Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 01:03   #61
Definitivno Megane. Jači motor i po meni puno bolji dizajn, kako izvana tako iznutra. Po pitanju interija Ford je prema mnogima uvjerljivo najgori. S tim se slažem, izgleda kao da je 10 godina star. Megane je za njega u sljedećem desetljeću.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 01:45   #62
Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post
Definitivno Megane. Jači motor i po meni puno bolji dizajn, kako izvana tako iznutra. Po pitanju interija Ford je prema mnogima uvjerljivo najgori. S tim se slažem, izgleda kao da je 10 godina star. Megane je za njega u sljedećem desetljeću.
Otkad je 150 KS jače od 130 KS?

I hebem ja taj vaš interijer. U svakoj vražjoj usporedbi na ovom forumu je interijer najbitnija stavka. A što je sa svim onim ostalim sitnicima koje čine auto kao npr. motor, mjenjač, ovjes?

Dam se kladit da je tog EcoBoosta puno veći gušt vozit nego Renaultovog 1.2 turbaka.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 07:16   #63
I ja glasam za forda, svugdje po netu kažu da je taj motor odličan. Ali trebaš ga sam isprobati naravno.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 08:40   #64
Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post
U formuli 1 na 1600 kubika imaju 700-800KS, te na njima odvoze oko 5000km, uglavnom bez kvara, a naprezanja su takva da današnji prosječan auto ne može proizvesti niti 10% onoga što bolid radi motoru.
Tako da, problem za trajnost nije ta kubikaža, već loši materijali.
Uostalom, onaj tko nije probao, kao recimo ex conn, priča pizdarije i slično jer taj motor ide jako dobro, posebno verzija od 125KS.
e jesi sad reko...
F1 motor se nakon svake 2-3 utrke otvara i reparira...a nijedan ne drži 5000 km....
auto se ne otvara dok nema kvar dakle, po želji vlasnika moro bi preć 500 000km prije otvaranja...a ti mi potvrdi mogu li tu motorići od kosilice preć toliko...

e da, nisi reko da megane mora bit "grandtuur" - to je sad best baj na forumu .hr...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 08:43   #65
Za originalno pitanje, najocitiji izbor je Focus...

Mozda da jos pogleda i Astru. Punac je krajem godine kupio 1.0 (105 KS) za 107 kkn. Koliko se sjecam, druga puno bolja oprema je isla za 112 kkn.

Sent from my XT1033 using Tapatalk
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 11:53   #66
Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post
U formuli 1 na 1600 kubika imaju 700-800KS, te na njima odvoze oko 5000km, uglavnom bez kvara, .
S jednim motorom odvozi se 2-3 utrke plus treninzi, a to je debelo ispod 5000km...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 12:17   #67
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Za originalno pitanje, najocitiji izbor je Focus...

Mozda da jos pogleda i Astru. Punac je krajem godine kupio 1.0 (105 KS) za 107 kkn. Koliko se sjecam, druga puno bolja oprema je isla za 112 kkn.

Sent from my XT1033 using Tapatalk
Što Opel daje 20 000 kn popusta za početne modele astre?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 12:21   #68
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Otkad je 150 KS jače od 130 KS?

I hebem ja taj vaš interijer. U svakoj vražjoj usporedbi na ovom forumu je interijer najbitnija stavka. A što je sa svim onim ostalim sitnicima koje čine auto kao npr. motor, mjenjač, ovjes?

Dam se kladit da je tog EcoBoosta puno veći gušt vozit nego Renaultovog 1.2 turbaka.


S tim da fordov interijer poslije redizajna izgleda sasvim pristojno.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:00   #69
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Imam sličan problem.

Razmišljam uzeti:

Ford Focus 1.5 ecoboost Titanium automatik (21 k€)
Renault Megane 130 EDC Intens (21 k€)
U ovoj dilemi, bez razmišljanja Focus.

jeli kod Focusa u pitanju Powershift ili klasični automatik (ako je klasični, koji je u pitanju)?

Da je u pitanju usporedba Focus 1.0 ecoboost vs megane 1.2 tce 130, onda megane. (ali u tom slučaju bi megane bio skuplji)
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:52   #70
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
recite vi šta oćete al i auto industrija ide u istom smjeru kao i beijela/crma tehnika...da traje što kraće...

nekad je auto ima 2000ccm i 50-75 konja...i motor je bio nepoderiv...danas 1000ccm i 125 konja...pa to nebu ni 200 000 izdržalo...

autoindustrija očekuje da će se auti mijenjat nakon 3-4 godine...
Nemas pojma o cemu pricas. Nema trajnost iskljucivu vezu sa kubikazom niti proizvodjaci zele da im motori traju 100k km. Da znas imalo o razvoju nacina konstruiranja i proizvodnje te nacinu na koji se strojevi danas konstruiraju, ne bi lupetao gluposti.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:57   #71
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
U ovoj dilemi, bez razmišljanja Focus.

jeli kod Focusa u pitanju Powershift ili klasični automatik (ako je klasični, koji je u pitanju)?

