Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2013., 20:43   #4721
Trebao bi jedno mišljenje onih koji se razumiju više od mene.

Naime imam ponudu za Reahu - Geneo MD
Staklo je troslojno s argonom i eLow premazom
Dvojba je da želimo zadržati veličini krila kao i na starim prozorima.
Dimenzija krila je 1380 * 1510. Da li je to preteško za jedno krilo s troslojnom staklom (da li će se objesiti nakon nekog vremena)
Isto pitanje za balkonska vrata koja su dimenzija 910*2030.
Imam ponude od dva proizvođaća koji to mogu npraviti, ali me svejedno zanima Vaše mišljenje

Hvala
micro tools is offline  
Old 07.07.2013., 23:09   #4722
Quote:
micro tools kaže: Pogledaj post
Trebao bi jedno mišljenje onih koji se razumiju više od mene.

Naime imam ponudu za Reahu - Geneo MD
Staklo je troslojno s argonom i eLow premazom
Dvojba je da želimo zadržati veličini krila kao i na starim prozorima.
Dimenzija krila je 1380 * 1510. Da li je to preteško za jedno krilo s troslojnom staklom (da li će se objesiti nakon nekog vremena)
Isto pitanje za balkonska vrata koja su dimenzija 910*2030.
Imam ponude od dva proizvođaća koji to mogu npraviti, ali me svejedno zanima Vaše mišljenje

Hvala
Bavim se ovim poslom i svakako ne preporučujem da imate tako široka krila, posebno troslojna stakla, objesit ce se, kad ga otvorite do pola vam je sobe. Taj prozor minimalno treba biti dvokrilni, što se balkonca tiče ta širina je ok te moze bez roblema biti jednokrilni.
schabic is offline  
Old 08.07.2013., 08:50   #4723
Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
Bavim se ovim poslom i svakako ne preporučujem da imate tako široka krila, posebno troslojna stakla, objesit ce se, kad ga otvorite do pola vam je sobe. Taj prozor minimalno treba biti dvokrilni, što se balkonca tiče ta širina je ok te moze bez roblema biti jednokrilni.
Naime mi smo u postupku mijenjanja stare stolarije (stan je u zgradi) pa bi trebali zadržati veličinu/formu prozora kao do sada.
Takve veličine su dva prozora s time da se jedan u pravilu otvara samo na kip.
E drugi bi se otvarao češće.
Da li da na taj da se stavi onda dvoslojno staklo ?
Inače proizvođači (Ilsad i Staklarstvo) kažu da je to jak profil (Geneo MD) te da mogu dodatno umetnuti ojačanje u profil, a garancije je 10god na profil / 5 god na okove / 3 god na staklo
Okovi su inače Siegenia Favorit SI Line s dodatnim kotačićem za lakše zatvaranje.

Hvala
micro tools is offline  
Old 08.07.2013., 10:24   #4724
zamjena

Može preporuka što odabrati umejsto sadašnjeg prozora samo nagib (kip) (starogradnja iz 80-ih) prozora dimenzija cca 150 x 120 (šxv) ? Prozor je vrlo težak s duplim staklom i teško ga je prati i to što se ne da potpuno otvarati otežava provjetravanje (blagovaona i kuhinja). Iznad prozora do stropa je drvena kutija sa roletama. Ovdje me zanima da li ugraditi dva ili tri krila bez fiksnih ili što?
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Old 08.07.2013., 15:24   #4725
Quote:
micro tools kaže: Pogledaj post
Naime mi smo u postupku mijenjanja stare stolarije (stan je u zgradi) pa bi trebali zadržati veličinu/formu prozora kao do sada.
Takve veličine su dva prozora s time da se jedan u pravilu otvara samo na kip.
E drugi bi se otvarao češće.
Da li da na taj da se stavi onda dvoslojno staklo ?
Inače proizvođači (Ilsad i Staklarstvo) kažu da je to jak profil (Geneo MD) te da mogu dodatno umetnuti ojačanje u profil, a garancije je 10god na profil / 5 god na okove / 3 god na staklo
Okovi su inače Siegenia Favorit SI Line s dodatnim kotačićem za lakše zatvaranje.

Hvala
Ako vec stavljte Geneo onda svakako preporucam i trolojno staklo. Sto se tice ojacanja ona su na Geneo nepotrebna jer je profil ojacan staklenim vlaknima.Međutim ako bas zelite mozete ih stavit.

Za dodatne inf. kontaktirajte me, poslao sam vam privatnu poruku pa vidite.

