Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 15:15   #4961
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Ovo je moj zadnji upis ovdje.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 05.05.2009., 20:04   #4962
Blago onim HDZ-ovcima koji su 2007. godine, dok je zemlja bila jeftina, pokupovali svu tu zemlju gdje se treba most graditi. Čak se i dobri stari Luka Bebić okoristio malo, nisam to očekivao od njega. Valjda zato i može plaćat kredit od 376 500 (tristosedamdesetišesttisuća) kuna mjesečno za stan. Majstorski potez, svaka čast
OzzyTheMan is offline  
Old 06.05.2009., 09:10   #4963
Quote:
OzzyTheMan kaže: Pogledaj post
Blago onim HDZ-ovcima koji su 2007. godine, dok je zemlja bila jeftina, pokupovali svu tu zemlju gdje se treba most graditi. Čak se i dobri stari Luka Bebić okoristio malo, nisam to očekivao od njega. Valjda zato i može plaćat kredit od 376 500 (tristosedamdesetišesttisuća) kuna mjesečno za stan. Majstorski potez, svaka čast
Ma daj ne insinuiraj!!
Neces valjda Svetu Ideju o Povezanosti Hrvatskih Zemalja zagaditi mozebitnom zaradom nekih politicara???
Oni su htjeli graditi vikendice, ali eto, sjebalo ih s mostom... I sad trpe ogromne gubitke darivajuci Hrvatsko Sveto Tlo za neku sicu...
Opet cemo ubiti kravu za snicl.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Old 07.05.2009., 23:25   #4964
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Kakav odvjetnik? Jesam li ja nešto drugačije napisao nego ti? Nisam. I ja sam rekao da bih im ponudio koridor od Ploča do Doljana. Mislim da je to njima premalo jer su oni uvjereni da su u boljoj pregovaračkoj poziciji. Oni će i dalje ustrajati na morskoj granici sa Italijom i puno većom ingerencijom nad lukom Ploče. Živi bili pa vidjeli.
Zar su oni gori od Slovenaca ? Slovenci imaju morsku garnicu s Italijom i hoće imati i izlaz na otvoreno more. Mi bismo po toj logici imali pravo na izlaz u Rumunjsku, Italiju, Austriju, Bugarsku, Gčku i Albaniju - sve preko tuđeg teritorija.

Kako možeš takve zahtjeve uzimati kao ozbiljne zahtjeve ?
vbureti is offline  
Old 08.05.2009., 02:02   #4965
Nije to sve. Evo ide most i za Korčulu !Kad je bal, nek jebal.Ima se para ,ima !
Mc Ozy is offline  
Old 08.05.2009., 02:38   #4966
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Zar su oni gori od Slovenaca ? Slovenci imaju morsku garnicu s Italijom i hoće imati i izlaz na otvoreno more. Mi bismo po toj logici imali pravo na izlaz u Rumunjsku, Italiju, Austriju, Bugarsku, Gčku i Albaniju - sve preko tuđeg teritorija.

Kako možeš takve zahtjeve uzimati kao ozbiljne zahtjeve ?
Bilo kakve pretenzije prema našem teritoriju ja uzimam zaozbiljno. Ti ne? Da smo reagirali devedesetih kad su Slovenci započeli sa svojim pretenzijama isto ovako sramežljivo kao sad Bosanci, danas sa Slovencima ne bi imali nikakvih problema niti bi nas mogli kočiti na putu u EU. Lavina nastaje od male grude. Zato bolje spriječiti nego liječiti, točnije, svima jasno dati do znanja da se našim teritorijem ne trguje ni pod koju cijenu.
bracodbk is offline  
Old 08.05.2009., 03:21   #4967
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Nije to sve. Evo ide most i za Korčulu !Kad je bal, nek jebal.Ima se para ,ima !
To nije nista novo. Taj most je u prostornom planu zupanije vec godinama i planiran je da se napravi do 2025. Druga je stvar sto ga ovi sad najavljuju kako bi uhvatili koji poen na izborima.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 08.05.2009., 09:18   #4968
Quote:
Shockwave kaže: Pogledaj post
To nije nista novo. Taj most je u prostornom planu zupanije vec godinama i planiran je da se napravi do 2025. Druga je stvar sto ga ovi sad najavljuju kako bi uhvatili koji poen na izborima.
Most/tunel Pelješac - Korčula ima sto puta jače razloge za gradnju od pelješkog mosta. Korčula je naš najudaljeniji, najnastanjeniji veliki otok. Da bi ostao otok ja sam zato da bude povezan s kopnom tunelom, a ne mostom.

