Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 20.10.2009., 19:26   #1
Mladi vozači - Q&A

Dakle ovako , imam 19g , uskoro 20. Kad sam polagao bilo je pravilo da je do 20 godine baby vozacka , a kako cujem sad su je produzili do 24g

Sve mi to i nebi bio toliki problem da mi posao ne ovisi o voznji , naime sad u firmi gdje radim trenutno imaju starog caddy-a koji ima ispod 100ks , no trenutno ga prodavaju i bit cu prisiljen vozit kombi od 125ks , B kategorija. I sad ako nebudem mogao to vozit , dobit cu otkaz , a meni je ovaj posao odlican , dobro placen i pronasao sam se u njemu

Jucer mi je dosao susjed i kaze da mogu sluzbeno auto vozit od bilo koliko konja , jer se necu trkat sa sluzbenim vozilom , vec mi sluzi za posao , no ajde ti to policajcu objasni kad te zaustavi

Imam srednju skolu za profesionalnog vozaca , polozen drzavni i 4 stupanj za prometnog tehnicara

Dakle zanima me :

1. mogu li vozit sluzbeno auto od preko 100ks?
2. mogu li vozit osobno auto od preko 100ks?
3. ako ne mogu jedino sto mi preostaje je dat otkaz?
4. koja su ogranicenja ako polozim za C kategoriju?

I da samo kazem svoje misljenje o ovom zakonu , dakle ja s 19 i kusur godina imam vise vozackog iskustva i znanja o prometu od nekih ljudi sto voze preko 10g. Nikad nisam imao nikakav udes jer sam savjestan vozac. Jest da brzo vozim , ali jedno je vozit brzo , a drugo je vozit ludo , nepromisljeno i neodgovorno. Ali sto je s onima sto poloze s 24 i kad odmah sjednu u pilu od 300ks? UBOJICE NA CESTI!!!

To je diskriminacija nas mladih vozaca
h4x0r_d347h is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.