Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2008., 23:09   #1
Kreatin i još jedno pitanje

Prvo pozdrav svima na ovom podforumu. Imam par pitanja pa ako ima netko stručan da mi pomogne savjetom bio bih mu zahvalan.

Prvo pitanje je kakvo je vaše mišljenje o kreatinu kao dodatku prehrani u svrhu povećanja mišićne mase i snage? Nešto sam čitao o tome, znam da ga uzima masu sportaša i rekreativaca, no isto tako znam da je npr. u prvoj talijanskoj ligi zabranjen (sjećam se one afere kad su igrači Juventusa uzimali kreatin). Biste li ga preporučili, postoje li kakve negativne nuspojave? Ja inače rekreativno idem u teretanu, znači ništa specijalno, nisam bilder, nikad nisam uzimao nikakve dodatke, ni proteine ni ugljikohidrate. No u zadnje vrijeme malo razmišljam da nabavim kreatin, čisto da trening dignem jednu stepenicu više, ne toliko da dignem mišićnu masu (nije mi cilj izgledati nešto nabildano već samo da budem u formi), već više da podignem snagu i kondiciju. Pa ako ima netko tko se razumije u tu problematiku da mi da mišljenje?

Drugo pitanje je sljedeće: visok sam 198, težak 94 kg. Zadovoljan sam težinom, no u zadnje vrijeme sam nabacio malo sala na trbuhu, pa me zanima koji bi način bio najbolji za to skinuti? Trčanje, vožnja bicikla ili pak plivanje? No ne želim generalno smršaviti, već samo malo smanjiti obujam trbuha. Koji i kakav trening je najbolji za to? Inače baš se nešto ne bavim aerobnim treningom, vozim bicikl, ali uglavnom po ravnome, ne idem baš u brdo. Tu i tamo igram nogomet, ali po meni nedovoljno. Jedino šta ljeti dosta plivam, pa možda najbolje da se tome posvetim?
__________________
Mudar čovjek oblikuje sebe. Budala živi samo zato da bi umrla.
sancho panza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:18   #2
forum.teretana.net
i mj. dana čitanja i sve će biti jasno
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 02:37   #3
Quote:
sancho panza kaže: Pogledaj post
Prvo pitanje je kakvo je vaše mišljenje o kreatinu kao dodatku prehrani u svrhu povećanja mišićne mase i snage?
Vrlo pozitivno.

Quote:
Nešto sam čitao o tome, znam da ga uzima masu sportaša i rekreativaca, no isto tako znam da je npr. u prvoj talijanskoj ligi zabranjen (sjećam se one afere kad su igrači Juventusa uzimali kreatin).
Ne znam je l' ta afera istinita, no creatin nije preporucljiv sportasima koji treniraju sportove s izrazito aerobnom komponentom jer kreatin navlaci vodu, dobiva se na masi i teze je trcati s toliko vode u sebi. Kreatin je dobar kod eksplozivnih sportova. Ako je ta afera zbilja postojala, ona je znanstveno neutemeljena i glupa, pogotovo jer se creatin nalazi u mesu i svi namirnicama, u manjoj ili vecoj koncentraciji. 1 kg lososa sadrzi cca 5 g kreatina, ako me sjecanje ne vara, a to je dnevna doza.

Quote:
Biste li ga preporučili, postoje li kakve negativne nuspojave?
Da. Ne postoje. Kreatin se danas upotrebljava u sprecavanju Alzhajmera
http://www.google.com/search?hl=en&c...heimer&spell=1

Quote:
Ja inače rekreativno idem u teretanu, znači ništa specijalno, nisam bilder, nikad nisam uzimao nikakve dodatke, ni proteine ni ugljikohidrate. No u zadnje vrijeme malo razmišljam da nabavim kreatin, čisto da trening dignem jednu stepenicu više
Nabavi. Preporucam Inkospor.

Quote:
Drugo pitanje je sljedeće: visok sam 198, težak 94 kg. Zadovoljan sam težinom, no u zadnje vrijeme sam nabacio malo sala na trbuhu, pa me zanima koji bi način bio najbolji za to skinuti? Trčanje, vožnja bicikla ili pak plivanje?
Prehrana.

Quote:
No ne želim generalno smršaviti, već samo malo smanjiti obujam trbuha.
To ne mozes. Genetika. Kako ces gubiti u trbuhu, gubit ces i na ostalim dijelovima tijela.

