Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 20:50   #41
Quote:
Končar Zanussi kaže: Pogledaj post
ovako kada gledam preko mobitela alfa ko da je pocela kopirati mazdu

Ovako gledam godine proizvodnje automobila i odmah si pomislim da su svijetla sa Alfe Guliette (2009) lijepo se uklopila u Mazdi zadnjih generacija.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 21:03   #42
Sto je pjesnik htio reci usporedbom unutrasnjosti ??
set96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 21:05   #43
Pa vidiš da sam mu prepjev napravio...
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 21:16   #44
Quote:
Suelureac kaže: Pogledaj post
Kad si mi već to postavio, gle suvozačev dio kokpita u C klase i Giulije

Skoro identično.

C klasa:



Giulia:

Oprosti kolega al ja tu ne vidim niti jednu linijiju koje se poklapaju.
Imaju okrugle ventilacijske otvore. Ostalo niti slično.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 21:49   #45
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Evo ti konkurencije Giuliji QV:
Hehe totalan kontrast u odnosu na njegov post. Alfa tu izgleda najbolje (osin možda Zvjezdana)
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 00:21   #46
neke dodatne slike:
http://www.quattroruote.it/gallery/2...ive_2015_.html
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 01:48   #47
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Hmmmm,kako si tamo pisao na pdfu Vojna povjest,ljepota jest u očima posmatrača.
Dakle meni je Julia odlična (jer je nova,da se razumijemo) a 159 bezlični komad švapskog lima.
Nismo svi isti,zato i postoji toliko vrsta auta.
Eto, super! Drago mi je da ti se svidja! Meni je ogavna :-)
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 01:56   #48
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
VAG grupa bi dala guzice da ima pola volana kakav je u Giuliji. Jedino tko u VAG grupi ima pristojan volan je Porsche,a lijep Veyron(al on je neki drugi svijet).
Jel tebi to netko zabio VAG u guzicu kad te toliko zulja da ga sako malo spominjes? Mozda da odes na digitorektalni pregled, cisto preventivno... Nikad ne znas...

Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Ovaj iz Giulie i M volan iz današnjih BMW-a su meni osobno najljepši volani u auto industriji u klasi koju običan čovijek može kupiti.
Odlicno, kad ti se toliko svidja ovaj ''osobno najljepsi'' volan, mozes ga imati kroz 20 000 eura vrijedan Polo GTI, potencijalno i manje... Ako te boli cinjenica da je volan pljunut onome na Polu, uvijek si predoci stvar kao da su svi kopirali alfu, koja je jedina originalna, mada je tek predstavjena... Toliko su inovativni u dizajnu, da ih svi kopiraju i prije negoli vide kako izgleda...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 11:45   #49
Quote:
Joza Cimir kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno, ali što više gledam ove slike, to mi više liči na BMW

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Odlicno, kad ti se toliko svidja ovaj ''osobno najljepsi'' volan, mozes ga imati kroz 20 000 eura vrijedan Polo GTI, potencijalno i manje...
Ma daj nemoj me jebat, ti pričaš za ozbiljno o volanu iz Pola GTI??

Pa to je ISTI, doslovno ISTI volan kao i u UP-u





Volan gadan na oko i na dodir, tanak, nikakav...
frenchman is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 12:42   #50
[QUOTE=frenchman;54688744]
Pa to je ISTI, doslovno ISTI volan kao i u UP-u





E evo pa usporedjuj...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 12:52   #51
Pa Alfu još nisam imao priliku probat, ali ovo govno od volana u UP-u/Polu/Golfu/Bubi jesam i govno je...

Po slikama je Alfin ipak ljepši, još da nema ovaj idiotski gumb start/stop bi bio još bolji jer definitivno "vuče" na klasične alfine volane iz 60ih, 70ih pa čak i dijelom sve do kraja 80ih kada su prešli na one odvratne plastične volane.
frenchman is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 13:04   #52
Ovakav trokraki volan je i meni standardno lijep, trenutno ga ima dosta proizvođača, glupo je govoriti o bilo kakvoj kopiji.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 13:20   #53
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Po slikama je Alfin ipak ljepši, još da nema ovaj idiotski gumb start/stop bi bio još bolji jer definitivno "vuče" na klasične alfine volane iz 60ih, 70ih pa čak i dijelom sve do kraja 80ih kada su prešli na one odvratne plastične volane.

