Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2012., 22:10   #41
Honda ona ne trosi 5 litara, ali negdje 6 litara prosjeka je sigurno, u gradu 7.

Punto Jtd 2001.- 2002. bi ti bio najbolji izbor, jer ima bolju opremu, bolje ide od sdi, a trosi eventualno pol litre više u prosjeku. Dobiješ noviji auto, sigurniji km. Ali ako baš želiš polo i volkswagen, onda biraj neki stari sdi, pa riskiraj. Ja nebi
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:11   #42
vidi auto je rupa bez dna znaci uzmes uredan auto i vozis se i ne racunas da ce se nest dogodit i redovno ga odrzavas a ak ti nesto krepa to je nesto na sto nitko ne moze utjecat a ljudi znaju uzeti novi auto pa im rikne tak da mislim da je pitanje srece
trucker1843 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:17   #43
A nadam se da hoće
Nije baš da smo si blizu, ali prevezem se bez problema preko pola Hrvatske ako mi nađe nešto dobro
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:17   #44
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Da, mislim da će morati biti dizel.
Makar me tu malo brine što ako rikne pumpa, mogu kupiti novi auto koliko ona košta. A kod starijih modela bi ona mogla biti u svakakvom stanju.

Sad je to kocka: uzeti dizelaša, manje potrošiti na gorivu i moliti se da pumpa ne rikne ili uzeti benzinca, ne brinuti se za pumpu, ali potrošiti puno više na gorivo... Ne znam. Možda uzeti dizelaša pa vidjeti kako će me sreća poslužiti
Iznimno zrelo razmišljanje, tako ne razmišlja netko tko nema pojma o autima ... Premda, svaki je polovni auto lutrija.Imaš veliku prednost, ako ti je meho uistinu dobronamjeran poznanik, iako ni najveći maher ne mora skužit baš svaku grešku. Ona dalmatinska honda dizel djeluje dosta sumnjivo: 2.vlasnik,a u 14god. prošla samo 120tkm, skoro 100000km manje od zagorca-moguće ili skidana kilometraža, ili je većinu vremena hondilak proveo na grabi. Ona zagorska honda djeluje puno uvjerljivije. Ne sjećam se, čiji su motori tada ugrađivani u honde, isuzuovi?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:22   #45
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Iznimno zrelo razmišljanje, tako ne razmišlja netko tko nema pojma o autima ... Premda, svaki je polovni auto lutrija.Imaš veliku prednost, ako ti je meho uistinu dobronamjeran poznanik, iako ni najveći maher ne mora skužit baš svaku grešku. Ona dalmatinska honda dizel djeluje dosta sumnjivo: 2.vlasnik,a u 14god. prošla samo 120tkm, skoro 100000km manje od zagorca-moguće ili skidana kilometraža, ili je većinu vremena hondilak proveo na grabi. Ona zagorska honda djeluje puno uvjerljivije. Ne sjećam se, čiji su motori tada ugrađivani u honde, isuzuovi?
Pa vidi se iz aviona da tu dalmatinsku Hondu prodaje preprodavač, pogledaš samo naslov oglasa i sve ti je jasno... Onda hrpa slika da se vidi kako je on to fino uglancao sve... Pa pročitaš oglas i vidiš hrpu gluparija, i onda za kraj još odeš na opciju "pogledaj sve oglase ovog oglasivača" i vidiš da prodaje još 5 auta...
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:23   #46
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ona dalmatinska honda dizel djeluje dosta sumnjivo: 2.vlasnik,a u 14god. prošla samo 120tkm, skoro 100000km manje od zagorca-moguće ili skidana kilometraža, ili je većinu vremena hondilak proveo na grabi. Ona zagorska honda djeluje puno uvjerljivije.
Linkove sam navela samo kao primjer da ima i Hondi dizelaša.

