Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 20:57   #1961
Strani filmaši u Kroejši. Zanimljiv članak s Indexa:

Quote:
Strane su filmske ekipe snimajući u Hrvatskoj i Jugoslaviji imale popriličnu slobodu i naš sugovornik ne pamti da su zabilježeni veći problemi, osim kada je talijanska ekipa ranih osamdesetih snimala seriju "Mussolini". Komunističkim vlastima nije bilo jasno hoće li film pozitivno ili negativno prikazivati fašističkog vođu. "Postoji i ta poznata priča da Wells nije mogao dobiti dozvolu nadbiskupa za snimanje u zagrebačkoj katedrali kada je snimao 'Proces'. Zato je Anthony Perkins sniman samo pred katedralom."

http://www.index.hr/black/clanak/hrv...ma/770018.aspx
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:49   #1962
Koja je razlika između dobrih i loših glumaca?

Quote:
PODUŽI odgovor na pitanje koje se pojavilo na stranici Quora nedavno se proširio društvenim mrežama i internetskim portalima.

Naime, jedan korisnik postavio je naoko vrlo banalno pitanje pokušavajući doznati po čemu zapravo možemo razlikovati dobru od loše glume.

Na pitanje mu je vrlo jasno (i opsežno) odgovorio Marcus Geduld, redatelj, programer, predavač i pisac, a njegov se članak proširio društvenim mrežama i oduševio mnoge zahvaljujući jednostavnosti i nepretencioznosti.

Mi ga prenosimo u cijelosti:

"Ako vam bilo tko kaže da postoje objektivni standardi, puni su govana. To je stvar osobnog ukusa. Postoje trendovi. Postoje mnogi ljudi koji su voljeli glumu Philipa Seymoura Hoffman. No, ako vam se njegov stil ne sviđa, niste u krivu. U najgorem ste slučaju ekscentrični.

http://www.index.hr/black/clanak/koj...ca/771735.aspx
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 16:20   #1963
dali je netko gledao hrvatski film iz 1957. " H-8" od Nikole Tanhofera??

željala bih ponovno pogledati taj film, no ne znam kako i gdje da ga nabavim?! Gledala sam ga ko klinka na telki i bio mi je uznemirujuć,no jos ga sesjecam..zato bi ga volila ponovno i pogledati..

također me zanima i onaj film "Lisinski" od okativjana miletica iz vremena ndh. to je navodno prvi hrvatski zvucni film
DontMinceWORDS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 21:19   #1964
Quote:
DontMinceWORDS kaže: Pogledaj post
dali je netko gledao hrvatski film iz 1957. " H-8" od Nikole Tanhofera??

željala bih ponovno pogledati taj film, no ne znam kako i gdje da ga nabavim?! Gledala sam ga ko klinka na telki i bio mi je uznemirujuć,no jos ga sesjecam..zato bi ga volila ponovno i pogledati..

također me zanima i onaj film "Lisinski" od okativjana miletica iz vremena ndh. to je navodno prvi hrvatski zvucni film
H-8
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 00:50   #1965
Jesenski tulum forumaša

https://www.forum.hr/showthread.php?t=838374

Tema još nije dignuta na razinu foruma, pa evo link sa Tulumare
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 12:56   #1966
Car!


http://filmmakermagazine.com/36400-t...rectors-today/
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 23:25   #1967
H8 odličan, kako to da neki od naših vrlih režisera nije napravio neki hommage, remake, ja se sjećam kad sam pogledao taj H8 tri sam dana nakon toga guglao da potvrdim godište tog filma, nisam mogao prožvakat činjenicu da smo takve filmove snimali pred 60 godina. No izgleda da jesmo. Eto, kud sreće da održismo taj kontinuitet i danas.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 20:22   #1968
hitno mi treba pomoć oko jednog projekta: bi mi netko mogao reći ukratko kako se radi metodologija filma po tri modaliteta: tehnički ( medij prenošenja ), kompozicijski ( način prikaza kamere ) i društveni (prihvat popularne kulture koji se mijenja kroz vrijeme)?
trebam napraviti jednu takvu analizu, a stvarno nisam nimalo stručna za to
pattie_boyd is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 15:46   #1969
the FRENCH CONNECTION vector tribute .

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 13:06   #1970
Krsto Papić

Uživam u dokumntarcima Krste Papića, jednog od predvodnika tzv. hrvatskog autorskog filma, generacije koja je u drugoj polovici 1960-ih i početkom 1970-ih već počela odvajanje domaćeg filma od uhodanih kanona socijalističke kinematografije i pripadajućih im tema te se oblikovala u zreli umjetnički val....
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 18:54   #1971
Pročitah negdje da se Oliver Stone vratio sa novim filmom Ukraina, vezan za skorašnja dešavanja u Ukrajini a posebno prati skorašnjeg predsjenika, Janukovića.

