Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2014., 14:42   #3561
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
tatjana rjesenje im triba za proslu god valjda ne za ovu (predaju se prihodi od prosle god)

Seceruuu imate pravo ako vam mjesecni dohodak po clanu kucanstva ne prelazi 1663 kn (tako nesto je osnovica, neda mi se sad trazit). dakle zbroji sve vase prihode od prosle god i izracunaj


Da...hm... Stvar i jest čudna jer sam ja na birou od 5.5.2014 godine a oni traže baš to rješenje...
Zbunjena sam malo,a očito da su i oni!
tatjana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 15:02   #3562
onda vjv traze dokaz da si trenutno nezaposlena
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 11:23   #3563
Jel se računa u prihode za ostvarivanje dječjeg doplatka ona uplata grada za novorođeno dijete i naknada za rad na izborima?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 21:00   #3564
Uplata od grada se ne računa a za ovo drugo ne znam.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:25   #3565
U radnom odnosu sam do 30.9 a trebam roditi 26.10 , već imam jedno dijete na koje nisam imala pravo na dd. Zna li netko imam li pravo na dd od 01.10 s obzirom da sam od tada nezaposlena . Prvih 6 mjeseci ću primati porodiljnu koja je u visini moje plaće . Hvala na odgovoru .
__________________
vezice za dude 35 kn / kom
microgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 20:46   #3566
Jesam dobro shvatila da se za dd traze prihodi od prosle godine?
Nas je prosle godine bilo troje, a ove je cetvero. Je li onda te prihode dijelim na 3 ili na 4?
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 20:51   #3567
Na četiri.Da, gledaju se prihodi od godine prije.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:37   #3568
Hvala
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 00:18   #3569
Pozdrav. Znate li može li direktno na šalteru tražiti u HZMO da mi ponovo isprintaju rješenje o dd? Negdje smo ga zagubili, a treba dijete donijet u školu.
Rade li kakve probleme oko toga?
Hvala
banzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:51   #3570
Jeste li ovaj mjesec dobili dječji doplatak? Meni još ništa nije sjelo.. u PBZ-u imam račun..
veki1317 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:30   #3571
Quote:
veki1317 kaže: Pogledaj post
Jeste li ovaj mjesec dobili dječji doplatak? Meni još ništa nije sjelo.. u PBZ-u imam račun..
Meni je 19. sjeo na pbz
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:03   #3572
Ide sutra?
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 18:00   #3573
Imam nekih nejasnoća pa ako netko zna bila bih zahvalna..

Primamo najveći iznos dječjeg doplatka,299 kn i neke lipe s obzirom na primanja od prošle godine.Ove godine primanja su nešto veća,kad smo
računali onako u grubo ispada da smo negdje na granici maksimuma za uopće dobivati dd,znači trebao bi nam biti smanjen na 199 kn.Treba li to sad prijaviti
na mirovinskom?Ne da mi se da mi nabiju kaznu od par tisuća kuna zbog tih 100 kn.
Situacija će se uskoro promijeniti jer muž ostaje bez posla pa će do kraja
godine dobivati naknadu sa zavoda.Ona se ne zbraja,je tako?
I zanima me da li kad gledaju primanja ide i primitak naknade za prijevoz ili
se to ne računa?
I još nešto
Na njihovoj stranici piše da se u vrijeme kad se obnavlja dd,znači u 2 mj.iduće godine,ako je osoba u tom trenutku nezaposlena da se uopće ne gledaju primanja
od prošle godine,je li to stvarno tako?Nekako mi je to čudno..
Znači sad mogu imati i 40 000 kn godišnje primanja,ako sam iduće godine
nezaposlena to se ne računa?
nanna25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 20:43   #3574
nanna ja ću ti odgovoriti samo na ono za naknadu sa zavoda.to se računa.znam jer sam morala nositi potvrdu sa zavoda da nisam ništa dobivala.
drugo ti ne znam odgovoriti.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 11:11   #3575
Imam pitanje za nekoga tko prima uvećani dječji doplatak za djecu s težim oštećenjem zdravlja, a da nije na produljenom porodiljnom radi njege djeteta. Znači netko čije je dijete dobilo uvećani DD na osnovu nalaza i mišljenja prvostupanjskog tijela vještačenja.
Zanima me jeste li morali u HZMO donositi i IP obrasce za zaposlene u obitelji i potvrde porezne uprave za dohotke bez obzira što uvećani DD ne ovisi o dohodovnom cenzusu?
Sve si nekako mislim da nam neće odobriti uvećani DD pa zato sad traže i ovo .
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 02:17   #3576
Pozz, dobili smo dijete u ožujku 2014, ali smo tek sad skužili da možda imamo prvo na dječji doplatak. Treba priložiti dokumente iz 2013., ako se utvrdi da imamo pravo da li ćemo dobiti dd od ožujka ili od trenutka kad se utvrdi da imamo pravo? Tj. jesmo li izgubili dd za skoro 9mj zato što smo zaboravili tj. nismo znali da imamo to pravo?

