Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 20:27   #81
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Kakva je ponuda ako nije tajna?
Ford Focus 1.0 ecoboost ST-line 125 ks

-sync3+navigacija+digitalni radio
-xenon svjetla
-automatska klima, grijan volan/sjedalo
-parkni assistent
-kišni sensor, sensor za svjetlo
-metalic boja

19.900 € (21.500 € za 1.5 ecoboost 150 ps)

Pristojna ponuda, čini mi se.

Što se mene tiče, ne bih navigaciju ni uzeo, jer sa sync 3 možeš koristiti android auto ili apple carplay.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:29   #82
Ja bi rađe uzeo 1.5 ecoboost, cilindar više a i snaga, taman, da se voziš bez brige i pameti.

Jesi probao vozit 1.0 od 125 ks? Ako jesi, što ti se čini?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:42   #83
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ford Focus 1.0 ecoboost ST-line 125 ks

-sync3+navigacija+digitalni radio
-xenon svjetla
-automatska klima, grijan volan/sjedalo
-parkni assistent
-kišni sensor, sensor za svjetlo
-metalic boja

19.900 € (21.500 € za 1.5 ecoboost 150 ps)

Pristojna ponuda, čini mi se.

Što se mene tiče, ne bih navigaciju ni uzeo, jer sa sync 3 možeš koristiti android auto ili apple carplay.
Jel ti treba baš to sve, tj. ST Line? Koliko prelaziš km godišnje?

Ne znam da li još vrijedi HAKov popust od 10-11%, ali ima jebena ponuda za Titanium koji ima sve što treba(http://static.autohrvatska.hr/upload...6F737614D2.jpg)

Praktički uštediš 15 000 kn za druge životne potrepštine
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:56   #84
Mislim da HAK popust ne vrijedi više.
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:01   #85
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Jel ti treba baš to sve, tj. ST Line? Koliko prelaziš km godišnje?

Ne znam da li još vrijedi HAKov popust od 10-11%, ali ima jebena ponuda za Titanium koji ima sve što treba(http://static.autohrvatska.hr/upload...6F737614D2.jpg)

Praktički uštediš 15 000 kn za druge životne potrepštine
A dobro, malo moderne tehnologije nikada ne šteti.

Vozim otprilike nešto manje od 20.000 km godišnje.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:03   #86
Hmmm ja bih ipak išao na dizela onda u tom slučaju.

Slažem se s tobom, nije loše imati sve te đinđe minđe Xenon mi je ipak naj u tvom popisu.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:10   #87
Focus stvarno ima odlične cijene, planiram i ja neku probnu voznjicu da vidim jel' se stvarno vozi dobro kao sto pričaju...

Evo baš na onoj stranici s akcijskim cijenama koju je netko okacio Focus 1.5 gtdi 150 KS Titanium za manje od 145 tkn... Toga nigdje nema, po meni fantastična ponuda!

Možda bi se još jedino Astra dala s popustima navuc na neku usporedivu cijenu.

Jedino što mi se ne svidja je pomalo plastična unutrašnjost (puno poboljšana redizajniranom) i ispodprosjecna ponuda prostora. Kome to nije presudno (jer prostora ima sasvim dovoljno za 4 prosječno visoke osobe) ponavljam vjerojatno najkonkurentnija ponuda u kompaktnoj klasi. Karavan mi još i bolje izgleda, kome je potreban.
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:21   #88
Quote:
QwertVZ kaže: Pogledaj post
Jesi li ti već bio postavio pitanje u Focus temi za 1.0 i 1.5 ecoboost automatike? Čekiraj ford klub forum za detalje oko toga. Forumaš ivxp se odlučio za 1.0 125KS zbog tipa mjenjača koji se veže uz određeni motor. Navodno uz 1.0 125KS ide pouzdaniji mjenjač. Ako sam dobro upamtio imaš Durashift i Powershift mjenjače.

