Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2006., 19:21   #61
Quote:
vilinska musica kaže:
a sto mislite o melemu? meni je odlican za usnice.
e to i mene zanima, s obzirom da sadrzi lanolin, a neki su spominjali da on nije dobar.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 19:27   #62
Quote:
vilinska musica kaže:
a sto mislite o melemu? meni je odlican za usnice.
Melem sadrži lanolin koji baš i nije dobar za kožu. Lanolin se dobiva iz ovčje vune. Vuna se pere u nekakvom deterđentu i trlja da bi se iz nje izvukao lanolin tako da u lanolin dospijeva i dio deterđenta.
__________________
Maltezeri

Zadnje uređivanje Lela : 04.12.2006. at 20:06.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 19:29   #63
kako lanolin nije dobar za kozu, a dovoljno je siguran da ne iritira bradavice kod dojenja ni bebe?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 19:47   #64
Quote:
Noemi kaže:
kako lanolin nije dobar za kozu, a dovoljno je siguran da ne iritira bradavice kod dojenja ni bebe?
Ne bi ti znala. Samo govorim ono što sam pročitala i što mi je rekla jedna iz ljekarne. Malo ću više istražiti o tome.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 19:51   #65
istrazi. problem s lanolinom je da je komedogen, i to je to. inace je prirodan i stvara dobru barijeru dok pomaze kozi da zadrzi vlagu.
tako barem kaze moja dermatologica
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 19:59   #66
Quote:
Noemi kaže:
istrazi. problem s lanolinom je da je komedogen, i to je to. inace je prirodan i stvara dobru barijeru dok pomaze kozi da zadrzi vlagu.
tako barem kaze moja dermatologica
Evo na brzinu sam nešto istražila. Lanolin može biti jako opasan jer može sadržavati alkohol, pesticide tako da može uzrokovati alergije. Međutim onaj koji se koristi u medicinske svrhe je pročišćen i prema tome je siguran. Znači u biti samo treba biti oprezan prilikom nabave čistog lanolina izvan ljekarne. Danas se dosta koristi i sintetički lanolin, o njemu ne znam ništa.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 20:11   #67
Još sam malo istraživala. Evo što sam našla.
Lanolin, an animal by-product, is made from the fatty secretions from sheep's wool. Lanolin is not used in its pure from because of its allergy causing potential. Nonetheless, cosmetic grade lanolin may be contaminated with carcinogenic pesticides such as dieldrin, lindane, and DDT. The FDA recognizes that the contamination of lanolin in skin care products is a problem. Pesticides are likely to migrate through your skin into your bloodstream to do their damage.
IZVOR: elixirspa.ca
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 22:49   #68
U staroj Vlaškoj u blizini Aromatice u haustoru je trgovina u kojoj se mogu kupiti plod divlje ruže i shea maslac OSHADHI. tO SU VRHUSKA BAZNA I ETERIČNA ULJA KOJA IMAJU SVE POTREBNE CERTIFIKATE. IMA I GLINE ...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 22:51   #69
a kane za mendhi?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 10:36   #70
Quote:
Merlina kaže:
U staroj Vlaškoj u blizini Aromatice u haustoru je trgovina u kojoj se mogu kupiti plod divlje ruže i shea maslac OSHADHI. tO SU VRHUSKA BAZNA I ETERIČNA ULJA KOJA IMAJU SVE POTREBNE CERTIFIKATE. IMA I GLINE ...
Super! Oshadhi eterična i bazna ulja su vrlo kvalitetna tako da se za njih ne treba bojati. Da li možda znaš koliko košta ulje ploda divlje ruže i shea maslac?
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 23:56   #71
Quote:
Lela kaže:
Super! Oshadhi eterična i bazna ulja su vrlo kvalitetna tako da se za njih ne treba bojati. Da li možda znaš koliko košta ulje ploda divlje ruže i shea maslac?