Lijep pozdrav
schabic is offline  
Old 08.07.2013., 15:27   #4726
Quote:
mhadina kaže: Pogledaj post
Može preporuka što odabrati umejsto sadašnjeg prozora samo nagib (kip) (starogradnja iz 80-ih) prozora dimenzija cca 150 x 120 (šxv) ? Prozor je vrlo težak s duplim staklom i teško ga je prati i to što se ne da potpuno otvarati otežava provjetravanje (blagovaona i kuhinja). Iznad prozora do stropa je drvena kutija sa roletama. Ovdje me zanima da li ugraditi dva ili tri krila bez fiksnih ili što?
Na tu širinu dosta vam je dvokrilni prozor sa štulpom ili preklopnom letvicom... Međutim ako vam je prostorija mala te ako zelite da kada otvorite jedno od krila zauzima sto manje mjesta onda odaberite trokrilni kak biste dodatno umanjili krila, što je nesto skuplja varijanta.
schabic is offline  
Old 08.07.2013., 17:00   #4727
Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
Ako vec stavljte Geneo onda svakako preporucam i trolojno staklo. Sto se tice ojacanja ona su na Geneo nepotrebna jer je profil ojacan staklenim vlaknima.Međutim ako bas zelite mozete ih stavit.

Za dodatne inf. kontaktirajte me, poslao sam vam privatnu poruku pa vidite.

Lijep pozdrav
sam ti njemu napravi sa 3-slojnim staklima i bez ojačanja na tu dimenziju krila 1380x1510 pa da vidiš kak će se sve izvjesit.

Čovjek je rekoa da na tu dimenziju su mu nudili sa ojačanjima i moraju ići i nema govora da ne idu, ali ak mu ti želiš radit bez SUPER bar će mijenjat opet za koji mjesec!
vanOrton is offline  
Old 08.07.2013., 19:20   #4728
Quote:
vanOrton kaže: Pogledaj post
sam ti njemu napravi sa 3-slojnim staklima i bez ojačanja na tu dimenziju krila 1380x1510 pa da vidiš kak će se sve izvjesit.

Čovjek je rekoa da na tu dimenziju su mu nudili sa ojačanjima i moraju ići i nema govora da ne idu, ali ak mu ti želiš radit bez SUPER bar će mijenjat opet za koji mjesec!
1. Ja mu ne radim
2. Nisam rekao da na tu sirinu netrebaju ojacanja
3. Ne radim tak siroka krila, gore navedeno zasto!
4. U Geneo netrebaju ojačanja, na normalnu sirinu krila.

nadam se da si ovaj put razumio

LIjep pozdrav

Zadnje uređivanje schabic : 08.07.2013. at 20:40.
schabic is offline  
Old 09.07.2013., 16:11   #4729
Quote:
Grunf1977 kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje
Da li je nekome poznata tvrtka „Sim tvornica prozora i vrata“ iz Josipovca kod Osijeka? Nude 50% popusta. Hvale se cijenom prozora kao u Pevecu, a dobijete prvoklasnu pvc stolariju. Zanima me koliko je to prvoklasno (to je ona prva ponuda)?
Daju garanciju na profil 20g, a na okove 5g. Pokušao sam guglati taj profil, ali sam našao samo neku bugarsku stranicu, što mi baš ne ulijeva povjerenje. Možda netko zna više?
Stvar je u tome da imam još 4 prozora, te ukupna cijena za sve prozore i rolete je cca 9.500,00kn. (uključujući i ovaj već navedeni prozor). Iskreno,ne treba mi neka vrhunska stolarija za ostale prozore, ali isto tako ne bih htio uzeti baš najnižu klasu.

Zahvalan sam za svaki odgovor i za svaku pomoć.
Ovo me je nasmijalo do suza. Cijene kao u Pevecu, a vrhunska kvaliteta. Ljudi moji da li još netko pada na takvu reklamu? Pa garancija 20 god. Pitanje je da li će s takvom "vrhunskom kvalitetom" raditi i dvije, a ne 20 godina. Sama činjenica da si našao stranice samo na bugarskom znači da je i profil njihov. Neka mi Bugari oproste, ali još nisam našao ni jedan njihov proizvod, a da je kvalitetan što potvrđuje i sama cijena istih. Nisam neki stručnjak, ali nisam izdržao da ovo ne prokomentiram. Vinkovci su poznati po takvim proizvođačima, pa sad ljudi polako vade takve "kvalitetne" prozore na kojima su "uštedjeli" neku kunu prije par godina, samo što je zadovoljstvo kratko trajalo. Najskuplje je kupovati jeftine stvari.
Puno sreće u odabiru.

