Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 09:57   #161
Musaka s tikvicama.
Sve isto kao i obična musaka, jedino se umjesto krumppira stave tikvice. Čak ih ne treba ni kuhati prije slaganja.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:05   #162
Njam, njam, fala!!
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:19   #163
izreži tikvice uzdužno na dvije polovice, izdubi sredinu.
zdinstaj faširamo meso, dodaj izdubljenu sredinu, dodaj začine, stavi nazad u tikvice, u protvan, upećnicu, možeš povrh vrhnja ili rajčicu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:37   #164
tikvice na maslinovom ulju? super prilog raznoraznim jelima.

kolutici, maslinovo ulje, teflonska tava, cesnjak.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:57   #165
Krem juha od tikvica - radila u nedjelju, jako fina ispala!
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:02   #166
Au! Bijeli umak od tikvica!

Oguliš tikvice, naribaš i baciš na maslinovo ulje dok ne omekšaju, dodaš vrhnja za kuhanje, začine i imaš super umak od tikvica. Ide odlično uz pire i brzo je gotovo.

__________________

"A salad bowl, he repeated roughly miming the shape of a salad bowl."
LimunLimun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:47   #167
na maslinovu ulju popržiš kapulu i malo pancete ili pršuta sitno nasjeckano, na to izgratanu tikvicu i zaliješ vrhnjem za kuhanje ! uz tjesteninu za prste polizati

ja tikvice dodajem u sva variva koja radim
__________________
-prodajni album-
miss xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:52   #168
Meni je rižoto s tikvicama uvijek za prste polizat i mogu ga u neograničenim količinama pojest!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:01   #169
u kipućoj vodi ostavim cijele tikvice oko 5 min da malo omekane,zatim ih na pola prerežem po dužini i lagano po sredini izdubim,napunim s vrhnjem,malo pršuta i žutog sira...zatim ih u pećnicu stavim da se malo ispeku...
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:51   #170
Quote:
LimunLimun kaže: Pogledaj post
Au! Bijeli umak od tikvica!

Oguliš tikvice, naribaš i baciš na maslinovo ulje dok ne omekšaju, dodaš vrhnja za kuhanje, začine i imaš super umak od tikvica. Ide odlično uz pire i brzo je gotovo.

isto tako radim, al ljetos sam bila u jednoj situaciji gdje nije bilo ribeža, al tikvica je pa sam sve to isto napravila s tikvicama na kockice.....isto zgodno i fino!

što staviš od začina? ja kumin ili bosiljak, kopar
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:23   #171
čula sam da su na roštilju odlične
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:54   #172
najbolje su pohane...tjesto se za palačinke napravi i mogu se tikvice zrezat po dužini il na kolute
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:11   #173
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
izreži tikvice uzdužno na dvije polovice, izdubi sredinu.
zdinstaj faširamo meso, dodaj izdubljenu sredinu, dodaj začine, stavi nazad u tikvice, u protvan, upećnicu, možeš povrh vrhnja ili rajčicu
potpisujem ovaj recept s tima da u smjesu za punjenje ja stavim i malo parmezana a kad napunim tikvice naribam sir i mozzarellu poslažem... mmmmmmmm

a još jedan meni drag recept je: oprane mlade tikvice (onako male, ne prevelike) stavit u kipuću vodu i kuhati nekih 5 minuta, ne duže... izvaditi iz vode, narezati na kolutove, preliti maslinovim uljem, posipati peršinom i češnjakom i svejže mljevenim paprom ali šarenim uz roštilj i neko pečeno meso, idealno!!
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:00   #174
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
isto tako radim, al ljetos sam bila u jednoj situaciji gdje nije bilo ribeža, al tikvica je pa sam sve to isto napravila s tikvicama na kockice.....isto zgodno i fino!

što staviš od začina? ja kumin ili bosiljak, kopar
Kako kada, ako mi se jede tjestenina s curryjem, stavim i curryja bez problema! Fino paše, također. ALi najčešće bosiljka, ružmarina ili eventualno origana, sve mi nekako paše.

A tikvica kao tikvica, može se raditi na sto i jedan način.
__________________

"A salad bowl, he repeated roughly miming the shape of a salad bowl."
LimunLimun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:38   #175
Quote:
saharasaharović kaže: Pogledaj post
čula sam da su na roštilju odlične
o, da! jesu
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 09:37   #176
meni su pohane odlične
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 09:50   #177
Quote:
LimunLimun kaže: Pogledaj post
Au! Bijeli umak od tikvica!

