Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2013., 10:16   #4501
Quote:
Atlantidica kaže: Pogledaj post
Dobro jutro svima. U nastavku je jedna od 3 ponude koje imam za moju PVC stolariju. Molim savjete i komentare. Hvala unaprijed!


TROKRILNI PROZOR SA ROLETOM 210 / 140 4.300,00 kn
DVOKRILNI PROZOR SA ROLETOM 140 / 140 2.600,00 kn
JEDNOKRILNI PROZOR SA ROLETON 50 / 50 850,00 kn
( ako je bez rolete 500,00 kn )
DVOKRILNA BALKONSKA VRATA SA ROLETOM 140 / 230 3.950,00 kn


U PONUDI JE DANA CIJENA ZA NJEMAČKI PROFIL „ SCHUCO „SA 5 i 6 KOMORA.
ROLETE SU ALUMINIJSKE NAPUNJENE PURIETANOM
KUTIJA ROLETE PVC „20“ SA IZOLACIJOM.
OKOVI „ ROTO „
STAKLO IZO 4-16-4 LOW-e


Kako 5 i 6 komora ??

ili je 5 ili je 6 komora
__________________
Mislim, mislim, a nikako da smislim
staklić is offline  
Old 13.01.2013., 14:02   #4502
Thumbs up

Quote:
staklić kaže: Pogledaj post
Kako 5 i 6 komora ??

ili je 5 ili je 6 komora
. Uočila sam to, međutim dobila sam ponudu u petak a rade opet u ponedjeljak...
Atlantidica is offline  
Old 14.01.2013., 13:05   #4503
Quote:
namelessone kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na temi i molim znalce da daju misljenje o navedenim ponudama, te koja bi nam bila bolja opcija od dvije prilozene, između ostalog može i prijedlog za nesto sto smatrate kvalitetnijim proizvodom, a da nisu velika odstupanja u cijeni?
Unaprijed zahvaljujem !

Opcija I.:

ULAZNA VRATA 150x280, glavno+pomocno krilo, u bijeloj boji:
Profil PVC: 3D Profil - Salamander (Štok 81 3D bijelo, Krilo 120 3D bijelo)
Boja: Bijela
Boja brtve: Crna
Staklo: TOPTHERM 24 Al satinato (3, 4, 5, 6, 7, 8, 9)
Ispuna: Ispuna glatka bijela 24mm (1, 2)
Okov: WINKHAUS + Dr HAHN
Ostalo: Prag 3D KLIPSOROL, GAR.LONDON KV+KV BIJELA, Brava podizna
kljun STV-FG 2060/45 desna

PROZOR 105x165cm
Profil PVC: Streamline 76 - Salamander (Štok 68 bijeli STREAMLINE, Krilo 80
bijelo ravno STREAMLINE)
Boja: Bijela
Boja brtve: Crna
Staklo: TOPTHERM 24 Al (1, 2)
Okov: WINKHAUS activPilot RUČICA Š.
Ostalo: Poluoliva bijela

GRILJA 105x165cm
Opis: boja-zelena
Boja: Boja
Okov: Aluminij R40 crni
Lamele: Lamela NACO boja

PROZOR 54x165cm
Profil PVC: Streamline 76 - Salamander (Štok 68 bijeli STREAMLINE, Krilo 80
bijelo ravno STREAMLINE)
Boja: Bijela
Boja brtve: Crna
Staklo: TOPTHERM 24 Al (1)
Okov: WINKHAUS activPilot
Ostalo: Poluoliva bijela

TOTAL:15.683,51 kn

Opcija II.:

ULAZNA VRATA 150x280, glavno+pomocno krilo, u zelenoj boji:
Profil PVC: ALU-BEN FUTURE (OKVIR 5K 74mm ACRYL CRNA BRTVA., KRILO
U.V. 4K 74mm ACRYL.)
Boja: ACRYL COLOR
Staklo: 4/16/ARENA BIJELA (1, 2, 3, 4, 5)
Ispuna: BRODSKI POD ACRYL (6, 7)
Okov: WINKHAUS-STANDARD
Ostalo: *PRAG ZA ULAZNA VRATA, LONDON BIJELA KVAKA ZA U.V.
, D35 ZAKLJUČ. NA KVAKU (WINKHAUS) U.V.