Quote:
Koji i kakav trening je najbolji za to? Inače baš se nešto ne bavim aerobnim treningom, vozim bicikl, ali uglavnom po ravnome, ne idem baš u brdo. Tu i tamo igram nogomet, ali po meni nedovoljno. Jedino šta ljeti dosta plivam, pa možda najbolje da se tome posvetim?
A cuj, nekaj aerbno bi bilo pozeljno, stogod uzmes, dobro je.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 17:43   #4
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ne znam je l' ta afera istinita, no creatin nije preporucljiv sportasima koji treniraju sportove s izrazito aerobnom komponentom jer kreatin navlaci vodu, dobiva se na masi i teze je trcati s toliko vode u sebi. Kreatin je dobar kod eksplozivnih sportova. Ako je ta afera zbilja postojala, ona je znanstveno neutemeljena i glupa, pogotovo jer se creatin nalazi u mesu i svi namirnicama, u manjoj ili vecoj koncentraciji. 1 kg lososa sadrzi cca 5 g kreatina, ako me sjecanje ne vara, a to je dnevna doza.
"Afera" je istinita
http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/foot...pe/1776306.stm
http://findarticles.com/p/articles/m.../ai_kepm360612
http://www.rediff.com/sports/2002/jan/21zid.htm
http://www.cbc.ca/sports/story/2004/...ane040126.html

__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 18:16   #5
A eto, glupi ljudi. Danas svi sportasi uzimaju kreatin, jer je to obicna hrana.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 23:32   #6
Zli Mali Medo, hvala na odgovorima. Možeš li mi dati malo detalja o Inkosporu, kolika je cijena, di se može nabaviti, način uzimanja? Iako mogu potražiti na i netu, no ako ti se da.

Baš ovo šta je Pilatus linkao me prije i odvraćalo od uzimanja kreatina, no s obzirom da se toliko masovno koristi i da je ionako prisutan u hrani, uzimanje u nekim umjerenim količinama definitivno ne bi smjelo imati neke negativne nuspojave? Takav je barem moj dojam, tako da sam blizu tome da nabavim kreatin.

Vezano za drugo pitanje, smanjenje obujma trbuha, svjestan sam da se ne može mršaviti na jednom dijelu tijela, no zanima me kako da ne izgubim i mišićnu masu? Znači da skidam pretežno masno tkivo, kako organizirati aerobni trening, koji intenzitet i trajanje?
__________________
Mudar čovjek oblikuje sebe. Budala živi samo zato da bi umrla.
sancho panza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 00:20   #7
Quote:
sancho panza kaže: Pogledaj post
Zli Mali Medo, hvala na odgovorima. Možeš li mi dati malo detalja o Inkosporu, kolika je cijena, di se može nabaviti, način uzimanja? Iako mogu potražiti na i netu, no ako ti se da.
Inkospor, 500 g, 210 kn, www.heliks.hr Ja uzimam 3 g ujutro ako nemam trening i 4 g nakon treninga.

Quote:
Vezano za drugo pitanje, smanjenje obujma trbuha, svjestan sam da se ne može mršaviti na jednom dijelu tijela, no zanima me kako da ne izgubim i mišićnu masu? Znači da skidam pretežno masno tkivo, kako organizirati aerobni trening, koji intenzitet i trajanje?
Joj, to je tak opsirno, ne da mi se sada pisati. Malo procitaj i ostale topice, vec se pisalo o tome.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 18:17   #8
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Inkospor, 500 g, 210 kn, www.heliks.hr Ja uzimam 3 g ujutro ako nemam trening i 4 g nakon treninga.



Joj, to je tak opsirno, ne da mi se sada pisati. Malo procitaj i ostale topice, vec se pisalo o tome.

OK, pogledat ću malo, hvala ti!
__________________
Mudar čovjek oblikuje sebe. Budala živi samo zato da bi umrla.
sancho panza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 17:45   #9
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Inkospor, 500 g, 210 kn, www.heliks.hr Ja uzimam 3 g ujutro ako nemam trening i 4 g nakon treninga.
Rekao bih gotovo nepotrebno....
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 17:50   #10
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Rekao bih gotovo nepotrebno....
Na dan kada ne radim utege, ali vozim bicikl.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 17:52   #11
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Na dan kada ne radim utege, ali vozim bicikl.
sve 5


Ali opet ću ja,koliko je povećana razina adenozin trifosfata korisna pri aerobnom treningu niskog(nižeg) intenziteta?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 18:24   #12
da sve sad ne citam. ne zelim misicnu masu dizat. samo kreatin jel ima ulogu? i ako nisi svaki dan po teretanama?

ja sam ravan ali trebam nabit samo trbuh.. malo ga nategnut. pa ako ovo spaja vodu?

jel ima efekt bolji?

isto tako po zdravlje i koji napitak uzest.


--------
plivanje i tracanje i trbusne i sex

kod seksa s stalnim partnerom ti se tijelo previse prilagodi njemu pa nema efekta ahah
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 01:00   #13
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
da sve sad ne citam. ne zelim misicnu masu dizat. samo kreatin jel ima ulogu? i ako nisi svaki dan po teretanama?

ja sam ravan ali trebam nabit samo trbuh.. malo ga nategnut. pa ako ovo spaja vodu?

jel ima efekt bolji?

isto tako po zdravlje i koji napitak uzest.


--------
plivanje i tracanje i trbusne i sex

kod seksa s stalnim partnerom ti se tijelo previse prilagodi njemu pa nema efekta ahah
Kaj si se ti napušil nečeg?
batler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.