Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2012., 22:34   #81
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Potreban mi je auto za putovanje na posao.

Ono što želm je:
- manji auto
- niska potrošnja
- pouzdan
- niski troškovi održavanja
- lako dostupni i jeftini dijelovi

U snagu motora, radni obujam i ine stvari se ne razumijem pa te komponente ne mogu precizirati.

Nisam od onih koji jure na cesti - moja brzina je 70 km/h na otvorenoj cesti pa mi ne treba neka jurilica. Naravno bilo bi dobro da auto ima dovoljno snage da se može relativno lako prestići nekoga tko na cesti kilavi, ali za divljanje mi ne treba.

Spremna sam izdvojiti do 3000 eura, ali može do 3500 ako bi zaista bila odlična ponuda. Naravno, super bi bilo da bude znatno manje od 3000, ali svjesna sam da ne mogu dobiti odličan auto za ne znam kako male novce.

Meni se osobno sviđa VW Polo, no molim i vaše prijedloge.

Hvala
Ima ti ja punto mk2 iz 2001 za 2100€, regan do 01/13
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 13:02   #82
Procitala sam cijeli topik, trazis nesto slicno sto i ja, ali ja sam odlutala u trazenju sad sam vec na mercedesu a klasa iz 98.god samo zato jer mi je ljepe crvene boje :/ na kraju cu kupiti kamion...mene interesira sto si ti kupila i kako si zadovoljna?
Anichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 14:59   #83
Quote:
Anichka kaže: Pogledaj post
Procitala sam cijeli topik, trazis nesto slicno sto i ja, ali ja sam odlutala u trazenju sad sam vec na mercedesu a klasa iz 98.god samo zato jer mi je ljepe crvene boje :/ na kraju cu kupiti kamion...mene interesira sto si ti kupila i kako si zadovoljna?
mercedes a klasa iz 98god?? uuuuuu gdje si ti otisla!!!!
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 18:54   #84
kupite toyotu yaris novu - benzin, potrošnja 5-6 litara, jeftino održavanje, nema se šta pokvarit.
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 19:06   #85
Quote:
dlesa18 kaže: Pogledaj post
kupite toyotu yaris novu - benzin, potrošnja 5-6 litara, jeftino održavanje, nema se šta pokvarit.
Dal ima sve to za 3000 eura?

Zadnje uređivanje C2H5OH : 05.11.2012. at 19:17.
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 21:31   #86
Ako je kojim slučajem karambolirana...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 18:47   #87
punto jtd je najbolja opcija do 3000-3500 tisuce eura
ili polo sdi
fabia sdi
__________________
Nije ni tebi lako

Zadnje uređivanje vhrkac : 06.11.2012. at 19:13.
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 20:33   #88
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Dal ima sve to za 3000 eura?
3000 eura godišnje X 7 godina
dlesa18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 20:45   #89
Quote:
dlesa18 kaže: Pogledaj post
3000 eura godišnje X 7 godina


21 000 eura
Mnogo se kvari onda...
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 10:33   #90
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
mercedes a klasa iz 98god?? uuuuuu gdje si ti otisla!!!!
Odustala sam brzo od te pizdarije, nije ni cudo da je jeftin kad je stara krama. Micra mi se jako svidja ali nedavna informacija je da trosi 8l i da su skupi dijelovi
Anichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 18:57   #91
Quote:
Anichka kaže: Pogledaj post
Odustala sam brzo od te pizdarije, nije ni cudo da je jeftin kad je stara krama. Micra mi se jako svidja ali nedavna informacija je da trosi 8l i da su skupi dijelovi
Nemam micru nego Note. Super zadovoljan! Imam 1,4 motor i troši iznimno malo (do 7,5 litri u gradu), a pošto je micra manja oa bi mogla i manje trošit.. Ima puno ljudi koji ne znaju štedit gorivo, pa se tako spuštaju nizbrdo u leru (čime se gorivo čak i više troši- studiram to i molim pametnjakoviće da mi ne sole pamet) i slično. A djelovi za Nissan nisu nešto posebno skupi, doduše nisu najjeftiniji, ali su zato KVALITETNI.
danijel. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 19:07   #92
Quote:
danijel. kaže: Pogledaj post
Nemam micru nego Note. Super zadovoljan! Imam 1,4 motor i troši iznimno malo (do 7,5 litri u gradu), a pošto je micra manja oa bi mogla i manje trošit.. Ima puno ljudi koji ne znaju štedit gorivo, pa se tako spuštaju nizbrdo u leru (čime se gorivo čak i više troši- studiram to i molim pametnjakoviće da mi ne sole pamet) i slično. A djelovi za Nissan nisu nešto posebno skupi, doduše nisu najjeftiniji, ali su zato KVALITETNI.
Što se to više troši? u leru trosi cca 0,5l/h, kakvo ti studiranje za to treba
ivica_0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 19:36   #93
p106 dizel 1.5.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 07:50   #94
@danijel.
pitanje - kad već studiraš nešto poput toga, vjerojatno je to netko već do sada izračunao:

U leru auto troši nešto goriva, ajde, neka bude tih 0,5 l/h, ali ako se po blagoj nizbrdici kotrljam 100 km/h i spuštanjem u leru održavam tu brzinu, to da potrošnju od oko 0,5 l/100km. A tako nekako mi pokazuje i pokazivač trenutne potrošnje na autu, koji razumijem da može biti vrlo netočan u takvom čudnom području rada.

