Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 00:29   #21
Molim bez prepirki na osobnoj razini.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 01:14   #22
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
oni sto tako pisu opcenito niti neznaju toliko o autu ili traktoru kojeg prodaju...
iako nisam sad neki gramaticar i mene pezoji,renoli,i slajni bodu u oci...

ali nije to samo u auto-oglasima...
ima toga svugdje...

a i ovi preko drine pisu kako citaju tj po vuku....e tamo ima svega....bridzet dzones....dzordz kluni
Da ali njima se ne bude zalomilo da npr. joystick napišu gojstik. ili da umjesto orIginal napišu orginal i slične stvari od kojih oko krvari.

Po Vuku je jedno, ali ovo je nešto sasvim drugo, i po meni daleko gore.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 01:17   #23
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
To je danas ključan problem, mogu raditi što ih volja jer znaju da im se ništa neće desiti. Znam nekoliko slučajeva gdje su djeca u srednjoškolskoj dobi napustila školovanje, jer su eto shvatili da im škola ne treba.
Djeca su previše zaštićena, roditelji su previše zaposleni i imaju sve manje vremena posvetiti se djeci pa često puta neki roditelji to onda kompenziraju kroz kupnju novog mobitela, tenisica...

U moje vrijeme je meni učitelj imao neki autoritet, kao i roditelji. U osnovnoj sam znao dobiti za uho od učiteljice, a da sam to doma rekao svojima još bi i doma dobio šibom.

Moja žena je profesorica, ali nakon faksa nije ostala u toj branši, što zbog plaće, što zbog ponašanja same djece danas, jer onaj tko može trpjeti (slušam njezine frendice) ponašanje današnje mladeži mora imati konjske živce.
Na RS roditelji nemali broj puta krive profesora za loše rezultate njihove djece, jer naravno ne mogu okriviti sebe, uvijek je netko drugi kriv.

Društvo se definitivno mijenja, ali nažalost na gore.
Apsolutno potpisujem sve, i dodao bih da danas djeca odgajaju roditelje a ne obrnuto. Uz iznimke.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 01:19   #24
Quote:
TheSnatch kaže: Pogledaj post
Profesore hrvatskog jezika, napravio sam ispravak kad već dijelimo lekcije.

Bicikla = tal. Bicicletta
Auto kao imenica srednjeg roda = Das Auto

I nikakvih problema s tim.
Naravno, na TALIJANSKOM i NJEMAČKOM jeziku imenice imaju različite rodove od roda na HRVATSKOM. A ovdje govorimo i nepismenosti na materinjem tj. HRVATSKOM jeziku.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 10:13   #25
@HEAD - kad budeš imao školarca u početku osnovne budeš vidio koliko nam obrazovanje kaska i ide u krivom smjeru....
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 10:57   #26
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
@HEAD - kad budeš imao školarca u početku osnovne budeš vidio koliko nam obrazovanje kaska i ide u krivom smjeru....
Da, kaska, jako, uce se nebitne stvari, meni se na informatici jos uvijek pojavljuju floppyji i diskete. Ali onda dok vidim da petasi koji su na konzolama, pametnim mobitelima, tabletima i laptopima od svoje 2.-3. godine i ne znaju ugasiti racunalo znaci da se ni roditelji ne trude nesto nauciti djecu nego cekaju da djeca apsolutno sve nauce u skoli.
Skola je odgojno-obrazovna ustanova, ali sve vise je odgojna, a sve manje obrazovna jer najvise vremena provodimo uceci djecu ono sto su prvo trebali nauciti kod kuce, zatim to nadograditi sukladno dobi, a onda im prenesti i nesto znanja ako nam ostane vremena.

Svakog tko govori da je ucitelj biti lako i da je lako odgojiti i necem pouciti 20 ucenika pozivam da dodje na tjedan dana raditi kao ucitelj u nizim razredima. Samo to.

Nepismenost generacija koje se bave prodajom vozila na grupama ne mozemo pripisivati danasnjem skolstvu koje apsolutno podilazi uceniku i roditeljima.
Nepismenot mladjih generacija je rezultat kucnog odgoja i skolstva koje je sve samo ne primjereno dobu u kojem se nalazimo, a zasto je tako, pitajte one gore, nas ucitelje se nije pitalo.
semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 11:19   #27
Nepismenost oglašivača je samo refleksija cjelokupnog društva. Zaglupljeni, došli s krša i kamena, umjesto da prihvate znanja i manire sredine u koju dolaze, dolazi do suprotne pojave.

