Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 21:33   #3721
ili ako bar znate kako se zove taj poremecaj
kret is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:22   #3722
Priznat mi benificirani radni staž.
__________________
Računajte na nas!
amm1129 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:53   #3723
Quote:
amm1129 kaže: Pogledaj post
Priznat mi benificirani radni staž.
Super - super!!!
Drago mi je...
Loret is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 10:06   #3724
Pozz svima
Mozete li mi pomoc? Imala sam neke problemcice u 5 mj tipa zamucen vid,pa trnce po tjemenu i kasnije po nogama. Sve je to bilo kratkotrajno,ali ja sam naravno odguglala svoje i otkrila ovu bolest. Bila sam kod neurologa nakon sto sam napravila mr vratne na kojoj su degenerativne promjene koje su skroz sitne. Na njegovom pregledu sve uredno i preporucio (da budem mirna) da napravim ct glave. Ja sam napravila mr mozga i sve je potpuno uredno. Sada mi se tokom dana zamuti na desnom oku ali na oftamoloskom pregledu je utvrdeno da na lijevom oku imam -0.25,na desno -0.50+astigmatizam. Ja mislim da sam ja od svog straha stvorila hipohondriju u sebi jer mi se sve sto sam iscitala mota po glavi cim osjetim i najmanjr simptome.
Mozete li mi rec sto mislite? Imam li razloga za brigu? Jel stvarno samo stvar u tome da moram kupit naocale...ovo me skroz promijenilo,lose se osjecam u sebi. Ne zelim ispast sebicna prema vama koji se stvarno borite s ovim. Jos sam i trudna,a ovoliko nerviranja ne triba nikome a kamoli jednoj trudnici.
Hvala puno svima koji mi odgovore.
Emmmma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 12:07   #3725
Quote:
Emmmma kaže: Pogledaj post
Pozz svima
Mozete li mi pomoc? Imala sam neke problemcice u 5 mj tipa zamucen vid,pa trnce po tjemenu i kasnije po nogama. Sve je to bilo kratkotrajno,ali ja sam naravno odguglala svoje i otkrila ovu bolest. Bila sam kod neurologa nakon sto sam napravila mr vratne na kojoj su degenerativne promjene koje su skroz sitne. Na njegovom pregledu sve uredno i preporucio (da budem mirna) da napravim ct glave. Ja sam napravila mr mozga i sve je potpuno uredno. Sada mi se tokom dana zamuti na desnom oku ali na oftamoloskom pregledu je utvrdeno da na lijevom oku imam -0.25,na desno -0.50+astigmatizam. Ja mislim da sam ja od svog straha stvorila hipohondriju u sebi jer mi se sve sto sam iscitala mota po glavi cim osjetim i najmanjr simptome.
Mozete li mi rec sto mislite? Imam li razloga za brigu? Jel stvarno samo stvar u tome da moram kupit naocale...ovo me skroz promijenilo,lose se osjecam u sebi. Ne zelim ispast sebicna prema vama koji se stvarno borite s ovim. Jos sam i trudna,a ovoliko nerviranja ne triba nikome a kamoli jednoj trudnici.
Hvala puno svima koji mi odgovore.
Pozdrav i tebi! Htjela sam ti reći da sam sve ovo što si napisala prepoznala kod svoje prijateljice, koja je još uz ovo imala i čudno tutnjanje u glavi, a sve se riješilo naočalama. Uzrok je bio upravo astigmatizam (dioptrija ista kao tvoja). Tako da se ne zabrinjavaš i ne mučiš, već uzmi naočale. Astigmatizam zna izazvati svašta nešto i, po meni (nisam stručnjak), najprije trebaš uzeti naočale. Nadam se i želim da sve bude ok.
DanielleII is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 12:31   #3726
Puno ti hvala na odgovoru. Ja sam panicar po prirodi i sad sam u sebi razvila nenormalan strah a svi nalazi su mi dobri. Prije bi vidila da je ok i zaboravila,a sad ne znam sta cu sa sobom. Pripisujem dio ludila i podivljalim hormonima. Hvala ti jos jednom na odg,svaka rijec mi puno znaci.
Emmmma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 22:26   #3727
danas nakon pet mjeseci sam ponovo počeo raditi. za sada se svi na poslu čine ok, napravili su mi neke ustupke pa se nadam da će tako ostati. al super mi je kako sam ujutro bio pun energije, al tamo oko tri sam već bio za krevet.

još sam nakon toga išao na trening i mislim si "što je ovo meni trebalo", kad ono, trening povratio energiju i raspoloženje.

sve si mislim da sam si učinio medvjeđu uslugu s tim dugim bolovanjem. ovdje su svi više manje bili kratko i brzo se vratili na posao?

ps. primjetio sam otkad pijem laneno ulje, ne osjećam nikakve simptome, samo kasno navečer kad sam jako umoran znam osjećat trnce, al ne onako neugodno, nego usputno. općenito se odlično osjećam.