Najsličniji je mislim volanu iz GTV6 al općenitto to je taj Alfin stil koji su kasnije većinom svi preuzeli.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 16:24   #54
Ja se samo nadam da su ove ''donje sipke'' metalne, kod VAG-a je to izvedeno od plastike s onim ''kromiranim'' efektom... i bas je jadno, jadno....
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 19:20   #55
Ovo je nešto novo.Auto meni izgleda dobro izvana i iz unutra.O kvaliteti sada ne bi komentirao jer to treba procjeniti kad auto krene u prodaju.Ono što je najvažnije je da se Alfa miče od epiteta Fiatovog klona i kreče kao nešto što je do sada bio nedostižan san.Upotreba Ghibli concepta sa motorom povučenim prema kabini i u kombinaciji sa zadnjim pogonom dobijamo čistog rivala BMW.Ovaj put bi to trebalo biti stvarna konkurencija jer prijašnji modeli sa teškom šasijom i motorom poprečno u nosu nisu mogli bog zna što napraviti.Sada sa šasijom napokon niske težine,niskim ležištem,odnos težine 50/50% bi trebala biti dobitna kombinacija.Ako budu ugradili osim QV i v6 Ferrari u klasi 300ks kao pandan BMW 335 I Audiju s5 to bi več trebalo razgolicati maštu da se vozi Ferrari v6 u toj klasi.Sve u svemu Alfa ako bude popračena pristojnom kvalitetom te njihovi inženjeri ugode auto kao Alfu 4c za držanje ceste onda bi se nijemci trebali zabrinuti.Tako je i prezentiraju kao auto čistog vozačkog doživljaja.
njuška1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 19:37   #56
Ne vidim zbog čega bi se Njemci to trebali zabrinuti. Pogotovo iz M odjela BMW-a. Ova Alfa Giulia QV će biti skuplja od M3/M4, a poštovanje tek treba da dobije (vidjet ćemo kako će se pokazati). O brzini opadanja vrijednosti iste da i ne govorim.
Suelureac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 10:56   #57
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ja se samo nadam da su ove ''donje sipke'' metalne, kod VAG-a je to izvedeno od plastike s onim ''kromiranim'' efektom... i bas je jadno, jadno....
De nemoj lagat

aluminijski su sve dijelovi. Znam jer sam imao taj volan u rukama

Kromiranu plastiku ima skoda i seat. Imam volan od skode octavie trokraki 2015 godina i on je krom plastika.
Golf 7 Polo GTI je aluminij i nemoj vise srat o onome o cemu ne znas
_slatk_i is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 21:46   #58
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 21:51   #59
ajd sta kenjate,,, kad je alfa imala takav volan ,,, onda je bmw imao jos isettu!
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 22:50   #60
Imam dva problema sa Alfom

1. Dizajn je razocarao obizrom na to da se ocekivalo nesto potpuno drugacije. Ovo je sve vec vidjeno unutar klase, djelimicno XE, malo serije 3 i sl...Ne kazem da je ruzna, ali se ocekivalo da ponudi neki drugaciji trend, npr da krenu sa smanjivanjem prednjih svjetala ili okruglim zadnjim svjetlima, uglavnom isli su na sigurno sto je greska za Alfu.

2. Unutrasnjost je previse nabrijana. Nisam siguran koliko ljudi ce zeliti bas takvu unutrasnjost, mnogo vise je tu ''sporta'' nego sto se prosjecni kupac (koji zeli sedan) pozeljeti.

Uh i ima jos jedna stvar, a to je da je ovaj volan iz Alfe jako slican volanu iz Mustanga 2014, vise nego sto bi trebalo
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.