Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2008., 19:09   #41
Quote:
Devlyn kaže: Pogledaj post
Par puta kada sam otvarao kokos, napravio sam to na slijedeci nacin:

1. Necim spicastim (npr. silo) izbusio rupu na jednom od onih par udubina i istocio tekucinu.

2. Uzeo kokos, stavio ga u plasticnu vrecicu, zavezao ju i opalio par puta po betonskom pragu na balkonu.

I to je to.
dobra neka vrećica

i jel zbilja uspije?

ja to običnom pilom za drva - ne Shtilovkom
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 23:14   #42
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
dobra neka vrećica

i jel zbilja uspije?

ja to običnom pilom za drva - ne Shtilovkom
Do sada tri puta. A vrecica je obicna plasticna iz trgovine.
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 23:37   #43
Quote:
butta kaže: Pogledaj post
3007, nemoj balavit. nije tak, našla sam rješenje već prije 4 godine jer sam naprosto opsjednuta tim voćem još odmalena..
sve u svemu, dobro si me skurio... svaka čast
Ako ćemo u detalje, ne samo da si odgovorila dve godine prekasno na topik, i digla ga iz mrtvih, već si vrlo inteligentno odgovorila da ga otvori bušilicom, za koju je tada tilla posebno napomenula da ju nema i da joj baš zato treba drugi savjet. Skurila si se sama, hani
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 00:01   #44
pila za željezo.

imas za kupiti ekstrakt kokosa super stvar to ti je inace za kolace i koktele.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:59   #45
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
navodno (to sam ja čitala) stavi se u mikser (onaj s noževima dolje) ribani kokos i obično mlijeko i miksa pa procijedi

ja ga uspješno otvaram s onom sjekirom za kosti
odvalim jednom i svaki poklekne
neće mene običan kokos zahebavat
I ja čula za ovo, tj. pročitala u nekoj kuharici. Ne znam kojoj.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 11:24   #46
jucer sam kupio kokos u metrou (cca 7 kn,cula se tekucina unutra) i danas ga otvorio kako....?

odrezao vrh (siljasti dio) pilicom (lux,kupljena u pevecu,oko 30 kn ) i to oko 3 cm od vrha,uokolo

otpao vrh...onda sam sa nozem zarezao kockicu u mesu (onaj drveni dio nije jako debel) i iscijedio u casu

kada sam iscijedio,na suprotnom kraju (tamo gdje su one tri crne tocke) u jednu od tih tocaka sam zabio noz...


i koooookos puknuo na pola uzivajte
igorFIUME is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 12:21   #47
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ako ćemo u detalje, ne samo da si odgovorila dve godine prekasno na topik, i digla ga iz mrtvih, već si vrlo inteligentno odgovorila da ga otvori bušilicom, za koju je tada tilla posebno napomenula da ju nema i da joj baš zato treba drugi savjet. Skurila si se sama, hani
joj, daj, ibokte, zamisli... a kaj se ti onda javljaš dvije godine kasnije??? fo
butta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:10   #48
danas sam prvi put kupila kokosov orah, bili su na akciji po 3 kn komad pa reko ajde da i to probam ...prvo sam zbušila rupice i iscijedila tekućinu koja je btw meni bila odlična - ne znam zašto svi kažu da je odvratna, vjerojatno je ovo bio taman zrelo za pit

što se tiče samog otvaranja nije bilo problema, s čekićem smo ga riješili za pol minute...teži dio je čišćenje i odvajanje mesa od ljuske...samo meso mi ima okus po bademu
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 16:51   #49
možda da probate kao i ovaj indijac
http://www.youtube.com/watch?v=11_MFw24Lto

trik je dakle u pola sata držanja u zamrzivaču il kuhanju(držanju) u vrućoj vodi petnaestak minuta prije razbijanja i onda se nakon puno lakšeg razbijanja oklopa i odvajanja cijele jezgre, cijela jezgra jednostavno oguli kao krumpir.