Da je u pitanju usporedba Focus 1.0 ecoboost vs megane 1.2 tce 130, onda megane. (ali u tom slučaju bi megane bio skuplji)
Mislim da nije Powershift, običan automatik.

U Hrvatskoj se taj motor zove
1.5 GTDi 150KS AT EURO VI ( Titanium X oprema)
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:30   #72
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Imam sličan problem.

Razmišljam uzeti:

Ford Focus 1.5 ecoboost Titanium automatik (21 k€)
Renault Megane 130 EDC Intens (21 k€)
Jesi li ti već bio postavio pitanje u Focus temi za 1.0 i 1.5 ecoboost automatike? Čekiraj ford klub forum za detalje oko toga. Forumaš ivxp se odlučio za 1.0 125KS zbog tipa mjenjača koji se veže uz određeni motor. Navodno uz 1.0 125KS ide pouzdaniji mjenjač. Ako sam dobro upamtio imaš Durashift i Powershift mjenjače.

Također provjeri smrad u utrašnjosti kod Renaulta, meni baš smrdi. Gladao sam doduše Zen opremu i Bussines kod Focusa. U Meganeu nisam izdržao 10 sekundi a i kokpit ZEN-a je nekako "plastičniji" nego u Focusa. Bio je to baš nov Megane i možda se to izlufta nakon nekog vremena. Megane mi je izvana ljepši, ne mogu to poreći. I intens je već drugi svijet, definitivno.

Za autora orginalnog posta, 118.000 kn me ispao 1.0 125KS Focus Bussines s metalikom na akciji lager, dakle mogao bi ići u zadane okvire. Našao sam se sa par forumaša sa ecoboost motorima i zaključili smo da je 125KS motor nešto uglađeniji (da ne kažem i tiši, manje bronda) i bolje vuče u nižim okretajima (iz podruma) od 100KS verzije - možda zbog mjenjača. Potrošnja im je mislim tu negdje podjednaka.

Moj troši oko 1,5 L manje od mazde 3 1,6 benzinca u istim uvjetima (7 vs 5,5 ili 8 vs 6,4) a vuče dosta bolje. Potrošnja mu dosta raste na kraćim relacijama kad je motor hladan, po ljeti je logično manja razlika. Ako je moguće, rastegni se do titaniuma, u akciji HAK je bila ponuda oko 124.000 Kn sa uključenim metalikom, al se meni bedaku nije dalo čekat.
Zadnja klupa kod titaniuma je dosta tvrđa, guza manje potone i ljepše se sjedi ostalo je mislim kozmetika. No, ta prednja maska stvarno digne izgled na višu razinu.
Jedina zamjerka ide prtljažniku, da je 1-2 cm duži pa da ,mogu smjestit kofer po dužini kao u staroj mazdi 3 to bi bilo to. Dubina i širina su OK, s obzirom na to da ima rezervni kotač. S druge strane uz naslone možeš preklapati i zadnja sjedala tako da imaš ravnu podnicu prtljažnika.

EDIT:
Nisam vidio ovaj tvoj zadnji post, kuckam na poslu pa kako stignem... Provjeri si koji mjenjač nude uz 1.5 za svaki slučaj. Mislim da niti u Grand autu nisu bili 100% sigurni. Imam broj od ivxp-a ako zatreba.

Zadnje uređivanje QwertVZ : 13.02.2017. at 14:47.
QwertVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:46   #73
Ma najvise od svega kod Focusa mi smeta taj prtljaznik. Tako je velik auto, stvarno su mogli malo bolje gepek rijesit...
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:58   #74
Kome treba gepek ima karavan. Glasam za focusa u oba slučaja.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:18   #75
Prije nego odlučiš, obavezno odvezi probnu vožnju u ovima šta si zacrtao!!
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:28   #76
Vjerojatno tko hoce gepek gleda c-max
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:50   #77
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Otkad je 150 KS jače od 130 KS?

I hebem ja taj vaš interijer. U svakoj vražjoj usporedbi na ovom forumu je interijer najbitnija stavka. A što je sa svim onim ostalim sitnicima koje čine auto kao npr. motor, mjenjač, ovjes?

Dam se kladit da je tog EcoBoosta puno veći gušt vozit nego Renaultovog 1.2 turbaka.
Onda sam krivo vidio da taj 1.5 u Fordu ima 120KS, moja greška. Mislio sam da je riječ o dizelašima.
Tko je rekao da je interijer najbitniji? Kažem da Fordov izgleda zastarjelo i to je to, to nikako ne može biti plus.

A kladi se ti, ja ih nisam vozio pa ne znam.

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
e jesi sad reko...
F1 motor se nakon svake 2-3 utrke otvara i reparira...a nijedan ne drži 5000 km....
auto se ne otvara dok nema kvar dakle, po želji vlasnika moro bi preć 500 000km prije otvaranja...a ti mi potvrdi mogu li tu motorići od kosilice preć toliko...

e da, nisi reko da megane mora bit "grandtuur" - to je sad best baj na forumu .hr...
Ne, svake četiri utrke se mijenja motor, i dosta momčadi ga ne mijenja jer su dosta pouzdani. Najveće probleme je imala Honda, njihovi motori bili su uvjerljivo najgori.

