Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li zabranu proslave Dana mladosti u Kumrovcu?
Da 48 53.33%
Ne 42 46.67%
Glasovatelji: 90. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 17:35   #1
Zabrana obilježavanja Dana mladosti u Kumrovcu

Svake godine u Kumrovcu se okupljaju obožavatelji lika i djela Josipa Broza Tita i organiziraju nekakvu svečanost. Pri tome se mogu vidjeti simboli totalitarnih režima. Podržavate li tu proslavu ili smatrate da tako nešto nema mjesta u jednoj civiliziranoj državi?
Karamark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 17:51   #2
nema mjesta u jednoj civiliziranoj drzavi.ali za sad posto nitko nista ne poduzima ,moze i mirni prosvjed isti dan .ali ne 100-200 ljudi vec bar nekoliko tisuca prosvjednika da bi bilo neki efekt, i da se cuje drugi glas u ovoj cenzuriranoj drzavi.
kad je taj dernek ?
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 17:57   #3
Volio bih da Hrvatska napravi ono što je SSSR sa Staljinom, osudi samog diktatora,ali prizna dobre stvari,poput pobjede u WW2.
Dakle za zabranu sam
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 19:53   #4
Ja sam za protiv bilokakvih zabrana. Dan mladosti, Haloween, koga veseli neka slavi. Da ima pametnih ljudi, takvi bi već stavili štandove za prodaju suvenira bedacima koji se tamo okupljaju.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:05   #5
Neka ljudi slave. Imaju pravo na svoj stav. Demokracija je.Život nije crno/bjelo. Život ide dalje. Oni slave vremena kad im je bilo lijepo. Ja nemam što slaviti da sam bio mlad i iz te činjenice mi je bilo lijepo. Radovao sam se Rifle trapericama, a nisam bio svjestan da mi je to režim Tita omogućio. Njegovi učenici i danas drmaju Hrvatskom, da bi dokazali koliko su bili pozitivni prema sebi, a negativni prema većini građana Hrvatske.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:40   #6
Ne za zabranu.
DA za prestanak davanja tom skupu antifašističkog prefiksa u medijima.

Radi se o skupu titonostalgičara i jugonostalgičara, što je u većini slučajeva identično - a nikakvih antifašista.
Na lanjskom skupu se tako vidjelo i slovenskog balavca koji je nosio beretku Miloševićeve Vojske Jugoslavije sa značkom kakvu je nosio i major Radić na SMB šlemu prilikom pada Vukovara.
Antifa simbol??

Stvari treba nazvati pravim imenom. Kult ličnosti jednog od postWW2 istočnoeuropskih diktatora koji je za razliku od npr svoj kolege i prijatelja Ceausescua znao da radnim ljudima i građanima treba dati ograničene ekonomske slobode i odškrinuti vrata prema trulom Zapadu - pa većini neće biti bitne sve ostale slobode i prava.
Takvi se i skupljaju u Kumrovcu, oni i njihovi juniori koji se Broza sjećaju samo iz bajki svojih starijih, ne zanima ih to što je režim imao Goli otok, Lepoglavu, Gradišku, brojna stratišta po čitavoj exYU nakon rata, ubijanja političkih emigranta po svijetu itd.
Pamte samo sretne dane..
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:12   #7
Dan mladosti obilježavaju oni antifašisti koji slave državnika koji im je donio pobjedu u ratu, slobodu i donekle ljepši život nego li to danas imaju. Zato zabranu takvog obilježavanja mogu biti jedino oni koji su imali problema s tim režimom, tada poražene snage koje su danas isplivali, njihovi potomci itd.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:24   #8
Da ih zabraniš oni bi mam u ilegali slavili po šumama i gorama.
Stoga bez zabrana jer što bi se uopće dobilo s time
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:33   #9
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Pamte samo sretne dane..
Pa tako ti je to svugdje. Pamte i slave se samo lijepi dani. Kad slaviš Oluju, slaviš ono što se lijepo dogodilo a ne ono što se ružno dogodilo, inače nebi ni slavio, jel tako?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:39   #10
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Ne za zabranu.
DA za prestanak davanja tom skupu antifašističkog prefiksa u medijima.

Radi se o skupu titonostalgičara i jugonostalgičara, što je u većini slučajeva identično - a nikakvih antifašista.
Na lanjskom skupu se tako vidjelo i slovenskog balavca koji je nosio beretku Miloševićeve Vojske Jugoslavije sa značkom kakvu je nosio i major Radić na SMB šlemu prilikom pada Vukovara.
Antifa simbol??