Oguliš tikvice, naribaš i baciš na maslinovo ulje dok ne omekšaju, dodaš vrhnja za kuhanje, začine i imaš super umak od tikvica. Ide odlično uz pire i brzo je gotovo.

ovo radim na paštu, i obavezno naribam malo muškatnog oraščića
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 09:52   #178
tikvice s limunom...

tikvice narežeš na duže rezance, limunovu koricu (količina po želji) oguliš, i narežeš isto na tanke kratke trakice..

sve skupa dinstati na maslinovom ulju dok tikvice nisu gotove.
začini po želji..

odlično kao prilog uz meso, iako ja to jedem samo s kruhom
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 17:18   #179
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Probaj ovo. Ja ovo najčešče radim s Hokkaidom, ali može se bez problema s bučom ili tikvicama. Samo tikvice važi nakon cijeđenja.
http://robi666.blogspot.com/search/l...0i%20bu%C4%8De
moram podići topic da prijavim da je ova zlevka vrh, upravo ju papam, a i dečko se isto davil maloprije, super mu je
Ovo će mi sad biti svako malo na meniju..Hvala Pella na odličnom receptu!
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 17:42   #180
1001 jelo od tikvica - zakon su

Rižot od tikvica:
-o guliti tikvice i isjeckati ih na male kockice. Nasjeckati luk (kapulu) na sitno, prodinstati na maslinovom ulju dok ne pozlatni, dodati tikvice, posoliti, staviti začina po želji (može i samo papar), ja dodam i bosiljak kasnije. Zaliti vodom, neka malo kuha. Dodati rižu, zatim češnjak, na kraju vrhnje i peršin. Probati jeli dovoljno slano/papreno/začinjeno po ukusu i to je to.

Rižot od tikvica na crveno:
- isto sve, samo bez vrhnja, a na početku se uz tikvice dodaju svježe nasjeckane rajčice, a mogu uz to i balancane i paprike. Začini se bosiljkom, peršinom, češnjakom i polijeva se nekim temeljcem od povrća.

Juha od tikvica:
-tikvice, luk, krumpir, koja mrkvica i sve zajedno skuhati i propasirati (ovo je laganija varijanta) s maslinovim uljem.

Juhaod tikvica 2:
- tikvice, luk, krumpir, mala mrkvice sve zajedno malo prodinstati i onda skuhati polako s vodom i malo mlijeka. Štapnim mikserom izmiksati dok ne postane kremasto. Uz to prepržiti kockice kruha na maslinovom ulju. Začiniti peršinom i dalje po želji.

Tikvice na gradele:
- posolite tikvice, neka malo odstoje i onda na gradele. Friško staviti maslinovo ulje i friško mljeveni papar obavezno. Ne ih pretanko rezati i ne guliti koru.

Tikvice pečene sa sirom (mozzarella):
- ispeći ih i pred kraj staviti sir na njih, mogu se rezati na malo deblje kolutove. Prethodno posoliti i popapriti i dodati malo maslinovog ulja. Može i drugi sir ili ih poslužiti s feta sirom.

Umak od tikvica:
- isto kao gore rižot kad se spema: dinstati na luku i češnjaku malo podliti vodom dok se ne skuha i dok se malo ne zgusne. Začiniti po želji, ali bolje malo pikantnije. Izmiksati sa štapnim i preliti po tjestenini. Može se pomiješati tek s malo vrhnja.

Polpete od tikvica na tri načina:
- Izribati tikvice, posoliti i pustiti da se ocjede od suvišnog soka. Umiješati jaja (ovisno o količini, npr 1 ili 2), brašno, posoliti, popapriti, može se staviti peršin i dobro izmiješati u lijepu laganu smjesu da se žlicom može stavljati u ulju kao malo pršuratice ili plitke polpetice.

Druga varijanta, meni puno puno draža:
- sve isto, ali još obavezno izribam kapule (luka) i nekad čak dodam koju manju izribanu mrkvicu. Stavim peršin. Postupak je isti. Bitno je samo da ne prevladava tijesto, već povrće, da se baš osjeti

Treća varijanta:
- sa sirom, stavim i parmezana i gaude uz tikvice i/ili luk i/ili mrkvu i možda koja kapljicu mlijeka. Sve izribano po istom postupku i na ulje.

Pohane tikvice:
- klasika, tijesto za palačinke, malčice gušće i unutra umočiti kolutove (ili neke druge oblike) tikvica, pa na ulje.

Punjene tikvice:
- s mljevenim mesom i sirom, kao mali brodovi.

Ima toliko toga na mali milijun načina da ti se pamet zavrti
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 08.09.2010. at 17:49.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.