Također provjeri smrad u utrašnjosti kod Renaulta, meni baš smrdi. Gladao sam doduše Zen opremu i Bussines kod Focusa. U Meganeu nisam izdržao 10 sekundi a i kokpit ZEN-a je nekako "plastičniji" nego u Focusa. Bio je to baš nov Megane i možda se to izlufta nakon nekog vremena. Megane mi je izvana ljepši, ne mogu to poreći. I intens je već drugi svijet, definitivno.

Za autora orginalnog posta, 118.000 kn me ispao 1.0 125KS Focus Bussines s metalikom na akciji lager, dakle mogao bi ići u zadane okvire. Našao sam se sa par forumaša sa ecoboost motorima i zaključili smo da je 125KS motor nešto uglađeniji (da ne kažem i tiši, manje bronda) i bolje vuče u nižim okretajima (iz podruma) od 100KS verzije - možda zbog mjenjača. Potrošnja im je mislim tu negdje podjednaka.

Moj troši oko 1,5 L manje od mazde 3 1,6 benzinca u istim uvjetima (7 vs 5,5 ili 8 vs 6,4) a vuče dosta bolje. Potrošnja mu dosta raste na kraćim relacijama kad je motor hladan, po ljeti je logično manja razlika. Ako je moguće, rastegni se do titaniuma, u akciji HAK je bila ponuda oko 124.000 Kn sa uključenim metalikom, al se meni bedaku nije dalo čekat.
Zadnja klupa kod titaniuma je dosta tvrđa, guza manje potone i ljepše se sjedi ostalo je mislim kozmetika. No, ta prednja maska stvarno digne izgled na višu razinu.
Jedina zamjerka ide prtljažniku, da je 1-2 cm duži pa da ,mogu smjestit kofer po dužini kao u staroj mazdi 3 to bi bilo to. Dubina i širina su OK, s obzirom na to da ima rezervni kotač. S druge strane uz naslone možeš preklapati i zadnja sjedala tako da imaš ravnu podnicu prtljažnika.

EDIT:
Nisam vidio ovaj tvoj zadnji post, kuckam na poslu pa kako stignem... Provjeri si koji mjenjač nude uz 1.5 za svaki slučaj. Mislim da niti u Grand autu nisu bili 100% sigurni. Imam broj od ivxp-a ako zatreba.
Ajde reci molim te kolika ti je potrošnja na tim kratkim zimskim relacijama i koliko su one zapravo kratke, znači kolika ti je potrošnja u najnepovoljnijim uvjetima.
Do posla imam 4-5 km i po zimi mi potrošnja skoči na 13l na 1.6 atmosferskom motoru kad vozim samo na posao i nazad.
To mi čak i nije problem jer napravim ukupno vrlo malo km ali volio bih usporediti koliko troši mali suvremeni turbak u usporedivim okolnostima.
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:53   #89
Quote:
Opteron kaže: Pogledaj post
Ajde reci molim te kolika ti je potrošnja na tim kratkim zimskim relacijama i koliko su one zapravo kratke, znači kolika ti je potrošnja u najnepovoljnijim uvjetima.
Do posla imam 4-5 km i po zimi mi potrošnja skoči na 13l na 1.6 atmosferskom motoru kad vozim samo na posao i nazad.
To mi čak i nije problem jer napravim ukupno vrlo malo km ali volio bih usporediti koliko troši mali suvremeni turbak u usporedivim okolnostima.
Meni je na takvim kratkim relacijama sada zimi 9,6L a žena kad vozi onda je preko 11L, s tim da ja vozim brže. 1.0 125ks
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:37   #90
Uf, nikako vam ne mogu konkurirati tim brojkama.

