Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 21:59   #41
Lletz pitanje

Znam da je bilo nekog govora o Lletz konizaciji, al kako nemam dovoljno odgovora na svoja pitanja a možda da ne kokodačemo ovdje nešto kao po istom, molila bih nekog da mi se javi u inbox, problem je krvarenje nakon 10 dana od zahvata

Hvala
provincijalka76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 09:46   #42
zene drage, pomozite mi savjetom - dal da se zabrinem ili ne?

u prosli petak mi je radjen LETZ zahvat pod potpunom anestezijom ter sam u ponedjeljak pustena doma iz bolnice. sve je bilo ok, od pon do pet. gotovo da nije bilo nikakvog iscjetka. u petak je pocelo neko krvarenje, ne prejako, al konstantno. ko da imam slabiju mengu. kontrola mi je u utorak. glupo mi zvati u bolnicu ako je to nesto normalno jer je sad vikend i sutra praznik i tako to.

da li je to krvarenje za zabrinuti se?
inace, putanja ovih dana mi je od kreveta i spavacoj do kauca u dnevnoj, wc-a te kuhinje.nikakvo pretjerano skakutanje nego bas lagano i sporo hodanje.

hvala unaprijed.
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 19:52   #43
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post

Ovdje (klikni) ti je topic o krvarenju nakon Letz-a.

Jesi pitala doktora što u slučaju krvarenja?
silver, puno hvala za upucivanje na onaj topic.
valjda se ne trebam zabrinjavati.
al jos me uvijek cudi kako mi doktor nista nije prispomenuo za to krvarenje
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 20:01   #44
Quote:
Bogomoljka kaže: Pogledaj post
silver, puno hvala za upucivanje na onaj topic.
valjda se ne trebam zabrinjavati.
al jos me uvijek cudi kako mi doktor nista nije prispomenuo za to krvarenje
Ne brini se,to je normalno.ja sam pocela malo krvarit 6,7 dana nakon lletza.i trajalo je 5,6 dana.jedino ako je krvarenje bas obilno javi se doktoru.

Pazi na sebe,ne kreci se,miruj,miruj i miruj.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 19:40   #45
Meni je rađena letz konizacija prije točno 16 dana. Tek 11. dan sam počela krvariti. Prva 2 dana (11. i 12. dan nakon konizacije) je bilo samo malo krvi. Ova zadnja 4 dana bas dosta krvarim (inace mi menga nije nikad bila obilna, tako da ne znam sto u mom slucaju znaci da je krvarenje nakon konizacije najslicnije slaboj mengi). 2 tjedna sam lezala, samo wc i nazad. Nisam sve vrijeme mirno lezala, okretala sam se sa boka na bok tu i tamo, dizala noge u polulezeci polozaj....14. dan sam malo ustala, prosetala oko kuce i po kuci...Juce (15.dan) samo opet malo setala, jako malo...i sinoc sam imala bas jake bolove, kao da imam menstrualne bolove...i evo prestalo je. Medjutim, i dalje krvarim. Zvala sam doktora, kaze da jos malo mirujem....

Možda ću utješiti neku od vas koja ima iste probleme nakon konizacije...ja se nadam da će sve ovo dobro završiti i neeee moguuu dočekati da se normalno počenem kretati, dosta mi je Tv-a, Sulejmana i svih ovih glupih serija na koje sam se navukla ))) (inace ih prezirem i niti jednu nisam pratila dok me konizacija nije primorala na lezanje)
la na is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 00:07   #46
Obilno krvarenje nakon konizacije

Opet ja
Naime, u zadnjem postu sam pisala kako mi je krvarenje jače, ali nije za neku brigu....Međutim, isti taj dan kad sam to napisala sam završila opet kod doktora. Navečer sam toliko krvarila, da mi ni 2 uloska nisu pomagala, mijenjala sam ih svakih 10 minuta. Mantalo mi se i nisam imala snage.Zvala sam doktora i rekao mi je da odmah dodjem ili ću iskrvariti . Zaustavili su mi krvarenje fulguracijom, a razlog naveli: kod !!4%!!! žena se to dešava, nema pravila.

