Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2019., 19:56   #1121
Bok.
Pa to ovisi o tome kakva ti je koža.
Mislim da je ono više za masnu, ali u svakom slučaju bi ga morala miješat s nekim drugim uljem.
MarlaSinger. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 14:01   #1122
Koža mi je normalna, nije masna.
Ali ako pomaže kod toga što sam pitala, onda bi trebalo pomagati bez obzira na tip kože...Ili ne?
Tsina-Iti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2019., 16:53   #1123
Pa ne bih rekla da je svejedno kakav tip koze imas. Ako npr. imas suhu, a koristis ulje namijenjeno masnoj kozi, onda ces mozda i djelovat na pigmentacije, ali ti se istovremeno koza moze isusiti jer nije dovoljno nahranjena. Ili obratno, mozes dobit pristice ako ti je koza masna pa ju jos dodatno zamastis nekim bogatim uljem koje vise odgovara suhoj kozi.
MarlaSinger. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2020., 21:31   #1124
Ricinus i kovrče

Pozdrav ekipa! Evo ovako, skužila sam da mi kosa ne raste na jednom mjestu, taman negdje na početku ove karantene i ludosti; nanosim ga već 20 dana, sve skupa 6 puta sam ga nanijela. Držim ga po par sati, trudim se da bude to bar 3h cca. Ne primjećujem da mi kosa išta raste, ali dobro, nije puno vremena prošlo pa još ne mogu suditi. Međutim, imam jedan skroz drugačiji problem, nisam naišla da itko piše u prethodnim postovima o ovome. Dakle, imam kovrčavu kosu koja je naravno suha i kad stavim ricinus da djeluje ona jadna to sve turbo upije i ne mogu više isprati to ulje,haahhaa. Odnosno, meni to izgleda kao da sam super isprala i oprala kosu, ali kad osušim bude odmah malo masna, a nakon 2,3 dana kosa mi je skroz skroz masna, baš ono odvratno za vidjet. Znam da će možda nekima biti sad 'vau kosa ti je masna nakon 3 dana, pa to ne normalno". Ne, nažalost za kovrčavu kosu to nije normalno (pogotovo jer ne treniram trenutno) i često pranje samo je još više isušuje. Ugl. Koristim mix ricnusa i maslinovog jer mi je ricinus pregust. Pa ako se itko susreo sa sličnim problemom, kako ste ga riješili? Jeste pomješali ricinus s nečim drugim, jeste nečim uspjeli isprat tu maščobu?
Zaključak je da ricnus ću moći koristiti samo dok traje karantena ako ostane ovako, jer ne mogu nigdje s ovakvom kosom 😂
Daolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2020., 10:28   #1125
Quote:
Daolen kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa! Evo ovako, skužila sam da mi kosa ne raste na jednom mjestu, taman negdje na početku ove karantene i ludosti; nanosim ga već 20 dana, sve skupa 6 puta sam ga nanijela. Držim ga po par sati, trudim se da bude to bar 3h cca. Ne primjećujem da mi kosa išta raste, ali dobro, nije puno vremena prošlo pa još ne mogu suditi. Međutim, imam jedan skroz drugačiji problem, nisam naišla da itko piše u prethodnim postovima o ovome. Dakle, imam kovrčavu kosu koja je naravno suha i kad stavim ricinus da djeluje ona jadna to sve turbo upije i ne mogu više isprati to ulje,haahhaa. Odnosno, meni to izgleda kao da sam super isprala i oprala kosu, ali kad osušim bude odmah malo masna, a nakon 2,3 dana kosa mi je skroz skroz masna, baš ono odvratno za vidjet. Znam da će možda nekima biti sad 'vau kosa ti je masna nakon 3 dana, pa to ne normalno". Ne, nažalost za kovrčavu kosu to nije normalno (pogotovo jer ne treniram trenutno) i često pranje samo je još više isušuje. Ugl. Koristim mix ricnusa i maslinovog jer mi je ricinus pregust. Pa ako se itko susreo sa sličnim problemom, kako ste ga riješili? Jeste pomješali ricinus s nečim drugim, jeste nečim uspjeli isprat tu maščobu?
Zaključak je da ricnus ću moći koristiti samo dok traje karantena ako ostane ovako, jer ne mogu nigdje s ovakvom kosom 😂
Da, to je klasičan problem kod ricinusa, nije gust nego viskozan te se teško ispire (isti problem imam kao i ti). Istu stvar će ti napraviti i karite maslac, teško ćeš ga isprat.
Maslinovo ulje isto nije prikladno za kosu. Ako želiš da bude manje viskozno možeš ga promješati s makadamijom, gorušicom, avokadom ili kokosom.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2020., 18:41   #1126
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Da, to je klasičan problem kod ricinusa, nije gust nego viskozan te se teško ispire (isti problem imam kao i ti). Istu stvar će ti napraviti i karite maslac, teško ćeš ga isprat.
Maslinovo ulje isto nije prikladno za kosu. Ako želiš da bude manje viskozno možeš ga promješati s makadamijom, gorušicom, avokadom ili kokosom.