Zadnje uređivanje lik24 : 09.07.2013. at 16:20.
lik24 is offline  
Old 09.07.2013., 18:24   #4730
Thumbs up

Quote:
lik24 kaže: Pogledaj post
Ovo me je nasmijalo do suza. Cijene kao u Pevecu, a vrhunska kvaliteta. Ljudi moji da li još netko pada na takvu reklamu? Pa garancija 20 god. Pitanje je da li će s takvom "vrhunskom kvalitetom" raditi i dvije, a ne 20 godina. Sama činjenica da si našao stranice samo na bugarskom znači da je i profil njihov. Neka mi Bugari oproste, ali još nisam našao ni jedan njihov proizvod, a da je kvalitetan što potvrđuje i sama cijena istih. Nisam neki stručnjak, ali nisam izdržao da ovo ne prokomentiram. Vinkovci su poznati po takvim proizvođačima, pa sad ljudi polako vade takve "kvalitetne" prozore na kojima su "uštedjeli" neku kunu prije par godina, samo što je zadovoljstvo kratko trajalo. Najskuplje je kupovati jeftine stvari.
Puno sreće u odabiru.

Oprostit ćete mi na izrazu:

JEBENO TOČNO!!!
schabic is offline  
Old 11.07.2013., 19:14   #4731
Pozdrav.

Može li preporuka za prodavača/montažera PVC stolarije na području ZG, po mogućnosti tih kvalitetnih profila koji se spominju (ako sam dobro profiltrirao po ovih 228 stranica to su Rehau i Gealan?)

Ako se ne smije direktno davati link il nešto, dajte barem algoritam kako doći do tih informacija, imam toliko loših iskustava sa kojekakvim "majstorima" a kod ovoga zaista ne bih riskirao...

P.S. Zaboravnih napomenuti - razlog ugradnje je prvenstveno izolacija od buke, a paranoja mi je jer je kolega ugrađivao PVC stolariju iz istog tog razloga (ne znam jel smijem reć firmu), i kad su bili gotovi i dalje je bilo bučno, samo buka nije dolazila od prozora nego iz kutije za rolete, na što je ugrađivač rekao da nije njihova greška te da su prozori kvalitetno ugrađeni...

Zadnje uređivanje elbastardo : 11.07.2013. at 19:33.
elbastardo is offline  
Old 11.07.2013., 22:42   #4732
Quote:
elbastardo kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Može li preporuka za prodavača/montažera PVC stolarije na području ZG, po mogućnosti tih kvalitetnih profila koji se spominju (ako sam dobro profiltrirao po ovih 228 stranica to su Rehau i Gealan?)

Ako se ne smije direktno davati link il nešto, dajte barem algoritam kako doći do tih informacija, imam toliko loših iskustava sa kojekakvim "majstorima" a kod ovoga zaista ne bih riskirao...

P.S. Zaboravnih napomenuti - razlog ugradnje je prvenstveno izolacija od buke, a paranoja mi je jer je kolega ugrađivao PVC stolariju iz istog tog razloga (ne znam jel smijem reć firmu), i kad su bili gotovi i dalje je bilo bučno, samo buka nije dolazila od prozora nego iz kutije za rolete, na što je ugrađivač rekao da nije njihova greška te da su prozori kvalitetno ugrađeni...
U rolet kutije se treba staviti stiropor koji znatno pomaze zvučnoj izolaciji, bez njega gore navedeno moze biti slucaj, posebno ako rolet kutija nije iza žbuke, što je često slucaj jer sama rupa to nedozvoljava, tj ako je stari prozor imao rolet kutiju ona je uglavnom velikih dimenzija te je ona sakrivena s unutarnje strane žbuke, zida. Nakon vađenja staroga prozora ostaje velika rupa te dozvoljava da cijela nova kutija na novome prozoru bude sakrivene te se ne vidi izvana.

