Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 23:29   #1
U cemu kuhate?

ajde da vas malo preslusam-nova sam ovdje i otkrivam cari foruma. inace, za mene kazu da fino i obilno kuham pa me eto medju vas koji volite papati i kuhati.

zanima me posudje u kojem kuhate. na moje veliko zadovoljstvo pronasla sam na jednom pijacu dobro, staro zemljano posudje. grdno sma se istrosila, ali ljudi moji, kako je gravce-tavce fino kad ga se napravi u zemljanoj zdjeli, ma mljac. o mesu, krumpiru, kolacima i ostalim divotama spremljenima u posudju od zemlje da ne pricam. to morate probati. strukli su fantazija, pecena patka, zapeceni mlinci, ma koji zepter.

kakvo vi posudje volite? i da li mislite da je posudje vazno tijekom pripreme jela? i molim ljubitelje zeptera da mi se ne rugaju.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 00:59   #2
Naravno da je vazno, i to ne samo lonci već i ostalo posuđe ( barem meni). Imam dva glinena lonca ( jedan za gore i jedan za pećnicu) i obožavam ih. Super se u njima kuha-peče, a i lijepo izgledaju pa ne moram prebacivati u posude za posluzivanje. Imam i jednu keramički posudu od la crussete, a od njih također i grill tavu i jedan mali lonac. Nekoliko teflonskih tava i lonaca te par običnjača iz ikee. Eto sad sam napravila inventuru svojih lonaca i poklopaca
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 09:41   #3
Trenutno - neki no-name (100 kn za 6 lonaca + stakleni poklopci) set posuđa s podebljanim dnom. Nije bogznakaj, ali u odnosu na dotadašnji emajlirani prastari set nebo-zemlja i neće mi ga biti žao baciti kad dovoljno propadne.

Uskoro - zepter...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:23   #4
ja sam old school emajl boy
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:23   #5
Imam staru bakinu tavu za palačinke (crnu, zagorenu), obične lonce crne i smeđe, komplet lonaca od rostfraja, jednu teflonku veću, jednu grill tavu, jedan zemljani pekač i savršeno mi je sve!
Obožavam kuhati i bez obzira na sve pohvale za ekspres lonce i zepter ja jednostavno odbijam pomisao na juhu koja se tako kuha, ako ja to ne vidim.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:15   #6
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Naravno da je vazno, i to ne samo lonci već i ostalo posuđe ( barem meni). Imam dva glinena lonca ( jedan za gore i jedan za pećnicu) i obožavam ih. Super se u njima kuha-peče, a i lijepo izgledaju pa ne moram prebacivati u posude za posluzivanje. Imam i jednu keramički posudu od la crussete, a od njih također i grill tavu i jedan mali lonac. Nekoliko teflonskih tava i lonaca te par običnjača iz ikee. Eto sad sam napravila inventuru svojih lonaca i poklopaca
ovo mi zvuči genijalno! glineni lonci...gledala sam ih jedino u dnevnoj sobi svoje mame koja ih cijeli moj život tamo drži kao ukrasne muzejske primjerke, ali korištenje?! nikad mi tako nešto nije palo na pamet.

možeš li reći više na kakvom štednjaku kuhaš? ima li otvoren plamen ili ploču? gdje se mogu nabaviti glineni lonci? imam dva kalupa za u pećnicu, jedan za pizzu drugi za lasagne, ali stvarno mi nije palo na pamet da bih i kuhala u njima!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:59   #7
ja nemam ništa glineno

a htjela bi to kupiti, samo sam na telki vidjela ove godine dok je bio Špancir fest da se to još radi i da se može kupiti

poslala sestru u izvidnicu ali bio je zadnji dan sajma tak da opet ništa

te glinene posude su se nedavno pojavile opet u trgovinama i cijena im je tak od 40-60 kn za one male za lazanje do 200-tinjak za pekače i slično

