Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 17:45   #2081
Nisi me razumio, ako je grijanje ukljuceno, motor ne ide u ISG, ostaje upaljen u leru. Ako je grijanje ugaseno, stavljanjem u ler, uključuje se ISG.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 10:14   #2082
pa i dalje te ne kužim onda. Ako je grijanje upaljeno, znači da hoćeš, želiš da ti grijanje radi, zar ne? Da se ne smrzneš u autu.
A ako je tako, valjda je ECU dovoljno pametan da isključi mrtvi ISG koji kad radi, gasi auto dok stoji na semaforu u prometnoj gužvi, na primjer.

Ako ugasiš grijanje, očito ti grijanje u kabini ne treba, pa ecu može slobodno isključiti auto (tj. motor) da se troši manje goriva i zadovolje zelenaši.

Jasno ti je valjda da izgaranjem goriva nastaje toplina, ili bi ti htio da ti radi grijanje a motor ne sagorjeva gorivo?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 10:22   #2083
Vidis, vidis

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:29   #2084
Sto je konkretno blue drive i kako da znam da li je moj auto taj model motora ili cega vec? bitno je kod tlaka u gumama.

i kako maknuti prednje tepihe sa kopce? htio bih staviti gumene
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:45   #2085
Pozdrav,

Nedavno sam kupio i30 2.generacija 2012.godište. Uvezen iz njemačke.

Primijetio sam da mi ne radi uređaj za prilagođavanje visine / snopa svjetlosti.

Uređaj je ručni, ali je taj gumb zaglavio na 3, a to je problem jer je to najviše i primijetio sam da se ostali sudionici u prometu bune.

Da li je imao neko slučaj?
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:10   #2086
Provjeri osigurače za početak... ako nije do toga, alat u ruku i ručno ih spusti, imaš sigurno vijke pod haubom negdje, na kućištu lampi.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:19   #2087
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Provjeri osigurače za početak... ako nije do toga, alat u ruku i ručno ih spusti, imaš sigurno vijke pod haubom negdje, na kućištu lampi.
Pokušat ću ih ručno spustiti, ali problem je na samom gumbu koji se okreće, gumb nije moguće okrenuti na 2 ili 1, jednostavno je tvrd ostao na 3 i nije ga moguće okrenuti.
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:57   #2088
ili ćeš ga zamijeniti, pitaj koliko dođe, lako se zamijeni bar na prvom i30. ili ćeš podesiti na faru pa onda nema podešavanja po potrebi, mislim da to malo tko i koristi, svi ostave i drže u najvišem položaju. ili ćeš možda nešto isčerupat sam, proprčkat i možda to što je zapeklo proradi.

Inače, koliko znam, 0 je najviši položaj, kako spuštaš tako idu brojevi od 0-3 ili koliko već. Moguće da je tebi zaglavio u najdoljnjem položaju, i da i odblokiraš mogao bi zapravo samo još više dignuti. A vjerojatno je netko nakon što je zaglavljeno na 3 išao dizati ručno (na faru) pa previše digao...
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 07:45   #2089
Je li neko uspio hakirati, prespojiti, dospojiti ili bilo što drugo da dnevna LED svjetla DLR rade i po noći zajedno s kratkim svjetlima?
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 07:51   #2090
A zbog čega bi to radio!?
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 07:59   #2091
Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
A zbog čega bi to radio!?
Jer je auto atraktivniji dok rade LED svjetla, a i drugi auti na cesti imaju uključena ta svjetla bez obzira što im rade dnevna svjetla, po noći auto izgleda preobično dok se drugi kur*ce s ledicama.

Ako su ta svjetla tu zašto ne bi radila...

Garancija ionako ističe pa..
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 09:47   #2092
Quote:
johnden kaže: Pogledaj post
Jer je auto atraktivniji dok rade LED svjetla, a i drugi auti na cesti imaju uključena ta svjetla bez obzira što im rade dnevna svjetla, po noći auto izgleda preobično dok se drugi kur*ce s ledicama.

Ako su ta svjetla tu zašto ne bi radila...

Garancija ionako ističe pa..
Dnevna LED svjetla su cesto napravljena tako da povecavaju vidljivost danju. Po noci cesto zasljepljuju druge vozace, zato su ili prigusena ili ugasena, ovisi o tocnom modelu auta. Zato ih ostavi ugasena, kako je i predvidjeno tvornicki. Ne budi "seljo" kojem ce svi spominjat rodbinu.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 09:52   #2093
Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post
Dnevna LED svjetla su cesto napravljena tako da povecavaju vidljivost danju. Po noci cesto zasljepljuju druge vozace, zato su ili prigusena ili ugasena, ovisi o tocnom modelu auta. Zato ih ostavi ugasena, kako je i predvidjeno tvornicki. Ne budi "seljo" kojem ce svi spominjat rodbinu.
Mnogi vozači na cestama pored normalnih kratkih svjetla imaju i dnevna LED svjetla i ne zasljepljuju me nimalo i ne mislim da su "selje".
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:21   #2094
Moze li se ugraditi grijanje vanjskih retrovizora, nemam to u opremi

Sent from my D6503 using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 07:28   #2095
Quote:
johnden kaže: Pogledaj post
Je li neko uspio hakirati, prespojiti, dospojiti ili bilo što drugo da dnevna LED svjetla DLR rade i po noći zajedno s kratkim svjetlima?
Nitko?
johnden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 07:35   #2096
Spoji preko diode u smjeru kratka-dlr

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Marketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 08:36   #2097
Quote:
johnden kaže: Pogledaj post
Mnogi vozači na cestama pored normalnih kratkih svjetla imaju i dnevna LED svjetla i ne zasljepljuju me nimalo i ne mislim da su "selje".
Jesu, slicno kao ekipa koja ima stalno upaljene maglenke bez ikakve potrebe. Samo neka bljesti, da narod vidi, hue hue.

MotoX Style @ tptlk
Newbie28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:26   #2098
Quote:
Newbie28 kaže: Pogledaj post
Jesu, slicno kao ekipa koja ima stalno upaljene maglenke bez ikakve potrebe. Samo neka bljesti, da narod vidi, hue hue.

MotoX Style @ tptlk
Fakat zašto bi to netko prespajao... Pa nije bez razloga da se ugase kad se noćna svjetla upale.
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:43   #2099
Bio danas u Sesvetama više se stari model ne može naručit,imaju nešto na lageru ako nekoga zanima na ,meni se čini, ok popustu.
Da vas pitam ,kolika vam je realna potrošnja sa početnim benzincem 1.4 sa 100hp?
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 17:50   #2100
I kolika je cijena s popustom?
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.