PROZOR 105x165cm
Profil PVC: ALU-BEN FUTURE (OKVIR 6K 74mm BIJELI CRNA BRTVA, KRILO
PROZ. STV CRNA BRTVA 6K 74mm)
Boja: BIJELA
Staklo: 4/20/Low-E + ARGON (1, 2)
Okov: WINKHAUS ACTIV PILOT
Ostalo: SALVADOR BIJELA POLUOLIVA

GRILJA 105x165cm
Boja: RAL 6005 ZELENA
Okov: STANDARDNI OKOV
Lamele: LAMELA ALU. GRILJE NACO, ZELENA

PROZOR 54x165cm
Profil PVC: ALU-BEN FUTURE (OKVIR 6K 74mm BIJELI CRNA BRTVA, KRILO
PROZ. STV CRNA BRTVA 6K 74mm)
Boja: BIJELA
Staklo: 4/20/4 (1)
Okov: WINKHAUS ACTIV PILOT
Ostalo: SALVADOR BIJELA POLUOLIVA

TOTAL:15.937,22 KN *kod ovog ponudjaca imamo za 100% avansnu uplatu i dodatni rabat od 5%, pa onda to sve skupa iznosi: 15.140,36 kn
slučajno sam dobila preporuku od frendice koja isto tak prije mene si menjala prozore, i mogu vam reći da sam fakat super prošla, barem 35% jeftinije, a dečki su napravili odličan posel. I opet bi ih zvala, sam neznam zakaj se ne reklamiraju. mislim da je firma lastra. probajte tražoiti ponudu, čist da si usporedite.
Rina Zampeti is offline  
Old 14.01.2013., 22:41   #4504
PVC stolarija - pitanja

Pozdrav svima! Imam nekoliko pitanja za znalce! U novogradnji u Zg na stanu u dnevnom boravku je pvc staklena stijena dimenzija 3,60m x 2,10m u 4 dijela. Stakla su dvostruka izo 4-16-4. Stolariju je radila tvrtka Iveta-okov je GU, a profili Veka. Nisam zadovoljan sa toplinskom izolacijom te staklene stijene. Naime kod nje je temperatura oko 3 stupnja C niza nego na suprotnom dijelu dnevnog boravka i kod nižih temperatura vani velika je kondenzacija na stijeni, a grijanje moram na termostatu stavljati na 24 stupnja C da bi kod stijene bilo koliko toliko ok, ali je uvijek nekakav neugodan osjećaj. Malo sam istraživao po netu pa sam dosao do nekih dvojbi pa vas tu pitam za savjet. Što preporučate za rješenje?
1. Troslojno low e staklo (profili ostaju) 4 kom 200cmx70cm U-0.7. Cijena cca 3000 kn s izmjenom.
2. Dvoslojno low e staklo (profili ostaju) 4 kom 200cmx70cm U-1.1. Cijena cca 2000 kn s izmjenom.
3. LLumar folija ENERLOGIC - ne znam cijenu - zanima me vrijedi li to što uopće i da li bi pomoglo?
4. ILI je najbolje cijelu stijenu promijeniti za cca 11000 kn???
5. Još samo ovo, dva bočna krila su fiksna , a otvaraju se središnja dva krila normalno pa me zanima da li se može promijeniti da se bar jedna vrata otvaraju otklopno-klizno pa bih trosjed puno bliže mogao primaknuti?

