Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2012., 16:04   #1
Sila (vol.1) / Nova TV

Nova turska serija koja kreće na Novoj tv vjerojatno nakon Izgubljene časti..

Nema o njoj baš puno podataka na netu, osim da je snimana 2006.-2008. i da je naglasak na patrijahalnom društvu Turske.



''When the viewer meets the title character, Sila Özdemir (Cansu Dere) as a young adult living in Istanbul, her life enjoys the sort of perfection that only exists on television: she lives in a mansion on the sea, she has two doting parents, she is about to go to London to attend university, and she has has a yuppie-ish boyfriend (Omar in the Arabic version of the series) who, if somewhat unimaginative (his idea of a surprise for Sila is the trophy from his tennis tournament), seems to be a satisfactory enough boyfriend, being blandly good-looking and a lawyer in Sila's father's enormous company.

All of this abruptly ends when Sila's biological family - who years earlier, had given her to her adopted parents in exchange for money - show up in Istanbul. Her father and brother claim her biological mother is dying. In truth, however, they have a plan to marry her off to Boran Genco (Jawdat Genco in the Arabic version)(Mehmet Akif Alakurt), the wealthy agha of a tribe in Mardin, as a way to restore the "honour" of both families' after Sila's brother and Jowdat's sister attempted to run off together.

Sila's life goes from dream to nightmare in a few brief episodes. After luring her to Mardin, she is forced by her father and brother, at gunpoint, to marry Jowdat(who is unaware of Sila's unwillingness to the marriage). She attempts to run away, is nearly killed by her husband's family, and is saved only by her husband's lie to protect her. When her adoptive parents come to Mardin to rescue her, they die in a tragic car accident. The relatives of her adopted parents reject her, hoping to keep her parents' considerable fortune for themselves, leaving Sila seemingly vulnerable and unprotected.

That, however, is just the very beginning of the series. Sila inherits her parents' fortune in its entirety, making escape a distinct possibility. Sila's flight back to Istanbul - despite her slowly growing feelings for her new husband, who fell in love with her almost at first sight - provokes consequences that keep the series' suspense level cranked to the maximum.''


Evo trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=P1F7aEPbvXM

Zadnje uređivanje Loreanna : 06.11.2012. at 16:17.
Loreanna is offline  
Old 06.11.2012., 16:32   #2
Nada i očaj...Ljubav i tradicija...Život i smrt...

Godina proizvodnje: 2006-2008
Produkcija: Fm Yapım - Most Production
Producent: Yasin Uslu, Gül Oğuz
Scenario: Eylem Canpolat, Sema Ergenekon

Glumci: Cansu Dere, Mehmet Akif Alakurt, Zeynep Eronat, Menderes Samaniclar, Fatoş Tez, Fatoş Sezer, Muhammed Cangören...


Priča o mladoj djevojci Sili koju je vlastiti otac prodao bogatom biznismenu. Sila je odrasla u Istanbulu u bogatoj obitelji ne znajući da oni s kojima živi zapravo nisu njezina prava obitelj. Njezin rođeni brat Azat zaljubit će se i pokušat pobjeći sa sestrom jednog od aga u Meridinu, ali plan im neće uspjeti. Kako bi izbjegli smrtnu kaznu, koja je po tamošnjim običajima važila za sve one koji ne poštuju zakon i tradiciju, Silina obitelj će dobiti ponudu da njihov aga Boran oženi sestru od odbjeglog. Azat je osim Sile imao još jednu četrnaestogodišnju sestru koju otac nije htio dati agi pa je na koncu izbor pao na Silu. Celil i Azat odlaze u Istanbul s namjerom da Sili otkriju pravu istinu. Nekoliko dana poslije Sila dolazi u Meridin na bratovljevo vjenčanje ne znajući da se sprema i njezina svadba. Sila biva primorana udati se za Borana i tako postati žena jednog age...

Sila je strastvena priča o mladoj djevojci ispunjenoj čežnjom i Agi koji vodi borbu sa svojim srcem i tradicijom.


