Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 14:48   #1
Verifikacija psihološko pedagoške grupe ispita

Nastavnik sam informatike u srednjoj školi i moram polagati pedagoško psihološku grupu predmeta. Daleko najbliže i najjeftinije mi je to napraviti na sveučilištu u Mostaru. Znam da imaju isti plan i program kao i fakulteti u Hrvatskoj (čak je program prekopiran od nas), a zanima me da li se mogu ispiti verificirati tako da samo polažem stručni na nekom našem Sveučilištu? Ministarstvo mi se i neda kontaktirati jer sam prošli put čekao 3 mjeseca na neki odgovor, a vremena imam do kraja veljače za prijavu. Molio bih pomoć i iskustva kolega? Pretpostavljam da može kada se priznavaju i diplome
Hvala.
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:14   #2
Verifikacija za nastavnika

I mene interesira, buduci da sam u Splitu se informirala i to ove godiine nema, nego dogodine ce bit kao dodatni studij od tri semstra.
Ako tko moze pomoci, sto se promjenilo u zakonu i da li se moze verificirat grupa pedagoskih premeta iz Mostara?
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 22:23   #3
Ja imam isti problem - ako netko zna nek se javi
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 22:30   #4
A da malo uključite google jer ste školovani pa vam je lakše od slabije obrazovanih?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 02:11   #5
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A da malo uključite google jer ste školovani pa vam je lakše od slabije obrazovanih?
Mislila sam o nekom konkretnom iskustvu a ne o prepotentnom savjetu nekog pametnjakovića

Ja sam recimo već kontaktirala Ministarstvo, ENIC, FF u Osijeku - i nitko se ne smatra nadležnim za rješavanje navedenom problema... tako da svoje "pametne savjete" sačuvaj za neku drugu prigodu - jer da mi ti ne reče za tražilicu i google ja bih umrla u neznanju ( btw koji imaš stupanj obrazovanja - baš me zanima - jer vidim da ti je inteligencija jača strana )
mish mali is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.04.2010., 10:06   #6
1. Može li se u Republici Hrvatskoj izvršiti izjednačavanje inozemne visokoškolske kvalifikacije s domaćom kvalifikacijom (tzv. nostrifikacija)?
Ne. Naime, priznavanje inozemnih visokoškolskih kvalifikacija u Republici Hrvatskoj se, od 1. srpnja 2004. godine, obavlja sukladno Zakonu o priznavanju inozemnih obrazovnih kvalifikacija (Narodne novine, br. 158/2003 , 198/2003, 138/2006), čijim stupanjem na snagu je prestao vrijediti Zakon o priznavanju istovrijednosti stranih školskih svjedodžbi i diploma, kojim se vršio postupak priznavanja jednakovrijednosti inozemne kvalifikacije domaćoj, tzv. nostrifikacija.

2. Koje inozemne visokoškolske kvalifikacije se mogu priznati u Republici Hrvatskoj?
Moguće je priznati svaku inozemnu kvalifikaciju koja zadovoljava sljedeće kriterije: smatra se visokoškolskom kvalifikacijom u državi koja ju je izdala, izdalo ju je nadležno tijelo države priznato od/posjeduje akreditaciju nadležnog akreditacijskog tijela te države i njome se potvrđuje uspješno završen inozemni visokoškolski program.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 12:07   #7
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
1. Može li se u Republici Hrvatskoj izvršiti izjednačavanje inozemne visokoškolske kvalifikacije s domaćom kvalifikacijom (tzv. nostrifikacija)?
Ne. Naime, priznavanje inozemnih visokoškolskih kvalifikacija u Republici Hrvatskoj se, od 1. srpnja 2004. godine, obavlja sukladno Zakonu o priznavanju inozemnih obrazovnih kvalifikacija (Narodne novine, br. 158/2003 , 198/2003, 138/2006), čijim stupanjem na snagu je prestao vrijediti Zakon o priznavanju istovrijednosti stranih školskih svjedodžbi i diploma, kojim se vršio postupak priznavanja jednakovrijednosti inozemne kvalifikacije domaćoj, tzv. nostrifikacija.