ali ja bi ove sa sajma

inače kuham u inoxu i teflonskom suđu, tave uglavnom
i tražim i dalje tavu od gusa, prikladnu, veliku, sa poklopcem ali sve nešto bez veze po trgovinama
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 18:16   #8
Imam jedan Roemertopf kupljen za malo novaca u Mađarskoj, dva expresa, jedan inox sa termo dnom i jedan 8 litreni za sarmu. Tavice standardne teflonske + plitka za palačinke, wok, kotlić za čobanac, gašpar+ tanjur za kotlovinu, granitni i klasični roštilj i .... previše kila a spremam se gradit' i krušnu peć, malu...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 18:47   #9
-zepter (koji ja ne koristim jer ne podnosim da se jelo kuha, a da ja bar svake 3 minute ne gurnem nos u to da vidim kak napreduje)
-nekakvi inox set s podebljanim dnom i emajl set - u njima volim kuhat
-glinena posuda za pečenje s poklopcem
-kikiri u 2 veličine
-teflonske tepsije komada x
-par vatrostalnih za talijanske pizdarije
-tave teflonske razne (od kojih su dvije one turboplitke za palčinke)
-gomila rajnglica, zdjelica i pizdarija koje se ne koriste, ali troše mjesto u kredencu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:06   #10
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
možeš li reći više na kakvom štednjaku kuhaš? ima li otvoren plamen ili ploču? gdje se mogu nabaviti glineni lonci? imam dva kalupa za u pećnicu, jedan za pizzu drugi za lasagne, ali stvarno mi nije palo na pamet da bih i kuhala u njima!
dakle jedna je za pečnicu a ova druga za i za gore i za dole. Ja imam plinski štednjak ali mislim da može i struja.
Ne znam di se kupuju. Ja sam ih dobila za vjenčani poklon, a ljudi su ih nabavili u srbiji. Uz te dvije teće došlo je i šest malih glinenih posuda koje mogu služiti kao duboki tanjuri ( baš fora u njima izgleda npr juha od gljiva ili slanutka) a mogu ići i u pečnicu pa je zgodno onako kad svima serviraš umjesto iz zajedničke svakom svoju tećicu,
Eh , da sad me x type podsjetio -imam i ja dvije vatrostalne staklene koje su mi stvarno super.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:07   #11
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
-zepter (koji ja ne koristim jer ne podnosim da se jelo kuha, a da ja bar svake 3 minute ne gurnem nos u to da vidim kak napreduje)
potpisujem
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 21:25   #12
a ništa...onda ćemo za vikend u Srbiju po lonce!

(treba vidjeti po tim nekim seoskim sajmovima...)
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 22:13   #13
set emajliranog posuđa
3 teflonke tave
1 vatrostalka za lasagne
1 teflonska tepsija
1 džezva starinska
to je svo suđe za kuhanje koje imam
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 00:01   #14
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post
to je svo suđe za kuhanje koje imam
nemoj tugovat, već se veseli. ak hoćeš zatrpane kredence i nered u kuhinji, onda ti ja pošaljem. koji set rajngli. znaš one, bile su jeftine pa su se morale kupit sad samo zauzimaju mjesto i ne služe ničemu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 10:14   #15
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nemoj tugovat, već se veseli. ak hoćeš zatrpane kredence i nered u kuhinji, onda ti ja pošaljem. koji set rajngli. znaš one, bile su jeftine pa su se morale kupit sad samo zauzimaju mjesto i ne služe ničemu


sjetila sam se da imam negdje i kalup za torte, al ih rijetko pečem
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 20:40   #16
Ja sam za zepter

Ja pak volim zepter posuđe, naročito sincro-clik poklopac, jer mi je sve gotovo na brzaka, pečem i meso u njemu, a za juhu, krumpir u kori, te napr. mrkača mi je nezamjenjiv. Osim toga volim vatrostalno posuđe, iako nemam baš sreće s njim, osim jednog pleha, tepsije, lima, protvana(ne znam kako bih ga nazvala) kojeg koristim već dvadesetak godina.
Triša is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 11:30   #17
Kuham u zepteru, teflonskom posuđu, ima i nešto vatrostalnog...
sve u svemu, u posuđu koje je lako oprati u kojem hrana ne zagori lako, to je najvažnije
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 15:00   #18
Zepter gotovo uvijek
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:43   #19
u mojoj maloj kuhinjici sve je optimizirano:
set od tefala ingenio (?) (onaj s ručkom koja se skida i opslužuje više posuda):
obična tava
grill tava (e to je genijalno)
manja rajnglica
veća rajnglica
univerzalni poklopac

to mi je super jer se stvarno savršeno slaže, a ide i u pećnicu (samo se makne ručka) i lijepo izgleda pa može na stol. osim toga:

pošteni wok
3 vatrostalne posude koje stanu jedna u drugu (za peći i posluživati)
tava za palačinke
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 16:04   #20
Quote:
mayy kaže: Pogledaj post
u mojoj maloj kuhinjici sve je optimizirano:
set od tefala ingenio (?) (onaj s ručkom koja se skida i opslužuje više posuda):
obična tava
grill tava (e to je genijalno)
manja rajnglica
veća rajnglica
univerzalni poklopac

to mi je super jer se stvarno savršeno slaže, a ide i u pećnicu (samo se makne ručka) i lijepo izgleda pa može na stol. osim toga:

pošteni wok
3 vatrostalne posude koje stanu jedna u drugu (za peći i posluživati)
tava za palačinke
I mi imamo valjda tu stvar - univerzalni poklopac - doma, ali ga još nismo rabili. Molio bih te da opišeš kako se koristi i općenito svoja iskustva s njim.
__________________
Dobro je uvijek imati ruku pri ruci
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.