Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2018., 01:34   #1
Peugeot 508 (2018)

Vanjština

















French is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 01:35   #2
Unutrašnjost











French is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 01:37   #3
Video i osvrt






Novi dizajnerski izraz donosi sportsku eleganciju kakvu dugo nismo vidjeli na francuskim limuzinama.

Prošle su godine, pa i desetljeća, ali za rasne sportske limuzine uvijek je bilo mjesta u glavama onih koji odlučuju o sudbini francuskih automobila. Sjetimo se samo Citroenove Xantije u Activa izdanju ili Peugeota 405 T16. O Safraneu biturbo trenutno ne smijemo ni razmišljati, no upravo na tragu stiže nova 508-ica, barem kad je dizajn u pitanju.

Posebno u GT izdanju, gdje ukupni dojam podižu sportski detalji. No i osnova je ovako na prvu odlična. Automobil djeluje osjetno konkretnije od prethodnika, dok je straga s manjim horizontalno orijentiranim svjetlima neprepoznatljiv za Peugeot. Ali zato s crnom spojnom lajsnom i svjetlosnim potpisom kandži malo vuče na Lamborghini. Sportski karakter zaokružit će crni detalji, integrirani spojler i bočni prozori bez okvira.

Suprotno trendovima, novi 508 je kraći od prethodnika, i to gotovo deset centimetara. Pritom je širina blago povećana, a visina smanjena čak šest centimetara - dodatan signal coupevske forme.

Zato novi dizajnerski smjer ne vidimo u kabini. Ona u potpunosti prati ideju i-Cockpita nadopunjenog vrlo vjerojatno naprednim infotainmentom. Da 508 puca visoko potvrđuju koža i plemenito drvo na većini površina te hi-fi audiosustav s potpisom Focala. Ambijentalna rasvjeta, krom dekoracija i skulpturirana ručica mjenjača se podrazumijevaju.

Još uvijek je nepoznato što će se nuditi ispod poklopca motora, no vjeruje se kako će gamu predvoditi BlueHDI dizelaši, slabiji 1.5 i osjetno moćniji 2.0. Prijepis s ponude modela 5008 vjerojatan je i u pogledu benzinaca. Na mjestu top izvedbe mogli bismo opet ugledati hibridni model snage oko 300 KS.



Prodaja u Hrvatskoj će biti bolja od očekivanja većine i bolja od prodaje trenutnog 508, a možda lošija od onog što ja kao zaljubljenik u Francusku očekujem.
French is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 13:27   #4
French is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 14:22   #5
Quote:
French kaže: Pogledaj post

Prodaja u Hrvatskoj će biti bolja od očekivanja većine i bolja od prodaje trenutnog 508,
na cemu temeljis svoj optimizam?
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 14:27   #6
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
na cemu temeljis svoj optimizam?
Na prvim dojmovima kojeg ostavlja na ljude. Ni blizu kao prethodna 508-ica koja je bila dosta sterilna. A priznat ću možda sam malo i subjektivan. Frankofil sam.

Dva rendera coupe verzije prema viziji nekih. Dosta podsjeća na Opel Calibru što nije loše. Calibra je kultni auto.



French is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 14:43   #7
Po meni se ovaj zadnji kraj mogao malo ljepše doraditi
Ali ova svjetla su mu odlična

I definitivno puno bolji nego prethodnik po dizajnu.
Karavana još nema?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Joker53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 02:25   #8
Quote:
Joker53 kaže: Pogledaj post
Po meni se ovaj zadnji kraj mogao malo ljepše doraditi
Ali ova svjetla su mu odlična

I definitivno puno bolji nego prethodnik po dizajnu.
Karavana još nema?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Ne samo po dizajnu. Bit će prostraniji od prethodnika koji je svojim dimenzijama bio čisti large familly car ili kako bi Europejci rekli D segment.

Znači od nove 508-ice se osim superiornijeg dizajna i boljih tehnologija u odnosu na prethodnika može očekivati i veća prostranost. Recimo D+ segment
French is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 09:47   #9
I ima prave auspuhe.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 10:16   #10
Meni je stara duplo ljepša. Ne sviđa mi se novi dizajnerski smjer, ali u odnosu na ono što npr Honda radi sa tzv "sportskim" dizajnom ovo još može proći.
Šteta. 508 i 308 druge generacije su mi predivni, pogotovo 308SW.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:15   #11
Novi 508 odlicno izgleda na slikama, siguran sam da je uzivo dozivljaj jos bolji.

PSA grupi ide dobro, nadam se da ce dio ostvarene dobiti proslijediti u izradu isto tako lijepog karavana a pogotovo coupea (ne samo pod jednom nego pod svim znackama) i tako si jos vise podici rejting.

__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:32   #12
Quote:
French kaže: Pogledaj post
Bit će prostraniji od prethodnika koji je svojim dimenzijama bio čisti large familly car ili kako bi Europejci rekli D segment.

Znači od nove 508-ice se osim superiornijeg dizajna i boljih tehnologija u odnosu na prethodnika može očekivati i veća prostranost. Recimo D+ segment
Uuuuuuu, sad si ga uprskao. Ovaj novi nece biti ni po cemu prostraniji od prethodnika. Eventualno mozda koju litru vise u gepeku jer ima 5. vrata.

Ali meni to ne smeta, dapace.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 19:35   #13
Auto mi odlično izgleda, mislim da će se odlično prodavati. Ono što se meni osobno sviđa je to da će imati 5 vrata naspram prethodnika koji je imao 4.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 19:41   #14
Jel se zna velicina tanka? Da nije komedija kao u talismanu?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 19:45   #15
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Jel se zna velicina tanka? Da nije komedija kao u talismanu?
Nije smijurija kao u talismanu, ima 62 litre.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 00:45   #16
Slike sa sajma:















French is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 00:45   #17
Slike sa sajma (još):















French is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 11:59   #18
Tu je negdje s Octaviom sada, ipak ima peta vrata


...izvrstan auto, dobar koncept (nije duzi od proslog modela, dodavanje 5V, atraktivan dizajn) i nadam se da ce se dobro prodavati...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 12:03   #19
Već duže vremena tražim automobil koji će me oduševiti i kojim ću zamjeniti trenutno vozilo i napokon evo ga! Vizualno djeluje odlično samo još treba vidjeti kakav će biti po pitanju pouzdanosti i koji motori će biti u ponudi. Pretpostavljam da će cijena biti tu negdje kao i kod prošloga.
__________________
Charly says: Always tell your mummy
before you go off somewhere
periodičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 12:21   #20
U pogledu pouzdanosti i kvalitete bi pozitivan indikator trebali biti ostali PUG-ovi modeli koji su već neko vrijeme na tržištu.



Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.