e da, počeo sam i meditirat, koristio sam headspace, besplatan je prvih deset lekcija, dalje se plaća. preporučio bih ga za početak. super objašnjava proces meditacije kroz kratke desetminutne lekcije. naučio sam "isprazniti misli" što zapravo nije ispražnjenje, nego koncentriranje na mirnoću uma, bez isforsiranog "tjeranja" misli, odnosno pretjeranog truda. da nije skup, uzeo bi dalje, al mi je 50 kn mjesečno fakat skupa cijena kad se pomnoži s brojem mjeseci...

jel neko isprobao nešto slično jeftinije ili besplatno?

e i da, kad već imam litanije, da spomenem i pohvalim tai chi. zbilja je melem za dušu i tijelo, razina opuštanja na treninzima je nezamisliva dok ne probaš, a već osjećam da su mi pojedini dijelovi tijela u mirovanju opušteniji. rekla mi je trenerica da su radili studiju s kbc rebro i da je pokazala značajno smirenje nekih simptoma, tipa umor, ravnoteža, kameni mišići i sl. preporuka!
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 20:12   #3728
fizikalna

od jučer ponovo idem na fizikalnu, danas mi je drugi dan, katastrofa mi je loše, toliko mi je organizam iscrpljen, da su vidjeli na fizikalnoj da ne mogu ništa, imam masu struje, uzlazno, silazno, gore, dole, ruke, noge, pa ultrazvuk i vježbe za jačanje mišića, mjerili su mi snagu ruku, lijeva katastrofa, a ja stopostotni ljevak, ruka katastrofa, nije ni desna baš nešto, ali lijeva koma, nisam mogla vježbe danas za jačanje napraviti, toliko lagane i jednostavne, ja ih nisam mogla koliko me umaralo, imala sam virozu ovih zadnjih 5 dana i sa virozom započela fizikalnu, moja mi doktorica rekla da jesam ja normalna, ne dolazi u obzir fizikalna dok mi ne prođe viroza, dobro, danas mi je bolje što se tiče viroze, jel moguće da mi je jedna obična virozica toliko iscrpila organizam? ja sad za mjesec dana trebam se dogovoriti za interferon i bogme ne dobijem li ga, ja neću moći funkcionirati, niti raditi, dok me drži pulsna super, nije mi ništa, sve mogu, čim prestane djelovati ja nisam u funkciji, a više mi neće je dati ove godine, jer sam bila na dvije u razmaku od 6 mjeseci.....kako ide ta procedura za interferon?
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:15   #3729
čitao sam o tome na oms forumu i blogu, ljude doslovno satra viroza. mene je bolio mišić za koji mi je trener reko da je gotovo nemoguće istegnuti pa izgleda da je i mene zato tri dana bolila desna noga. al kad je prošla hunjavica, prestala je i bolit noga...

nadam se da će sve bit ok i da će interferon upaliti
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 08:16   #3730
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
od jučer ponovo idem na fizikalnu, danas mi je drugi dan, katastrofa mi je loše, toliko mi je organizam iscrpljen, da su vidjeli na fizikalnoj da ne mogu ništa, imam masu struje, uzlazno, silazno, gore, dole, ruke, noge, pa ultrazvuk i vježbe za jačanje mišića, mjerili su mi snagu ruku, lijeva katastrofa, a ja stopostotni ljevak, ruka katastrofa, nije ni desna baš nešto, ali lijeva koma, nisam mogla vježbe danas za jačanje napraviti, toliko lagane i jednostavne, ja ih nisam mogla koliko me umaralo, imala sam virozu ovih zadnjih 5 dana i sa virozom započela fizikalnu, moja mi doktorica rekla da jesam ja normalna, ne dolazi u obzir fizikalna dok mi ne prođe viroza, dobro, danas mi je bolje što se tiče viroze, jel moguće da mi je jedna obična virozica toliko iscrpila organizam? ja sad za mjesec dana trebam se dogovoriti za interferon i bogme ne dobijem li ga, ja neću moći funkcionirati, niti raditi, dok me drži pulsna super, nije mi ništa, sve mogu, čim prestane djelovati ja nisam u funkciji, a više mi neće je dati ove godine, jer sam bila na dvije u razmaku od 6 mjeseci.....kako ide ta procedura za interferon?
Interferon djeluje na usporavanje ili (idealno) na zsustavljanje bolesti, tj progresije. Ne djeluje neposredno na simptome i opce stanje, tek dugorocno.
Simptome bi trebala na drugi nacin. Nazalost, sama kazes da ne radis nista po tom pitanju, cak i pusis, a pusenje je smrt za nas.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:45   #3731
Quote:
amm1129 kaže: Pogledaj post
Za ponedjeljak 22.9. sam dobila poziv za vještačenje za priznavanje benificiranog radnog staža. Baš me zanima jel bude kaj iz toga!
Pozdrav svima

Supruga mi ima MS već par godina... Nedavno joj je odbijen zahtijev za invalidsku (očekivano) i priznat stupanj tjelesnog oštećenja od 40%. Nitko nam nije spominjao beneficirani... Gdje se to i kako rješava, podnosi zahtjev itd... Može malo više informacija.