Moram priznati da mi je Polo uvijek bio zgodan autić, no ako je Punto u istom cjenovnom rangu nešto bolji, možda da radije taj auto izaberem, pogotovo ako su dijelovi jeftini kako je netko spomenuo.
Uostalom, za taj auto znam da mi leži jer sam ga imala u autoškoli, samo što sam tamo vozila benzinca, a sad bih uzela dizelaša.


A onog za pumpu se ne bih sama sjetila, to mi je tata rekao
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:27   #47
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Da, mislim da će morati biti dizel.
Makar me tu malo brine što ako rikne pumpa, mogu kupiti novi auto koliko ona košta. A kod starijih modela bi ona mogla biti u svakakvom stanju.

Sad je to kocka: uzeti dizelaša, manje potrošiti na gorivu i moliti se da pumpa ne rikne ili uzeti benzinca, ne brinuti se za pumpu, ali potrošiti puno više na gorivo... Ne znam. Možda uzeti dizelaša pa vidjeti kako će me sreća poslužiti
Ak vodiš računa o tome onda pazi koji model auta uzimaš... npr ako uzmeš mercedes e,c diesel 1996 onda ti pumpa dođe oko 5000 kuna(i to ak imaš malo sreće), ako uzmeš audi ili vw 1996 onda pumpa dođe 1000 do 1500 kuna.. Ako uzimaš turbo diesel moraš provjerit turbinu jer i ona dođe par tisuća kuna...Što se tiče onih hondi to su već 15 godina stari dieselaši i tu već trebaš nekog iznimno iskusnog da dobro ocijeni takve aute...
inače i punto 2 oko 2000 godine s običnim diesel motorom ima epic pumpu tako da je možda bolje izbjeć tu opciju...

Zadnje uređivanje johny5 : 06.09.2012. at 22:34.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:27   #48
bar si iskrena a i da znas ima tu istine iako nuzno ne mora znacit (na starijim modelima je mozda vec druga stavljena)
trucker1843 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:41   #49
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ak vodiš računa o tome onda pazi koji model auta uzimaš... npr ako uzmeš mercedes e,c diesel 1996 onda ti pumpa dođe oko 5000 kuna, ako uzmeš audi ili vw 1996 onda pumpa dođe 1000 do 1500 kuna.. Ako uzimaš turbo diesel moraš provjerit turbinu jer i ona dođe par tisuća kuna...Što se tiče onih hondi to su već 15 godina stari dieselaši i tu već trebaš nekog iznimno iskusnog da dobro ocijeni takve aute...
inače i punto 2 oko 2000 godine s običnim diesel motorom ima epic pumpu tako da je možda bolje izbjeć tu opciju...
Istina, ali ima i drugih riješenja za te starije aute.. Recimo nećeš s njim ići u ovlašteni servis kada ti se pokida nešto ili ako je čak i zamjensko novo skupo opet se ide na neki kompromis..

Trebala bi ići na Vw ili Fiat, Clio, tako neke modele kojih ima hrpa na cesti i gdje ima izbora kao i što kad se nešto pokida... Ja isto gledam najviše Vw ali da kupujem skuplji auto za 5-6 tisuća eura piknuo bih neku 147icu i vozi miško al nisu vremena za to.. .Bit će...
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:51   #50
Vidjet ću još za onu Hondu, ali zasad više naginjem Puntu.
Polo mi je i dalje ljepši, no na njuškalu sam našla samo 3 koja bih si mogla priuštiti ako si maksimalno rastegnem budget, dok je ponuda za Punto puno više za isto godište, a po nižoj cijeni
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:53   #51
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Vidjet ću još za onu Hondu, ali zasad više naginjem Puntu.
Polo mi je i dalje ljepši, no na njuškalu sam našla samo 3 koja bih si mogla priuštiti ako si maksimalno rastegnem budget, dok je ponuda za Punto puno više za isto godište, a po nižoj cijeni
Ako se odlučiš za punto diesel onda samo punto jtd i to je to..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 22:59   #52
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ako se odlučiš za punto diesel onda samo punto jtd i to je to..
evo baš gledam jedan punto 1,9 jtd, dizelaš, 59 KW, 1910 cm3.
jedino mi je čudno što je 2001. godište, a ima samo 13300 km