PROMO: http://www.atvdistribution.com/en/ca...riesdrama/sila

USKORO na Novoj!
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 06.11.2012. at 16:56.
S.N.O.B is offline  
Old 06.11.2012., 16:35   #3
CAST
Cansu Dere (Sila Sönmez/Genco)
Mehmet Akif Alakurt (Boran Genco/Boran Ağa)
Zeynep Eronat (Bedar Sönmez)
Menderes Samancılar (Celil Sönmez)
Fatoş Tez (Kevser Genco/Kevser Hanım/Hanım Ağa)
Fatoş Sezer (Boran'ın süt ninesi)
Muhammed Cangören (Firuz Ağa)
Kartal Balaban (Emre/Sıla'nın eski sevgilisi ve avukatı)
Devrim Saltoğlu (Cihan Genco)
Cemal Toktaş (Azad/Narin'in eşi/Sıla'nın ağabeyi)
Boncuk Yılmaz (Narin/Azad'ın eşi/Boran'ın kardeşi)
Tayanç Ayaydın (Abay/Boran'ın kan kardeşi)

Na WIKI pise da ima 3 sezone - 79 epizoda (approx. 90 min)


* * * * *
komentar o seriji s IMDb
Quote:
This rather long and sometimes, too long TV series is actually very well done and gives insight to some of the aspects of Turkish society torn between modernism and ancient tribal traditions. Beautiful photography in equally magnificent scenery make this series a must see.

The complicated relationship between Sila and Boran is well interpreted by two good professional actors and obviously well directed. The plot is sometimes exaggerated and melodramatic but obviously the producers had to find ways to add episodes in order to sell them. In spite of this, the director managed to assemble something which has captured the attention of millions of households, making it one of the best episode TV movies of the past decade.
Wow!

Trailer izgleda super, primamljivo.. jedva cekam.
Evo uvodne pjesme (Sila - jenerik)
http://www.youtube.com/watch?v=DOkQDr3Hj6Q

Ovo iz trailera i jenerika me pomalo podsjeca na Bir bolut olsam.

I koliko vidim, osim Cansu jedino mi je poznat 'Demirov otac' iz ASI (Menderes Samancılar).. tamo i nije bio nesto omiljen.

ps. Hvala na temi.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Old 06.11.2012., 19:18   #4
eee, već neko vrijeme se raspitujem za ovu seriju i da li će ju otkupiti naši, evo dočekala sam! volim povuci-potegni serije, ovo će biti romantika, volim te - ne volim te ... taman dobro dodje u ove zimske dane moni tu je i the birdmen aj baš me zanima hoće li opet biti neki ljigavac.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 06.11.2012., 20:14   #5
ajme Cansuuuu opet na tv-u,yesssss

nadala sam se da će neka naša televizija otkupit seriju,ajde hvala ti nova

ova serija je imala ogroman uspjeh u turskoj.jedva čekam gledat
__________________
If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with.
material_girl is offline  
Old 06.11.2012., 20:32   #6
material, vraća nam se Carica

Fatma bi trebala završit do kraja ovog mjeseca, nadam se. Ostalo je još 5 i pol originalnih epizoda.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 06.11.2012., 23:36   #7
Carica nam se vratila
ovo se ne propusta ...
EzelFata is offline  
Old 06.11.2012., 23:44   #8
Blago vama,konacno cete gledati Silu,a ja mogu i dalje da kukam jer nemam NovuAko bude dobar rejting mozda i ovi nesretnici sa Prve kupe,posto trenutno od turskih ide samo Sulja,sve druge su ukinuteDrago mi je sto cete gledati Cansu u sasvim drugom izdanju,bas me zanima kako se snalazi u ulozi koja je potpuno drugacija od Eysan...a bogami ni partner joj nije za baciti
dolcevita026 is offline  
Old 06.11.2012., 23:49   #9
Sila ^ Boran

Serija je mogu reci prelepa.Ja sam je gledala zbog Cansu, jer sam njen veliki fan do 28 epke sam stigla.Ima je na ddizi.com ali bez prevoda, mada se skonta delimicno, nije strasno

