Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2008., 14:33   #21
iskreno nema baš rehabilitacije
moguće je samo poboljšanje, a ne ozdravljenje

djed mi je umro od posljedica moždanog, ali on je imao visok tlak
također je bio svjestan svega samo otežano gutanje i govor...

o iskustvima u bolnici ne želim pričati
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:58   #22
pa nije ti baš situacija tako jednostavna, naime iako sama lezija na mozgu je nepovratna nakon par sati, funkcija se može u potpunosti povratit, al naravno ne u svim slučajevoma, ovisi o mnogo čimbenika...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 08:23   #23
bog.

prenijet cu frendu ovo za krapinske toplice. nadam se da ce mu pomoci.
svima, hvala najljepsa na odgovorima.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:56   #24
mozdani udar u 26 godini

Imam prijatelja koji je prije par mjeseci imao mozdani udar. Ima samo 26 godina. Imao je suzenje neke zile u malom mozgu i tri izljeva. Ostecene su mu glasne zice, tesko prica, ostecen mu je centar za ravnotezu. Ima jedan spsuten kapak, nema osjecaja u lijevoj strani tijela ima problema sa lijevom nogom i rukom, osjeti dodir ali ne ipromjene temperature.
Znam da je oporavak dug i tezak, ali me zanima kao ce se njegov oproravak odvijati s obzirom da je mlad i da li ce moci ikada vise funkcionirati kao normalan covjek tj. penjati se sam uz stepenice, ici na posao, vozti auto i sl....
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:44   #25
ajoj.

dečko što ga ja znam nije doživio moždani, nego prometnu u kojoj je zadobio teža oštećenja mozga i bio u komi neka 2, 2 i pol mjeseca.
sve sa svoje 23 godine.
sada ima 29.

i... hm.. bilo je teško. jako, jako teško.
tu će trebati enormno puno VOLJE od strane njega samoga i njegovih bližnjih.

ovaj dečko se jako dugo liječio, išao na vježbe, bio uporan, uporan, uporan...
i onda se na kraju ispostavilo da je to to.
da bolje od toga neće nažalost biti.

uglavnom, ok je, ali taj dečko i onaj prije nesreće nemaju apsolutno nikakve veze jedan sa drugim, ovaj je potpuno drugačiji. i fizički i kao ličnost.

tako da ne znam, sve ti je to relativno.
ili će se teško oporavljati...
ili će se lako oporavljati...
ili se neće nikada oporaviti (ne daj bože)...
a ili će se oporaviti toliko da će biti skoro kao da mu ništa nije ni bilo (daj bože)...

sve je to jako relativno i ovisi od osobe do osobe.

ali biti će teško, trebati će jako puno truda, živaca i volje. pogotovo njegove.
i vjerujem da će rezultata itekako biti.

reci mi, kako se ponaša, jel se i tu nešto promijenilo?
Kay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:48   #26
pa uglavnom je zadrzao svoj duh, voli da se zeza...onako malo je postao svijesnij zivota, okrenuo se vise vjeri i trudi se svim silama da bude opet normalan. Inace je jaka licnost i ima potporu porodice i prijatelja.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:57   #27
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
pa uglavnom je zadrzao svoj duh, voli da se zeza...onako malo je postao svijesnij zivota, okrenuo se vise vjeri i trudi se svim silama da bude opet normalan. Inace je jaka licnost i ima potporu porodice i prijatelja.
da, i ovaj je zadržao svoj duh, uvijek je bio vesela osoba, ali...

npr. nikada u školi dok je još išao u školu recimo nije volio učiti, uvijek mu je sve drugo bilo bitnije... nakon nesreće i svog tog pakla čovjek završi dvogodišnji fakultet!!!!!

razumiješ, odjednom su mu knjige, znanost, proučavanja... sve mu je to postalo jako zanimljivo.

ostao je veselog duha, ali uvijek se vidi da to jednostavno više nije ta osoba i da nikada neće ni biti.

hodanje... onako, klimavo, ali se kreće, a trebalo mu je vježbi i vježbi, godina da to uspije sam.
recimo auto je vozio prije toga, čak bi išao i na utrke, a sada nema šanse.
sam je svjestan da nikada neće moći voziti auto jer mu to centar za ravnotežu ne dopušta.

meni ga je žao radi tih nekih stvari... prijatelji su otišli od njega... sve se nekako promijenilo...
a on tako dobar...

nemoj se nikada okrenuti od tog svog prijatelja molim te...
možda će kroz cijeli taj proces biti teško i tebi, možda će on biti povremeno i jako nervozan, nerazuman, svadljiv, ali molim te imaj razumijevanja i nemoj mu nikada okrenuti leđa kao što su to dečki napravili ovom mom... koji puno puta nije bio niti svjestan određene situacije.