Stvari treba nazvati pravim imenom. Kult ličnosti jednog od postWW2 istočnoeuropskih diktatora koji je za razliku od npr svoj kolege i prijatelja Ceausescua znao da radnim ljudima i građanima treba dati ograničene ekonomske slobode i odškrinuti vrata prema trulom Zapadu - pa većini neće biti bitne sve ostale slobode i prava.
Takvi se i skupljaju u Kumrovcu, oni i njihovi juniori koji se Broza sjećaju samo iz bajki svojih starijih, ne zanima ih to što je režim imao Goli otok, Lepoglavu, Gradišku, brojna stratišta po čitavoj exYU nakon rata, ubijanja političkih emigranta po svijetu itd.
Pamte samo sretne dane..
Onda treba napraviti protuskup u Velikom Trgovišću i tamo napraviti proslavu u čast Franji Tuđmanu i napraviti veliku feštu sa glazbenicima (Škoro, Thompson i prijatelji) pa da i mi desničari malo proslavimo.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:02   #11
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Dan mladosti obilježavaju oni antifašisti koji slave državnika koji im je donio pobjedu u ratu, slobodu i donekle ljepši život nego li to danas imaju. Zato zabranu takvog obilježavanja mogu biti jedino oni koji su imali problema s tim režimom, tada poražene snage koje su danas isplivali, njihovi potomci itd.
Željac jel ti imaš neki mazohistički poriv dolaziti na ovakve teme s ovakvim jadnim argumentima?

Slijedom boldane rečenice bi Rusi trebali u milijunima slaviti rođendan državnika koji je donio pobjedu SSSRu u ratu, kontrolu nad istokom Europe, status velesile i atomsku bombu.
Protiv obilježavanja Staljinovog rođendana mogu bit jedino oni koji su imali problema s njegovim režimom tada poražene snage...
E sad jel bi to bio antifašistički ili staljinistički skup.. ne znam što bi objektivni promatrač zaključio.

Više čak nije ni zabavno rušit tvoje "argumente"

Ali ajmo ovako postaviti stvari što se komunističkih vođa tiče (ostanimo u Europi) :
Staljin - diktator i zločinac
Brežnjev - diktator i zločinac (Prag '68)
Honecker - diktator i zločinac
Ceausescu - diktator i zločinac
Živkov - diktator..
Hoxa - diktator...
Tito - antifašist

Znači od svih komunističkih lidera starog kontinenta jedino Broz je upamćen kao antifašist, a od svojih 70 godina punoljetnosti antifa je bio samo 4 godine... možda i više ali španjolska epizoda se i 30 godina nakon njegove smrti krije pa ne znamo jel se borio i tamo.. od svibnja 1945 do svibnja 1980, punih 35 godina taj valjda prstom nije maknuo kad mu se danas prizna samo onih 4 godine u ratu

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Pa tako ti je to svugdje. Pamte i slave se samo lijepi dani. Kad slaviš Oluju, slaviš ono što se lijepo dogodilo a ne ono što se ružno dogodilo, inače nebi ni slavio, jel tako?
Ne sjećam se da je kordunski korpus RSK nakon predaje okupljen, dio strijeljan, a dio živ bačen u jamu i zaliven vapnom tako da se nakon Oluje zaista ništa ružno nije dogodilo - po standardima koje su postavili Tito i njegove antife, tada vjernici kulta gruzijskog polubožanstva s brkovima

Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Onda treba napraviti protuskup u Velikom Trgovišću i tamo napraviti proslavu u čast Franji Tuđmanu i napraviti veliku feštu sa glazbenicima (Škoro, Thompson i prijatelji) pa da i mi desničari malo proslavimo.
Tako je.
S tim da bi titofili u Kumrovcu imali prednost, u starosnom prosjeku, u odnosu na ekipu koja bi došla slušat MPTa i prijatelje. Prosjek ovih što slave Dan mladosti je cca 50 godina... ako ne i viši ha ha

Zadnje uređivanje Leoben Conoy : 11.01.2012. at 22:11.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:20   #12
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Volio bih da Hrvatska napravi ono što je SSSR sa Staljinom, osudi samog diktatora,ali prizna dobre stvari,poput pobjede u WW2.
Dakle za zabranu sam
Nisu jugonostalgičari to u stanju iz jednstavnog razloga:

Staljin ≠ SSSR jer ga nije on stvorio, samo je ugrabio vlast nakon Lenjina

Tito = SFRJ - to je njegovo čedo, pa kad je čedo skviknulo, da bar uspomenu na tatu očuvamo
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:29   #13
"Titov režim je naizgled bio blaži od drugih kominističkih, ali ako si došao u sukob sa njime bio je puno okrutniji od bilo kojega u istočnoj Europi".

To otprilike riječi Dražena Budiše.

Tito je bez sumnje bio zločinački komunistički diktator odgovoran za progon i smrt tisuća i tisuća ljudi. Zbog toga sam za micanje njegovog imena iz ulica i trgova, ali konkretno nisam za zabranu ovoga skupa u Kumrovcu. Zašto? Pa jednostavno jer je demokracija i svako ima pravo da izrazi svoje "divljenje" bilo kome, pa makar to bio i krvnik Josip Broz.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:45   #14
ja sam za zabranu slavljenja izmišljenih rođendana i tita i isusa krista,zbog toga jet je to samo jedan relikt prošlosti komunizma i katoličanstva.jedino što treba slavit je dan čvaraka i dolara.
nitkomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:59   #15
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Volio bih da Hrvatska napravi ono što je SSSR sa Staljinom, osudi samog diktatora, ali prizna dobre stvari, poput pobjede u WW2.
Potpisujem. "Dan mladosti" treba tretirati isto kao 10. travnja, svaki zločin je zločin.

