Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2011., 21:23   #21
Ja obicno od vrhnja i cokolade pravim glazuru. Kremu nisam nikada.
I omjer vrhnja i cokolade 1:1 znaci deci vrhnja, 100 gr cokolade po zelji povecavas. tekuce vrhnje prokuhas i dodas cokoladu. malo prohladis. nema bolje glazure.

a cokoladna krema najbolja je ona od jaja i secera. Osnovna mjera je 4jaja, 20 dag secera lupaj na pari i kad je gotova u vruce dodaj 10 dag cokolade(najbolje izribaj) i hladnu izradi s jednim margarinim.

Ja za normalnu tortu radim duplu mjeru (8 jaja). i radi stiha dodam malo ruma o gotovu kremu.
sofisticiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 23:55   #22
Quote:
sofisticiran kaže: Pogledaj post
Ja obicno od vrhnja i cokolade pravim glazuru. Kremu nisam nikada.
I omjer vrhnja i cokolade 1:1 znaci deci vrhnja, 100 gr cokolade po zelji povecavas. tekuce vrhnje prokuhas i dodas cokoladu. malo prohladis. nema bolje glazure.

a cokoladna krema najbolja je ona od jaja i secera. Osnovna mjera je 4jaja, 20 dag secera lupaj na pari i kad je gotova u vruce dodaj 10 dag cokolade(najbolje izribaj) i hladnu izradi s jednim margarinim.

Ja za normalnu tortu radim duplu mjeru (8 jaja). i radi stiha dodam malo ruma o gotovu kremu.
8 jaja i margarin,kažeš?
I to sve u jednu tortu.

Mislim da je lakše,brže,ukusnije i puno laganije vrhnje i čokolada.Probaj jednom.
Više ti nikad neće pasti na pamet tući jaja na pari ( znam kak je to mukpotrpno).
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 10:48   #23
Može savjet za glazuru za bajaderu, al da bude ultra lagana, znači samo čokolada za kuhanje i minimalna količina ulja/vrhnja.
Bitno je da ne puca pri rezanju.
Kolike bi bile mjere da to postignem?
Hvala na savjetima.
kopija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.