S mostom svaki otok prestaje biti otok i pretvara se u poluotok.
vbureti is offline  
Old 08.05.2009., 09:24   #4969
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Bilo kakve pretenzije prema našem teritoriju ja uzimam zaozbiljno. Ti ne? Da smo reagirali devedesetih kad su Slovenci započeli sa svojim pretenzijama isto ovako sramežljivo kao sad Bosanci, danas sa Slovencima ne bi imali nikakvih problema niti bi nas mogli kočiti na putu u EU. Lavina nastaje od male grude. Zato bolje spriječiti nego liječiti, točnije, svima jasno dati do znanja da se našim teritorijem ne trguje ni pod koju cijenu.
Osobno vodim privatni sudski spor sa slovenskim državljanima radi određenog zemljišta. Pa znam kako Slovenci dišu. Po mojemu mišljenju nemaju nikakvih pravnih izgleda niti moralnog prava poricati moje pravo, a ipak to čine.

S Slovencima, kao i sa svim drugima, ne smije se bez valjana razloga popuštati.
vbureti is offline  
Old 08.05.2009., 11:57   #4970
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Most/tunel Pelješac - Korčula ima sto puta jače razloge za gradnju od pelješkog mosta. Korčula je naš najudaljeniji, najnastanjeniji veliki otok. Da bi ostao otok ja sam zato da bude povezan s kopnom tunelom, a ne mostom.

S mostom svaki otok prestaje biti otok i pretvara se u poluotok.
Joj ti i tvoji tuneli. Kud ko ti pod zemlju. Je li tebi neko u obitelji bio rudar pa te kao malog vodio u okno da ti se toliko svidjaju ti podzemni prolazi?
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 08.05.2009., 13:20   #4971
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Osobno vodim privatni sudski spor sa slovenskim državljanima radi određenog zemljišta. Pa znam kako Slovenci dišu. Po mojemu mišljenju nemaju nikakvih pravnih izgleda niti moralnog prava poricati moje pravo, a ipak to čine.

S Slovencima, kao i sa svim drugima, ne smije se bez valjana razloga popuštati.
Onako kako dišu Slovenci tako isto pokušavaju disat Bosanci. Zasad pomalo sramežljivo žele ucjenama ušićarit što mogu. Kad se most izgradi ucjene prestaju jer nas više nemaju čime ucjenjivat. Nikakav razlog na svijetu ne postoji zbog kojeg mi bilo kome bilo što poklanjali, ni pedlja mora, ni pedlja kopna. Prometni koridori DA, ali ništa više od toga.

Inače jučer sam bio na Osojniku. Po svemu sudeći radovi na dionici Osojnik-Doli započinju sljedeći tjedan.
bracodbk is offline  
Old 08.05.2009., 19:29   #4972
Quote:
Shockwave kaže: Pogledaj post
Joj ti i tvoji tuneli. Kud ko ti pod zemlju. Je li tebi neko u obitelji bio rudar pa te kao malog vodio u okno da ti se toliko svidjaju ti podzemni prolazi?
Pa, i ne sviđaju mi se baš podzemni prolazi, ali su ekonomičniji nego vožnja preko planine ili čekanje na trajekt. Drugim riječima: ne bojim se tunela odnosno ne patim od odbojnosti prema tunelima.
vbureti is offline  
Old 08.05.2009., 19:42   #4973
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Onako kako dišu Slovenci tako isto pokušavaju disat Bosanci. Zasad pomalo sramežljivo žele ucjenama ušićarit što mogu. Kad se most izgradi ucjene prestaju jer nas više nemaju čime ucjenjivat. Nikakav razlog na svijetu ne postoji zbog kojeg mi bilo kome bilo što poklanjali, ni pedlja mora, ni pedlja kopna. Prometni koridori DA, ali ništa više od toga.

Inače jučer sam bio na Osojniku. Po svemu sudeći radovi na dionici Osojnik-Doli započinju sljedeći tjedan.
Veseli me što počinju radovi na Osojniku. A glede ucjena, rekao bih da nikakav most nije rješenje protiv ucjena. Zar mi nemamo nikakvog konja za trku ?

