Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 11:14   #61
ja više čitam forum nego što pišem...i ne prečesto boravim tu, pa ne znam.
hvala
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:54   #62
Molila bi savjet. Kupila sam B.zvijezdu proslog Bozica (2008.) Zalijevala je 2x tj. I super je izgledala.Nakon sto su brakteje otpale, ja nastavila sa zalijevanjem. Biljka mi se zelenila sve u 16. I ja je nisam podrezala,niti pustila da se isusi ( iako sam tako procitala da treba). :-( Presadila sam je negdje u 5.mjesecu,niti tada je nisam podrezala. Zalijevala i dalje 2x tj ( jos uvijek se zelenila). Zivim u stanu u kojem je na zalost jako vruce.Svi prozori na krivim stranama. I sve je bilo dobro do proslog tj. Kad sam se vratila sa kratkog puta nasla sam moju B. zvijezdu suhih listova. Stabljika se nije posusila. Molim Salela za pomoc. Ne bih je zeljela baciti.

I jos sam nesto primjetila, unatarag kojih mjesec dana jako je pocela pustati svoj sok,pa je postala sva ljepljiva,a i i oko nje.

Zadnje uređivanje fonemf : 17.08.2009. at 11:50. Reason: spajanje
griet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 15:29   #63
dugo nisam bio prisutan pa se nadam da nije kasno,ali ipak-pretpostavljam da je dehidrirala.Ja bih je podrezao da potaknem novi rast(još nije kasno) i redovito prihranjivao.To što je ljepljiva bojim se da je posljedica napada lisnih ušiju.Ako j, tada treba tretirati insekticidima
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 09:19   #64
Dižem ovu temu, radi svih nas koji imamo zvijezde,a nismo možda još zakasnili zatamniti ih..
Moje su lanjske..
Super su se održale na zapadnom balkonu..
Nisam ih presađivala, niti podrezivala..
Većina listova je tamnozelena, ima i crvenih...
Danas tek idu u stan..
Optimista sam da će ih zatamnjivanje od 5 tjedana potaknuti na cvatnju..
Kakva su vaša iskustva?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 11:12   #65
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Dižem ovu temu, radi svih nas koji imamo zvijezde,a nismo možda još zakasnili zatamniti ih..
Moje su lanjske..
Super su se održale na zapadnom balkonu..
Nisam ih presađivala, niti podrezivala..
Većina listova je tamnozelena, ima i crvenih...
Danas tek idu u stan..
Optimista sam da će ih zatamnjivanje od 5 tjedana potaknuti na cvatnju..
Kakva su vaša iskustva?
moja se super srži od prošle godine, tek sam sad otkrila ovaj forum, bila je u kuhinji na zapadu na prozoru s unutarnje strane cijelo vrijeme i nisam se uopce bavilo njom, sam je tjerala, zaljevala sam mu jednom tjedno ne preobilno, od danas ću počet sa zatamnjivanjem. u kuhinji mi je oko 18 stupnjeva, pa se nadam da ću uspjeti natjerat ju da pocrveni bar oko božića
sanja44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 14:52   #66
Question Što sa božićnom zvijezdom???

Imam tri božićne zvijezde a izgledaju ko vijetnamski veterani...bez lišća, samo stabalce.

Što da radim sa njima???

Žao mi ih je baciti a da ih sada držim ispod kutije u mraku do sljedeće sezone.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:31   #67
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Imam tri božićne zvijezde a izgledaju ko vijetnamski veterani...bez lišća, samo stabalce.

Što da radim sa njima???