Da li je netko imao sličnu situaciju???

Toliko nastojim biti pozitivna oko svega ovoga, ali toliko negativnih stvari se zaredalo...
la na is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 19:48   #47
curke, vi koje ste bile na letz konizaciji, kako ste se osjecale 3,4 mjeseca kasnije? ja sam u 6 mj imala letz, sad cu uskoro na prvu kontrolu, i ja konstantno imam osjecaj peckanja iznutra,.. bila sam na pregledu kod ginekologa, on kaze da je sve ok, da nema znakova upale ... a meni kao da se nakon tog letza sve izmijenilo dolje, stalno osjecam peckanje i laganu bol..
jel to normalno ili?
iskreno, izludit cu do te kontrole ... dok ne saznam jesam li ok ili ne
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 17:15   #48
Drage moje 18.03.213. ce bit 5 g. od moje konizacije pa evo moga iskustava za vas: loš papa nalaz 2 g pa moj gin. odlučio napravit biopsiju, koje se ni ne sjećam Dobila sam inekciju i zaspala ko klada, nije me niko ni pito kak i šta hoću, buđenje ok prošlo čak nisam ni znala da imam tampon dok mi to jedna sestra nije došla provjerut Bolova nikakvih krvarenje toliko da malo se pokaže i tako 5 dana. a onda šokantni nalaz, dogovor za letz u Vinogradskoj kod doktora Lepušića i za 1 mj. operaciju obavio prim. Jokanović. Bolova nema , a ni krvarenja meni super i drugi dan su me sterali doma sa preporukom mirovanja od 1 mj. za 10 dana sam morala na kontrolu i dok sam doša do zg a u krug bolnice ne puste auto, do ambulante sam prokrvarila ne jako ali dovoljno da bi Docentica pošizila šta radim tu tak brzo iza operacije Dobila sam PHD nalaz i to pod ? i tampon malo bila tamo i kuć. poslije toga mi papa nalazi nisu baš svi bili ok ali ni jedan nije upućivao na Hpv stalno neke gljivice i tak sitnice. Sada me Liječi Dr. Butorac. Znači Nije bilo obilnih krvarenja nije bilo bolova ali onaj osjećaj ko da imam kamen dolje je dugo trajao sve dok mi nisu rekli da je papa nalaz dobar I danas nakon 5 g skoro uvijek isti strah kada idem po nalaz. Vjerujte mi nema bolova, nekih obilnih krvarenja i nikakvih pojava opasnih po život, samo taj osjećaj i očekivanje nalaza je uvijek isti i nakon toliko godina. AKO BILO TKO IMA KAKVIH PITANJA ILI TREBA SAVJET I POMOĆ SLOBODNO ME PITAJTE RADO ĆU VAM IZAĆI U SUSRET IMAM OGROMNO ISKUSTVO
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:06   #49
Pozdrav cure Ja sam bila na lletz konizaciji prosli tjedan, u bolnici sve skupa 4 dana, danas mi peti dan od operacije. Ja svakodnevno krvarim, onako slabo i povremeno me lagano zaboli dolje, cak nije ni neka bol al "osjecam" nesto. Od izlaska iz bolnice sam doma, uglavnom lezim, malo prosetam do kuhinje, kauca ili prozora
Zanimaju me vasa iskustva, koliko ste dugo ste krvarile nakon operacije i jel vas bolilo ista? Hvala
__________________
Nevolja brzo stari.
amelie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 16:26   #50
Quote:
amelie. kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure Ja sam bila na lletz konizaciji prosli tjedan, u bolnici sve skupa 4 dana, danas mi peti dan od operacije. Ja svakodnevno krvarim, onako slabo i povremeno me lagano zaboli dolje, cak nije ni neka bol al "osjecam" nesto. Od izlaska iz bolnice sam doma, uglavnom lezim, malo prosetam do kuhinje, kauca ili prozora
Zanimaju me vasa iskustva, koliko ste dugo ste krvarile nakon operacije i jel vas bolilo ista? Hvala
Ja baš nisam krvarila da bih mogla reći da je krvarenje više kao neki tamniji iscjedak i tako 2 tjedna od lletz-a mirovala sam oko 1 mj. baš skroz samo sam hodala ono nužno i to koliko je doktor govorio da moram mirovati toliko sam mirovala ali ono do 6 mj. se moraš pazit teret, jača naprezanja onako poštedjeti samu sebe koliko više možeš Što se tiće bolova ni ja ih nisam imala nego onako više kao pritisak u donjem dijelu trbuha
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 21:10   #51
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
Ja baš nisam krvarila da bih mogla reći da je krvarenje više kao neki tamniji iscjedak i tako 2 tjedna od lletz-a mirovala sam oko 1 mj. baš skroz samo sam hodala ono nužno i to koliko je doktor govorio da moram mirovati toliko sam mirovala ali ono do 6 mj. se moraš pazit teret, jača naprezanja onako poštedjeti samu sebe koliko više možeš Što se tiće bolova ni ja ih nisam imala nego onako više kao pritisak u donjem dijelu trbuha
Hvala na odgovoru
Tako dugo
Ja sam planirala pocetkom treceg pocet lagano s treninzima...
Pitam jer meni u bolnici nisu nista konkretno rekli, doktora poslije operacije nisam ni vidjela, a ovaj koji je dosao u vizitu prije nego su me pustili je nesto promrljao, nisam ni stigla pitat nista vec je bio na vratima.
__________________
Nevolja brzo stari.
amelie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:00   #52
Quote:
amelie. kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru
Tako dugo
Ja sam planirala pocetkom treceg pocet lagano s treninzima...
Pitam jer meni u bolnici nisu nista konkretno rekli, doktora poslije operacije nisam ni vidjela, a ovaj koji je dosao u vizitu prije nego su me pustili je nesto promrljao, nisam ni stigla pitat nista vec je bio na vratima.
Kojim treninzima? Ne misliš valjda dizat neki veliki teret ili tako nešto?
Fino kada ideš na prvu kontrolu pitaj doktora kada možeš početi i u kojoj mjeri? Meni je doktor strogo zabranio prva 2 mj. naprezanja. Moraš biti strpljiva
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 15:41   #53
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
Sada ti napišem svoje nalaze i nalaz phd-a. Ej pa normalno kad tii dode phd nalaz onda bidi znali jel su sve odstranili ili ne. Nemoj se brinut meni nisu znali jel odstranjeno sve ili nije ni kad je nalaz stigo pa je sve ok