2. Koje inozemne visokoškolske kvalifikacije se mogu priznati u Republici Hrvatskoj?
Moguće je priznati svaku inozemnu kvalifikaciju koja zadovoljava sljedeće kriterije: smatra se visokoškolskom kvalifikacijom u državi koja ju je izdala, izdalo ju je nadležno tijelo države priznato od/posjeduje akreditaciju nadležnog akreditacijskog tijela te države i njome se potvrđuje uspješno završen inozemni visokoškolski program.
Nisi nam rekao koje si struke pa tako daobro radiš copy/paste sa http://www.azvo.hr/Default.aspx?sec=213
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 12:22   #8
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Nisi nam rekao koje si struke pa tako daobro radiš copy/paste sa http://www.azvo.hr/Default.aspx?sec=213
Nije sa te stranice nego sa jednog drugog pravnog mjesta.Nadam se da je odgovor na pitanje došao.Na svako pitanje postoji odgovor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 12:27   #9
Hvala ti lijepo - onda smo kolege - baš čudno isti tekst ( identičan od a do ž ) se nalazi u prva dva pitanja na linku koji sam stavila.
Ti bi barem trebao znati da u pravu nikad nije sve crno ili sve bijelo

I da, btw. može pojašnjenje termina "pravno mjesto" ( što bi to bilo??!!)

Zadnje uređivanje File : 30.04.2010. at 20:01.
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 12:33   #10
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
I da, btw. može pojašnjenje termina "pravno mjesto" ( što bi to bilo??!!)
Moram ti poslat PP jer bi mogao dobit ban.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 12:37   #11
Ma ne bi dobio ban - ali ajde pošalji pp
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 00:31   #12
Priznavanje uvjerenja

Zivim i radim kao nastavnik u Dubrovniku i ove godine sam morao polagati pedagosko-psiholosko-didakticko-metodicku grupu predmeta. S obzirom da PMF Split isto nije organizirao, vec najblizi Zadar (5-6 sati voznje) odlucio sam se upisati tu istu grupu predmeta na PMF-u u Mostaru. Nazvao MZOS i isti nisu vidjeli prepreke da se to ne prizna iako nisu ni odlucno rekli da ce se 100% priznati (ali sto je kod njih 100%). Uglavnom, diplome (Mostarsko sveuciliste) bilo koje vrste uredno se priznavaju bez ikakvih problema.

Postoji agencija ENIC koja se bavi priznavanjem visokoskolskih kvalifikacija i danas ih zovem da potvrdim popis dokumenata koje je potrebno poslati. S druge strane dobivam pomalo otresit odgovor da se oni ne bave s priznavanjem pedagosko grupe predmeta, ne znaju tko to radi, a uvjerenja su da se to ne moze priznati!!
Apsurdna situacija jer priznavaju diplome studija cije kolegije drze ti isti profesori ali ne priznaju tu grupu predmeta...
Pisao sam MZOS-u, a zanima me ima li netko neko rjesenje? Smatram da bi neka visokoskolska ustanova u Hrvatskoj mogla priznati spomenute kolegije kad iste ustanove priznaju ispite prilikom prijelaza s drugog ucilista...

Vise ne znam sto raditi, a svaka pomoc je dobro dosla. Hvala
Zjena is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.09.2010., 00:19   #13
Quote:
LelaSt kaže: Pogledaj post
I mene interesira, buduci da sam u Splitu se informirala i to ove godiine nema, nego dogodine ce bit kao dodatni studij od tri semstra.
Ako tko moze pomoci, sto se promjenilo u zakonu i da li se moze verificirat grupa pedagoskih premeta iz Mostara?

PMF Split - natjecaj bi trebao izaci pocetkom listopada, upisi u listopadu, nastava pocinje u studenom.

E sad, da li ce biti uskladjen sa novim zakonom ili ne, nemam pojma.




Rijeka se, na primjer, uskladila s novim zakonom (koji uvjetuje da se s tim dodatnim pedagosko-psiholoskim-blabla obrazovanjem stekne 60 ects bodova - to je radi bolonjaca) pa sad umjesto dosadasnjih 4-5 ispita ima 17, traje dva semestra i kosta 11 000 kn.
Dok recimo Osijek, koji cini mi se upravo ima upise, jos uvijek daje po starom programu, dakle 4 ispita (dakle, bolonjci su opet pusiona), ali to uredno naplacuje oko 8 500 kn.


Ne znam koja je sada procedura, posto nema vise nostrifikacije, ali mislim da bi se ovo iz Mostara trebalo priznati. Bar cujem da ima onih koji su nedavno to uspjeli odraditi.
E sad, kako to postici, pojma nemam.
__________________
Sve u zivotu shvati kao igru, jedino tako mozes pobijediti...
no ako i izgubis, ne ocajavaj, bila je to samo igra...