Tko je tu kriv, dalo bi se o tome.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 15:15   #28
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post

U moje vrijeme je meni učitelj imao neki autoritet, kao i roditelji. U osnovnoj sam znao dobiti za uho od učiteljice, a da sam to doma rekao svojima još bi i doma dobio šibom.
I to ti je bila OK odgojna metoda s današnjeg gledišta i godina?

Upravo smo mi generacija koji smo dobijali iza ušiju i šibom po dlanovima dokazali da nismo apsolutno ništa naučili, a i naša generacija koju se fizički kažnjavalo u školi razhebali ovu državu i upravo naša generacija najvećim dijelom završava u zatvoru zbog krađe, malverzacija i svega ostalog lošeg.

A onog starog druga Miku koji me vukao za uši svaki puta kad sam povukao krivu kosu crtu ili nisam znao pjevati ta-te-ta-te-te danas bih sastvio šakom po sredini face

Moji roditelji su isto regirali tako nekako kao i tvoji, ali to pripisujem priprostim ljudima iz radničke klase koji su mislili da je šiba izašla iz raja jer i tada učitelji nisu smjeli niti pomisliti dirnuti određene učenike sjećam se kao danas.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:09   #29
Nepismeni prodavači prodaju nepismenim kupcima i sve 5. Pismeni prodaju pismenima i opet dobro. A kod jednih i drugih ima i drloga i dobrih primjeraka. I što sad?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:11   #30
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
@HEAD - kad budeš imao školarca u početku osnovne budeš vidio koliko nam obrazovanje kaska i ide u krivom smjeru....
Imam oko sebe nekoliko nećaka i nećakinja i djece od prijatelja tog uzrasta s kojima interaktiram na dnevnoj bazi. Nije školstvo krivo kad se roditelji dođu svađati oko ocjena jer je "njihovo zlato potpuno bezgrešno, novi Einstein u nastajanju a taj prokleti diktator od profesora ga je uzeo na zub". I stoji, ima gamadi profesorske , bilo je i biti će, i u moje školsko vrijeme, pa i danas.

Ali, kao što se ranije pisalo, nekad dobiješ od profe za uho, dođeš se doma žalit, i još te izdevetaju jer si 99% zaslužio. A danas profa ako podigne glas, u opasnosti je završiti u novinama, dobiti otkaz ili ako je sretan/na, "samo" imati posla s retardiranim roditeljima koji uopće ne preispituju zašto im dijete ima loše ocjene nego automatski svaljuju krivnju na sve ostale...

Naše obrazovanje ima retardiranih nedoslijednosti, bilo je i kad sam se ja školovao, dakle osnovno i srednješkolsko obrazovanje. Praktički su ga mijenjali svake ili svakih par godina. Sjećam se ko jučer i one blesave Vokićke minstrice i mnogih drugih koji su samo kaos unosili jer se nipošto obrazovanje "iz starog sistema" nije smjelo ostaviti kao takvo, iako je bilo djelotvorno.

No sve to ne skriva činjenicu da su djeca danas naviknuta sve na tacni dobiti, odmah sad i kak im se "kita digne", ona odgajaju roditelje a ne obrnuto,znaju da su zaštićeni ko lički međedi (ne ona Lika na istoku nego ona južno ako imaš nedomica ), i to debelo koriste da podjarmljuju i zajebavaju sve oko sebe. A najviše profesore.

Kakvu gamad neodgojenu i nepodojenu od djece susrećem na dnevnoj bazi, ima jedna odlična prastara izreka koja bi se dala primijeniti: "tuć i nedat plakat".

Ali, ajmo uzjebat državne pravobraniteljice koje ionak svoju plaću ne zarađuju nego rade dodatni kaos.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:15   #31
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Nepismenost oglašivača je samo refleksija cjelokupnog društva. Zaglupljeni, došli s krša i kamena, umjesto da prihvate znanja i manire sredine u koju dolaze, dolazi do suprotne pojave.

Tko je tu kriv, dalo bi se o tome.
To su oni najmanje krivi, a najviše sredina koja je dozvolila da umjesto da se oni prilagođavaju sredini gdje su došli, oni prilagođavaju sredinu. Referiram se recimo na Zagreb u kojem već skoro 20 godina ne živim ali boravim skoro svaki dan. To je sjena Zagreba iz mog djetinjstva po mnogo stvari.

Usporedni grad po tom pitanju bi bio Beč recimo, gdje iako ima svojevrsne "getoizacije" i određeni bezirki su "Balkan u malome" , ipak se balkanjerosi prilagođavaju Beču a ne Beč njima.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:29   #32
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
I to ti je bila OK odgojna metoda s današnjeg gledišta i godina?

Upravo smo mi generacija koji smo dobijali iza ušiju i šibom po dlanovima dokazali da nismo apsolutno ništa naučili, a i naša generacija koju se fizički kažnjavalo u školi razhebali ovu državu i upravo naša generacija najvećim dijelom završava u zatvoru zbog krađe, malverzacija i svega ostalog lošeg.