Jedva cekam da pocne i nadam se da ce je neko postavljati na yt ili dm ...
Snupika is offline  
Old 06.11.2012., 23:56   #10
Opet teska tema! ,kaj oni neznaju nesto lijepoga napraviti,a ne teror nad zenama!
tina 25 is offline  
Old 06.11.2012., 23:58   #11
Jedva čekam.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Old 07.11.2012., 09:19   #12
ovo super zvuči. ne pratim trenutno nijednu seriju pa ću počet gledat ovu! jedva čekam!
__________________
You know you love me xoxo
mala angie is offline  
Old 07.11.2012., 09:53   #13
Jedva cekam da serija pocne, obozavam Cansu , nadam se da ce moci da se gleda negde online.
__________________
Koliko god planirao, koliko god partiju dobro odigrao, život te pobjedi svaki put.Biti Tonja znaci voljeti Mikija zauvjek.
Tonjamiki is offline  
Old 07.11.2012., 11:30   #14
[PROMO] Sıla (Nova TV, Croatia) #1
http://www.youtube.com/watch?v=XAPS4PZD-Xs&feature=plcp
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 07.11.2012., 12:38   #15
Huh tko ce docekati kraj mjeseca,kao da su mi misli procitali jer je to trenutno jedina Turska serija koju bi bas htjela pogledati i eto ga,hvala Nova tv

Volim te price o nemogucim ljubavima,gdje je sve protiv ljubavi ali ona na kraju pobijedi.Ovo mi se cini takva prica.......
__________________
Dernière Danse
deseti dar is offline  
Old 07.11.2012., 14:21   #16
Jedva čekam! Opet gledamo prelijepu Cansu...
__________________
Izgleda da ljubav nije zaboraviti,već sjetiti se svaki put kada vidiš.Koliko god godina prošlo, kada se god pojavi ispred tebe osjetiš isto. -Čak i ako jedno zaboravi?-Čak i ako zaboravi. ❤
Vera Wang is offline  
Old 07.11.2012., 14:45   #17
prijavak!

davno nam je još @hormašica ( na FSN ) spominjala tu seriju i slinila nad glavnim glumcem...

pošto je navala velika i red na Bali begu, ev' da se ja prešaltam onda ovdje ( a i Suljo mi je bezeze )...pa i zbog snoba i njegove Cansu ....
rekoh, ajd sape.... što nisi odgledala Ezela- nisam stigla

al za ovu ću se zabiljužit ...baš me zanima kakva je ( nešto mi vuče na Bir Bulut Olsama , ..vama ? )

: anonimna ovisnica o turskim serijama :
__________________
#biokovo
sapunka is offline  
Old 07.11.2012., 21:09   #18
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
eee, već neko vrijeme se raspitujem za ovu seriju i da li će ju otkupiti naši, evo dočekala sam! volim povuci-potegni serije, ovo će biti romantika, volim te - ne volim te ... taman dobro dodje u ove zimske dane
Potpis na ovo Meni se radnja pravo sviđa.Pogledala sam par fanclipova i stvarno su Ne znam da li se ovo smatra spojlerom (tako neka mi moderatori oproste )ali na ovom kanalu http://www.youtube.com/user/mzhci?feature=watch imaju najljepše fanclipove od Sile i Borana
Što se tiče glavnog glumca Mehmet je fizički Uh jedva čekam da počne jer po ovom što sam dosad vidjela čini se da stvarno imaju kemije
__________________
"Kada se dva pogleda sretnu u tisini to je poljubac dviju dusa koje se vole"

Drzat cu tvoju ruku ako se nebo srusi na nas... Pozdravili smo svoje nevolje bili smo spremni sagorjeti ....Ti si meni povjerena voljena moja...
MariaIsabella is offline  
Old 07.11.2012., 21:55   #19
Quote:
sapunka kaže: Pogledaj post
... ( nešto mi vuče na Bir Bulut Olsama , ..vama ? )
Evet, canım Vraćamo se mi u Mardin ...
__________________
Su Olsan Taşa Değsen Olur Safir / Yol Olsan Yürünsen Cennet’e Gidilir / Tam Olur Herşey Yanımdaysan Eğer / Yok Olur Gidersen Eksilir Tükenir..
ComboBox is offline  
Old 08.11.2012., 00:13   #20
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
odlično
__________________
If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with.
material_girl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.