Za vise inf. ili savjeta slobodno pošaljes privatnu poruku.
schabic is offline  
Old 12.07.2013., 09:30   #4733
Pozdrav,

može li molim vas komentar na sljedeće ponude:

-IDEAL 8000CL / Maco -33.500,00 kn
- REHAU Geneo Euro-Design 86 / Winkhaus activPilot - 34.500,00 kn
- Kommerling 88 plus / Winkhaus activPilot - 35.000,00 kn
- Salamander bluEvolution / Maco - 34.000,00 kn
- Salamander 3D / Winkhaus - 31.000,00 kn

hvala
IGoR_2803 is offline  
Old 12.07.2013., 10:11   #4734
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

može li molim vas komentar na sljedeće ponude:

-IDEAL 8000CL / Maco -33.500,00 kn
- REHAU Geneo Euro-Design 86 / Winkhaus activPilot - 34.500,00 kn
- Kommerling 88 plus / Winkhaus activPilot - 35.000,00 kn
- Salamander bluEvolution / Maco - 34.000,00 kn
- Salamander 3D / Winkhaus - 31.000,00 kn

hvala
Ovako je tesko znati, cijene mi nista ne znace, pošaljite mi dimenzije na PP pa cu vam znati reci vise.
schabic is offline  
Old 12.07.2013., 10:28   #4735
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

može li molim vas komentar na sljedeće ponude:

-IDEAL 8000CL / Maco -33.500,00 kn - (4-18-4-20-4)
- REHAU Geneo Euro-Design 86 / Winkhaus activPilot - 34.500,00 kn - (4-16-4-16-4)
- Kommerling 88 plus / Winkhaus activPilot - 35.000,00 kn - (4-12-4-12-4)
- Salamander bluEvolution / Maco - 34.000,00 kn - (4-16-4-16-4)
- Salamander 3D / Winkhaus - 31.000,00 kn - (4-14-4-14-4)

hvala
ovo se odnosi na 7 prozora dimenzija 120x120, 1 prozor 80x140, 3 prozora 60x60, 1 klizna stijena 300x210 + ulazna PVC vrata...

IGoR_2803 is offline  
Old 12.07.2013., 14:53   #4736
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

može li molim vas komentar na sljedeće ponude:

-IDEAL 8000CL / Maco -33.500,00 kn
- REHAU Geneo Euro-Design 86 / Winkhaus activPilot - 34.500,00 kn
- Kommerling 88 plus / Winkhaus activPilot - 35.000,00 kn
- Salamander bluEvolution / Maco - 34.000,00 kn
- Salamander 3D / Winkhaus - 31.000,00 kn

hvala
Moje mišljenje ti je ili euro86 ili bluevolution
leano is offline  
Old 15.07.2013., 19:43   #4737
Thumbs up

Quote:
leano kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje ti je ili euro86 ili bluevolution
apsolutno
schabic is offline  
Old 16.07.2013., 23:41   #4738
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

može li molim vas komentar na sljedeće ponude:

-IDEAL 8000CL / Maco -33.500,00 kn
- REHAU Geneo Euro-Design 86 / Winkhaus activPilot - 34.500,00 kn
- Kommerling 88 plus / Winkhaus activPilot - 35.000,00 kn
- Salamander bluEvolution / Maco - 34.000,00 kn
- Salamander 3D / Winkhaus - 31.000,00 kn

hvala
Quote:
leano kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje ti je ili euro86 ili bluevolution

Možete li mi objasniti ove nazive malo, prvo je marka profila, a drugo okova?
Možete li mi reći kako se zovu firme za navedene profile da im pošaljem upit?

Bio bi zahvalan ako imate kakvog dobrog proizvođača, majstora na području Zadra, vidim da npr Fenestra Zadar ima salamander bluevolution stolariju, imate li kakva iskustva sa njima?

hvala

Zadnje uređivanje lukinjo88 : 16.07.2013. at 23:50.
lukinjo88 is offline  
Old 17.07.2013., 21:04   #4739
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Možete li mi objasniti ove nazive malo, prvo je marka profila, a drugo okova?
Možete li mi reći kako se zovu firme za navedene profile da im pošaljem upit?

Bio bi zahvalan ako imate kakvog dobrog proizvođača, majstora na području Zadra, vidim da npr Fenestra Zadar ima salamander bluevolution stolariju, imate li kakva iskustva sa njima?

hvala
- tak je prvo je ime profila a drugo je okov.
schabic is offline  
Old 21.07.2013., 17:17   #4740
Pozdrav,molila bih vas komentar na slijedeću ponudu-dali je realna cijena.Prozor trokrilni tri komada 1900×1300 ozd+ozl+f sa roletom Gealan s 8000q(okvir 6K 66mm bijeli crna brtva)staklo IZO FLOAT 4×16×4 roleta 195 pvc gealan,okov fuhr,lamela rolete 37 mm..cijena je 9117kn.Molimkomentar omjera cijene i kvalitete..hvala
mirjana7 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.