Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 22:29   #81
Sad razumijem. Ti se osvrćeš na moj komentar gugi The lizardu koji kaže:
"Ako smo vjernici, ne moramo biti tukci!........Ipak, svaka čast našim majmunskim i onim kasnijim precima..."

gdje sam se ja začudio pitajući ga "Šta je ovo? Ti si vjernik i evolucionista? Vernik i vjeruješ da si postao od majmuna?...

Nadam se da sam odgovorio.
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 09:10   #82
Quote:
sesonkuz kaže: Pogledaj post
Utnapištim se pominje u epu o Gilgamešu..... moj post #44
A ep o Gilgamešu je povijesno točan? Postoje indicije da je postojao nekih 2,5k godina p.n.e. ali nekako je teško povjerovati u priče o njegovoj potrazi za vječnim životom i da ga je izgubio samo jer je stao da malo odmori? To je mit, ne vidim svrhu tvog posta i na što ciljaš?
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 10:56   #83
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
A ep o Gilgamešu je povijesno točan? Postoje indicije da je postojao nekih 2,5k godina p.n.e. ali nekako je teško povjerovati u priče o njegovoj potrazi za vječnim životom i da ga je izgubio samo jer je stao da malo odmori? To je mit, ne vidim svrhu tvog posta i na što ciljaš?
Za ep ne znam ali Gilgameš - da
http://en.wikipedia.org/wiki/Sumeria...ynasty_of_Uruk
Samo sam htio pojasniti vezu Utnapištim<>Gilgameš...
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 11:34   #84
Ova priča o Noi bila bi stvarno smiješna da u svojoj osnovi nije vrlo genocidna, ekocidna i rasistička. I kao takva je poslužila kao "nadahnuće" i opravdanje mnogim zločincima povijesti do današnjeg dana.

A uz to je riječ i o maglovitom sjećanju na jednu regionalnu kataklizmu na obalama Indijskog oceana od prije nekih 4800- 5000 godina.

http://en.wikipedia.org/wiki/Burckle_Crater
http://en.wikipedia.org/wiki/Holocen..._Working_Group
http://archaeology.about.com/od/clim...sse_king_4.htm

Egipat ni Sredozemlje nisu bili pogođeni ovom katastrofom, a niti nekom mogućom sličnom sa kraja pleistocena. U egipatskim i sredozemnim geomitovima, bilo usmene , bilo pismene predaje, spomena na tako nešto jednostavno nema.

Deukalionov potop je refleksija na cunami nastao erupcijom Santorinija oko 1640. prije Krista. Navodna sol pronađena u piramidama kod Gizeha mogla bi potjecati od tog cunamija, jer je delta Nila vrlo blagog pada , pa bi cunami nastao u Egejskom moru, visine 10-20 metara, vrlo lako dospio i južnije od današnjeg Kaira. Drugo objašnjenje za navodnu sol u komorama piramida jest da sol vrlo efikasno dezinficira zrak u zatvorenim prostorima.
Inače, ako su piramide gradili turbo- napredni stručnjaci, kao što nam to sugeriraju Sesonkuz i Tomatix, kako to da se nisu sjetili dihtovati spojeve između blokova protiv prodora vode. Barem na nižim nivoima.

Piramide nisu građene krajem pleistocena, jer bi onda i na njima, kao i na Sfingi bilo horizontalnih tragova djelovanja vjetra i vertikalnih tragova vododerina nastalih pljuskovima, naravno pod uvjetom da su prije 10- 12000 godina na tom prostoru padale jake kiše. One neravnine koje se danas vide na piramidama, posljedica su mnogobrojnih krađa kamenih ploča koje su se događale nakon što je egipatska civilizacija propala, te naknadnog djelovanja atmosferskih uvjeta tijekom prošlih stoljeća.

Naravno da će udar svemirskog tijela u more izbaciti u atmosferu ogromne količine vodene pare, koje će kasnije, kondenzirane, padati kao kiša. Na piramidama takvih tragova nema, jer su one nastale nakon one katastrofe izazvane prije oko 5000 godina padom asteroida u Indijski ocean.

Također nije točno da u Egiptu kiša nije padala još od kraja posljednjeg ledenog doba. Tako rijetko kiša ne pada ni u puno žešćim pustinjama nego što je ona oko Nila. Sahara je za vrijeme klimatskog optimuma, prije oko šest do osam tisuća godina, bila jako zelena i puna stabala, trava i jezera. Intenzivno sušenje počelo je krajem 4. tisućljeća prije Krista. Ali to ionako nije bitno za tu priču oko piramida, raznih potopa i sličnog.
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:13   #85
Vidim da se Sesonkuz i dalja čudi kako čovjek može biti istovremeno i vjernik i evolucionist. Evo mu jedan vrlo jaki primjer:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Pierre_Teilhard_de_Chardin.