Opteron nemam neku stalnu rutu, na posao idem pješke. Ali ako idem do grada (VŽ) imam recimo 4-5 km. Tu primjetim kako mi potrošnja nešto poraste. Ako je to učestalo poraste za 1L... Po ljeti mi se nije dešavao takav prirast potrošnje, o tome pričam. Eto sad za primjer, vani -6 stupnjeva, motor hladan, krenem na obilaznicu i vozim u 5oj 80 Km/h i potrošnja po kompu iznad 6,5 do 7, inače bi trebala biti oko 5 Lit ako ne i niže.

Ne znam što još pametno za reći, nemam zbilja takvu rutu za usporedbu. S mazdom 1.6 kad sam se vozio na posao 4-5 Km, prosječna mi je bila oko 8 litara, što god joj radio, ali to ti je VŽ, 5-6 semafora do posla, izbjegavao sam špice. Tvojih 13 litara nikada nisma postigao

Doze, kako ti voziš taj auto Dečkima Ecoboost po ZGu uglavnom troši oko 8 litara ako se ne varam. Opet, ovisi koja ruta je u igri i koje vrijeme, na kojim okretajima voziš. Da li žena možda mjenja po onome što komp sugerira? Tu se mašina muči i više troši.
QwertVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:57   #91
Da ne bi ispalo da vozim kao neki manijak objasnit ću uvjete

Dakle 13L/100km je u situacijama kada isključivo idem na posao i s posla po velikim minusima (kao što su bili do pred koji tjedan), nekih 4 - 5 km. Pri tome se kazaljka za temperaturu vode jedva pomakne do sredine na samom kraju putovanja, što će reći da se motor još uvijek nije pravo ni zagrijao (ulje sigurno nije).

Evo baš gledam u tablici u Excelu u koju računam potrošnju (uvijek točim punog do čepa), kad je temperatura viša potrošnja nikad ne prelazi 12L, a čim ima malo duljih relacija, isto po gradu, približava se brojci 11L. Znači cijelo vrijeme pričam o čistoj gradskoj vožnji po Zagrebu, uglavnom centar, ali ne u najudarnije vrijeme.

I budući da znam rutu i semafore nikad se ne zalijećem bezveze ako znam da me na sljedećem čeka crveno, često kočim motorom i sl.

Mislio sam da nešto ne valja s njim, ali onda odvezem tank s malo autoceste i dosta otvorene i spustim ga uredno na ispod 7L/100km i još sam među bržima na cesti. Dakle jednostavno se radi o izrazito nepovoljnim uvjetima za benzinca (uvijek pod čokom i uvjeti gradskog opterećenja).

Zato ja vjerujem Dozi da mu ženi auto potroši 11L/100km u sličnim uvjetima, a smiješno mi je kad se neki zgražaju kako takav auto može trošiti više od 8L/100km po gradu (QwertVZ ne mislim ovdje na tebe). Može trošiti 8L ako je neki manji grad ili ako se vozi dosta avenija u vrijeme kad nije najveća gužva.

Ali opet ja smatram sasvim solidnim uspjehom smanjenje potrošnje od kojih 2L u usporedbi s pretpotopnim 1.6 atmosfercima, pogotovo što su turbaci puno elastičniji i ljepše se voze. Ali da se potrošnja može smanjiti za 4 - 5L u istim uvjetima vožnje na autima iste težine i približno jednake snage jednostavno ne vjerujem da je moguće sa sadašnjom tehnologijom (ovdje govorim o benzincima sa kojih 100 i nešto KS).
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:07   #92
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ford Focus 1.0 ecoboost ST-line 125 ks

-sync3+navigacija+digitalni radio
-xenon svjetla
-automatska klima, grijan volan/sjedalo
-parkni assistent
-kišni sensor, sensor za svjetlo
-metalic boja

19.900 € (21.500 € za 1.5 ecoboost 150 ps)

Pristojna ponuda, čini mi se.

