Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2005., 16:23   #21
Quote:
mayhr kaže:
zašto rezati korjenje?
cisto iz estetskih razloga, jer izgleda grozno u vazi kad izrastu.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 16:28   #22
Ja sam svojeg posadila u zemlju i dobro mu je već 2 godine... samo treba redovito zalijevati...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 02:10   #23
i ja imam 2 bambusa u piramidi.u zadnje vrijeme listovi su poceli zutiti i neke od stabljika su posusile.stalno pazim da ima vodu,cak sam i destiliranu kupovala.kako da ih spasim od susenja?
wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 08:41   #24
evo copy/paste. mozda pomogne:
Uvjeti rasta i održavanja
Ovo je biljka namjenjena uzgoju u vodi, vrlo je pogodna za poslovne prostore i zaboravne domaćice, ne traži posebnu skrb i njegu, bitno je napomenuti da ne voli direktnu sunčevu svjetlost stoga treba je smjestiti u sjenu ili polusjenu a jako dobro uspijeva i u prostorima samo s umjetnom rasvjetom. Vodu treba sipati do maksimalnih 10 cm visine u vazi u kojoj se drže biljke, vaza može biti prozirna a i ne mora, to ne igra nikakvu ulogu. Vodu je potrebno promjeniti svakih 10 do 14 dana ili redovito je nadosipavati, koristiti običnu vodovodnu vodu a ne destiliranu ili demineraliziranu vodu jer dracena sanderina se hrani mineralima koji se nalaze u pitkoj vodi.
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 12:40   #25
Quote:
wings kaže:
i ja imam 2 bambusa u piramidi.u zadnje vrijeme listovi su poceli zutiti i neke od stabljika su posusile.stalno pazim da ima vodu,cak sam i destiliranu kupovala.kako da ih spasim od susenja?
ja imam jedan i u piramidi i iste simptome kao i ti
ja sam zaključila da je problem u tome što sam maknula onu zaštitnu spužvicu preko korjenja u posudi u kojoj je kupljen (u Konzumu) jer od dečka mama ima isti taj, nije dirala spužvicu nego samo nadolije vode kad se spužvica osuši i bambus napreduje!?
odustala sam ja od tih bambusa
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 12:37   #26
ja svojim bambusicima stavljam vodu iz Brite - jel to OK?

i rastu im listovi na veliko

ono sto mene zanima jeli moguce da sama stabljika raste u visinu???
zapecacena je s jedne strane.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 20:44   #27
neka me netko ispravi ako griješim,ali mislim da neće stabljika rasti, samo listići.
ako se ne suši valjda mu odgovara voda iz brite
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 14:46   #28
da, samo rastu listovi i izlaze novi izdanci
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 22:21   #29
Bambus

Pocinje mi rikavat bambus >> stabljika iz zelene boje prelazi u smeckastu..od "korijena" prema vrhu....
Kaj mu ne pase?
__________________
Zec, gadis mi se!
m'kva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 12:10   #30
ako je to ovo: kao na slci: http://www.osijek-online.com/vijesti/clanak1015-0-0924

onda procitaj "uputstva"
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 16:20   #31
Ja svog posadila u zemlju (u teglu) i raste ko lud, sad je već preko metar visine i krasno izleda. Pokoji listić požuti pa ga otrgnem, ali to je rijetko. Imam ju tako u zemlji već preko godine dana. U vodi znam da svima nakon nekog vremena požute i uginu (barem su svima koje poznam) pa možeš probati sa zemljom.
Hellgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 17:17   #32
Da, to je to (kao na slici).....
A nist', bumo probali po uputstvima...(mislim da ovaj moj ima previse vode)...

__________________
Zec, gadis mi se!
m'kva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 02:01   #33
hmm
ja sam danas kupila bambus, al onaj kao stepenasti. tako sam bila odusevljena izgledom, da sam ga morala uzeti. mada fakat ne kontam, zivi u spuzvi, mjesecno se zaljeva...
odakle mu minerali koji bi trebali biti u zemlji...sta cu ako se rastuzi i odluci da me napusti
imam u svojoj sobi jos 3 vrste cvijeca, i svo mi zaista cvjeta, i pravo je zivo, osjetim. al me strah da novom kolegi necu moci ispunit sve zelje.. jer ih i nema
mozda zvucim malo cudno al sta cu,volim cvijece..volim vidjeti nove listove, zelenilo
rastuzuje me kad mu se listovi suse i otpadaju..podsjeca me na covjeka koji kopni,i kome nista vise ne moze pomoci..
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 11:46   #34
Bambus i maslina na balkonu u ZG?

Dakle, bambus (stablo) mi izgleda prekrasno i htjela bih ga staviti u veliki pitar, na balkon. Ne znam koliko je zahtjevan za odrzavanje i kako ce funkcionirati na balkonu u ZG klimi?

Osim toga, kupila bih i maslinu u pitaru (iz sentimentalnih razloga ), no ne znam kako ce podnijeti ZG klimu.

Ako mi mozete pomoci svojim savjetima i iskustvima bila bih vam jako zahvalna!

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 21:24   #35
bambus je superotporan (pa potječe iz prirodnog okoliša u Kini koji je oštra kontinentalna klima i na visokim položajima), samo mu moraš dati jako puno prostora za korijen ...pazi, pliz -> nije sve kaj ti u cvječarnama prodaju pod bambus - bambus ! večinom su to dracene , a one ne mogu živjeti vani u Zg-u
*vidi bambuse ispred T-Com zgrade u Savskoj - to je to (možda ima koja mladica za ukrast ukradeno najbolje raste )

kaj se masline tiće - posadi malu u veeeeeeliku teglu ili drveni škaf - zimi unesi na stubište (ne smije bit toplo) a kad ojača drvce omotavaj sa novinskim papirom ili buble-rap najlonom teglu (gornju biljku ne moraš) i sve super
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 23:04   #36
Hej, daj mi pliz kaži gdje si našla bambus za kupiti, meni je to prekrasna biljka za terasu, just perfect
-demetra- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 10:29   #37
Bambus sam našla u MBM-u u Lučkom.
Predivan je
Definitivno ga uzimam, no nisam sigurna kako će mi maslina izdržati ovu klimu.
Probat ću, pa javim kako funkcionira.

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 16:39   #38
Koliko košta i koje je visine?
-demetra- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 16:54   #39
Košta oko 350kn, a visok je oko 2m....ima i viših.
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 17:14   #40
Wow!

Pa to je super!!!

Ajme jedva čekam da si nabavim jednog
-demetra- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.