A evo i još jedan:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Tomislav_Domazet-Lo%C5%A1o
http://www.irb.hr/hr/news./00772/more/

Istina, tu se ne spominje T.D.L. kao vjernik, ali ga kao takvog navode njegove kolege sa IRB-a u TV- emisiji "Dobro je znati", pri čemu u tome ne vide ništa negativno.

Ni evolucionist ni vjernik nisam postao zbog njih dvojice, već sam to bio puno ranije. A Shardinov "Fenomen čovjeka" imam kod kuće, pa dobro znam u kojoj mjeri je taj francuski isusovac bio ujedno i geolog i evolucionist. A sličnih njemu bilo je u povijesti znanosti poprilično.

Sesonkuz, kada sam ti spomenuo da si ti još u 19. stoljeću, nisam mislio na tvoje godine, jer mi one ionako nisu poznate, već na to da "dokaze" za svoje bajke sakupljaš iz zastarjelih znanstvenih izvora, ili , što je, kako vidim, još češći slučaj, iz pseudoznanstvenih izvora čiji se autori, namjerno ili iz neznanja, pozivaju na zastarjele podatke. Ili na vlastitu nakaradnu interpretaciju istih.

Eh, Sesonkuz, ništa ti ne znaš. Nešto si malo prčkao po internetu i prelistao nekoliko knjiga, pa već misliš da si zgrabio Boga za bradu.
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:27   #86
@gugi the lizard

upotpunosti se slazem s tobom da je potop bio lokalni a ne globalni jer da je bio globalni mi danas nebi ovdje po forumu pisali a sad sta je taj potop izazvalo mozda ne budemo nikad saznali da li je to bila erupcija vulkana Santorinija,udar asteroida u more ili pak nesto trece a opet nesmijemo smjesti s uma da u to vrijeme ljudi su sve sto su vidjeli pripisali bogovima i kad se dogodila neka kataklizma oni su to potumacili kao bozji bjes prema njima nesto su napravili pa ih sad bog kaznjava buduci da u ono vrijeme pismo jos nije bilo razvijeno sve se prenosilo usmenim putem a kada se neke informacije prenose tako i onda ce netko svoj dio dodati tako da za kratkog vremena cemo dobiti potpuno drugaciju pricu nego kako je bilo
nepoznati87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:41   #87
Tako je! Isto kao što će za Nikolu Teslu uskoro pričati da je on zapravo starohrvatski Bog gromova i munja. I da nije umro,već su ga, kao i Elvisa i Jima Morrisona, ukrali oni iz Šupljozemljonije, samo da bi nam napakostili.
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 11:40   #88
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post
Tako je! Isto kao što će za Nikolu Teslu uskoro pričati da je on zapravo starohrvatski Bog gromova i munja. I da nije umro,već su ga, kao i Elvisa i Jima Morrisona, ukrali oni iz Šupljozemljonije, samo da bi nam napakostili.
Kaže se Šupljozemlja.
nibiru2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 12:06   #89
bosanske se piramide odlično uklapaju u priču o potopu. potpuno poplavljene i zatrpane kojekakvim nanosima, bez sjećanja ljudi na njih (stradali u potopu), ostale su tako postojati poput običnih planina, sve dok u današnje doba g. osmanagić nije poduzeo svoje znamenito istraživanje
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom

Zadnje uređivanje diogeneš : 14.07.2011. at 12:17.
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 17:14   #90
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post
Sesonkuz, kada sam ti spomenuo da si ti još u 19. stoljeću, nisam mislio na tvoje godine, jer mi one ionako nisu poznate, već na to da "dokaze" za svoje bajke sakupljaš iz zastarjelih znanstvenih izvora, ili , što je, kako vidim, još češći slučaj, iz pseudoznanstvenih izvora čiji se autori, namjerno ili iz neznanja, pozivaju na zastarjele podatke. Ili na vlastitu nakaradnu interpretaciju istih.

Eh, Sesonkuz, ništa ti ne znaš. Nešto si malo prčkao po internetu i prelistao nekoliko knjiga, pa već misliš da si zgrabio Boga za bradu.
Eh molgao si me, obraza mog radi, ubaciti bar u 20-će stoljeće..
M-da prčkam ja tu i tamo, a dali znam? -ja znam da ništa neznam.
A ti?
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 14:10   #91
Quote:
sesonkuz kaže: Pogledaj post
Baba drumom a ti šumom.
I bolje je tako. Neke babe je bolje izbjegavati.

