Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2013., 13:29   #101
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Cakson, moze li to isto samo za Vlahe? Mala pomoc - rec je o opstinama Branicevskog, Borskog, Zajecarskog i Pomoravskog okruga. Ako si u prilici, ne bi bilo lose da uporedis TFR srpskih i vlaskih zena tih opstina.
Vlaha jedva da ima među rođenima u Srbiji u prethodne 2 godine. Ne znam da li je greška ili u čemu je problem ali ispada da ih je rođeno svega 29 ukupno za 2 godine, što je naravno nemoguće.
Cakson is offline  
Old 26.10.2013., 13:42   #102
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da li ima Roma među tim populacijama, izjašnjenih kao Mađari ili ne, možda oni dižu prosjek?

Znam da Slovaci u Srbiji imaju pristojan natalitet za malu kršćansku manjinu
Ne verujem da među Mađaricama koje su rađale u prethodne 2 godine postoji veći broj onih koje su se izjasnile kao Romkinje na popisu. Taj TFR mi deluje sasvim realno.

Slovaci u Srbiji su u prethodne 2 godine imali natalitet od 7,69 promila i TFR od 1,27 što nije baš zavidno.
Cakson is offline  
Old 26.10.2013., 13:50   #103
Quote:
Cakson kaže: Pogledaj post
Vlaha jedva da ima među rođenima u Srbiji u prethodne 2 godine. Ne znam da li je greška ili u čemu je problem ali ispada da ih je rođeno svega 29 ukupno za 2 godine, što je naravno nemoguće.
Vlaha je 2002. bilo 40.000, a vlaškim jezikom govorilo skoro 60.000... Oni su ti ko Jugosloveni, ili plutonijum u hemiji, ekstremno nestabilni i nepredvidivi.
NebojsaNS is offline  
Old 26.10.2013., 14:02   #104
Quote:
Cakson kaže: Pogledaj post
TFR Bošnjaka u Srbiji u gradovima i opštinama gde ih ima preko 2.000 u periodu 2011-2012:

Tutin 2,62
Novi Pazar 2,24
Prijepolje 1,80
Sjenica 1,49
Priboj 1,48

TFR Bošnjaka u Srbiji je 2,15 i mislim da nema potrebe da konstatujem da je to mnogo bolje od njihovih sunarodnika u BiH.
Dosta losi Bosnjaci u Sjenici. Da li Srbi tamo imaju veci fertilitet od Bosnjaka?
Lucho is offline  
Old 26.10.2013., 14:17   #105
Nisam ocekivao da je TFR u Sjenici toliko los,mada ta je opstina najvise na udaru. Ocekivano su najgori u Priboju,ali nisam bas siguran da li su Srbi po fertilitetu bolji od Bosnjaka u toj opstini.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 26.10.2013., 14:19   #106
Quote:
Cakson kaže: Pogledaj post
Vlaha jedva da ima među rođenima u Srbiji u prethodne 2 godine. Ne znam da li je greška ili u čemu je problem ali ispada da ih je rođeno svega 29 ukupno za 2 godine, što je naravno nemoguće.
Setio sam se u trenutku da RZS nije izbacio podatke na popisu o starosnim grupama po petogodistima. Nije greska, znam sta je u pitanju kada su vitalne statistike u pitanju,ali popis tu daje mao tacnije stanje.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 26.10.2013., 14:26   #107
Izracunao sam za Srbe u Sjenici. Fertilitet je 1,67. Ako se uzmu zajedno Srpkinje i Albanke (s obzirom da se tamo Albanke udaju za Srbe) onda je 1,88.
Bolje je da uzmes Bosnjake i Muslimane zajedno (zato sto podaci iz RZS-a o rodjenima i nacionalnosti na popisu dosta variraju).
Njihov fertilitet je 1,96
Lucho is offline  
Old 26.10.2013., 15:14   #108
Quote:
Cakson kaže: Pogledaj post
TFR Mađara u Srbiji u gradovima i opštinama gde ih ima preko 2.000 u periodu 2011-2012:

Kovačica 1,37
Mali Iđoš 1,36

Mađari u Srbiji imaju TFR 1,35 i bolji su nego u Mađarskoj. U opštinama Novi Kneževac, Vrbas, Bečej, Novi Bečej, Čoka, Kula, Sombor, Senta, Kikinda i Bačka Topola su dosta bolji od Srba.
Jesu li Mađari u općinama Kovačica i Mali Iđoš uglavnom protestanti ili katolici?
Auge is offline  
Old 26.10.2013., 16:00   #109
Quote:
Cakson kaže: Pogledaj post
TFR Bošnjaka u Srbiji u gradovima i opštinama gde ih ima preko 2.000 u periodu 2011-2012:

Tutin 2,62
Novi Pazar 2,24
Prijepolje 1,80
Sjenica 1,49
Priboj 1,48

TFR Bošnjaka u Srbiji je 2,15 i mislim da nema potrebe da konstatujem da je to mnogo bolje od njihovih sunarodnika u BiH.
TFR Bošnjakinja u BiH jest slabiji nego u Srbiji, ali ne tako mnogo kao što se obično misli. U BiH su negdje na 1,80 što za Europske prilike nije tako loše.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Old 26.10.2013., 20:18   #110
Quote:
Auge kaže: Pogledaj post
Jesu li Mađari u općinama Kovačica i Mali Iđoš uglavnom protestanti ili katolici?
Koliko sam skužio većina Mađara u Vojvodini su katolici, samo kod nas u Baranji je dosta kalvinista recimo.