Kakav karavan, šta briješ čovječe...

Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
S jednim motorom odvozi se 2-3 utrke plus treninzi, a to je debelo ispod 5000km...
Ne, odvoze se četiri utrke jer je pravilnikom dopušteno pet motora godišnje. Od ove godine se mogu koristiti četiri motora, što znači jedan motor za 5 utrka, a to će onda biti oko 5000km.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:13   #78
Quote:
QwertVZ kaže: Pogledaj post
Jesi li ti već bio postavio pitanje u Focus temi za 1.0 i 1.5 ecoboost automatike? Čekiraj ford klub forum za detalje oko toga. Forumaš ivxp se odlučio za 1.0 125KS zbog tipa mjenjača koji se veže uz određeni motor. Navodno uz 1.0 125KS ide pouzdaniji mjenjač. Ako sam dobro upamtio imaš Durashift i Powershift mjenjače.

Također provjeri smrad u utrašnjosti kod Renaulta, meni baš smrdi. Gladao sam doduše Zen opremu i Bussines kod Focusa. U Meganeu nisam izdržao 10 sekundi a i kokpit ZEN-a je nekako "plastičniji" nego u Focusa. Bio je to baš nov Megane i možda se to izlufta nakon nekog vremena. Megane mi je izvana ljepši, ne mogu to poreći. I intens je već drugi svijet, definitivno.

Za autora orginalnog posta, 118.000 kn me ispao 1.0 125KS Focus Bussines s metalikom na akciji lager, dakle mogao bi ići u zadane okvire. Našao sam se sa par forumaša sa ecoboost motorima i zaključili smo da je 125KS motor nešto uglađeniji (da ne kažem i tiši, manje bronda) i bolje vuče u nižim okretajima (iz podruma) od 100KS verzije - možda zbog mjenjača. Potrošnja im je mislim tu negdje podjednaka.

Moj troši oko 1,5 L manje od mazde 3 1,6 benzinca u istim uvjetima (7 vs 5,5 ili 8 vs 6,4) a vuče dosta bolje. Potrošnja mu dosta raste na kraćim relacijama kad je motor hladan, po ljeti je logično manja razlika. Ako je moguće, rastegni se do titaniuma, u akciji HAK je bila ponuda oko 124.000 Kn sa uključenim metalikom, al se meni bedaku nije dalo čekat.
Zadnja klupa kod titaniuma je dosta tvrđa, guza manje potone i ljepše se sjedi ostalo je mislim kozmetika. No, ta prednja maska stvarno digne izgled na višu razinu.
Jedina zamjerka ide prtljažniku, da je 1-2 cm duži pa da ,mogu smjestit kofer po dužini kao u staroj mazdi 3 to bi bilo to. Dubina i širina su OK, s obzirom na to da ima rezervni kotač. S druge strane uz naslone možeš preklapati i zadnja sjedala tako da imaš ravnu podnicu prtljažnika.

EDIT:
Nisam vidio ovaj tvoj zadnji post, kuckam na poslu pa kako stignem... Provjeri si koji mjenjač nude uz 1.5 za svaki slučaj. Mislim da niti u Grand autu nisu bili 100% sigurni. Imam broj od ivxp-a ako zatreba.
Hvala na informacijama i pogledat ću stranicu Ford Klub Hrvatska. Da, razmišljam čak uzeti 1.0 ecoboost 125KS, jer sam dobio dobru ponudu sa ST-line opremom, mada mi se više sviđa Titanium oprema.

Ono što sam čuo za Megane jest da putnicima visine >1,80m je tijesno na zadnjim sjedalima. Ne znam, koliko je to istina.

Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
Prije nego odlučiš, obavezno odvezi probnu vožnju u ovima šta si zacrtao!!
Hoću, svakako napraviti probnu vožnju.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:06   #79
Na tom ecoboost meeetu vozili smo i Focus Trend Sport, to je ovjes kao na ST Line-u ako se ne varam. Činio mi se dosta tvrđi, nešto bolje prati cestu ali i neravnine. Osobno bih isto rađe titaniuma jer je i ovako ležanje na nivou uz dobru udobnost i ovjes mi se učinio tiši od Ceeda i Astre.
QwertVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:20   #80
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama i pogledat ću stranicu Ford Klub Hrvatska. Da, razmišljam čak uzeti 1.0 ecoboost 125KS, jer sam dobio dobru ponudu sa ST-line opremom, mada mi se više sviđa Titanium oprema.

Ono što sam čuo za Megane jest da putnicima visine >1,80m je tijesno na zadnjim sjedalima. Ne znam, koliko je to istina.



Hoću, svakako napraviti probnu vožnju.
Kakva je ponuda ako nije tajna?
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.