Što se mene tiče, ne bih navigaciju ni uzeo, jer sa sync 3 možeš koristiti android auto ili apple carplay.
ovo je super cijena jer si dobio brat bratu džabe opreme za cca 30tkn...samo navigacija je u doplati za st line 15tkn
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:44   #93
Quote:
Opteron kaže: Pogledaj post
Dakle 13L/100km je u situacijama kada isključivo idem na posao i s posla po velikim minusima (kao što su bili do pred koji tjedan), nekih 4 - 5 km. Pri tome se kazaljka za temperaturu vode jedva pomakne do sredine na samom kraju putovanja, što će reći da se motor još uvijek nije pravo ni zagrijao (ulje sigurno nije).
Pa ako vozis 5km na posao i 5km sa posla napravis tek 200km mjesecno za tipicni 20-dnevni radni mjesec. Znaci 26 litara benzina = 260 kuna. Jeftinije nego radnicki pokaz od 360 kuna mjesecno!

Onda tu jos dodaj vikendom neki ducan i tako to i mislim da tu potrosnja ne igra neku ulogu iako je 13 litara jer su nepovoljni uvijeti.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:49   #94
Vjerujem da je tako po cjeniku, ali sumnjam da su našli i jednu budalu koja im je toliko platila. Mislim 10% na cijenu auta za navigaciju?
Baš me zanima koliko njih košta u proizvodnji, sigurno neku siću... Ali zato lijepo izgleda kad ti je "poklone".

Da se razumijemo, ponuda koju je dobio DJTcro je odlična i ako mu ne treba više snage nigdje neće dobiti više za svoj novac

Nisam samo siguran ako sam dobro shvatio radi li se o automatiku?
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 12:13   #95
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa ako vozis 5km na posao i 5km sa posla napravis tek 200km mjesecno za tipicni 20-dnevni radni mjesec. Znaci 26 litara benzina = 260 kuna. Jeftinije nego radnicki pokaz od 360 kuna mjesecno!

Onda tu jos dodaj vikendom neki ducan i tako to i mislim da tu potrosnja ne igra neku ulogu iako je 13 litara jer su nepovoljni uvijeti.
Pa napisao sam gore da mi potrošnja uopće nije problem jer se sveukupno jako malo vozim (nekih 10000km godišnje). Više me zanima koliko realno manje troši ovakav suvremeni motorčić.

Da živim u DE već bi si kupio neki rabljeni jači benzinac (tipa 325i ili 330i) jer obzirom na kilometražu ne bi potrošio puno više novca na benzin (OK razlika je i u održavanju), a radi se o potpuno drugom doživljaju vožnje. Samo ovdje u HR ponuda takvih rabljenih je gotovo nepostojeća, a s ovim novim davanjima uvoz ne dolazi u obzir.
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:47   #96
Opteron, hvala na povratnim informacijama, nekome će biti korisne, meni su recimo zanimljivo štivo.
Sudeći po svemu sa Fokijem bi se možda provukao sa 11 litara?

Pratio sam malo danas situaciu jer sam upao u gužvu - pa ako može nešto pomoći: gmizanje u drugoj na oko 30 Km/h prosječna ne prelazi 6-7 litara. U trećoj pri 40-50 Km/h ide litra manje, možeš izvući oko 5. A iznad 50 Km/h možeš već kruzat u 4oj na 1600 okretaja i biti na 5 Lit ili niže. Za ubrzavanje naravno treba ubacit u treću.

Očito jako puno goriva ode u toj stani/kreni vožnji po centru. Uzmi nešto na struju
QwertVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:06   #97
Quote:
QwertVZ kaže: Pogledaj post
Opteron, hvala na povratnim informacijama, nekome će biti korisne, meni su recimo zanimljivo štivo.
Sudeći po svemu sa Fokijem bi se možda provukao sa 11 litara?

Pratio sam malo danas situaciu jer sam upao u gužvu - pa ako može nešto pomoći: gmizanje u drugoj na oko 30 Km/h prosječna ne prelazi 6-7 litara. U trećoj pri 40-50 Km/h ide litra manje, možeš izvući oko 5. A iznad 50 Km/h možeš već kruzat u 4oj na 1600 okretaja i biti na 5 Lit ili niže. Za ubrzavanje naravno treba ubacit u treću.