Znam samo veleprodajne cijene, maloprodajne ne. Mislim da su malo povoljniji od Primavere.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:18   #72
Quote:
Merlina kaže:
Znam samo veleprodajne cijene, maloprodajne ne. Mislim da su malo povoljniji od Primavere.
Hvala
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:47   #73
merlina... ovaj, koji dio vlaske je stara vlaska? tj, di se nalazi ta aromatica?
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 00:26   #74
Smile

Quote:
vilinska musica kaže:
merlina... ovaj, koji dio vlaske je stara vlaska? tj, di se nalazi ta aromatica?
Onaj dio koji je blizu Kaptola ili pogledaj na www.aromatica.hr samo ne kupuj od njih eterična ulja ni za lampu, a kamoli za njegu lica ili tijela.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 23:30   #75
a prije si rekla da ima ta oshadi ulja koja su ok?...
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 15:58   #76
Zna li netko koje su cijene one prirodne kozmetike(mislim 4 proizvođača) koje je navela Lela? Npr. dnevnih ili noćnih hidratantnih krema? Dali ih ima u bio&bio? I koji je provjereno najbolji proizvođač? Thanks!
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 19:06   #77
Quote:
Ponosna kaže:
Zna li netko koje su cijene one prirodne kozmetike(mislim 4 proizvođača) koje je navela Lela? Npr. dnevnih ili noćnih hidratantnih krema? Dali ih ima u bio&bio? I koji je provjereno najbolji proizvođač? Thanks!
Na ovoj stranici možeš skinuti cjenik http://www.biovega.hr/Portals/0/bio&bio/cjenik.pdf
Uglavnom su svagdje takve cijene.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 19:35   #78
Prvo da ne zaboravim, što je to krema za čišćenje? Dal se misli na skidanje šminke ili kaj?
Mogu reći da ti proizvodi nisu nimalo jeftini,prvenstveno ako ne znaš kaj točno tražiš,a ja sam upravo u toj situaciji. Po cijenama se da zaključiti da je jeftinije uzeti gotovu kremu nego kupovati sastojke za izradu svoje.
Ne znam, bum otišla tamo i pitala kaj bi mi preporučili te počela s testerima određene linije.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 21:59   #79
Quote:
Ponosna kaže:
Prvo da ne zaboravim, što je to krema za čišćenje? Dal se misli na skidanje šminke ili kaj?
Mogu reći da ti proizvodi nisu nimalo jeftini,prvenstveno ako ne znaš kaj točno tražiš,a ja sam upravo u toj situaciji. Po cijenama se da zaključiti da je jeftinije uzeti gotovu kremu nego kupovati sastojke za izradu svoje.
Ne znam, bum otišla tamo i pitala kaj bi mi preporučili te počela s testerima određene linije.
Krema za čišćenje je isto što i mlijeko za čišćenje lica a služi i za skidanje šminke. Definitivno je jeftinije kupiti neku gotovu kremu nego ove prirodne ili izrađivati svoje kreme. Ali kupovne su pune svakakvih toksina a prirodnim kremama, kupovnim ili svojim doista njegujemo svoje lice i ako ništa drugo barem znamo da nam ne mogu naškoditi. Neki dan sam baš računala koliko potrošim na izradu vlastitog labela. To je veliki trošak za koji sam si mogla kupiti nekoliko kupovnih labela ali ovako bar znam šta je unutra a da ne govorim o zadovoljstvu koje imam pri izradi i korištenju tog labela
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:17   #80
Quote:
vilinska musica kaže:
a prije si rekla da ima ta oshadi ulja koja su ok?...
Izgleda da smo se krivo skužile. U Aromatici imaju šamponske baze pa sam mislila da pitaš zbog toga. Trgovina s OSHADHI uljima je par haustora prije ili poslije AROMATICE. Zato sam to napisala. Raspitati ću se točno koja je adresa tog dućana.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.