Otpusnica : Dysplasia Cervicis, stanje poboljšano,

EXCISIO DIATHERMICA PORTIONIS- LETZ

UPUTA: Strogo mirovati kontrola za 10 dana radi phd nalaza


Eto ti vidiš da ni meni ne piše konizacija osim ako im ovo na latinsko nešt ne znaći

Ne kužim ja te neke liječnike ponašaju se kao da svi sve znaju i da se njih ništa ne smije pitati. pa samo ti njih pitaj tako su i sa mnom krenuli nisam imala pojma o svemu pa kad sam poludila odmah sam sve saznala A za sve ti je to kriv tvoj gin. on bi trebao biti taj koji zadnji pregledava nalaze i koji bi ti trebao u detalje pojasniti svaku stavku na nalazu. Iskreno se nadam da imaš drugi izbor jer ti je ginekolog totalno ne zainteresiran koliko vidim po tome što ti pričaš. Ali znaš i njima treba postavljati pitanja ma koliko im bilo mrsko odgovarati na njih oni to moraju to ima je posao I daj nemoj pretjerivat sa hodanjem do kontrole miruj da ti se neki vrag još ne zakomplicira.
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 15:47   #54
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
bravo želim ti brz oporavak i dobre nalaze nadam se da su dobri prema tebi kao što su bili prema meni
evo da se konacno javim kak spada....prekjucer sam dosla domeka, bila sve skupa 6 dana u bolnici jer sam pocela krvarit pa se na posljetku ustanovilo da sam dobila menzes....hvala Bogu...pregled je bio koma, ali da se izdrzat...