vidim da lik prodaje još i golfa IV...
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:04   #53
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
evo baš gledam jedan punto 1,9 jtd, dizelaš, 59 KW, 1910 cm3.
jedino mi je čudno što je 2001. godište, a ima samo 13300 km

vidim da lik prodaje još i golfa IV...
Kopiraj link da vidimo... Znaju ti Puntići imati i po skoro 300 000 km a da su motori u odličnom stanju, naravno skidaju se kilometri...
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:07   #54
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
evo baš gledam jedan punto 1,9 jtd, dizelaš, 59 KW, 1910 cm3.
jedino mi je čudno što je 2001. godište, a ima samo 13300 km

vidim da lik prodaje još i golfa IV...
Pa da dodaš jednu nulu opet je sumnjivo zbog dizelaša. Ali opet možda je i moguće (133.000 km) ako nije bio jedini auto u familiji...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:09   #55
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
evo baš gledam jedan punto 1,9 jtd, dizelaš, 59 KW, 1910 cm3.
jedino mi je čudno što je 2001. godište, a ima samo 13300 km

vidim da lik prodaje još i golfa IV...
da to je ok, kilometraža isto. provjeri od kojeg vlasnika je punto, bilo bi dobro da je imao što manje vlasnika, najbolje samo jednog.. Bilo bi dobro isto da kupuješ direkt od vlasnika a ne od švercera jer švercer zna bolje zakamuflirat probleme i trebaš imat puno više iskustva da to razotkriješ..
Kilometraža je valjda 133 tisuće a ne 13300 km??
Hm zbilja piše 13300 km
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pun...-oglas-5257716, šanse da je to istina su naravno manje od 1%, nazovi i provjeri da nije greška... ako je 13300 km onda bi valjalo otić pogledat auto, auto mora biti 100% ispravan s tom kilometražom i može bit dobra kupnja no naravno bez detaljnje provjere ništa nije sgurno..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:12   #56
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Kopiraj link da vidimo... Znaju ti Puntići imati i po skoro 300 000 km a da su motori u odličnom stanju, naravno skidaju se kilometri...
ovaj mi je legenda, samo 160 km u 11 godina!
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pun...-oglas-5634505


no na ovaj sam mislila s 13300km
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pun...-oglas-5257716
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:16   #57
Punta jtd ces tesko naci a da nije uvoz. Ako nadjes, provjeri kilometrazu, daj ga mehanicaru da pogleda i nadaj se najboljem. Ali to ti je sve rizicna kupovina. Ima brdo ljudi koji ne znaju voziti turbodizela.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:19   #58
Vjerojatno sam i ja jedna od njih jer mi trenutačno ne pada na pamet što je drugačije u odnosu na regularni dizel
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:32   #59
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
ovaj mi je legenda, samo 160 km u 11 godina!
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pun...-oglas-5634505


no na ovaj sam mislila s 13300km
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pun...-oglas-5257716
Ma vjerojatno je zabuna, misli se na 133 000 km što je i dalje sumnjivo, vjerojatno uvoz još ako je iz Italije uhhh, teško je ovako procjeniti vizualno stanje ali opći dojam je da mi se taj primjerak ne sviđa... + auto je u žici... Cijena je među nižima pa treba pogledati ako si blizu, čisto da vidiš na čemu si...

A nađe se i takvih auta sa 160 tkm i 11 godina, moj tetak je imao Mercedesa E klasu staru 13 godina sa 190 tkm pravih...
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:37   #60
ako je dizel nedostižan..od benzinaca koji malo troše a opet zadovoljavaju tvoje kriterije s početka topica moj prijedlog bi bio clio 1.2 ili možda twingo?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.