A onog starog druga Miku koji me vukao za uši svaki puta kad sam povukao krivu kosu crtu ili nisam znao pjevati ta-te-ta-te-te danas bih sastvio šakom po sredini face

Moji roditelji su isto regirali tako nekako kao i tvoji, ali to pripisujem priprostim ljudima iz radničke klase koji su mislili da je šiba izašla iz raja jer i tada učitelji nisu smjeli niti pomisliti dirnuti određene učenike sjećam se kao danas.
Iskreno tada mi to nije bilo ok, ali sa današnjeg gledišta je. Mada nikad nisam dobio šibom badava, uvijek je to bilo jako zasluženo.
Meni su kao malom roditelji, kao i učitelj u školi bili autoritet, nije mi bilo svejedno hoću li dobiti jedinicu, neopravdani...
Danas je to drugačije pa imamo omladinu kakvu imamo. Čast iznimkama koje roditelji dobro odgoje i imaju poštovanja prema roditeljima i starijima.

Primjerice zašto ti ne odeš u banku i ne uzmeš milju kuna, vjerojatno zato jer bi završio u zatvoru, a da ne postoji zatvor, policija..., svijetom bi vladao kaos. Isto je i sa djecom, ako se danas dijete nikoga ne boji, kako će imati poštovanja prema ikome.

U moje vrijeme je bilo nemoguće učitelju reći "odjebi, popuši mi..." i tome sl., dok je to danas normalno.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:33   #33
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
I to ti je bila OK odgojna metoda s današnjeg gledišta i godina?

Upravo smo mi generacija koji smo dobijali iza ušiju i šibom po dlanovima dokazali da nismo apsolutno ništa naučili, a i naša generacija koju se fizički kažnjavalo u školi razhebali ovu državu i upravo naša generacija najvećim dijelom završava u zatvoru zbog krađe, malverzacija i svega ostalog lošeg.

A onog starog druga Miku koji me vukao za uši svaki puta kad sam povukao krivu kosu crtu ili nisam znao pjevati ta-te-ta-te-te danas bih sastvio šakom po sredini face

Moji roditelji su isto regirali tako nekako kao i tvoji, ali to pripisujem priprostim ljudima iz radničke klase koji su mislili da je šiba izašla iz raja jer i tada učitelji nisu smjeli niti pomisliti dirnuti određene učenike sjećam se kao danas.
Nisi u pravu, ta odgojna mjera je imala svrhu, naravno ako profa nije bio totalni retard i ako su roditelji imali mozga u glavi. Danas, kad takvih mjera nema, klinci se pretvaraju u gremline a pismenost deklinira...

I ne znam koja si generacija ali "naša" tj. MOJA generacija nije sjebala ništa jer nismo ni bili u prilici dok su se sranja dešavala išta napraviti jer smo išli u jebenu školu početkom 90'-ih.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:36   #34
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Iskreno tada mi to nije bilo ok, ali sa današnjeg gledišta je. Mada nikad nisam dobio šibom badava, uvijek je to bilo jako zasluženo.
Meni su kao malom roditelji, kao i učitelj u školi bili autoritet, nije mi bilo svejedno hoću li dobiti jedinicu, neopravdani...
Danas je to drugačije pa imamo omladinu kakvu imamo. Čast iznimkama koje roditelji dobro odgoje i imaju poštovanja prema roditeljima i starijima.

Primjerice zašto ti ne odeš u banku i ne uzmeš milju kuna, vjerojatno zato jer bi završio u zatvoru, a da ne postoji zatvor, policija..., svijetom bi vladao kaos. Isto je i sa djecom, ako se danas dijete nikoga ne boji, kako će imati poštovanja prema ikome.

U moje vrijeme je bilo nemoguće učitelju reći "odjebi, popuši mi..." i tome sl., dok je to danas normalno.
Apsolutno se slažem. Pa bik te jebo, nekad dok sam imao 10-12 godina se ovima od 18 iz kvarta nisam usudio odbrusiti iz nekakvog respekta a danas mi se klinci od 13-15 godina bahato postavljaju...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:17   #35
Nedavno sam imao priliku raspravljati sa nastavnicom, predmet nebitan, moje dobi otprilike. Loši nastavnici su ostali loši(bitno je vladanje, a ne znanje, pa nastavnik i dalje učenike ništa ne uči, osim malo gradiva što prođe). Ima učenika koji ime i prezime pišu malim slovom, u sedmom/osmom razredu! Alo, to ne možemo ni pod neznanje svrstati. To je "ne želi znati". Također, u naše doba su loši učenici imali trojke. Danas veći broj učenika ide na popravni nego je tada imalo trojku
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:36   #36
[QUOT]Apsolutno se slažem. Pa bik te jebo, nekad dok sam imao 10-12 godina se ovima od 18 iz kvarta nisam usudio odbrusiti iz nekakvog respekta a danas mi se klinci od 13-15 godina bahato postavljaju...[/QUOTE]