uz taj kokosov čatni i slatki đinđerov napravit neke od ovih dosa il adai palačinki i brojit dane do slijedećeg razbijanja
http://www.youtube.com/watch?v=-LeLn...eature=channel

http://vahrehvah.com/Sweet+ginger+pastries:583
http://www.gayatrivantillu.com/allampachhadi
http://www.youtube.com/watch?v=b2-CN...eature=related

Zadnje uređivanje ursamajor : 05.10.2009. at 18:16.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 19:17   #50
Mi smo ga zadnji put razbili sjekirom...
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 19:29   #51
i mi na panj pa lagano sa sjekirom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 20:35   #52
Za otvaranje kokosa... škrip i mala flekserica.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 21:08   #53
još i sad se sjećam jednog jadnička kokosa kak su ga moj muž i djeca lovili po dvorištu čekićima....ko da igraju kriket, ovak: http://www.kif.hr/images/50000931/kriket.jpg

naravno, na kraju je popustio. kokos, mislim....

__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 22:53   #54
Kokos se otvori za 2 minute, reckavim nozicem iz kuhinje. Iskopate rupicu jednu od tri i ispustite sok. Zatim zarezete malo rupicu i majmunskom metodom tresnete orah od kamen. Puknuce kao flasa, samo se nece razbiti kao flasa nego ce ostati u dva dijela.
pepad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 23:09   #55
ja ga jednom na jedvite jade potukla čekićem...
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 23:17   #56
uzet katanu...i....ideš....
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 13:44   #57
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post

trik je dakle u pola sata držanja u zamrzivaču il kuhanju(držanju) u vrućoj vodi petnaestak minuta prije razbijanja i onda se nakon puno lakšeg razbijanja oklopa i odvajanja cijele jezgre, cijela jezgra jednostavno oguli kao krumpir.
znam da kasno palim.. ali tek sam sad vidjela temu
naime.. najjednostavniji nacin otvaranja kokosovog oraha kakav se kupuje u nasim supermarketima je da ga se stavi u pecnicu i pece dok ne pukne drveni dio
obicno pukne na pola i lako se izvadi Neosteceni mesni dio oblozen smedjom kozom koji se kako je ursamajstor reko oguli kao krumpir nozem ili onom gulilicom.. onda se plod probusi izlije se voda.. i sa mesom se moze raditi svasta.. a ako se nema ideja.. onda ga se nariba(je malo teze..) i dobije se kokos identican onome iz vrecice koji se moze kupiti u trgovinama..
toliko od mene .. pozdrav..
__________________
_____Queen of The ChuPrya_____
jana_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 00:10   #58
zar nije najjednostavniji način fino uzet kokos i par puta lupit po nekoj tvrdoj površini. uzmete kokos i držite ga onako vodoravno, i onda ga lupite, pa ga malo okrenete pa opet lupite i tako cijeli krug. trebao bi fino popucat i po sredini. i razdvoji se lako na dvije polutke.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:00   #59
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
zar nije najjednostavniji način fino uzet kokos i par puta lupit po nekoj tvrdoj površini. uzmete kokos i držite ga onako vodoravno, i onda ga lupite, pa ga malo okrenete pa opet lupite i tako cijeli krug. trebao bi fino popucat i po sredini. i razdvoji se lako na dvije polutke.
u zamrzivač il pećnicu kokos stavljamo da bi se meso odvojilo od oklopa u jednom komadu, kao lopta, koju onda nakon razbijanja oklopa čekićem, batom ili debljom tupom stranom noža, lagano ogulimo poput krumpira.

na tvoj način tj. standardni kako većina ljudi u početku i radi, meso je nakon razbijanja često još uvijek vezano za oklop i kad ga u komadićima napokon odvojimo opet imamo dosta posla dok te sitne komade mesa ogulimo od kore.

Zadnje uređivanje ursamajor : 11.03.2010. at 14:40.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:51   #60
Pozdrav svima!
Ja sam svoj kokos samo zamotala u mali ručnik stavila na krevet i 2 puta lupila po njemu sa batom za tuč meso i on se otvorio bez problema

Zadnje uređivanje Nessaja : 30.05.2010. at 20:24.
Nessaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.