Probat ću s makadamijom, hvala puno!
Daolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2020., 21:25   #1127
Koristim ricinus za trepavice i obrve odnosno nakon godina pauze ponovno koristim. Prije spavanja umočim četkicu za obrve iz dm-a/muellera (ne sjećam se gdje sam ju točno kupila) u ulje i dobro počešljam obrve pa potom trepavice, gornje i donje. Sjajim kao da sam se namazala svinjskom masti, ali ne mirišim tako fino. Prije sam znala primijetiti poboljšanje odmah ujutro, ali ovaj put je trebalo par noći redovitog korištenja da bih vidjela da se nešto dogada. Koristim ga već tri tjedna, par dana da pa zaboravim pa opet da i vidim da su mi trepavice, pogotovo donje, gušće i duže.
Ujutro, na obrvama malo osjetim da sam se mazala, ali trepavice mi sve popiju. Za kosu se sjećam da sam ju teško ispirala od ricinusovog ulja tako da nemam volje sad opet isprobavati. Ovisi koliko će ova situacija trajati, ako potraje još mjesec dana garant ide i na kosu
Cunjoglava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 21:21   #1128
Quote:
Daolen kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa! Evo ovako, skužila sam da mi kosa ne raste na jednom mjestu, taman negdje na početku ove karantene i ludosti; nanosim ga već 20 dana, sve skupa 6 puta sam ga nanijela. Držim ga po par sati, trudim se da bude to bar 3h cca. Ne primjećujem da mi kosa išta raste, ali dobro, nije puno vremena prošlo pa još ne mogu suditi. Međutim, imam jedan skroz drugačiji problem, nisam naišla da itko piše u prethodnim postovima o ovome. Dakle, imam kovrčavu kosu koja je naravno suha i kad stavim ricinus da djeluje ona jadna to sve turbo upije i ne mogu više isprati to ulje,haahhaa. Odnosno, meni to izgleda kao da sam super isprala i oprala kosu, ali kad osušim bude odmah malo masna, a nakon 2,3 dana kosa mi je skroz skroz masna, baš ono odvratno za vidjet. Znam da će možda nekima biti sad 'vau kosa ti je masna nakon 3 dana, pa to ne normalno". Ne, nažalost za kovrčavu kosu to nije normalno (pogotovo jer ne treniram trenutno) i često pranje samo je još više isušuje. Ugl. Koristim mix ricnusa i maslinovog jer mi je ricinus pregust. Pa ako se itko susreo sa sličnim problemom, kako ste ga riješili? Jeste pomješali ricinus s nečim drugim, jeste nečim uspjeli isprat tu maščobu?
Zaključak je da ricnus ću moći koristiti samo dok traje karantena ako ostane ovako, jer ne mogu nigdje s ovakvom kosom 😂

Alverde šamponi su mi najnormalnije isprali ricinus s kose, koristila sam ga jedno 3-4 mjeseca svaka 3 dana i držala po 10ak sati nekad čak.
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2020., 20:50   #1129
Jel se ricinusovo ulje stavlja samo na tjeme ili na cijelu kosu?
-missandei- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2020., 13:45   #1130
Quote:
-missandei- kaže: Pogledaj post
Jel se ricinusovo ulje stavlja samo na tjeme ili na cijelu kosu?
Stavljala sam ga na tjeme i malo na vrhove. Nisam imala problema sa ispiranjem i mascenjem kose od njega.
luna sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2020., 22:32   #1131
Trepavice su mi potpuno unistene od ekstenzija, ima li tko da mu je pomogao ricinus? Koristila sam ga prije ali mi nije bio od velike pomoci.
Zakovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2020., 15:31   #1132
Ja narucio danas za zenu:
https://www.malinca.hr/ricinusovo-ul...nje-100ml.html

Javim iskustva!
imnewhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 16:53   #1133
Pozdrav svima. Htjela bih svake večeri koristiti ricinusovo ulje protiv bora ispod očiju, te za tretiranje hiperpigmentacijskih mrlja na obrazima. Povremeno bih ga koristila i za tonus cijelog lica. Strah me, međutim, da mi to ne potakne rast dlačica po licu. Ima netko saznanja o tome? ( Ispričavam se ako se o tome već govorilo na temi, ali ne stignem sve pročitati).

Inače koristim ga za kosu koja je slaba, 2 x tjedno, i nakon mjesec dana primijetila sam znatno poboljšanje. Kosa brže raste i izgleda puno bolje i zdravije nego prije. Čini mi se da ima i puno mlade kosice. Opet, ni sada nakon dva mjeseca nije to ništa spektakularno, ali meni je i ovo veliki rezultat i baš sam zadovoljna. Jest gnjavaža to ispirati, ali vrijedi, barem meni kojoj ništa drugo za kosu nije pomagalo.
Stavljam i na trepavice, redovno prije spavanja zadnjih mjesec dana, ali ne vidim nikakvog napretka za sada. Nadam se da ima smisla nastavljati...

Unaprijed hvala na odgovorima i savjetima.
__________________
Putnik, ne turist.
Komižica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2021., 20:00   #1134
Ova djevojka https://www.youtube.com/watch?v=J-jG2ZsqrG8 je, doduse iz drugih razloga, isprobala stavljanje na cijelo lice i nije imala takvu rekaciju koje se plasis
Artan Lili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.