Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2006., 23:04   #1
Podešavanje ulaznih vrata

Pozdrav,

moje prvo i cudno pitanje. Dakle, imam PVC ulazna vrata, protuprovalna, ovelika. Kako vrijeme prolazi, vrata se sve vise 'vjesaju' i struzu po plocicama.

Vrata vise na tri panta. Svaki pant ima jedan imbus saraf postavljen vertikalno ispod kapice i jedan horizontalno (rupa u nekoj plastici).

Dakle ja to random i bjesomucno sarafim i vise puta sam dosao u polozaj da vrata ne mogu ni otvoriti ni zatvoriti. Totalni sam antitalent za to. Veci dio vremena vrata struguckaju i ne stoji pravilno i izludjuju me.

Ima li neki strucnjak da mi kaze koji je pravilan redoslijed i kako se podesavaju takva vrata jer su mi vec skratila zivot za 5-10 godina (a imam ih dosta tako da mi nije puno ostalo ).

Objasnjenje: vrata su postavljena prije godinu i pol u trenutku renoviranja stana. Prvotno su u jednoj firmi iz ZG narucena PVC vrata i prozori i dofurali su (sa debelim kasnjenjem - 4 tjedna) vrata koja su se otvarala na krivu stranu. Ta sam im vrata vratio, naravno, ali sam bio u cajtnotu zbog tog kasnjenja.

Onda su me ovi sto su radili renoviranje 'spasili' tako da su na drugom mjestu narucili vrata koja su dosla u roku od dva dana (negdje iz Slavonije) i ta su vrata ugradjena od strane tih majstora... Dobro su funkcionirala par mjeseci, a onda je pocelo struganje i moja borba s njima. Sto da radim ? Normalno, ovi 'moji' majstori su neuhvatljivi...

Hvala za savjet
__________________
In case of glass, break fire.
Monofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 23:52   #2
A ja ću se bezobrazno "prikrpat" s još jednim pitanjem vezanim uz ulazna PVC vrata: koliko traje zahvat izmjene postojećih drvenih, običnih ulaznih vrata za nova, PVC? Postoje li neki lagodniji i manje invazivni (rušilački) sistemi kojima se cijeli proces olakšava i skraćuje?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 00:20   #3
Quote:
Špranja kaže:
Postoje li neki lagodniji i manje invazivni (rušilački) sistemi kojima se cijeli proces olakšava i skraćuje?
eventualno da ti se na stari drveni shtok uchvrste nova vrata, dakle, bez demontazhe postojecheg shtoka (samo se skine krilo)... iako, nije to to... opet ti ostaje drveni shtok koji trebash nekako rijeshiti i obraditi, a to isto trebao bi raditi i da ti demontiraju sve i stave nova vrata...
cca ukupni posao demontazhe i montazhe 2 sata...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 10:27   #4
stari trik za podizanje vrata (ako je samo to problem) je da se na pante postave prstenovi od lima koji će onda za vlastitu debljinu podići vrata. podiže se za milimetar ili dva. preduvjet je da s gornje strane imaš dovoljno "lufta".

treba provjeriti da li je to jedini problem ili vrata stružu i sa strane. to je ono što se meni događa po ljeti, kad se vrata rašire. malo zapnu sa strane. nije jako pa nije ni problem.

za špranju: razmisli dobro da li želiš pvc vrata. ja sam ugradio komplet pvc stolariju i sa svim sam zadovoljan osim sa vratima. previše rade i pigaju se, i onda dobiš da su ti odmaknuta gore i dolje od štoka jer su se iskrivila, i neki dojam nesolidnosti općenito. kvalitetna drvena stolarija nadmašuje pvc
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 14:55   #5
Quote:
zed_alive kaže:
stari trik za podizanje vrata (ako je samo to problem) je da se na pante postave prstenovi od lima koji će onda za vlastitu debljinu podići vrata. podiže se za milimetar ili dva. preduvjet je da s gornje strane imaš dovoljno "lufta".

