Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2009., 05:28   #61
Najčešće nastupi naglo. Češće je ishemijski, uslijed začepljenja krvne žile. Ako dođe do pak do krvarenja, onda se u tom trenutku osjeti jaka bol. I naravno, neurološki ispadi, ali onda je već obično to to.

Eh, sad..., ima više, tako reći stupnjeva moždanog udara. Ne moraju svi biti dovršeni, da tako kažem. Ponekada su neurološke smetnje povratne pa se povuku nakon kraćeg vremena, i mogu se ponoviti.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 15:01   #62
potpuno mi je jasno da dolazi do zacepljena krvnih zila..no koji su uzroci i sto potice zacepljenje zila? sto bi trebalo izbjegavati?masnu hranu?
ketamine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 15:59   #63
Moj otac je imao nekoliko TIA-a (tranzitorna ishemijska ataka) što je kao "mini moždani" ili stanje "pred moždani". Ti napadi su izgledali tako da bi odjednom počeo nepovezano govoriti ili ne bi mogao reći što želi (zna šta hoće reći, a ne može izgovoriti), dva puta se samo "skljokao" na pod (bez gubitka svijesti).
Uglavnom ustanovljena mu je 40%-tna začepljenost stražnjih vratnih žila.

Pušio je godinama 2-3 kutije dnevno (prestao prije 2 ili 3 godine), masno ne jede, ne pije, ali živi pod stalnim stresom.

Ako sam ja dobro shvatila, čak i da se hraniš najzdravije na svijetu, ne pušiš, vježbaš i sl., ako si pod stalnim stresom, može doći do začepljenja jer se od stresa poremeti metabolizam i razgradnja masnoća
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 20:31   #64
treba vježbat prije nego se desi i to smanjuje količinu stresa.svi mi živimo pod stresom i boli nas glava.
ddejaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 21:27   #65
evo korisnog linka:
http://www.zena.hr/forum/forum_posto...ID=1554&page=1
ddejaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 16:52   #66
Blagi mozdani udar. Kako dalje?

Pozdrav,

kako se zivi nakon sto covjek pretrpi blagi mozdani udar?
Na sto bi se trebalo paziti?
Kolka je vjerojatnost da nastupi jaci udar?

Ukoliko netko ima bilo kakve informacije, bio bih zahvalan.

RoMi
Romi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 17:03   #67
manje stresa...
nwe biti u prebučnim prostorijama
ne alkohol
ne pušenje
ne masno
ne kihati
ne jako puhati nos
paziti da je stolica mekana
ne dizati teške predmete
ne se naglo saginjati
čim manje opterećenja za tijelo
ne se glasno i jako smijati...

neke od smjernica koje sam i sama dobila.
nema garancije da se neće ponoviti,

samo nada da se neće..

pozdrav
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:11   #68
problem je jedna zila u mozgu koja se mora operativnim zahvatom ukloniti. Da li zna netko kolko je taj zahvat opasan po zivot?
Romi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:00   #69
Liječnici vjerojatno znaju.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 14:35   #70
Terapija nakon moždanog udara

Pozdrav forumu

Član obitelji mi je imao moždani udar. MR kaže da je sada sve u redu.
No glavobolje i vrtoglavica su stalne.

Terapija - andol WTF

Znam da "razrijeđuje" krv, ali zar je to sve? Možemo li sami kupiti nekakve lijekove, nešto? Bilo što. Zar je moguće da ne postoji nikakva terapija nakon moždanog udara. Što bude - bude?

Unaprijed hvala!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 15:48   #71
Quote:
The-Trooper kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumu

Član obitelji mi je imao moždani udar. MR kaže da je sada sve u redu.
No glavobolje i vrtoglavica su stalne.

Terapija - andol WTF

Znam da "razrijeđuje" krv, ali zar je to sve? Možemo li sami kupiti nekakve lijekove, nešto? Bilo što. Zar je moguće da ne postoji nikakva terapija nakon moždanog udara. Što bude - bude?

Unaprijed hvala!
Postoji. Pravilna ishrana i reducirani stres do mogućeg minimuma, te redovite kontrole. Sve "ostalo" dogovoriti sa liječnikom. Ništa na svoju ruku.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 19:21   #72
Koliko član obitelji ima godina? Vrtoglavica i glavobolje su jedine posljedice? Jer ljudi znaju imati hemiparezu nakon udara i tada su nužne fizikalne terapije. Gdje se liječi ili se liječio. Vinogradska je referentni centar, pa bi bilo dobro tamo se konzultirati.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 11:32   #73
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Koliko član obitelji ima godina?
60

Quote:
Vrtoglavica i glavobolje su jedine posljedice?
Da.