mozak je čudo samo takvo...
Kay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 02:22   #28
postoji šansa i to dobra da se u potpunosti oporavi, posebice jer nema nekih drugih bolesti koje bi upsoravale/spriječavale rehabilitaciju ali pitanje je zašto je on dobio moždani udar u 26. godini? on spada u visokorizičnu skupinu ljudi i ako se problem i otkrije i ne izliječi bit će cijeli život u toj istoj visokorizičnoj skupini a o tome će mu između ostalog ovisiti normalnost njegova života.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 20:42   #29
moždani udar

Prije dva dana dok sam bila na poslu jednostavno mi je odjednom pred očima bila jedna crna točka.
Nisam mogla nista pročitati jer na koje god mjesto fokusiram pogled samo vidim crnu točku a na uglu oka sve sam vidjela jako zamagljeno.
Dosta sam se prestrašila i nakon 15-tak minuta mi je to prestalo.
pomislila sam da je tlak jer imam nizak tlak pa sam mislila da je to od toga međutim kad sam to spomenula svojima to ih je asociralo na moždani.
Sada se dobro osjećam.
Dali je to doista moždani?
darima01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 21:31   #30
vrlo moguće da si imala TIA-u. idi kod svog liječnika pa na pregled neurologa i oftalmologa.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 15:47   #31
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
vrlo moguće da si imala TIA-u. idi kod svog liječnika pa na pregled neurologa i oftalmologa.



Hvala na savjetu.

Možete li mi pojasniti šta znači "TIA-u"?


Zahvalna plavuša
darima01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 15:54   #32
http://www.lepoizdravo.com/?l=sr&a=1830
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 01:04   #33
imala sam mozdani prije 2 god. Od tada mi je desna strana tijela djelomicno oduzeta. Moj problem je sto me desna strana jako boli, trne i imam osjecaj kao da ce se odvojiti od tijela. U trenutku mozdanog udara osjetila sam jak udarac u ledja. Mislila sam da me je nesto udarilo,a ustvari je to bio mozdani sa krvarenjem u mozgu. Moze li mi to netko objasniti i kako da smanjim ove bolove
mirakul11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 12:04   #34
Pokušaj otići, ako još nisi, u neku od Ambulanti za bol koje djeluju u svakoj većoj bolnici. Nekome nešto pomaže, valjda će se naći nešto što ti može olakšati bolove.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 00:30   #35
Obisla sam sve doktore: kardiologa, internistu, fizijatra, prosla toplice. Njihov je odgovor da tako mora biti jer to je posljedica mozdanog. U amb. za bol nisam bila i nekako sam izgubila vjeru da ce biti bolje. Probati cu jos i to mada se ne nadam puno.
mirakul11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:30   #36
Quote:
mirakul11 kaže: Pogledaj post
Obisla sam sve doktore: kardiologa, internistu, fizijatra, prosla toplice. Njihov je odgovor da tako mora biti jer to je posljedica mozdanog. U amb. za bol nisam bila i nekako sam izgubila vjeru da ce biti bolje. Probati cu jos i to mada se ne nadam puno.
Ja sam imala dva udara i to manja.Nekim čudom nemam večih problema.Jedino lijeva noga i ruka trnu i malo su kao "tuđe".Nemam bolova.Još mi je problem da se krečem na večim prostorima sa puno ljudi(pijaca,tržni centar i sl).Da li si bila na rehabilitaciji?Ja sam naručena 15.01.2009.Nadam se boljem.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:54   #37
U toplicama sam bila 3 puta i svaki dan vjezbam unatoc bolovima. Sportski sam tip i ovo mi se dogodilo od visokog tlaka. Desna strana mi je dosta "otisla", a i pomirila sam se s tim da vise nema povratka na staro. Samo se s ovim bolovima, koji ne prestaju, ne mogu pomiriti. Jos mi nije jasno, zasto sam osjetila udarac u ledja?!
mirakul11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 17:07   #38
ali od svih doktora kod kojih si bila ni jedan nije specijalist za bol dakle u amb za bol rade anesteziolozi i svakako bi ti preporučio otić u takvu jednu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:23   #39
Hvala ti na pomoci, svaki savjet mi puno znaci.
mirakul11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 16:14   #40
moždani udar

pliz help!Meni draga osoba je juče imala kao blagi srčani udar-došlo je do začeplenja žile.nije bio bez svijesti,čak j i komunicirao sa nama sinoć.doktori ništa ne govore nego da se nadaju s obzirom da je mlad,ne pušač,ne pije da bi tribalo bit ok!ako netko ima slična iskustva ili bilo kako da nešto zna,pliz javite mi!POZZZZZ i hvala unaprijed
daja123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.