S Nijemcima u Slavoniji i Vojvodini isto, većina su bili katolici
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 26.10.2013., 20:31   #111
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužio većina Mađara u Vojvodini su katolici, samo kod nas u Baranji je dosta kalvinista recimo.

S Nijemcima u Slavoniji i Vojvodini isto, većina su bili katolici
Mađara protestanata ima na zapadnom delu Bačke Topole, mislim u Staroj Moravici i još par sela...
NebojsaNS is offline  
Old 26.10.2013., 20:42   #112
Koliki natalitet imaju bosnjake u Srbiji?
applekep is offline  
Old 27.10.2013., 02:57   #113
Quote:
applekep kaže: Pogledaj post
Koliki natalitet imaju bosnjake u Srbiji?
Ne visi od 14-15 promili.
Slicno kao Albanci u Makaedoniji.
Bagatur is offline  
Old 27.10.2013., 07:54   #114
Quote:
Auge kaže: Pogledaj post
Jesu li Mađari u općinama Kovačica i Mali Iđoš uglavnom protestanti ili katolici?
Medju Madjarima u Malom Idjosu i Backoj Topoli ima dosta kalvinista. U ostalim opstinama Madjari su gotovo iskljucivo katolici.

Slovaci u opstinama Kovacica, Backi Petrovac i Bac su protestanti.
Radovan Treci is offline  
Old 27.10.2013., 07:59   #115
Quote:
Cakson kaže: Pogledaj post
TFR Bošnjaka u Srbiji u gradovima i opštinama gde ih ima preko 2.000 u periodu 2011-2012:

Tutin 2,62
Novi Pazar 2,24
Prijepolje 1,80
Sjenica 1,49
Priboj 1,48

TFR Bošnjaka u Srbiji je 2,15 i mislim da nema potrebe da konstatujem da je to mnogo bolje od njihovih sunarodnika u BiH.


Jel mozes da izracunas TFR za ove opstine ali (Bosnjakinje+Muslimanke) i (Srpkinje+Albanke) ?
Radovan Treci is offline  
Old 27.10.2013., 09:35   #116
Quote:
Radovan Treci kaže: Pogledaj post
Medju Madjarima u Malom Idjosu i Backoj Topoli ima dosta kalvinista. U ostalim opstinama Madjari su gotovo iskljucivo katolici.

Slovaci u opstinama Kovacica, Backi Petrovac i Bac su protestanti.
Slovaci u selu Selenca jedini su katolici slovacke narodnosti u Srbiji, svi ostali su protestanti.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 27.10.2013., 10:54   #117
Quote:
Radovan Treci kaže: Pogledaj post
Medju Madjarima u Malom Idjosu i Backoj Topoli ima dosta kalvinista. U ostalim opstinama Madjari su gotovo iskljucivo katolici.
Hvala. Znam da ih ima u tim općinama, zato me zanima koja grupa prevladava?

Je li više katolika ili protestanata (kalvinista) među Mađarima u te dvije općine?
Auge is offline  
Old 27.10.2013., 12:19   #118
Quote:
Radovan Treci kaže: Pogledaj post
Medju Madjarima u Malom Idjosu i Backoj Topoli ima dosta kalvinista. U ostalim opstinama Madjari su gotovo iskljucivo katolici.

Slovaci u opstinama Kovacica, Backi Petrovac i Bac su protestanti.
U Selenči su mislim katolici većina. Nešto ih ima i u naseljenom mestu Bač.

Zadnje uređivanje NebojsaNS : 27.10.2013. at 12:24.
NebojsaNS is offline  
Old 27.10.2013., 14:18   #119
Quote:
Radovan Treci kaže: Pogledaj post
Medju Madjarima u Malom Idjosu i Backoj Topoli ima dosta kalvinista. U ostalim opstinama Madjari su gotovo iskljucivo katolici.

Slovaci u opstinama Kovacica, Backi Petrovac i Bac su protestanti.
I u Iloku su lokalni Slovaci protestanti, a u Slovačkoj teška većina katolici, neobično
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 27.10.2013., 16:31   #120
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Slovaci u selu Selenca jedini su katolici slovacke narodnosti u Srbiji, svi ostali su protestanti.
Jesi siguran?
Imam poznanika koji je bas Slovak iz Selence, i od njega sam cuo da su svi Slovaci u Srbiji protestanti, ukljucujuci i njega.

Zadnje uređivanje Radovan Treci : 27.10.2013. at 16:36.
Radovan Treci is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.