Quote:
Jer ljudi znaju imati hemiparezu nakon udara i tada su nužne fizikalne terapije.
Ne.

Quote:
Vinogradska je referentni centar, pa bi bilo dobro tamo se konzultirati.
Nažalost, nismo iz Zagreba.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 11:33   #74
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
te redovite kontrole.
Da, i na kontroli kažu - ništa. I sve po starom...
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 12:27   #75
Sori što nisam od veće pomoći. No u svakom slučaju, super je što nije oduzet. A za ovo, možda otići privatnom neurologu na konzultacije. Ja ih znam 3, pa ako želite mogu poslati na PM preporuku.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 19:01   #76
Quote:
The-Trooper kaže: Pogledaj post
Da, i na kontroli kažu - ništa. I sve po starom...
Pa inzistirajte na konkretnim odgovorima, dužni su vam ih dati. Isto tako imate pravo i na drugo mišljenje. To što niste iz Zagreba nije razlog da ne zatražite mišljenje iz referentnog centra.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 16:02   #77
kada je bio mozdani udar? kakav je tlak? KOliko se sada krece? Ove smetnje mogu biti izravna posljedica mozdanog udara ali i nekih drugih stanja, koja cesto idu uz mozdani, tj predstavljaju rizicne bolesti za apopleksiju.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 09:07   #78
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
kada je bio mozdani udar? kakav je tlak?
U 6. mjesecu, a tlak je u redu.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:47   #79
Moja mama je imala 2 moždana udara, prvi pa za 3 mjeseca ponovo..
Imala je i visok tlak oko 250/120 i malo joj je lice bilo utrnuto i teže je govorila.. nakon 10 mjeseci dobila je tek terapiju u toplicama i sada je bolje.

Međutim ima jako velikih problema sa umorom i jako hladnim nogama i trncima. To ju jako plaši ( trnci).
Pretpostavljam da je hladnoća zbog cirkulacije ali ovo sa umorom i trncima je jako frustrira..žalila se nekoliko puta svom specijalisti i dr opće prakse koji samo slježu ramenima i kažu da pije i dalje tablete za snižavanje masnoće i tlaka + aspirin 100. da li je moguće da je taj umor od jakih ljekova?

Oprosti što sam zagnjavila tuđu temu ali stvarno mi ju je teško takvu gledati a neznam kome bi se više obratili.

Bila je i kod privatnika u klinici Dr Bates ali ništa..jednostavno je non stop jako umorna i samo joj se spava..već je prošlo više od godine dana.
stalno mi to govori a ja neznam kako da joj pomognem.

Ako netko ima bilo kakav savjet bila bi zahvalna.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 13:31   #80
''''''

Quote:
Planinarka kaže: Pogledaj post
Moja mama je imala 2 moždana udara, prvi pa za 3 mjeseca ponovo..
Imala je i visok tlak oko 250/120 i malo joj je lice bilo utrnuto i teže je govorila.. nakon 10 mjeseci dobila je tek terapiju u toplicama i sada je bolje.

Međutim ima jako velikih problema sa umorom i jako hladnim nogama i trncima. To ju jako plaši ( trnci).
Pretpostavljam da je hladnoća zbog cirkulacije ali ovo sa umorom i trncima je jako frustrira..žalila se nekoliko puta svom specijalisti i dr opće prakse koji samo slježu ramenima i kažu da pije i dalje tablete za snižavanje masnoće i tlaka + aspirin 100. da li je moguće da je taj umor od jakih ljekova?

Oprosti što sam zagnjavila tuđu temu ali stvarno mi ju je teško takvu gledati a neznam kome bi se više obratili.

Bila je i kod privatnika u klinici Dr Bates ali ništa..jednostavno je non stop jako umorna i samo joj se spava..već je prošlo više od godine dana.
stalno mi to govori a ja neznam kako da joj pomognem.

Ako netko ima bilo kakav savjet bila bi zahvalna.

I moj tata je bio umoran i usporen. Kad ga nešta pitaš treba mu dugo da nešta kaže, ali sve je znao.
mirna21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.