Danas sam obišao dio gradilišta na riječkoj obilaznici. Šteta što se ne može fotografije objaviti na forumu. Sve sam snimio. Na potezu od Diračja do Škurinja bit će još jedan pristup odnosno izlazak obiaznici. Gradi se strašnim tempom. Dio od Diračja do Škurinja će biti otvoren idući tjedan, a dio do Orehovice tek u rujnu o.g. jer je most preko Rječine zahtjevniji nego što se očekivalo. Graditelji su puni zanosa i veoma su dobro organizirani. Rade danju i noću. Ima na malom prostoru golema količina mehanizacije. Već je dobar dio kolnika asfaltiran. Dio kolnika ima i siglalizaciju vertikalnu i horizontalnu.

Budući da u blizini stanujem bit ću na obilaznici za par minuta, a do sada sam morao obilaziti i po gradskim cestama se probijati do obilaznice. Dobit ću na vremenu 10 do 15 minuta. Putovanje koje mi je trajalo često 20 do 35 minuta trajat će mi svega 10 do 25 minuta.
vbureti is offline  
Old 09.05.2009., 00:50   #4974
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Veseli me što počinju radovi na Osojniku. A glede ucjena, rekao bih da nikakav most nije rješenje protiv ucjena. Zar mi nemamo nikakvog konja za trku ?

Danas sam obišao dio gradilišta na riječkoj obilaznici. Šteta što se ne može fotografije objaviti na forumu. Sve sam snimio. Na potezu od Diračja do Škurinja bit će još jedan pristup odnosno izlazak obiaznici. Gradi se strašnim tempom. Dio od Diračja do Škurinja će biti otvoren idući tjedan, a dio do Orehovice tek u rujnu o.g. jer je most preko Rječine zahtjevniji nego što se očekivalo. Graditelji su puni zanosa i veoma su dobro organizirani. Rade danju i noću. Ima na malom prostoru golema količina mehanizacije. Već je dobar dio kolnika asfaltiran. Dio kolnika ima i siglalizaciju vertikalnu i horizontalnu.

Budući da u blizini stanujem bit ću na obilaznici za par minuta, a do sada sam morao obilaziti i po gradskim cestama se probijati do obilaznice. Dobit ću na vremenu 10 do 15 minuta. Putovanje koje mi je trajalo često 20 do 35 minuta trajat će mi svega 10 do 25 minuta.
Eto vidis. I meni je zaista jako drago radi tebe iako sam osobno tom rijeckom obilaznicom prosao jednom u zadnje tri godine i nije me smetala guzva iako smo isli do naplatnih kucica od Rijeke skoro sat vremena. Jer kao rekoh to je bilo jednom pa sam sebi rekao nista strasno. A sto se ti ne bi mogao tako radovati radi nas dole
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 09.05.2009., 06:24   #4975
Quote:
Shockwave kaže: Pogledaj post
Eto vidis. I meni je zaista jako drago radi tebe iako sam osobno tom rijeckom obilaznicom prosao jednom u zadnje tri godine i nije me smetala guzva iako smo isli do naplatnih kucica od Rijeke skoro sat vremena. Jer kao rekoh to je bilo jednom pa sam sebi rekao nista strasno. A sto se ti ne bi mogao tako radovati radi nas dole
Da me ne zanima i da se ne radujem "radi vas dole", ne bih bio na ovoj temi. Ja vam jedino želim bolje nego vam se nudi i negoli što si sami želite.

Kad usporedim ovo što sam jučer vidio na riječkoj obilaznici to pokazuje da se i na vašem području, ma koliko bio usko i dugačko, može sabiti 4-stazna cesta koja i ne mora biti AC punog profila. Naime, kad cesta prolazi kraj kuća postavljaju se tzv. bukobrani. Još ih nisam vidio postavljene, ali gotovo duž cijele trase su postavljena podnožje u koja će se umetnuti bukobrane. Spominju se i sunčani kolektori koji bi mogli davati veliku količinu struje.

Jasno sve to nema veze s pelješkim mostom. On je problem za sebe.