treba provjeriti da li je to jedini problem ili vrata stružu i sa strane. to je ono što se meni događa po ljeti, kad se vrata rašire. malo zapnu sa strane. nije jako pa nije ni problem.

za špranju: razmisli dobro da li želiš pvc vrata. ja sam ugradio komplet pvc stolariju i sa svim sam zadovoljan osim sa vratima. previše rade i pigaju se, i onda dobiš da su ti odmaknuta gore i dolje od štoka jer su se iskrivila, i neki dojam nesolidnosti općenito. kvalitetna drvena stolarija nadmašuje pvc
Buduci da planiram uzeti PVC vrata jel mozes reci cija su vrata koja te zezaju da se ja ne zeznem a ni drugi tj. koji proizvodjac/ugradjivac i koji profili.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 17:25   #6
uzmi aluminijska vrata
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 21:42   #7
Hvala svima na odgovorima. PVC vrata uzimam baš zato što mi se ova drvena u Zg (doduše, loše su kvalitete i na jugu - izložena, dakle) "pigaju" i već dihtaju na sve strane... A u vikend-kući (Dalmat. zagora - vrlo nezahvalna klima - i vrlo visoke, i vrlo niske temperature) vrata funkcioniraju već par godina savršeno. E sad, meni se nešto mota po glavi da imaju nekakvu "aluminijsku konstrukciju" unutra... Mogu pitat vlasnika firme s kojim sam sve dogovarala (bilo je još dosta prozora s mrežicama...) - ako se još bavi tim poslom i ako firma još "živi" (kod nas nikad ne znaš...) na tom broju telefona i mobitela...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 23:16   #8
http://img437.imageshack.us/img437/5136/un2gi6.jpg

http://img323.imageshack.us/img323/5509/untitledoq3.jpg

Donji saraf koji se nalazi bocno na pantu otpusti a gornji stegni.
Kad dobis neku ravninu malo zategni safafe ispod(ili iznad kod tebe) da dignes vrata al sva 3 isto tako da ti sva 3 budu podjednako opterecena al to nije opet toliko bitno.
Netreba puno, 2-3 kruga.
Srednji bocni probaj stavit u neki centar nakraju, da nije previse desno ni lijevo.
Vidi sliku, crveno polozaj sarafa i smijer u kojem se trebaju vrata kretat da nebi strugala
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 09:38   #9
Pazi malo, vjerovatno se to da napraviti i vratiti vrata kakva su bila u početku, ali imam jedan savjet za one koji namjeravaju uzimati nova vrata.
Uzmite si aluminijska vrata jer su puno trajnija a neznatno skuplja.
Ja sam pred kojih mjesec dana mjenjao bravariju na starini, i po savjetima drugih ljudi, stručnih i nestručnih uzeo sam si aluminijska. Jer po pričama sva ta PVC se vremenom počinju vješati zbog čvrstoče i svoje težine.
Dong001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 23:52   #10
Lego, puno hvala na odgovoru, ovo je stvarno konkretno .
__________________
In case of glass, break fire.
Monofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 15:20   #11
Lego, vrata sad rade kao zmaj. U cemu je bio stos - na pantu nisu dva sarafa vec 3. Tvoj me post potaknuo da probam sarafiti odozdo i uspjelo je. Meni se cinilo da je to donji dio gornjeg sarafa ali ne. Sad sam totalno skuzio - gornji je saraf za podesavanje udaljenosti vrata od panta i okvira, bocni za bocno udaljavanje unutar okvira i donji saraf za podizanje/spustanje.

