimaju me vasa iskustva. Znam da svjeze ima najvise dobrih sastojaka u sebi ali opet kazu da postoji veca sansa da pokupite neku stetnu bakteriju. Koliko vas pije sirovo mlijeko da ga prije ne prokuha?

Poslano sa mog SM-S906B koristeći Tapatalk
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 10:41   #2
Povremeno nabavim domace kravlje (malo rjedje kozje) mljeko, od kravljeg pravim iskljucivo jogurt ili kefir, tako da ga svakako moram zagrijat pa ga onda usput i samo nakratko prokuham. Sigurno da domace/neobradjeno ima vise bakterije u sebi jer jogurt ispadne pre dobar!
Sto se tice pit domace mljeko osim ako nije iskljucivo od tvoje krave u tvojoj stali ti tu ovisis o dosta faktora da bi riskiro, od cistoce posuda onoga tko je pomuzao kravu, jeli s cime pomijesao to mljeko, transportu do placa, uvijetima u kojem je bilo mljeko - sunce, toplo, hladno.. ne isplati se riskirat
Degliorsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 10:52   #3
Da, kuzim, hvala na odgovoru.

Poslano sa mog SM-S906B koristeći Tapatalk
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 17:08   #4
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Pijete li svjeze domace kravlje mlijeko? Svjeze ili prokuhano? Znam da svjeze ima najvise dobrih sastojaka u sebi...
po nutrijentima su identična

https://www.healthline.com/nutrition/drinking-raw-milk
https://www.fda.gov/food/buy-store-s...lk-consumption

koristim isključivo pasterizirano, također i za izradu domaćeg kefira..
__________________
Only through the elimination of violence can we achieve world peace.
Young Lad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.