- u 2013. godini supruga je radila veći dio godine (dio je bila na bolovanju, čuvanje trudnoće), ja sam radio od siječnja do travnja (3mj, plaća 4000kn netto) te zatim bio na zavodu 3mj (naknada 3200) i onda opet počeo raditi u listopadu (od listopada do veljače 2014.), plaća 3100kn+290kn putni troškovi. U 2014. godini sam radio samo dva mjeseca, da li je bolje pričekati novu godinu pa predati dokumente za 2014? Ili treba čekati 1.3.2015?

- rečeno mi je da moram ići kod poslodavaca kod kojih sam radio u 2013., ali jedan je u gradu udaljenom 400km i nismo se rastali u dobrim odnosima (nije isplatio 3-4 plaće pa više nisam htio raditi i on se naljutio), slična stvar je bila i s drugim poslodavcem (smanjio plaću duplo i prijavio na 4h, a tražio da radimo 8h). Većina je šutjela, ja nisam pa sam završio na zavodu. Muka mi ih je zvati, a i siguran sam da mi neće izaći u susret. Da li su oni dužni dati taj ispis primanja ili to mogu dobiti npr. u poreznoj? U 2013. godini su mi isplaćene i zaostale plaće iz 2012., da li one ulaze u 2013. ili 2012.?

- Supruga je u 2013. primala cca. 3100kn netto, znači 37200kn. Ja sam za siječanj, veljaču i ožujak dobio 4000kn, zatim 3mj po 3200kn kao naknadu zavoda za zapošljavanje, te za listopad, studeni i prosinac po 3100kn + 290kn putnih troškova. Ako sam dobro skužio računaju se svi prihodi, znači na te prihode od poslodavca zbrojim naknadu s zavoda, prihode od drugog poslodaca to zbrojim s prihodima supruge i zatim podjelim s 3 (jer nas je troje u kućanstvu) te s 12 i to ne smije biti više od 1663 tj. više od 59868kn godišnje (zbrojena sva primanja)?

- ako predam podatke za 2014. sigurno ostvarujemo pravo, ali sad je 2015. i kako stvari stoje opet ćemo raditi i primanja će biti viša od cenzusa. Da li se u tom slučaju gubi dd čim su primanja veća od cenzusa ili tek 2016. godine (kad predamo dokumentaciju za 2015.)?
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 22:36   #3577
enigmatic,hvala ti.
Kasnije sam se sjetila i ja da smo morali za muža predavati.
Kako sad stvari stoje ništa od produženja doplatka.
Iskreno,najviše mi je žao zbog povoljnije cijene vrtića.
Bili bi taman na nekoj granici za ne dobiti pa mislim da nećemo ni predavati
za dalje.Ustvari malo me i frka ovog šta bi navodno trebalo prijaviti ako se
zaposliš pa radi smanjenja iznosa,da ne bi tu bilo problema makar sam negdje
našla podatak da se doplatak dobiva s obzirom na primanja
prethodne godine a ne tekuće pa ne bi trebao biti problem,ali ipak tko će znati s njima.


Jumai na tvom mjestu ne bih predavala za 2013,nego samo za 2014.god.,da si pojednostaviš.
Ne znam ni bi li sad mogli tražiti uopće s obzirom da je već kraj godine.
Dobro si napisao kako se to računa,da..
I meni se događa ove godine to šta tebe čeka 2015..primanja su veća
i kako stvari stoje nećemo ni tražiti za dalje ali to ne znači da će i kod vas
tako biti,možda ćete samo od npr.najvišeg iznosa pasti na najmanji,to ćete
znati na kraju iduće godine kad budete vidjeli kolika su vam ukupna primanja.
nanna25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 12:52   #3578
Pozdrav!U maloj sam nedoumici pa ako mi netko može pomoći.Predajemo prvi puta za dječiji doplatak.Za 2014.godinu ne prelazimo dohodovni cenzus,međutim ja u 4.mjesecu počinjem raditi i onda ćemo definitivno prelaziti.Pa me zanima moram li to onda prijaviti na zavod i obustaviti dječiji ili kako?Napominjem ne želim prevariti državu niti se dovesti u situaciju da moram vraćati novce.Hvala!
Katenjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 18:14   #3579
Katenjin, pogledaj što ti piše na rješenju... trebalo bi pisati da se obavezno treba javiti promjena okolnosti u roku od 8 dana. Tvoja promjena okolnosti nastupa u 4. mj i tada bi im trebala javiti. Tako bi trebalo pisati na svakom rješenju, pa pretpostavljam da piše i na ovom.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:59   #3580
Hvala na odgovoru.Nemam još rješenje,predajemo zahtjev sad u 2.mjesecu.
Katenjin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.