Žao mi ih je baciti a da ih sada držim ispod kutije u mraku do sljedeće sezone.
Baci, nema tu pomoći. za njen uzgoj treba dosta muke, znanja i uvjeta.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:14   #68
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Baci, nema tu pomoći. za njen uzgoj treba dosta muke, znanja i uvjeta.
da...žalosno
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:14   #69
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
da...žalosno
Pozdrav! Ako nisi bacio zvjezde pokušaj ih spasiti.One su sada u fazi mirovanja i tako ih treba održavati još mjesec dana -zemlju samo malo povremeno navlažiti da se korjenova gruda ne isuši.Početkom trećeg mjeseca ih treba pošišati za jednu trećinu veličine i presaditi u jedn broj veću teglu i novi supstrat te ih obilnije zaljevati i one će potjerati nove izboje i listiće.Kad zatopli mogu van u svjetlu hladovinu gdje će rasti i bit će ljepi ukras.Tek u jesen(10mjesec) ih treba početi zamračivati na 16 sati dnevno pa će listovi koji tada nastaju bii crveni.
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:58   #70
Quote:
ivanka.b kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ako nisi bacio zvjezde pokušaj ih spasiti.One su sada u fazi mirovanja i tako ih treba održavati još mjesec dana -zemlju samo malo povremeno navlažiti da se korjenova gruda ne isuši.Početkom trećeg mjeseca ih treba pošišati za jednu trećinu veličine i presaditi u jedn broj veću teglu i novi supstrat te ih obilnije zaljevati i one će potjerati nove izboje i listiće.Kad zatopli mogu van u svjetlu hladovinu gdje će rasti i bit će ljepi ukras.Tek u jesen(10mjesec) ih treba početi zamračivati na 16 sati dnevno pa će listovi koji tada nastaju bii crveni.
Hvala...ali završile su u reciklaži-kompostu.
Ježim se od ciljanog konzumerskog uzgoja biljaka. No, tvoj savjet netko drugi može iskoristiti
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:53   #71
Quote:
ivanka.b kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ako nisi bacio zvjezde pokušaj ih spasiti.One su sada u fazi mirovanja i tako ih treba održavati još mjesec dana -zemlju samo malo povremeno navlažiti da se korjenova gruda ne isuši.Početkom trećeg mjeseca ih treba pošišati za jednu trećinu veličine i presaditi u jedn broj veću teglu i novi supstrat te ih obilnije zaljevati i one će potjerati nove izboje i listiće.Kad zatopli mogu van u svjetlu hladovinu gdje će rasti i bit će ljepi ukras.Tek u jesen(10mjesec) ih treba početi zamračivati na 16 sati dnevno pa će listovi koji tada nastaju bii crveni.
Moja izgleda ko nova. Bijela je i još ima 'cvijetove' izgubla je svega par lsitova mojom krivnjom jer ja rijetko zalijevam bilje a ovo baš hoće vlažnu zemlju. Kaj da ja svejedno to sve izrežem iako izgleda normalno? Jel supstart mora biti vlažniji il suši? Ja bi bacila u zemlju za limune iako se ta zemlja teško navlaži i teško isuši, ona korica koja se pri tome napravi je idealna za odbijanje gnata.
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:15   #72
Quote:
pizza kaže: Pogledaj post
Moja izgleda ko nova. Bijela je i još ima 'cvijetove' izgubla je svega par lsitova mojom krivnjom jer ja rijetko zalijevam bilje a ovo baš hoće vlažnu zemlju. Kaj da ja svejedno to sve izrežem iako izgleda normalno? Jel supstart mora biti vlažniji il suši? Ja bi bacila u zemlju za limune iako se ta zemlja teško navlaži i teško isuši, ona korica koja se pri tome napravi je idealna za odbijanje gnata.
Trebalo bi je svakako prije kretanja vegetacije pošišat.Supstrat treba bit vlažan ali nikako mokar .Ako se supstrat teško vlaži dobro je potopit na pol ure u vodu pa onda pola ure da se iscijedi bez podloška .Ako ne želiš odbijat granate probaj one granule em zadržava vlagu em je ljepše nego gola zemlja.
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 17:49   #73
Evo slike koji sam danas slikala. Krenulo je sitno lišće i ja neznam stvarno di bi ja to trebala konkretno porezati a i zašto.