Unaprijed hvala svima i molim vas da oprostite na podužem postu!
RMC is offline  
Old 15.01.2013., 00:41   #4505
Quote:
RMC kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam nekoliko pitanja za znalce! U novogradnji u Zg na stanu u dnevnom boravku je pvc staklena stijena dimenzija 3,60m x 2,10m u 4 dijela. Stakla su dvostruka izo 4-16-4. Stolariju je radila tvrtka Iveta-okov je GU, a profili Veka. Nisam zadovoljan sa toplinskom izolacijom te staklene stijene. Naime kod nje je temperatura oko 3 stupnja C niza nego na suprotnom dijelu dnevnog boravka i kod nižih temperatura vani velika je kondenzacija na stijeni, a grijanje moram na termostatu stavljati na 24 stupnja C da bi kod stijene bilo koliko toliko ok, ali je uvijek nekakav neugodan osjećaj. Malo sam istraživao po netu pa sam dosao do nekih dvojbi pa vas tu pitam za savjet. Što preporučate za rješenje?
1. Troslojno low e staklo (profili ostaju) 4 kom 200cmx70cm U-0.7. Cijena cca 3000 kn s izmjenom.
2. Dvoslojno low e staklo (profili ostaju) 4 kom 200cmx70cm U-1.1. Cijena cca 2000 kn s izmjenom.
3. LLumar folija ENERLOGIC - ne znam cijenu - zanima me vrijedi li to što uopće i da li bi pomoglo?
4. ILI je najbolje cijelu stijenu promijeniti za cca 11000 kn???
5. Još samo ovo, dva bočna krila su fiksna , a otvaraju se središnja dva krila normalno pa me zanima da li se može promijeniti da se bar jedna vrata otvaraju otklopno-klizno pa bih trosjed puno bliže mogao primaknuti?

Unaprijed hvala svima i molim vas da oprostite na podužem postu!
Promijeniti stakla i dobiti ćeš željeni efekt, najbolji izbor je troslojno...

ipak je najveća površina staklo
__________________
Mislim, mislim, a nikako da smislim
staklić is offline  
Old 15.01.2013., 20:48   #4506
Tako sam i mislio, ipak je to najskuplja, ali ocito i najbolja opcija. Da li su to ok cijene za stakla? Ipak sam samo jednu ponudu dobio cisto da vidim kakav je red cijena... A da li se moze zakretno otvaranje promijeniti u otklopno klizno pa da nakon zahvata stijena bas bude po mom gustu? Samo za jedna vrata bi mi bilo dosta promijeniti nacin otvaranja. Hvala Staklic
RMC is offline  
Old 19.01.2013., 17:37   #4507
Rehao u sjeverozapada?

Pozdravljeni,
Imam pitanje vezano uz prozore. Uzeli bi rehao geneo profile s winkhouse okovima. Radi se o 2 prozora 750*750 (bez ruleta- ostali imaju), 2 prozora 1150*1150 i staklenoj stijeni 3600*210. Opcije: troslojno staklo, Low-e, ispunjeno argonom, aluminijske lamele. Dašak luksuza: motor za rulete na staklenoj stijeni. Za sada je to cca 20000 kuna kod Melcir Židova kod Preloga.
Kako vam se čini ova ponuda i ima li tko još kakvu firmu u sjeverozapadu za preporučiti da radi s Rehao profilima.
Zahvljujem.
damac123 is offline  
Old 23.01.2013., 11:57   #4508
mene zanima nesto drukcije. Kako imam metalni otklopni jedan prozor koji je izgleda varen i zazidan i to izvadit ce bit ajme, palo mi je na pamet unutar njegovog okvira stavit plasticni, a njega zazidat yongom onih par cm. E sad jel postoji kakav slim profil, da se izgubi sta manje u ovakvoj akciji ili neko ima pametnu ideju
chuspy is offline  
Old 24.01.2013., 17:24   #4509
mišljenje