Hvala
synop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:33   #3732
beneficirani staž

Quote:
synop kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Supruga mi ima MS već par godina... Nedavno joj je odbijen zahtijev za invalidsku (očekivano) i priznat stupanj tjelesnog oštećenja od 40%. Nitko nam nije spominjao beneficirani... Gdje se to i kako rješava, podnosi zahtjev itd... Može malo više informacija.

Hvala
Sve ti tu na forumu piše gdje i kako za staž, sve sam točno napisala kako se ostvaruje, vrti stranice unazad i naći ćeš

Ne prolazi mi viroza, sutra moram kod doktorice opet, danas mi je opet gore radi viroze, pušim, da, ne pijem omege, ne pazim na prehranu, stres, umor, ja sve po starom, nisam apsolutno promijenila ništa...... nije ni čudo da mi nije dobro

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 12.10.2014. at 17:00. Reason: Q
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:58   #3733
Da li znate sta ovo znaci-u sedimentu likvora/citospin,mgg/vidjeni eritrociti i po neki limfocit???Jel toga treba da bude ili ne?
kret is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:31   #3734
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
...kako ide ta procedura za interferon?
Kod neurologa potpišeš zahtjev za interferon, on ga šalje na Povjerenstvo koje ti ga u relativno kratkom roku odobrava, naravno ako zadovoljavaš uvjete. U rješenju ti piše na koji ti je rok odobren interferon i koji.
Rješenje kopiraš u onolikom broju na koliko ti je mjeseci odobren interferon. Kod liječnika opće prakse moraš traži uputnicu na kojoj će ti reći kaj treba pisati, nju isto kopiraš. I tako ispočetka.
Ispočetka sam dobila rješenja na 6 mjeseci a sad ima na godinu dana.

Ja se liječim na KBC ZG i svakog od 3-7 u mjesecu podižem novu dozu.
__________________
Računajte na nas!
amm1129 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 10:32   #3735
možeš pliz reći što je to otprilike "relativno kratko vrijeme"? meni se čini da sam čitao da se radi o mjesecima pa ovo zvuči puno bolje. ok, možda je to neki krivi post ili neka bolnica izvan zg...

zna neko jel procedura jednako brzo teče i u vinogradskoj?
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 16:35   #3736
Quote:
kortich kaže: Pogledaj post
možeš pliz reći što je to otprilike "relativno kratko vrijeme"? meni se čini da sam čitao da se radi o mjesecima pa ovo zvuči puno bolje. ok, možda je to neki krivi post ili neka bolnica izvan zg...

zna neko jel procedura jednako brzo teče i u vinogradskoj?
Meni je svaki put rjesenje doslo za tri jedna. Kad podizem predzadnju dozu odem kod neurologa potpisati novi zahtjev. Za to se kod njega ne trebam naruciti.
__________________
Računajte na nas!
amm1129 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 16:58   #3737
Quote:
kret kaže: Pogledaj post
Da li znate sta ovo znaci-u sedimentu likvora/citospin,mgg/vidjeni eritrociti i po neki limfocit???Jel toga treba da bude ili ne?
U likvoru se normalno može naći nešto stanica, a to su uglavnom samo limfociti. Eritrocita u likvoru ne bi trebalo biti, ali se tamo mogu naći ukoliko je pri punkciji došlo do oštećenja kakve krvne žile i posljedično tomu krvarenja.

U općenitom, ovo što ste naveli samo je kvalitativna analiza likvora koja sama za sebe, bez drugih nalaza i analiza likvora, nije previše informativna.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:17   #3738
Quote:
amm1129 kaže: Pogledaj post
Meni je svaki put rjesenje doslo za tri jedna. Kad podizem predzadnju dozu odem kod neurologa potpisati novi zahtjev. Za to se kod njega ne trebam naruciti.
o pa to je ekspresno! zgodna stvar, fala
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:30   #3739
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
U likvoru se normalno može naći nešto stanica, a to su uglavnom samo limfociti. Eritrocita u likvoru ne bi trebalo biti, ali se tamo mogu naći ukoliko je pri punkciji došlo do oštećenja kakve krvne žile i posljedično tomu krvarenja.

U općenitom, ovo što ste naveli samo je kvalitativna analiza likvora koja sama za sebe, bez drugih nalaza i analiza likvora, nije previše informativna.
Hvala ti na odgovoru,moguce da su mu povredili nesto izboli su ga sto puta dok nisu izvadili.A i dalje niko ne zna da postavi dijagnozu a njemu lose svaki dan....Izludecu nacisto,samo govore da izgleda netipicno a ne lece
kret is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 22:21   #3740
Quote:
synop kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Supruga mi ima MS već par godina... Nedavno joj je odbijen zahtijev za invalidsku (očekivano) i priznat stupanj tjelesnog oštećenja od 40%. Nitko nam nije spominjao beneficirani... Gdje se to i kako rješava, podnosi zahtjev itd... Može malo više informacija.

Hvala
Ne znam za beneficirani staž, ali znam da po novom zakonu o mirovinskom osiguranju ako dobiješ profesionalnu nesposobnost i stanje ti se kasnije pogorša (što je kod MS-a pravilo) nemaš pravo na ponovno vještačenje zbog pune invalidske jer su tako izglasali apsurdistanci.
Žalosno, ali istinito
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.