Quote:
Knjigu koju sam naveo posjedujem,
Koju? onu iz koje sam naveo onu smiješnu ideju o otkidanju komada Sunca veličine planeta?

Quote:
dok potonju ne poznam. Dakle knjiga je vrlo opsežna i ozbiljna multi disciplinarna studija - koja uključuje geološke, biološke i klimatske dokaze o katastrofi koja je zadesila zemlju u tom razdoblju.
Pseudoznanstveni senzacionalizam. Uvjeri me da nije.

Quote:
Knjiga sadrži i preko 30 forografija koje nisu nigdje drugdje objavljene i kojima potkrepljuje poziciju dokaza uz vrlo ozbiljne analize kroz razne segmente pomenutih studija.
? Baš me zanimaju te "fotografije".

Quote:
To što se ti sprdaš s bilo kakvom tezom ili teorijom koja ti uhu nije draga govori dosta o tebi, nikako o knjizi.
Koje su još teze iz te knjige?

Quote:
Naravno da su zaključci autora knjige - baš to - njihovi zaključci s kojima se možeš složiti ili ne i koji ne utiču na vjerodostojnost dokaza ili poticaj promišljanja iznijetih teorija.
lol

Quote:
A da se ja samo ne bih branio, od tvog ismijavanja, daj mi malo pojasni tvoju poziciju.
Može.

Quote:
Da li vjeruješ da si postao od majmuna?
Ne.

Quote:
, jel' je Porijeklo vrsta tvoja Biblija?,
Nije.

Quote:
jel' vjeruješ u missing link?
Ne.

Quote:
jesmo li sami u svemiru?
Nismo.

Quote:
kad umreš, umreš i to je to?
Kad živiš, živiš i to je to?
Ne slažem se. Ljudi imaju ideje o tome što je to.

Quote:
veruješ u teoriju mtDNA ?- daj da znam s kim imam čast...
Što bih vjerovao? Nije to kip Isusa kome se treba klanjati do poda i obilaziti okolo.

Quote:
Manje googlaj više čitaj - jer knjiga je MAJKA.
Ima svakojakih knjiga. Neke su (većina) čisto trošenje vremena i punjenje glave besmislicama.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 14:14   #92
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
bosanske se piramide odlično uklapaju u priču o potopu. potpuno poplavljene i zatrpane kojekakvim nanosima, bez sjećanja ljudi na njih (stradali u potopu), ostale su tako postojati poput običnih planina, sve dok u današnje doba g. osmanagić nije poduzeo svoje znamenito istraživanje
"Bosanske piramide" dokazuju potop? Jaka li i smiješna "dokaza"....
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 19:09   #93
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
"Bosanske piramide" dokazuju potop? Jaka li i smiješna "dokaza"....
ma stvarno!? a u koju bi ih priču ti uklopio?
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 20:02   #94
U nikakvu. Bosanske piramide si izmišljotina.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 20:15   #95
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
U nikakvu. Bosanske piramide si izmišljotina.
naravno. optička iluzija, kako se i vidi u fotogaleriji njihovog portala
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 20:47   #96
Znači, po tebi sve planine koje podsjećaju na piramidu jesu piramide?

Grčka


Australija


Kina


Antarktika


SAD


Vjerovanjem u kvazi-teorije nekakvih čudaka čovjek ispada znalac, je li?
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:48   #97
ja govorim o fotogaleriji portala bosanskih piramida, a ove tvoje trolerske pričice me ne zanimaju
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 00:18   #98
Rekoh nema bosanskih piramida. Njihova foto-galerija prikazuje isto što i ove slike gore, samo planine, a piramide ispod njih vide samo naivci.
A osvrt na trollanje neću ni spominjati, jer se vidi tko je počeo...
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 07:10   #99
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Rekoh nema bosanskih piramida. Njihova foto-galerija prikazuje isto što i ove slike gore, samo planine, a piramide ispod njih vide samo naivci.
A osvrt na trollanje neću ni spominjati, jer se vidi tko je počeo...
je, sve je tako i to samo zato kaj si ti tako rekao
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 11:27   #100
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
je, sve je tako i to samo zato kaj si ti tako rekao
vrlo lako ga mozes javno osramotit i ismijat te ga ucinit budalom .. samo demonstriraj da si u pravu .. di su slike tih piramida .. ne brda koja lice na piramide nego doslovno piramida.
bad-monkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.