Lijep pozdrav, može li mi neko pomoći koji je PVC profil kavalitetniji, GEALAN 8000 ili BRUGMANN AD, odnosno koje su im karakteristike? Naime, dobio sam ponude s tim profilima.
lukez is offline  
Old 28.01.2013., 15:40   #4510
Ugradili su mi PVC stolariju. Radi se o Salamander 3d profilima.
Sa proizvodom sam zadovljan, ali sam tek dan nakon ugradnje primjetio kako lajsne koje drže stakla nisu na svim otvorima iste vrste.
Konkretno na krilima vrata mi je ugrađena jedna vrsta lajsni (kako i treba izgledat na 3d profilima), a na nadsvjetlu iznad vrata je druga vrsta lajsni.
Na otklopno kliznoj stijenki je također na otklopnom dijelu jedna vrsta lajsne, a na fiksnom druga. Također na prozorima na krilima je jedna vrsta lajsne, a na fiksnim dijelovima prozora druga. Mislim da to ipak nebi trebalo biti tako, sa firmom koja je to ugradila još nisam razgovarao.
Molim mišljenje.

Evo par slika





Pivi84 is offline  
Old 28.01.2013., 16:13   #4511
Quote:
Pivi84 kaže: Pogledaj post
Ugradili su mi PVC stolariju. Radi se o Salamander 3d profilima.
Sa proizvodom sam zadovljan, ali sam tek dan nakon ugradnje primjetio kako lajsne koje drže stakla nisu na svim otvorima iste vrste.
Konkretno na krilima vrata mi je ugrađena jedna vrsta lajsni (kako i treba izgledat na 3d profilima), a na nadsvjetlu iznad vrata je druga vrsta lajsni.
Na otklopno kliznoj stijenki je također na otklopnom dijelu jedna vrsta lajsne, a na fiksnom druga. Također na prozorima na krilima je jedna vrsta lajsne, a na fiksnim dijelovima prozora druga. Mislim da to ipak nebi trebalo biti tako, sa firmom koja je to ugradila još nisam razgovarao.
Molim mišljenje.

Evo par slika





To vam je kod sistema profila sa MD brtvljenjem, u ovom slučaju 3D, tako. Naime radi se o tome da se kod fiksnog dijela pregrada koja zatvara srednju brtvu mora odrezati kako bi se mogao napraviti fikser. kada se to odreže mora se staviti ili adapter sa fix, ili se radi sa drugačijom letvicom, kao što je u vašem slučaju. Uglavnom to se tako radi kod MD sistema.
makyzhc is offline  
Old 28.01.2013., 16:44   #4512
Zahvaljujem na objašenju. Iako kao laik moram priznati da za sada još ne razumijem u potpunosti što ste napisali, drago mi je da se ne radi o slučajnoj ili namjernoj grešci već da je sa tehničke strane to moralo tako biti.
Pivi84 is offline  
Old 29.01.2013., 15:03   #4513
Quote:
staklić kaže: Pogledaj post
Promijeniti stakla i dobiti ćeš željeni efekt, najbolji izbor je troslojno...

ipak je najveća površina staklo
Nosivost postojećih okvira je OK u tom slučaju?
NafNaf is offline  
Old 29.01.2013., 15:07   #4514
Quote:
RMC kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam nekoliko pitanja za znalce! U novogradnji u Zg na stanu u dnevnom boravku je pvc staklena stijena dimenzija 3,60m x 2,10m u 4 dijela. Stakla su dvostruka izo 4-16-4. Stolariju je radila tvrtka Iveta-okov je GU, a profili Veka. Nisam zadovoljan sa toplinskom izolacijom te staklene stijene. Naime kod nje je temperatura oko 3 stupnja C niza nego na suprotnom dijelu dnevnog boravka i kod nižih temperatura vani velika je kondenzacija na stijeni, a grijanje moram na termostatu stavljati na 24 stupnja C da bi kod stijene bilo koliko toliko ok, ali je uvijek nekakav neugodan osjećaj. Malo sam istraživao po netu pa sam dosao do nekih dvojbi pa vas tu pitam za savjet. Što preporučate za rješenje?
1. Troslojno low e staklo (profili ostaju) 4 kom 200cmx70cm U-0.7. Cijena cca 3000 kn s izmjenom.
2. Dvoslojno low e staklo (profili ostaju) 4 kom 200cmx70cm U-1.1. Cijena cca 2000 kn s izmjenom.
3. LLumar folija ENERLOGIC - ne znam cijenu - zanima me vrijedi li to što uopće i da li bi pomoglo?
4. ILI je najbolje cijelu stijenu promijeniti za cca 11000 kn???
5. Još samo ovo, dva bočna krila su fiksna , a otvaraju se središnja dva krila normalno pa me zanima da li se može promijeniti da se bar jedna vrata otvaraju otklopno-klizno pa bih trosjed puno bliže mogao primaknuti?