Vratio se da probije još jedan mit kao što je to već jednom uradio...
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 19:02   #1972
Stalone najavio posljednji rambo: http://variety.com/2015/film/news/sy...le-1201391812/
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:50   #1973
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Uživam u dokumntarcima Krste Papića, jednog od predvodnika tzv. hrvatskog autorskog filma, generacije koja je u drugoj polovici 1960-ih i početkom 1970-ih već počela odvajanje domaćeg filma od uhodanih kanona socijalističke kinematografije i pripadajućih im tema te se oblikovala u zreli umjetnički val....
Kad te moja čakija ubode je top dok, slučajno jednom pogledo i ostoh zapanjen
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 22:17   #1974
Louis de Funes....Žandar iz Sain Tropeza...Velika avantura....ma...to su filmovi
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:03   #1975
Mogao si nešto konkretno staviti o tim filmovima, a ne samo napisati!
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 22:02   #1976
Ljubitelji francuskih filmova 60ih, 70ih? Godard, Truffaut? mislim da je Truffaut odradio genijalan serijal (ako to tako mogu nazvati) filmova baziran na zivotu takoder genijalnog glumca Jean Pierre Leauda. Svoju pricu i zivot bazira nad njime kroz cijeli Jeanov zivot.
Ah, a i tu su i Anderson, Tarkovski, Bergman...
useitorlooseit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 09:41   #1977
2 nova ne-američka filma, ne toliko razvikani, ali vrlo dobri i kvalitetni kratke recenzije na linkovima niže


IDA (2014) - Oscar za najbolji strani film u 2014.
LINK

DEUX JOURS, UNE NUIT (2014) (2 dana, 1 noć) - vrlo dobra socijalna drama sa odličnom Marion Cotillard u glavnoj ulozi
LINK
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 18:21   #1978


Najčešće proučavani i analizirani film u karijeri Alfreda Hitchcocka, Vrtoglavica je na svakoj razini vrhunski primjer autorskog filma. 1958. godine Hitchcock je po četvrti i posljednji put udružio snage s legendarnim Jimmyjem Stewartom i, baš kao i s Prozorom u dvorište, dvojac je uspio snimiti film koji će svoje mjesto naći u udžbenicima. Radi se o prvoklasnom trileru punom labirintova i slijepih ulica, vrsno složenoj mozgalici napetoj od prve do posljednje scene, ali u isto vrijeme, na potpuno drugoj razini, govorimo o meta-filmu, o filmu o Hitchockovom filmaštvu, o pažljivoj i očaravajuće eliptičnoj studiji majstorove opsesije svojih ženskim likovima. Jimmy Stewart možda nikada nije bio ovako uvjerljiv, ponovno glumeći jednog sasvim prosječnoga čovjeka pogonjenog snažnom strašću, žrtvu vlastitih želja i požuda, pijuna u igri na koju nikada nije pristao. Kim Novak, pak, divna je kao objekt njegove opsesije i žudnje, tajanstvena plavuša na prvi pogled ledene vanjštine, ali ustvari kompleksna žena koja maestralno pokazuje cijelu paletu osjećaja poput straha, ljubavi i djetinje ranjivosti. Alec Coppel i Samuel Taylor dva su pisca odgovorna za izvrstan scenarij, na trenutke zaigran i nevin, a samo moment kasnije mračan i neobično dubok. Glazba Bernarda Herrmana, snimljena u Europi zbog štrajka glazbenika koji se tih dana odigravao u SAD-u, suptilna je i nježna, konstatno se krećući između polova smirenosti i očaja. Uz već spomenuti Prozor u dvorište, Vrtoglavica je bez sumnje naš najdraži Hitchcock, a ako uzmemo u obzir nevjerojatnu filmografiju jednog od najvećih svih vremena, već to nam samo po sebi govori sasvim dovoljno.

http://www.fak.hr/category/cinephilia-beyond/
http://www.cinephiliabeyond.org/the-...in-filmmaking/
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 15:01   #1979
Iz našeg intervjua s Diane Keaton:

Jedine dvije uspomene koje imam na snimanje Kuma su to što sam morala nositi najgoru periku koju je ljudska ruka ikad stvorila i to što je Marlon Brando stalno skidao hlače i pokazivao mi svoje dupe.

ORIGINAL CADENCE: A CONVERSATION WITH DIANE KEATON



La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 02:09   #1980
Jedan od ponajboljih dokumentaraca o stvaranju filma.

INGMAR BERGMAN MAKES A MOVIE

La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.