Očito jako puno goriva ode u toj stani/kreni vožnji po centru. Uzmi nešto na struju
kad je benga bila jeftina u petoj se vozilo sa 90-100 kmh ili vise. sa 70-80 u 4toj i tak dalje. vidim da su se stvari promjenile...zato i krecu svi tako ljeno sa semafora imao 200KS ili 60KS dok dodju na 60-70 kak se po ZGu voze mozes umrijet tri puta.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 00:09   #98
Quote:
QwertVZ kaže: Pogledaj post
Uf, nikako vam ne mogu konkurirati tim brojkama.


Doze, kako ti voziš taj auto Dečkima Ecoboost po ZGu uglavnom troši oko 8 litara ako se ne varam. Opet, ovisi koja ruta je u igri i koje vrijeme, na kojim okretajima voziš. Da li žena možda mjenja po onome što komp sugerira? Tu se mašina muči i više troši.
Ma to je maksimalna potrošnja u navedenim uvjetima. Ukupan prosjek za 7000 km mi je 7,7L a 95% od toga je grad ili autocesta.
A žena vozi na 3500 obrtaja (znači vozi, ne ubrzava) i ne prebacuje jer motor se ne čuje baš i od tuda potrošnja.

Quote:
Opteron kaže: Pogledaj post
Da ne bi ispalo da vozim kao neki manijak objasnit ću uvjete

Dakle 13L/100km je u situacijama kada isključivo idem na posao i s posla po velikim minusima (kao što su bili do pred koji tjedan), nekih 4 - 5 km. Pri tome se kazaljka za temperaturu vode jedva pomakne do sredine na samom kraju putovanja, što će reći da se motor još uvijek nije pravo ni zagrijao (ulje sigurno nije).


Zato ja vjerujem Dozi da mu ženi auto potroši 11L/100km u sličnim uvjetima, a smiješno mi je kad se neki zgražaju kako takav auto može trošiti više od 8L/100km po gradu (QwertVZ ne mislim ovdje na tebe). Može trošiti 8L ako je neki manji grad ili ako se vozi dosta avenija u vrijeme kad nije najveća gužva.

Ali opet ja smatram sasvim solidnim uspjehom smanjenje potrošnje od kojih 2L u usporedbi s pretpotopnim 1.6 atmosfercima, pogotovo što su turbaci puno elastičniji i ljepše se voze. Ali da se potrošnja može smanjiti za 4 - 5L u istim uvjetima vožnje na autima iste težine i približno jednake snage jednostavno ne vjerujem da je moguće sa sadašnjom tehnologijom (ovdje govorim o benzincima sa kojih 100 i nešto KS).
Ja u prvih par kilometara koliko se najčešće vozim imam 6-7 semafora i svaki auto će trošiti na takvim kratkim relacijama. Stvar je u tome što rijetko tko potroši cijeli tank goriva vozeći se isključivo relacijama od par kilometara.

Ovaj Focus je ustvari štedljiv auto, na otvorenoj se voziš sa 5,5L autocesta 7L.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:20   #99
Ukratko, focus je nahvaljen, a najbolji njegov dio još nije proban, vozačko iskustvo je bez konkurencije.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:57   #100
Da to je najvaznije jer ce svi sa 1.0 motorom od 100 i 125ks obarati brzinske rekorde po zavojima. Ja kad sam kupovao isao sam ga isprobati i auto mi nije sjeo uopce. Imao sam dojam da ima jako malo mjesta, unutrasnjost je jako losa u rangu sa npr i30, ali za tih 107tkn sto ovdje pisu forumasi bi se to sve dalo prozvakati jer je jeftin al jeftin je i osjecaj u njemu bez uvrede ikome
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.