Hvala jos jednom.
__________________
In case of glass, break fire.
Monofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 22:01   #12
Quote:
Monofonik kaže:
Lego, vrata sad rade kao zmaj. U cemu je bio stos - na pantu nisu dva sarafa vec 3. Tvoj me post potaknuo da probam sarafiti odozdo i uspjelo je. Meni se cinilo da je to donji dio gornjeg sarafa ali ne. Sad sam totalno skuzio - gornji je saraf za podesavanje udaljenosti vrata od panta i okvira, bocni za bocno udaljavanje unutar okvira i donji saraf za podizanje/spustanje.

Hvala jos jednom.
Da, gornji su za excentar
Kod mojih je malo drugacije ja nemam gornjeg sarafa
Bitno da si uspio
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 10:14   #13
Quote:
marijoj kaže:
Buduci da planiram uzeti PVC vrata jel mozes reci cija su vrata koja te zezaju da se ja ne zeznem a ni drugi tj. koji proizvodjac/ugradjivac i koji profili.
uzeo od magrana, a oni su vrata napravili tako da su jezgru (mislim da to neki slavonci proizvode) koja je manja, obukli u profil za prozore sa sve 4 strane i na taj način dobili potrebnu dimenziju. no meni se čini da taj čitav sistem s pvc vratima ne štima, i osobno, ne preporučujem ti pvc vrata.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 20:06   #14
Quote:
zed_alive kaže:
uzeo od magrana, a oni su vrata napravili tako da su jezgru (mislim da to neki slavonci proizvode) koja je manja, obukli u profil za prozore sa sve 4 strane i na taj način dobili potrebnu dimenziju. no meni se čini da taj čitav sistem s pvc vratima ne štima, i osobno, ne preporučujem ti pvc vrata.
Pojma nemas
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 17:11   #15
Pante na drvenim vratima balkona

Trebam pomoć..
Otišla mi je panta na vratima od balkona, pukla je na 2 mjesta i sad mi vrata stoje nahero, nemrem ih zatvorit opće. Pošto je pukla na 2 dijele, drži se praktički samo na 2 šerafa i naravno to ne traje dugo jer šerafi se isčupaju iz drveta. Ja to za silu zašerafim, pa drži par dana i onda opet..
Treba mi neki majstor ili neka preporuka gdje da to zbavim? Bil sam u Remetincu, i tam su mi rekli da to teško da bum našo jer su stara masivna vrata bla bla.. Nego da potražim majstora koji bi to mogo popravit ili prilagodit neki drugi pant. Slike u prilogu.. Nisu baš najbolje al poslužit će..
Znači ova 2 ravna metalna dijela, idu uz donji rub vrata, svaka na svom nivou. I one su pukle na spoju s ovim glavnim,okruglim nosačem, koji se natakne na sam okvir vrata na zidu..







Zadnje uređivanje samjednopitanje : 14.04.2014. at 17:18.
samjednopitanje is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:25   #16
a da odneseš zavariti kod autolimara?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 21:48   #17
Neće držati. Uf. To naći nekoga da ima sa starih vrata ili prozora. Ili ugraditi obićne pantove.

Našvrljano na Alcatelu X popu
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 21:52   #18
Ma i mislim da se taj materijal neda ni varit..
A i ja se bojim da bum to teško naso jer kolko sam svatio takvih panti po dućani nebum naso.
To mi je isto opcija,ak nemrem nac ovak nes onda stavit 3 panta(posto su teška vrata)

posl'o ja to s mob'tela
samjednopitanje is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 22:03   #19
Ali ti ode kipa ili oberliht kako to ljudi zovu ako metneš obićne. A i nije to tak masivno ako je imalo ovaj pant.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 22:09   #20
Ma na oberliht mislim da ga nisam u zivotu stavio. A zato mislim da se i portgalo jer su fakat teška za popizdit. Samo ne znam kolko bi ja to uspjesno odradio, rade bi dao majstoru da to odradi po svojoj sabloni neg da ja pikam od oka. Lako je to zabusit u drvo al treba pazit da vrata "sjednu" kad se zatvore..

posl'o ja to s mob'tela
samjednopitanje is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.