sutra su mi valjda nalazi i sva sam u strahu....samo se nadam da ce na njima pisati da su rubovi cisti...

operirao me dr Jokanovic, predivan doktor, i kaze da je promjena bila jako velika i da je rezao okolo-naokolo da mi sacuva sto vise tkiva da mogu opet na bebaca, iako sam mu rekla da imam 1 dijete i da mi je sada bitnije zdravlje i ako treba neka vadi sve kaj treba....reko je da lijepo zarasta jer me nije sivao vec mi je to lijepio i zato treba malo vise pripazit....

reko mi je da zaboravim na odnose na neko vrijeme, a ja ko iz topa: "naravno, 2-3- mjeseca mi se nece ni priblizit", a on meni: "aaaaa ne ne....ne tako dugo, da ne bi trazio sa strane..." i smjeh....ma super su....

na odlasku mi je glavna sestra rekla da vjeruje da ce sve biti ok jer sam imala najboljeg dr i da se opustim....

moram pohvalit svo osoblje odjela Ginekologije 1 i 2 jer su fenomenalni....sestre su predivne, ljubazne....doktori su isto fenomenalni, a posebno da pohvalim svog dr Jokanovica i frajera odjela, dr Vukovica....taj je JAKOOOOOO popularam medu pacijenticama, pa ga i dr zekaju na racun toga...
__________________
25.10.2010. rodio se najljepsi drecavac!!!! MOJ ZIVOT!!!
gabica0111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 16:41   #55
Quote:
gabica0111 kaže: Pogledaj post
evo da se konacno javim kak spada....prekjucer sam dosla domeka, bila sve skupa 6 dana u bolnici jer sam pocela krvarit pa se na posljetku ustanovilo da sam dobila menzes....hvala Bogu...pregled je bio koma, ali da se izdrzat...

sutra su mi valjda nalazi i sva sam u strahu....samo se nadam da ce na njima pisati da su rubovi cisti...

operirao me dr Jokanovic, predivan doktor, i kaze da je promjena bila jako velika i da je rezao okolo-naokolo da mi sacuva sto vise tkiva da mogu opet na bebaca, iako sam mu rekla da imam 1 dijete i da mi je sada bitnije zdravlje i ako treba neka vadi sve kaj treba....reko je da lijepo zarasta jer me nije sivao vec mi je to lijepio i zato treba malo vise pripazit....

reko mi je da zaboravim na odnose na neko vrijeme, a ja ko iz topa: "naravno, 2-3- mjeseca mi se nece ni priblizit", a on meni: "aaaaa ne ne....ne tako dugo, da ne bi trazio sa strane..." i smjeh....ma super su....

na odlasku mi je glavna sestra rekla da vjeruje da ce sve biti ok jer sam imala najboljeg dr i da se opustim....

moram pohvalit svo osoblje odjela Ginekologije 1 i 2 jer su fenomenalni....sestre su predivne, ljubazne....doktori su isto fenomenalni, a posebno da pohvalim svog dr Jokanovica i frajera odjela, dr Vukovica....taj je JAKOOOOOO popularam medu pacijenticama, pa ga i dr zekaju na racun toga...
Želim ti brz oporavak i drago mi je što su bili i prema tebi kao i prema meni Prim. Jokanović je doktor za 5. Čovjek je za ovo tata mata i uvijek gleda da poštedi ženu koliko je god to moguće.

Nadam se da će sve biti ok, i da ćeš malo odahnut.
A čula sam za ovog doktora slučajno kada sam bila na kontroli su ženske pričale u čekaoni

Jednostavno su odlični ja nemam ni jedno ružno iskustvo od operacije i nikada nisam požalila što me moj doktor poslao baš tamo.