Možemo obilježavati 1., 4. i 9. svibnja te 5. kolovoza, 10. travnja i 25. svibnja nema se što obilježavati.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 00:18   #16
16 ljudi za Kumrovec , protiv 8 u anketi.Pametnome dovoljno, svaka rasprava suvisna.
JugoHrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 00:49   #17
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se da je kordunski korpus RSK nakon predaje okupljen, dio strijeljan, a dio živ bačen u jamu i zaliven vapnom tako da se nakon Oluje zaista ništa ružno nije dogodilo - po standardima koje su postavili Tito i njegove antife, tada vjernici kulta gruzijskog polubožanstva s brkovima
Znaš i sam da to nije jedini ružni scenarij koji se mogao dogoditi. Mislio sam na ružne događaje općenito, bezobzira radilo se o samo jednom ekscesu ili cijelom nizu zločina.

Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
Potpisujem. "Dan mladosti" treba tretirati isto kao 10. travnja, svaki zločin je zločin.
Treba biti posebno oprezan s ovakvim načinom razmišljanja. Nikako izjednačavati ta dva datuma, ta dva čovjeka, i ta dva režima. Mada znamo kamo vodi sva ta hajka na partizane u zadnjih nekoliko godina...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 00:54   #18
Quote:
JugoHrvat kaže: Pogledaj post
16 ljudi za Kumrovec , protiv 8 u anketi.Pametnome dovoljno, svaka rasprava suvisna.
16 ih je za zabranu, jugomire
Ni anketu ne znaš protumačit kako treba.

Ali da te utešim, po forumskim anketama dana bi Tuđman junior bio predsjednik RH.

Quote:
Treba biti posebno oprezan s ovakvim načinom razmišljanja. Nikako izjednačavati ta dva datuma, ta dva čovjeka, i ta dva režima. Mada znamo kamo vodi sva ta hajka na partizane u zadnjih nekoliko godina.
Daj više prekini s ovakvim sranjima, bez uvrede.
Tko tu koga izjednačava?

Tebi je Tito primarno partizan iz perioda 1941-45.
Šta je nakon toga sve do 4. maja 1980. kriozamrznut i onda kad je skoro navršio 88, su javili da je umro????

NDH je bila kvislinški režim sila osovine, silom došla silom i prošla.
U njoj je počinjen velik broj zločina, koji su kasnije u režimu tvog kriozamrznutog Tita uveličani što se broja žrtava tiče do monstruoznosti.
Endehanostalgija je uvreda velikom broju građana ove zemlje.
Točka. Kraj.

I što, Tito nije bio dikatator (koji je živio hedonistički s kućnim kinom na Dedinju u vrijeme dok mu pola Jugoslavena nije imalo struju), vođa jednopartijskog komunističkog sustava koji je hapsio i progonio političke neistomišljenike, ubijao emigrante u zapadnim zemljama, ponekad s cijelim obiteljima uključujući i djecu - i sve to nestaje samo radi činjenice da se borio protiv Pavelića.

Onda ajmo i Staljina rehabilitirat jer je najzaslužniji za slom Hitlerovog Reicha, a uz to je SSSR digao na razinu velesile.

Titonostalgija je sa svoje strane uvreda također velikom broju građana ove zemlje od kojih veliki broj veze nema s NDH nego su u onih 35 godina dok je Tito vladao (odnosno po tebi bio u frižideru) stradali kao protivnici sustava.

Što misliš da je Čičku, Budiši, Veselici itd drago kad svakog 25.5. u Kumrovcu vide onu hrpu zadriglih jugonostalgika sa crvenim krpama, podjednako cijepljenih protiv osnova humanizma kao i njihovi pandani u crnim majicama koji se vide u Austriji par dana ranije.

Antifašizam nije i ne može od komunističkih satrapa napraviti pozitivce.
Jer su primarno bili komunisti, a tek onda antife.

I da nije bilo WW2 i nacifašizma cilj Tita i njemu sličnih bi bila uspostava diktature proletarijata i vlasti Partije u Jugoslaviji.

Zadnje uređivanje Leoben Conoy : 12.01.2012. at 01:07.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 01:08   #19
Neka slavi tko šta hoće. Ionako će pocrkati od starosti.

A svi smo mi antifašisti, ali nismo svi komunjare.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 01:20   #20
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Neka slavi tko šta hoće. Ionako će pocrkati od starosti.

A svi smo mi antifašisti, ali nismo svi komunjare.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.