Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2013., 20:36   #201
a šta ako uhvate mladog vozača sa prejakim autom izvan granice naše države?
istipa622 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 20:52   #202
Ništa po našim propisima.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 22:35   #203
drot13 zahvaljujem na odgovorima
zanima me samo ako ti ne oduzima previše vremena da mi kažeš kako ide ta procedura?? kad policajac shvati da voziš prejako auto.. isključivanje iz prometa, pisanje kazne,..???
Erik8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 21:05   #204
Drote, čime je regulirano to da se na osobe sa stranom vozačkom ne odnosi ovo ograničenje od 80kW?
square root is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:28   #205
Nekim međunarodnim ugovorom, ne znam točno kojim. Bilo je na Automobilima riječi konkretno o tome, pa baci pogled. Na MUP-ovoj stranici (točka 11.) se ne spominje izvor.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 11:35   #206
Nisam pravnik, ali gledajuć' ovako, kao laik, to mi baca na diskriminaciju. U Italiji postoji sličan zakon za mlade vozače, samo mi se čini da su oni ograničeni na 75 kW, ali čini mi se da je kod njih mladi vozač osoba koja posjeduje vozačku dozvolu manje od 2 (3?) godine i baš me zanima jel kod njih takvo ograničenje ne vrijedi za one sa stranom vozačkom
square root is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 12:00   #207
Obzirom da su u EU, vjerojatno su potpisnici istih međunarodnih ugovora i vjerojatno i kod njih vrijedi takvo pravilo.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 12:20   #208
Ako je tako, diskriminacije nema
Hvala, drote
square root is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 08:30   #209
Po meni ima, razlika je jedino u načinu diskriminacije. Ako je tako u Italiji, tada je hrvatski zakon diskriminacija prema osobama mlađim od 24 godine, jer ih dovodii u neravnopravan položaj, budući da netko tko ima više od 24 godine može voziti kakav auto želi. Također znači da se osoba od 24 godine smatara iskusnijim vozačem od onoga koji je s 18 položio i do 24 godine vozio cijelo vrijeme, što naprosto ne stoji i također predstavlja diskriminaciju.


Pri tome nije uveden realni kriterij(duljina vozačkog staža), već kriterij godina, koji je realno neispunjiv, i jednostavno diskriminira osobe do 24 godine. Na isti način se moglo uvesti da osobe s plavim očima ne smiju voziti neparnim danima.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 10:00   #210
To ti se događa kad ekipa (za statističke podatke) vrši izmjene zakona po načinu što više to bolje a pritom uoće nije bitno kakve logike imaju izmjene.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 15:39   #211
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Pri tome nije uveden realni kriterij(duljina vozačkog staža), već kriterij godina, koji je realno neispunjiv, i jednostavno diskriminira osobe do 24 godine.
Tako je, odlično rečeno. To je glavna glupost te odredbe.



Quote:
istipa622 kaže: Pogledaj post
a šta ako uhvate mladog vozača sa prejakim autom izvan granice naše države?
Tada se primjenjuju zakonska pravila te države. Ukoliko to u toj državi nije kažnjivo, može slobodno voziti. Naravno, uputno se prije informirati o zakonskim propisima u toj zemlji glede te situacije.

Zadnje uređivanje drot13 : 29.03.2013. at 17:12. Reason: MQ
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 16:34   #212
Pozdrav,

Radi se o sljedecem, uskoro cu ici polagati za B kategoriju i kada cu polozit smatrat cu se mladim vozacem.(18.god)E sad mene zanima posto moja tata ima auto od 102KW te je registriran na firmu (njegovu) dali cu se moci izvuc ako me policija bude zaustavila?
lux123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 19:48   #213
Ti si u prekršaju svakako, bez obzira čije auto bilo. Samo je dobra volja policajca hoće li ti napisati kaznu ili ne, ali moram reći da se kazne za kilovate pišu naveliko
square root is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 12:43   #214
Ako me zaustave sa autom jačim od 80kW, imam li pravo na opomenu ako nikada nisam kažnjavan?
unknown88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 19:03   #215
Ima li itko odgovorit na gornji post?
unknown88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 19:20   #216
pogledaj post iznad

Ako će policajac bit dobre volje, jedino tako
chelsea_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 20:01   #217
A ako bude sam u autu isključit će ga iz prometa i privremeno oduzet vozačku.Kako je morao radit malo više neće napisat pismeno upozorenje, a nakon žalbe na prekršajni nalog možda i sudac bude istog mišljenja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 11:50   #218
Quote:
unknown88 kaže: Pogledaj post
Ako me zaustave sa autom jačim od 80kW, imam li pravo na opomenu ako nikada nisam kažnjavan?
Odredbe Zakona o prekršajima kažu (a ovo je citat iz najnovijeg Zakona koji stupa na snagu 01. lipnja):

Opomena

Članak 43.

(1) Opomena je prekršajnopravna sankcija koja se kao mjera upozorenja može primijeniti prema počinitelju prekršaja za koji je propisana kao jedina kazna novčana kazna do 5.000,00 kuna ako se prema postupanju počinitelja, njegovoj krivnji i prouzročenoj posljedici radi o očito lakom obliku tog prekršaja i kad se s obzirom na sve okolnosti koje se tiču počinitelja ili posebno njegova odnosa prema oštećeniku i naknadi štete prouzročene prekršajem steknu uvjeti za postignuće svrhe mjere upozorenja bez kažnjavanja.

(2) Opomena se može primijeniti i za prekršaje počinjene u stjecaju ako su se za svaki od tih prekršaj stekli uvjeti iz stavka 1. ovoga članka.

==============

Kompletnije je citirano i razjašnjavano na moto-forumu http://motocikl.eu/index.php?topic=156.msg1161#new , pa ako je netko do vas još i bajker bilo koje vrste, neka se registrira i učestvuje:

http://motocikl.eu/index.php?topic=156.msg1161#new
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 19:25   #219
On tu vjerojatno pita za upozorenje policajca.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 13:36   #220
Mladi vozač ograničenje-stranac

pozdrav svima

prijatelj mi dolazi iz inozemstva na ljeto s autom, stvar je da vozi bmw ( 270 KS-200 KW) a on ima 20 godina.
u njegovoj zemlji ne postoji bilo kakva ograničenja za mlade vozače što se tiče snage auta, pa me zanima dal bi mogao imat u hrvatskoj problema ako ga zaustavi policija tj. dal to ograničenje za mlade vozače vrijedi i za strance

hvala unaprijed
Igračka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.