A danas meni klinac u 6.r kod pitanja zasto ometa ostale koluta ocima i ruga se bla-bla-bla...
semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:53   #37
pa sto mu ne stisnes sljagu pa nek koluta mami ocima kad dodje da se tuzi....


mi nismo smjeli prdnuti...sjedili s rukama na ledjima.....bili kao u vojsci...
kad si zajebao nesto i doma si pokusao i da vidis mira...
i svi smo vise manje postali normalni...

koliko sam puta dobio sibom....s pravom kao sto jole rece...


danas roditelji dodju na roditeljski i pitaju ucitelje kakve su im to ocjene djeci,,,kao da je ucitelj kriv...

stvarno neznam kako bih se suzdrzao da im tatu ne odalamim po glavi...

al zato nam i je kako je...

sto u rusiji se klinci ne kurce na nastavi-jos i dandanas
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:00   #38
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
pa sto mu ne stisnes sljagu pa nek koluta mami ocima kad dodje da se tuzi....


mi nismo smjeli prdnuti...sjedili s rukama na ledjima.....bili kao u vojsci...
kad si zajebao nesto i doma si pokusao i da vidis mira...
i svi smo vise manje postali normalni...

koliko sam puta dobio sibom....s m kao sto jole rece...


danas roditelji dodju na roditeljski i pitaju ucitelje kakve su im to ocjene djeci,,,kao da je ucitelj kriv...

stvarno neznam kako bih se suzdrzao da im tatu ne odalamim po glavi...

al zato nam i je kako je...

sto u rusiji se klinci ne kurce na nastavi-jos i dandanas
zato jer bih ostao bez posla, licence, diplome, dobio novcanu kaznu i vjerojatno bi mi u dosjeu pisao da sam zlostavljac djece...
cak mu ne smijem reci da je bezobrazni, neodgojeni balavac jer bi mi djecja pravobraniteljica zacas bila za vratom...
semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:17   #39
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem. Pa bik te jebo, nekad dok sam imao 10-12 godina se ovima od 18 iz kvarta nisam usudio odbrusiti iz nekakvog respekta a danas mi se klinci od 13-15 godina bahato postavljaju...
Svijet ide u qurac, sve se promijenilo za 360° U budućnosti ne vidim neki pomak, vjerojatno će to ići samo na gore.

Kad je ženina kolegica pričala kako je je balavac od 13 god rekao "ajde odjebi od mene" nisam mogao vjerovati.
Čak ga ne smije ni izbaciti jer ako mu se što desi profesorica bi bila odgovorna.
Može ga poslati kod pedagoga, ali ni tu nema pomoći ni učinka ako njegovi roditelji u tome ne vide problem ili negiraju da bi njihovo dijete takvo što reklo.
Iz godine u godinu ide sve gore, klince boli neka stvar, sve manje uče, postaju nepismeniji, nekulturniji, ali bit svega je da njihovi roditelji u tome ne vide problem, većinom je kriv učitelj.

Eto, tu je prije nekoliko mjeseci jedan forumaš izjavio (bila rasprava o bež unutrašnjosti) kako bi mu djeca uprljala sjedala jer hodaju u cipelama po sjedalima.
Netko mu je rekao da je to njegova krivica, a on je rekao da ne želi odgajati vojnike. To je samo jedan od primjera zašto su djeca takva.
Da je dijete dobilo lagano po guzi ili za uši, drugi put to ne bi napravilo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:36   #40
Quote:
semperfidelis67 kaže: Pogledaj post
zato jer bih ostao bez posla, licence, diplome, dobio novcanu kaznu i vjerojatno bi mi u dosjeu pisao da sam zlostavljac djece...
cak mu ne smijem reci da je bezobrazni, neodgojeni balavac jer bi mi djecja pravobraniteljica zacas bila za vratom...
ma znam da nesmijes...
jebes mi sve ja bih platio neke klince da ga namlate

djeca imaju podrsku roditelja i to je to...

ali ja mislima da je ipak do kucnog odgoja...jer kako se vani ponasaju tako se i doma ponasaju

i ja sam bio zivahan kao skolarac al sredili me ucitelji i profesori...
i mama naravno....

tata nikad nije digao ruku na mene..al me jednom istukao kablom...
zato sam sad elektro struke...haha
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.