Zadnje uređivanje deja : 22.09.2010. at 00:26.
deja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 14:57   #14
Je li netko uspio nostrificirati pedagoško-psihološku razliku iz Mostara? Naišla sam na isti problem kao i vi, a to je da nitko ne zna tko je nadležan za to. Ni ENIC ni MZOS!
lanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:22   #15
Quote:
Zjena kaže: Pogledaj post
Zivim i radim kao nastavnik u Dubrovniku i ove godine sam morao polagati pedagosko-psiholosko-didakticko-metodicku grupu predmeta. S obzirom da PMF Split isto nije organizirao, vec najblizi Zadar (5-6 sati voznje) odlucio sam se upisati tu istu grupu predmeta na PMF-u u Mostaru. Nazvao MZOS i isti nisu vidjeli prepreke da se to ne prizna iako nisu ni odlucno rekli da ce se 100% priznati (ali sto je kod njih 100%). Uglavnom, diplome (Mostarsko sveuciliste) bilo koje vrste uredno se priznavaju bez ikakvih problema.

Postoji agencija ENIC koja se bavi priznavanjem visokoskolskih kvalifikacija i danas ih zovem da potvrdim popis dokumenata koje je potrebno poslati. S druge strane dobivam pomalo otresit odgovor da se oni ne bave s priznavanjem pedagosko grupe predmeta, ne znaju tko to radi, a uvjerenja su da se to ne moze priznati!!
Apsurdna situacija jer priznavaju diplome studija cije kolegije drze ti isti profesori ali ne priznaju tu grupu predmeta...
Pisao sam MZOS-u, a zanima me ima li netko neko rjesenje? Smatram da bi neka visokoskolska ustanova u Hrvatskoj mogla priznati spomenute kolegije kad iste ustanove priznaju ispite prilikom prijelaza s drugog ucilista...

Vise ne znam sto raditi, a svaka pomoc je dobro dosla. Hvala
da li ste doznali šta po tom pitanju u međuvremenu???
verguli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 19:21   #16
I mene zanima ima li netko nekakve informacije?
lanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:14   #17
Kao što je i rečeno već nekoliko puta, nebi trebalo biti problema, ALI....

Ja sam također položio razliku predmeta na FPMOZ-u, i evo ispod odgovor koji sam ja dobio od ministarstva:


Poštovani!
U vezi s Vašim dopisom zaprimljenim putem e-maila 3. veljače 2011. godine kojim pitate da li trebate nostrificirati inozemnu ispravu o stečenim pedagoškim kompetencijama i koja institucija u Republici Hrvatskoj vrši to priznavanje, odgovaramo kako za sada Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj 87/08, 86/09, 92/10 i 105/10) kao ni prateći pravilnici nisu riješili pitanje priznavanja pedagoških kompetencija stečenih u okviru inozemnog visokoškolskog programa pa stoga trenutno nismo u mogućnosti ponuditi Vam izravan odgovor na Vaše pitanje.
S poštovanjem.
pkalajzic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:34   #18
prebaceno s prava
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:52   #19
Rezultat

Postovani,

nakon polozene pedagosko-psiholoske grupe predmeta, kontaktirao sam Agenciju za znanost i obrazovanje, MZOS, Agenciju za znanost i visoko obrazovajne, FFST, FFZD, FFRI, Uciteljski u Zagrebu i FFOS - vjerojatno sam i izostavio nekoga.... Ukratko, kada udemo u EU, takve kvalifikacije ce se bez problema priznavati, a za sada ne postoji zakon kojim se to priznaje... Jos jedan apsurd u nasemu sustavu...
Nakon pismenih i usmenih odgovora, dobio sam informaciju da se radi o identicnome obrazovanju u BIH i RH (sada je vec po novome...) i tako mi je prije 15 dana FFOS priznalo ispite i izdalo potvrdu uz jos jedno placanje i to od 8450 kn, ali sto cu kada su ovakva vremena - da postoji neka privreda i mogucnost zaposlenja uz koliko toliko pristojnu placu, nikada me ne bi vidjeli...
Moram jos kontaktirati PMF u Mostaru da ne suti mudro vec da istakne na svojim stranicama obavijest - vec sam im to spominjao.
Sretno svima ako jos netko moze po starome jer po novome se ide godinu dana i polaze 15++ ispita
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 15:15   #20
I kod mene je isti problem s priznavanjem pedagoško-psihološkog obrazovanja iz Mostara. Zanima me kakva je procedura da ste te ispite uspjeli priznati na Filozofskom fakultetu u Osijeku i kome se tamo treba javiti. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
rekreacija35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.