Zvijezda
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 23:50   #74
pizza,
baš ti je krasna zvijezda!
moja je malo ogoljela, ali se dobro drži, čak baca nove izdanke, tako da sam i ja zbunjena zašto ju rezati?
moja je minijaturna.
Biska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:54   #75
Quote:
Biska kaže: Pogledaj post
pizza,
baš ti je krasna zvijezda!
moja je malo ogoljela, ali se dobro drži, čak baca nove izdanke, tako da sam i ja zbunjena zašto ju rezati?
moja je minijaturna.
Rezanje biljku potiče na bujniji rast jer će dati više postraničnih izboja .Ako ste zadovoljni svojom biljkicom nemojte je rezat.
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:20   #76
moja isto raste ko luda. budem ju danas slikala!
ja ju zaljevam jednom tjedno jer je kod radijatora a još uvijek se jako grije pa biljka puno pije.
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 21:17   #77
Božićna zvijezda

Molim savjete oko održavanja...nemam baš sreće sa cvijećema danas sam kupila ova dva cvijeta. i voljela bih imati više uspjeha no prije!

Zadnje uređivanje fermina-daza : 11.05.2014. at 10:25. Reason: Izbrisan božićni kaktus iz naslova - ide u zasebnu temu
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 13:08   #78
Ja ne znam di pogriješim ili prostorija u kojoj držim Božićnu zvijezdu nije dobra ili što, ali meni se ta biljčica uvijek uvene prije Božića. Svake godine nađem neki savrše primjerak i jednostavno popadaju listovi. Ove godine ju nisam niti kupila, razmišljam dal da ju uopće kupujem kad ju jadnu uvijek ubijem....
Iskreno i mene zanima koje je pravilno održavanje za tu biljčicu.....
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....

Zadnje uređivanje fermina-daza : 11.05.2014. at 10:21. Reason: Editiran dio o božićnom kaktusu - ide u zasebnu temu
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 20:33   #79
re

Quote:
-farfalla- kaže: Pogledaj post
Ja ne znam di pogriješim ili prostorija u kojoj držim Božićnu zvijezdu nije dobra ili što, ali meni se ta biljčica uvijek uvene prije Božića. Svake godine nađem neki savrše primjerak i jednostavno popadaju listovi. Ove godine ju nisam niti kupila, razmišljam dal da ju uopće kupujem kad ju jadnu uvijek ubijem....
Iskreno i mene zanima koje je pravilno održavanje za tu biljčicu.....
hvala na odgovoru budem malo proguglala pa da čisto vidim kak se njeguje, koliko zalijeva...

Zadnje uređivanje fermina-daza : 11.05.2014. at 10:22. Reason: Editiran dio o božićnom kaktusu - ide u zasebnu temu
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 20:51   #80
Par informacija s neta...
Božićna zvijezda
Želite li uzgajati božićnu zvijezdu i njoj uživati duže i nakon blagdana treba pripaziti na puno sitnica. Biljka ne podnosi temperature niže od 15°C pa je zato vrlo bitno da na putu od trgovine do doma ne bude na hladnome. Također se ne preporuča kupovati je na mjestima gdje se drži vani već u zatvorenim cvjećarnama. Zbog niske temperature kojoj je izložena vani nerijetko splasne par sati nakon unošenja u dom.
Najbolja temperatura za održavanje je 20°C, a vrlo je važno da bude na izvoru svjetla, ali ne i direktno na suncu jer ne podnosti jaku svjetlost. Zemlja mora biti dobro pognojena, a zahtijeva i dosta vlage pa ju je potrebno prskati svaki dan, ali samo zeleni dio biljke. Ako su listovi žuti, otpadaju i suše se, biljci vrlo vjerojatno ne odgovara temperatura u prostoriji, zrak ili mjesto. Ukoliko cijela klone vrlo vjerojatno je problem u propuhu te joj treba pronaći novo mjesto.
Nakon što odbaci pricvjetne listove, biljku treba dva mjeseca čuvati na nešto nižoj temperaturi, oko 12°C. Otpadnu li božićnoj zvijezdi listovi potrebno ju je podrezati vrlo nisko kako bi se potaknulo cvjetanje za sljedeću godinu. Preko ljeta biljka mora biti skrivena na sjenovitom mjestu i to na otvorenom. U devetom mjesecu, treba ju ostaviti na mračnome 13 sati na dan kako bi se potaknuo cvat budući da ona cvjeta samo ako je dan kraći od 10 sati.
Elle Vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.