Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 19:33   #1
1.8 T 20v problem s pritiskom ulja

Pozdrav, imam jedan problem, za kojeg ni moj majstor nije siguran koji je uzrok, posto se nije bas puno susretao s ovim motorom, u pitanju je 1.8 turbo 20v 150 ks, audi a4

Da krenem ispocetka

Prvo je sve bilo ok, auto je radio normalno, ali je malo slinio na brtvi poklopca ventila, i termostat je bio malo otvoren, pa sam dao zamjeniti to.

Poslije zamjene toga, problemi.

Dakle na prvoj test voznji, auto se ugrije na 90 c (voda), i upali se lampica pritiska ulja, crvena, i pisti. Naravno stanem. Poslije toga opali snazni miris ulja u kabini, kao da negdje probije ulje, nemam pojma.

Ugl sutra dan odmah odvezao majstoru na reklamaciju..

Citam po netu da taj 1.8 t cesto ima problem da se zacepi sito uljne pumpe pa se zbog toga smanji pritisak.

Ugl nasuo je neki flush u ulje, i ispustio ga....

Pa je skidao karter, sve bilo cisto i karter i sito, kaze da je vec netko prije skidao i cistio, gledao je lezajeve , kaze sve je dole ok.

Stavio novo ulje ( iz bacve je, ne znam sad tocno koje, ali 5w40 kao sto sam mu i rekao ), i novi filter...

Kad ono jos gore, pocelo nesto lupkati u motoru, kao podizac da se cuje, to kad je isao na test voznju , i naravno lampica se uplalila ( tako kaze )

Kaze da je mjerio tlakove ulja, i sve je bilo ok..

Ugl auto ostao kod njega preko noci, i sutra dan ja dodjem, kaze da ga je bio palio i ostavio da radi sat vremena, i da je bilo ok, nista vise nije lupkalo...

Ja ga uzeo i probao po gradu, 10-15 min vozio, sve se fino ugrijalo, i sve ok, nista se nije palilo.. Konacno sretan da je rijesio problem.. Platim mu i uzmem auto

Ali za par dana ja odem na otvorenu cestu, tj isao sam 40 km dalje, i poslije 30 min se opet upalila lampica od pritiska ulja, fuck. Usrao sam se, stao sastrane, ugasio...
Ugl opet ga upalim i krenem dalje, i za nekih 10 min opet se upali, taman pred odrediste...

I kad sam isao kuci, isto nekih 20-25 min bilo sve ok, i onda se pocelo paliti, . sto duze vozim, to cesce..

Dakle neki problem ima. ali sta?

Ono sto je meni palo na pamet , ne moram biti u pravu, ali mislim te temperatura ulja stvara problem..

1... Prije zamjene termostata je temp vode bila 70 c, a temp ulja 80....i vozio sam normalno, nikad se nije palila lampica

2.... Poslije zamjene termostata, temp je 90 c, dakle ok je, ali je sad i ulje na 100 c kad se zagrije...
Iako citam da je 100 c temp ulja normalna, dakle nije nista lose

Po nekoj mojoj logici, to stvara problem , ulje se previse razrijedi i pritsak oslabi. ali zasto??

imate li vi neku ideju??

majstor kaze da ga sutra dovezem pa ce vidjeti, kaze ili senzor pritiska, ili je neki hidropodizac ( onaj sto se cuo kad je lupkalo ),.... On vise ne lupka, ali mozda stvara neki problem?

Ugl ako netko ima ikakvu pametnu ideju, neka napise
Hvala

Zadnje uređivanje Audista : 26.02.2017. at 19:45.
Audista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:03   #2
Prodaj auto. I promjeni majstora.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:08   #3
@Rizlamen baš pošteno razmišljaš, uvali probleme nekom drugome

@Audista odi u Audi ovlašteni servis neka ti sve pregledaju, plati koliko treba, ali ćeš bar biti siguran u posao i rad i ono bitno - dijagnozu. Ovi majstori iz garaže su većina rekla-kazala, bez edukacija itd.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:12   #4
Vidi, zelim auto ostaviti za sebe, do sad me odlicno sluzio. Slazem se da treba netko tko zna dijagnosticirati kvar, i svjestan sam da preko foruma ne mogu rijesiti to, ali ovdje sigurno ima ljudi koji imaju toliko znanja, iskustva ,da bi mogli barem dati neke ideje u cemu bi ovdje mogao biti problem.
Dakle, ako netko ima zivaca da procita sve od pocetka do kraja, vjerojatno ce nekome pasti nesto na pamet. Ja sam veliki noob sto se toga tice

auto ima 220 000 km, ja sam drugi vlasnik
Audista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:37   #5
Moj savjet ti je,nemoj se zajebavat s tlakovima ulja

Ajmo redoslijedom

1.Otiđi na dijagnostiku,taj motor bi trebao imat i senzor temperature ulja,i vozit s laptopom dok se lampica ne upali pa očitati vrijednosti

2.Tlak ulja mora biti u propisanim vrijednostima za taj motor,znači ne valja ni ispod ni iznad,analogni manometar ne laže