Ako sam čak i u 5. ili 6. brzini, motor ipak koči, auto mi usporava i da bih držao 100 km/h moram držati stitnut gas, a to mi u tom primjeru, po mom pokazivaču trenutne potrošnje, koji razumijem da može biti u tim graničnim uvjetima vrlo netočan, znači oko 1,5 l/100 km.

I što sad? Tri puta više nego da sam u leru?

Ako danijel. ili netko drugi zna odgovor, imam još dva slična pitanja, ali da ne zakrcam odjednom s tri pitanja.
rwh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 17:36   #95
Quote:
ivica_0123 kaže: Pogledaj post
Što se to više troši? u leru trosi cca 0,5l/h, kakvo ti studiranje za to treba
Istina, ali je SIGURNIJE spuštat se u brzini! Pogotovo na zavojitim nizbrdicama.
A ako živiš na visokom brdu ko ja, šteditiš kočnice!
danijel. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 17:45   #96
Quote:
rwh kaže: Pogledaj post
@danijel.
pitanje - kad već studiraš nešto poput toga, vjerojatno je to netko već do sada izračunao:

U leru auto troši nešto goriva, ajde, neka bude tih 0,5 l/h, ali ako se po blagoj nizbrdici kotrljam 100 km/h i spuštanjem u leru održavam tu brzinu, to da potrošnju od oko 0,5 l/100km. A tako nekako mi pokazuje i pokazivač trenutne potrošnje na autu, koji razumijem da može biti vrlo netočan u takvom čudnom području rada.

Ako sam čak i u 5. ili 6. brzini, motor ipak koči, auto mi usporava i da bih držao 100 km/h moram držati stitnut gas, a to mi u tom primjeru, po mom pokazivaču trenutne potrošnje, koji razumijem da može biti u tim graničnim uvjetima vrlo netočan, znači oko 1,5 l/100 km.

I što sad? Tri puta više nego da sam u leru?

Ako danijel. ili netko drugi zna odgovor, imam još dva slična pitanja, ali da ne zakrcam odjednom s tri pitanja.
Sam si odgovorio na pitanje- BLAGA NIZBRDICA. Kad već srljaš u neprecizno, svaka druga ulica je blaga nizbrdica -.-' Zato se često mora držati kočnica na semaforu. Ali mislim da svi znamo kaj je brdo pa nemoj sad nagibe manje od 5% niti spominjat.
Ja živim na strmoj (14%) nizbrdici i spuštanjem u leru puno su veće šanse da izletim (pogotovo kod nepovoljnih uvjeta na cesti) a i pošto se svakog dana spuštam (motor mi ne koči dovoljno, moram koristiti kočnicu), mislim da značajno štedim kočnice. Statički gledano auto u vožnji nizbrdo manje troši kad je u brzini, ali je to zanemariva ušteda. A mislim da svi znamo razliku kada u zavoj uletiš s kuplungom i u brzini. Ako me sjećanje služi to je jedna od prvih stvari u autoškoli koje uče...
danijel. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 17:51   #97
Ovo o vožnji nizbrdo je bio primjer kako ljudi misle da štede gorivo, a zapravo ne štede. Isto tako ima ljudi koji se voze 40kmh u 5. brzini, a onda se žale da auto puno troši. Sve je to bio primjer kako netreba doslovce vjerovat nekom kad kaže da auto puno troši, možda ta osoba samo nezna štedjet. Podaci o potrošnji se mogu naći na internetu bez problema, i njihova odstupanja (uglavnom) uglavnom iznose 10-15%.
danijel. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:12   #98
Dižem temu jer mi treba sličan savjet.

Moram kupiti mali auto kojem će kompletni opis djelatnosti biti da povremeno doveze neki veći špeceraj ili odveze mamu doktoru. Odnosno, taj auto ako napravi 100-200km mjesečno, puno će napraviti. Budući da će auto biti u vlasništvu vrlo skeptične vozačice koja za ozbiljne vožnje ima muža i njegov auto

Zanima me što je najbolje uzeti u takvoj situaciji. Sama svota nije a priori problem, ali ne želim potrošiti previše novaca na auto koji će stajati u garaži (a hoće, stajat će, jebiga, cijela ova situacija rezultat je neočekivanog smrtnog slučaja pa bih voljela da ne idemo u rasprave ima li to samo po sebi smisla, nažalost, situacija je takva da ima). Prvo sam mislila da bi neki gornji limit bio oko 5000€, no sad su mi ljudi počeli govoriti da je već i to bitno previše ako je stvarno ovo sve što s autom želimo i da nek gledam oko 3-3500.

Bila bih vam zahvalna za svaki savjet.
avid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:40   #99
S obzirom da ćeš dnevno raditi 6,67 km tebi je bolje tu i tamo naručiti taxi kada ideš kod doktora i sa mužem ići u trgovinu.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 14:47   #100
rekla sam da bih stvarno voljela izbjeći ovakve rasprave. nije li iz problema očito da ne živimo nigdje blizu velikog grada koji ima taksi službu. živi se u malom mjestu i baš zato mora postojati dodatni auto. budući da sestrin muž (radi se o sestri i njenima, ja ću auto samo kupiti jer ja imam keš) radi 10h dnevno u udaljenom gradu, a ona ima vozačku, premda ne voli voziti, želimo da bude još jedan auto na raspolaganju za razne sitne gluposti kojima njega ne želi opterećivati. to je prije postojalo, jer je bio živ moj umirovljeni otac. on je sad umro, njegov auto je bio velik i skup te je prodan budući da ga sestra ne želi voziti. svejedno je potrebno nabaviti zamjenski auto. imaš li sad što pametno za savjetovati ili?
avid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.