Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2011., 20:20   #1621
o, svasta lepo ovde ima , a vidim i da je savladano gradivo za pretrage po bespucima bugarskog foruma , bravo, bravo.
Zurim sada da gledam novu ep. MY pa se kuckamo kasnije
bbojanas is offline  
Old 04.05.2011., 20:21   #1622


















__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 04.05.2011., 20:23   #1623






















bbojanas Sretno nam se vratila (smaill)
__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 04.05.2011., 20:28   #1624


















__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 04.05.2011., 20:34   #1625
vesna slikice sve pet
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 04.05.2011., 20:48   #1626


















__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 04.05.2011., 20:50   #1627











Kraj

hajat Hvala
__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 04.05.2011., 20:50   #1628
A tek sad na slikama vidjeh ovo "nano" (eto kako je čitam prevod dok gledam seriju) i Savaš će sigurno biti "babo" iskreno malo mi je neobično s ovakvim prevodom naziva, nije da ja ne upotrebljavam neke, ali ovo je prva serija koju prevode ovako (čak i u BiH) nekako sam se navikla na ujak, stric ,tata, baka pa čak i u turskim serijama.
@bbojanas vidiš što se dešava kad nam tebe nema...prinuđene smo da se snalazimo.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Old 04.05.2011., 21:14   #1629
seeni ovo prevodi federalna
mozda je zato daidza amidza i to tako
al meni je jos i drago
osjecam se ko kod kuce
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 04.05.2011., 23:33   #1630
Prvo da pozelim dobrodoslicu novim clanicama i pozdravim one sramezljive sto nas samo citaju

Meni je vise zao Cema, iako mora sam sebi priznati da je osjecao da ga ona ne voli, bio je ljubomoran na njen odnos sa Savasom, iako mozda nije ispocetka shvatio da Nadija gaji drugaciju vrstu ljubavi prema S. Covjek se pred njom raspada od ljubavi i ceznje za drugom, a ona se i dalje nada.. To vise nije nada nego dijagnoza.

Seriju prevode dva prevodioca. Jedan ocito koristi GT, a drugi ipak zna govoriti turski, pitanje je koje narječje

Evo vam primjer. Prevod onoga sto koristi GT.
S..Licno sam rekla Kimet Hanumi neka dodje i Ahmet Aga da zajedno večeramo.
A.M..Sahnur Hanum, nikako da se ponašamo kao porodica, svadjamo se.
S..Zato sam na i iskoristila ovu priliku da posjedimo, da se dvije porodice zblize.
K..Naravno, naravno. Gdje je Cicek?
C..Sto ti mislis da radis majko? Sto je ovo? Jesi li mi ti to nesto napravila?
S..Cicek, suti.
C..Nemas ti sta spasavati nas brak. Mi cemo se razvesti.
A.M..Pazi sto govoris, nemoj da te sada ubijem ovdje.
C..Danas sam bila kod advokata. Razvest cu se od Savasa.

Prijevod osobe koja ipak koliko toliko zna turski..
S..Bas sam posebno rekla Kimet Hanumi da dodje i Ahmet Aga na veceru.
A.M..Sahnur hanum, mi nikako nismo mogli postati rod kako bi trebalo. Uvijek bespotrebnih sukoba izmedju nas.
S..I ja kazem. Hajdemo jednom sjesti, dvije porodice, zajedno.
K..Svakako. Gdje je Cicek?
C..Sto to ti mislis da radis majko? Sta je ovo? Zapise si dala da mi pravi?
S..Cicek, sta ti to pricas?
C..Nema braka koji bi se trebao spasavati. Mi cemo se razvesti.
S..Cicek, suti!
A.M....Vodi racuna sta pricas, hoces da te ubijem sad?
C..Danas sam bila kod advokata. Razvest cu se od Savasa.

Nije da su velike razlike, ipak ima istog prijevoda..ovo Cicek suti i bila sam kod advokata

Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
spojler
to je valjda pisac htio da kaze.da se jedino ljubavlju i sve moze promjeniti
Spoiler
Gandhi je rekao nesto kao kada bi uvijek bilo oko za oko, svi bi bili slijepi. Neki kazu da je ljubav stvar kemije mozga, i da se ljudi zavaravaju i zive u neznanju. Ako je tako, ja cijeli zivot zelim provesti kao samozavaravajuca neznalica. Inace, jucer nisam spomenula koja je meni bila najljepsa scena u 55. Ona kad joj vraca andjela sa prstenom, tu je Nurgul razvalila sa facijalnom ekspresijom, eto i to se moralo jednom dogodit. Bez zezancije, bas sam se raznijezila, bili su mi prekrasni. Ako ce ovako biti do kraja, ljubav i njeznost, ko sam ja da se zalim. Drzim fige.
Isolta is offline  
Old 05.05.2011., 00:26   #1631
isi
spoiler
isi duso ja kad govorim o ljubavi ja nemislim samo ljubav izmedju muza i zene nego mnogo kompleksnije to smatram.ljubav je jako ljepo opisana u bibliji u onoj poslanici mislim da je od svetog pavla.znaci ljubav koja daje i zaboravlja da je dala ljubav koja sve razumije sve osjeca.koja oprasta i koja sve zlo pretvara u dobro.a da bi mogli voljeti ljude takvom ljubavi moramo biti jaki iskreni imati dobar intelekt,logiku shvatiti probleme i naci rjesenja tih problema.zato su jasemin i lejla tako jake jer ipak imaju dobar intelekt,iskrene su nekada do bola,trude se da ne lazu ne petljaju,trude se shvatiti druge,oprostiti,.lejla je uciteljica i jako dobro pozna ljude i situacije zato se dobro i snalazi izmedju ljudi..imam jednu takvu kod kuce.iskrenost je velika vrlina a malo ko je ima.zato je i sam savas drukciji od ostalih jer ima tu crtu iskrenosti i intelekta i trudi se oprostiti naci ljudskost u ljudima i staviti sve na svoje mjesto.naravno on mora biti jak mora se boriti.nije mu lako.eto ja mislim o toj ljubavi(ljubav za mene mora biti pretocena u djela da bi bila savrsena)
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 05.05.2011., 00:28   #1632
isi
spoilerisi ja znam da od svih kokica na forumu koje poznam ovdje i na temi asi ti imas nekako najzdraviji i najiskreniji pogled na ljubav i odnose u drustvu.ti si me kupila onom recenicom da sretna djeca mogu odrastati samo u obitelji gdje su oba roditelja zajedno i sretni
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 05.05.2011., 10:32   #1633
kokice sta kazete na sinocnju epizodu ja tek sada s prevodom kuzim koliko je savas
bas sto je minci rekla nestvaran lik
covjece on nadji govori ti si moja kruna na glavi
kokice gdje rastu takvi

a fidan bih za mamu
a savasa za brata

definitivno ova serija je serija dijaloga
komunikacije

savas/jasemin kad nisi samnom i zrak koji disem pretvara se u otrov
da li vas ovo na nesto podsjeca mene na onura kad kaze sehi nesto u tom stilu
da ne moze disati tamo gdje nije seha
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 05.05.2011. at 10:56.
hajat is offline  
Old 05.05.2011., 11:30   #1634
pozdrav svima vama
zahvaljujem na toploj dobrodoslici
spojler
http://www.youtube.com/watch?v=A_4OW...eature=feedlik
p.s. jel ok
aptamil is offline  
Old 05.05.2011., 12:52   #1635
Super slike
Sve bolje epizode serije.
__________________
napustila forum ... :w
Ameella is offline  
Old 05.05.2011., 14:06   #1636
Drage moje Djevojcice

na zalost danas imam problema sa izradom slika pa vam kao naknadu za iste prilazem par gifova za ep. 21 dio 2















amela.bai - hvala

aptamil super klipic (ali sitna napomena, ispred upisi "Spojler" jer je isti iz buducih epizoda pa da se ne bi ljutili oni koji ne zele znati unaprijed . Inace ne brini, sve ces nauciti)
__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)

Zadnje uređivanje vesna12345 : 05.05.2011. at 14:12.
vesna12345 is offline  
Old 05.05.2011., 14:10   #1637
vesna,
gifovi su ti cok,cok,....
aptamil is offline  
Old 05.05.2011., 14:13   #1638
Quote:
aptamil kaže: Pogledaj post
vesna,
gifovi su ti cok,cok,....

Hvala ti na pohvalama, a i ti pronalazis lijepe klipove
__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Old 05.05.2011., 14:20   #1639
Odlični gifovi vesna hvala na svemu.
Baš mi je super bio susret njihov.
Jedva čekam večeras
Aptamil lijep je video.
__________________
napustila forum ... :w
Ameella is offline  
Old 05.05.2011., 14:23   #1640
Quote:
amela.bai kaže: Pogledaj post
Odlični gifovi vesna hvala na svemu.
Baš mi je super bio susret njihov.
Jedva čekam večeras
Aptamil lijep je video.

Bas sam tuzna sto ne mogu postaviti slike, probat cu to nadoknaditi

Inace sada je napeto ko pracka. Na zalost vecerasnju ep. cu gledati tek sutra u jutro (smrc)


aptamil imas pp
__________________
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost … ali za svemir baš nisam potpuno siguran (A.E.)
vesna12345 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.