3.Ako je tlak u redu,onda ti ne gine skidanje glave,može bit da su se uljni kanali u glavi začepili (senzor tlaka je u bloku,tamo može biti u redu),može bit i da je dihtung glave odapeo pa se djelić pomakao i začepio kanalić,detaljno sve očistit, zrakom propuhat te kanale,novi dihtung,sve lijepo složit natrag i ne bi tada trebalo bit problema
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:53   #6
Niti je do vode, niti do temperature ulja, sve su to normalne vrijednosti. Treba najprije provjeriti tlak ulja, ukoliko je isti u redu problem je najvjerojatnije u davaču tlaka ulja ili u kontaktu istog. Ukoliko tlak povremeno padne nešto opako jebe naše kokoši, treba motor otvoriti i pretresti, negdje je došlo do začepljenja...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:57   #7
E sad, ako je doslo do zacepljenja, moja teorija je da kad je majstor skidao staru brtvu poklopca ventila, da je nesto upalo dole. ?
Audista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:59   #8
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
@Rizlamen baš pošteno razmišljaš, uvali probleme nekom drugome

@Audista odi u Audi ovlašteni servis neka ti sve pregledaju, plati koliko treba, ali ćeš bar biti siguran u posao i rad i ono bitno - dijagnozu. Ovi majstori iz garaže su većina rekla-kazala, bez edukacija itd.
Drži se propelera i Švabije!
Quote:
Audista kaže: Pogledaj post
Vidi, zelim auto ostaviti za sebe, do sad me odlicno sluzio. Slazem se da treba netko tko zna dijagnosticirati kvar, i svjestan sam da preko foruma ne mogu rijesiti to, ali ovdje sigurno ima ljudi koji imaju toliko znanja, iskustva ,da bi mogli barem dati neke ideje u cemu bi ovdje mogao biti problem.
Dakle, ako netko ima zivaca da procita sve od pocetka do kraja, vjerojatno ce nekome pasti nesto na pamet. Ja sam veliki noob sto se toga tice

auto ima 220 000 km, ja sam drugi vlasnik
Lepi, a da gukneš odakle si? Ak si iz Zagreba ili okolice, ima jedan cool striček za gospodara prstenova blizu. Šef Joža ga spominjao nedavno. Ja nam njegov broj, al Joža bi mogel imat....

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:02   #9
kod Vinkovaca sam
Audista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:09   #10
Quote:
Audista kaže: Pogledaj post
kod Vinkovaca sam
Najprije kreni od osnova, provjeri ispravnost konektora i davača tlaka ulja, zamjeni ga po potrebi a onda idi dalje. Meni taj kvar miriše na zajebanciju sa davačem tlaka ulja. Malo je vjerojatno da u motoru nešto periodično radi nered pa da se to tako manifestira.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:20   #11
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Drži se propelera i Švabije!

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
E baš si me nasmija. Nisam ni ja dugme da ne znam ništa ili mi se neda... Ma znam da nisam izmislio toplu vodu sa mojim savjetom. Ali, ipak, čovjek će ovako od majstora do majstora, potrošiti neke novce na možebitne servise i opet neće biti siguran u rad. Ovako, odeš kod ljudi koji su educirani i koji imaju pravi alat. Pa s pravom dijagnozom možeš lakše popraviti.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:30   #12
Pa majstor kaze da ima senzor pa ce ga probati zamjeniti.
Vecinom ljudi kazu kad se upali lampica od pritiska, da im se i motor cuo, tj lupkao je, meni se zvuk i dalje isti,tj normalan je. Stanem, ona se ugasi, i cim krenem, upali se, ali kad ugasim auto, onda mogu voziti jos jedno vrijeme
Audista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:33   #13
napisao si da je nešto prolupalo,znači postoji "fizički" problem

istina je,zna senzor jest govna,ali ako je lupanje bilo...

ja sam jedan motor usrao jer sam mislio "ma to je senzor 100%" i nije bio
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:36   #14
Ali nista od ovoga mi nema smisla

Dakle auto radi normalno

1. zamjena brtve i termostata , i odmah problemi, zasto?? nema smisla, zar ne?

2. skine karter, zamjeni ulje i filter, i onda prolupa ...

3. nista nije dirao, nego je ostao auto preko noci, ujutro upalio, i sve ok...

Dakle nista nema smisla bas.

To sto je bio prolupao, kaze da je vjerojatno neki podizac zaglavio, ali sad je ok

Sutra cu mu ga odvesti pa nek on radi ono sto misli da bi trebalo
Audista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:12   #15
Kad zamijeni indiaktor onda ćeš sve znat
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:17   #16
Ako je to a4 b5 (1996-2001) znam trojicu kojima se to povremeno pali navodno zeza neki kontakt u satu. Najbolje ti je ručno manometrom izmjerit tlak pa ako je u redu najvjerojatnije indikator nevalja ili negdje gubi kontakt.
martin1410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 23:24   #17
b6 je

mjerio je on tlakove, kazu da su ok, ali treba vidjeti kad se lampica upali, da li ce i tada biti ok

Nadam se da je senzor, a ako nije, onda ce biti zezancije ako se mora glava skidati, cistit, opet novo ulje...
Audista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 04:41   #18
Jel auto iz Švedske? Markec jesi to ti? 😆

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 09:24   #19
Pumpa ulja ti je vjerovatno odradila svoje,kad je skidao karter mogao je i nju skinuti i mjernim listićima provjeriti zračnost.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 09:40   #20
Da. uljna pumpa jedino ako ima milion pređenih km. Stvarno neznam dal taj dio na ijednom motoru danas odlazi.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.