Sada samo miruj i neka te doma svi maze i paze jer si zaslužila
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 22:16   #56
Evo moje dame moj phd i sve je ok ali isto sam se bojala kao vi sada kada sam ga dobila u ruke

CIN III
Primljeno je 5 uzoraka tkiva, jedan od njih je polukružan, označen šavom, veličine 2,5:1:0,4 cm, te se preuzme u cijelosti , označi brojevima od1-4, te 8-12 i pregleda serijski na 30 rezova. Drugi uzorak je nepravilan, veličine 3:1:0,4 cm, a preostala 3 uzorka su promjera od 0,5 do 1 cm, svi se oni preuzmu u cijelosti i pregledaju na sveukupno 33 reza.

Označeni uzorak je tkivo vrata maternice dijelom prekriveno pravilnim višeslojnim pločastim epitelom koji prema zoni transformacije sadrži koilocite, te u nastavku pokzuje poremećaj stratifikacije, hiperkromaziju jezgra i mitoze u skoro cijeloj debljini sloja uz žarišno spuštanje u žlijezde.
Preostali uzorci su dijelom građeni samo od veziva , a dijelom se nalazi tkivo vrata maternice iz zone transformacije epitela, na čijoj se površini nalazi jako termički promjenjeni epitel, kojim se dijelom nazire uredna slojevitost, a dijelom je ona poremećena u skoro cijeloj debljini epitela.
S obzirom na fragmentiranost materijala nije moguće sa sigurnošću zaključiti dali promijenjeni epitel dopire do endocervikalnog ruba materijala, dok se u lateralnim rubovima ne nalazi.

Negdje na vrhu vam treba pisati Klinička dijagnoza : Portio suspecta, ako vam to stoji znači da je svo bolesno tkivo odstranjeno.

Drage moje žene toliko vam mogu pomoć!
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:33   #57
Još imam jedno pitanjce. Kad ste počele sa seksom nakon LLETZ-a? I jel bilo neugodno ili kao i inače? ) Znam da je smiješno pitanje, ali čeka me sve to pa me zanima. Znam da se ne smije ništa 3 tjedna, ali da li i sve to bude na mjestu već nakon tri tjedna?
Zleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 20:36   #58
Quote:
Zleep kaže: Pogledaj post
Još imam jedno pitanjce. Kad ste počele sa seksom nakon LLETZ-a? I jel bilo neugodno ili kao i inače? ) Znam da je smiješno pitanje, ali čeka me sve to pa me zanima. Znam da se ne smije ništa 3 tjedna, ali da li i sve to bude na mjestu već nakon tri tjedna?
Nije to ništa smješno. Moraš pitati doktora za to i ako sam ja nakon 2 mj tek hmmm nekako psihički nisam bila spremna prije, ali iskreno ni ne znam kada se smije meni je nakon ta 2 mj bilo sve ok i sve kao obićno nikakve promjene
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:16   #59
Pa da, ja iskreno ne bih ništa i više od dva mjeseca Ne mogu si zamisliti da me se dira dolje nakon takvog zahvata. Ali ok, dva mjeseca dakle, da budem skroz sigurna... Je li netko od vas možda radio samo LLETZ biopsiju?? Ja imam CIN III (bio je CIN II na papi doduše), kolposkopija je pokazala III, s 50% zahvaćenom površinom tkiva, pa ne moram cijelu konizaciju, ali moram proširenu biopsiju. Užasan sam trtaroš po pitanju bolova, ima li netko kakvu preporuku za pripremu pred sam postupak? Doktorica mi je rekla da si popijem Normabel jer sam sva zgrčena, ako netko ima još kakav savjet da mi to što bezbolnije prođe, slobodno ga podijelite samnom.
Zleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 19:51   #60
Meni je doktorica rekla da nema sexa 4 tjedna ali ja sam se tek nakon 7 tjedan ipak odlucila na to...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.