Jučer sam doživio veliki zanos i ponos s ovim što se događa u Hrvatskoj, ali i teško razočarenje kad sa čuo kakvi odnosi vladaju u nekim područjima na kojima još uvijek dominira politika. Nažalost ono što se događa u Hrvatskoj s politikom u užem smislu događa se i u javnim ustanovama i svim onim koji žive na državnom proračunu. Kao da smo još duboko u komunizmu. Takvo nam je pravosuđe, znanost, obrazovanje i dr. Dominiraju kadrovi od nekada, koji biraju i svoje nasljednike po sebi kao uzoru. Zaštitili su se kojekavim propisima da ih se ne može maknuti, sveučilišnom autonomijom, stalnim zvanjima i sl. Grozno. Uobičajena je intelektualna krađa i otimačina. Tko vrijedi postaje žrtva onih koji žive na tuđi račun.
vbureti is offline  
Old 09.05.2009., 13:54   #4976
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Veseli me što počinju radovi na Osojniku. A glede ucjena, rekao bih da nikakav most nije rješenje protiv ucjena. Zar mi nemamo nikakvog konja za trku ?

Danas sam obišao dio gradilišta na riječkoj obilaznici. Šteta što se ne može fotografije objaviti na forumu. Sve sam snimio. Na potezu od Diračja do Škurinja bit će još jedan pristup odnosno izlazak obiaznici. Gradi se strašnim tempom. Dio od Diračja do Škurinja će biti otvoren idući tjedan, a dio do Orehovice tek u rujnu o.g. jer je most preko Rječine zahtjevniji nego što se očekivalo. Graditelji su puni zanosa i veoma su dobro organizirani. Rade danju i noću. Ima na malom prostoru golema količina mehanizacije. Već je dobar dio kolnika asfaltiran. Dio kolnika ima i siglalizaciju vertikalnu i horizontalnu.

Budući da u blizini stanujem bit ću na obilaznici za par minuta, a do sada sam morao obilaziti i po gradskim cestama se probijati do obilaznice. Dobit ću na vremenu 10 do 15 minuta. Putovanje koje mi je trajalo često 20 do 35 minuta trajat će mi svega 10 do 25 minuta.
I treba da te veseli početak gradnje. I mene je veselio svaki novootvoreni kilometar AC bilo gdje po Hrvatskoj.

Nama konj za utrku ne treba. Odbijeni smo glede koridora, to jest, jasno su nam dali do znanja da koridor ima svoju cijenu a ta je luka Ploče i morska granica sa Italijom što je nama apsolutno neprihvatljivo. Ono što je nama prihvatljivo to Bosni ne odgovara. I to je to. Možda se ipak umilostive kad vide da im je dogorjelo do noktiju, to jest kad AC Osojnik-Doli dođe do Dola, pa nam dozvole taj koridor kroz Neum u zamjenu za sličan koridor Ploče-Doljani.
bracodbk is offline  
Old 11.05.2009., 17:31   #4977
Cijena AC otvorene dionoce V. Gorica - Buševec iznosi oko 10 milijuna eura po 1 km. A cijena dionice koje se počinje graditi ovih dana Osojnik - Doli iznosi po projektu oko 20 milijuna eura po 1 km.

Tek da se taj podatak ovdje konstatira.
vbureti is offline  
Old 12.05.2009., 11:48   #4978
Pa sta? Usporedjujes kruske i jabuke. Ako vec zelis relevantne usporedbe pronadji cijenu po kilometru neke dionice koja je gradjena u Hrvatskoj na slicnom terenu. Ili mozda mislis da trebamo graditi ceste samo tamo gdje je sve ravno?
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 12.05.2009., 12:16   #4979
Quote:
Shockwave kaže: Pogledaj post
Pa sta? Usporedjujes kruske i jabuke. Ako vec zelis relevantne usporedbe pronadji cijenu po kilometru neke dionice koja je gradjena u Hrvatskoj na slicnom terenu. Ili mozda mislis da trebamo graditi ceste samo tamo gdje je sve ravno?
Mislim da je bas kilometar Rijecke zaobilaznice najskuplji km u Hrvatskoj.

Sto nista ne znaci, dakako, jer su to kruske i jabuke.
gluon is offline  
Old 12.05.2009., 14:27   #4980
Quote:
vbureti kaže: Pogledaj post
Cijena AC otvorene dionoce V. Gorica - Buševec iznosi oko 10 milijuna eura po 1 km. A cijena dionice koje se počinje graditi ovih dana Osojnik - Doli iznosi po projektu oko 20 milijuna eura po 1 km.

Tek da se taj podatak ovdje konstatira.
Ti stvarno imaš alergiju na jug. Tešku alergiju.

Inače, govorio si da službeni stav BiH politike nije granica sa Italijom. Link.
bracodbk is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.