Unaprijed hvala svima i molim vas da oprostite na podužem postu!
Možda nije dobro ugrađeno, pa ti puše oko prozora ili ne dihtaju krila, ili imaš kakve rupe (tipa za gurtne) koje nisu dobro napravljene i tamo ti puše... Jesi li to provjerio?
NafNaf is offline  
Old 30.01.2013., 23:46   #4515
što odabrati?
1. profil alpha 70/80cm,IZOLACIJSKO STAKLO 4-16-4.
2.profil Roplasto 7001 AD, Staklo LOW-e 1,3 w/m2K
3.profil IDEAL 5000 aluplast, staklo FLOAT 4-16-4

ponude izvođača su otprilike iste.
IvanaIvica is offline  
Old 31.01.2013., 09:24   #4516
Quote:
IvanaIvica kaže: Pogledaj post
što odabrati?
1. profil alpha 70/80cm,IZOLACIJSKO STAKLO 4-16-4.
2.profil Roplasto 7001 AD, Staklo LOW-e 1,3 w/m2K
3.profil IDEAL 5000 aluplast, staklo FLOAT 4-16-4

ponude izvođača su otprilike iste.
Nijedna nija baš najbolja ponuda:

1. Lošiji profil i nije LOW-E staklo
2. LOw - E staklo što je dobro ali nije baš neki profil
3. Dobar profil ali loše staklo, tražite Low-E
vanOrton is offline  
Old 31.01.2013., 09:53   #4517
Kolika je razlika u cijeni običnog i Low E stakla po m2 ?
ssm is offline  
Old 31.01.2013., 10:20   #4518
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Kolika je razlika u cijeni običnog i Low E stakla po m2 ?
ne znam koja je razlika ali "obično" izo staklo ima U=2,7, dok je low-e s argonom oko U=1,4, dakle duplo bolje.
s tim da naši propisi kažu da taj U mora biti 1,8 ili manji.
http://www.ilsad.hr/proizvodi/stakla...-e-staklo.html
baustelac99 is offline  
Old 01.02.2013., 10:24   #4519
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
ne znam koja je razlika ali "obično" izo staklo ima U=2,7, dok je low-e s argonom oko U=1,4, dakle duplo bolje.
s tim da naši propisi kažu da taj U mora biti 1,8 ili manji.
http://www.ilsad.hr/proizvodi/stakla...-e-staklo.html
Pitanje je bilo , kolika je razlika u CIJENI . To me zanima jer kod mene treba spriječiti prodor topline u stan + "špigl" efekt, tj, da mi ne gledaju u tanjur . NE trebam sprečavati gubitak topline jer mi je ionako sada uz obične drvenjake vruće po zimi uz ugašene radijatore.

Dakle, ideja je staviti samo obična "špigl stakla" . Pretpostavljam da bi špigl stakla koštala kao LOW E bez špigla ?
ssm is offline  
Old 01.02.2013., 12:37   #4520
Ne bavim se staklom niti znam cijene, samo navodim razliku u kvaliteti izolacije.
ps. otkrij nama tu tajnu grijanja koje imaš kad ti je prevruće uz ugašene radijatore
baustelac99 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.