Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2006., 12:02   #141
Quote:
Bat Kol kaže:
znaci da ne mozete tvrditi da nije postojala mogucnost pogreske?
Mislim da dar slobodne volje koji Bog daje svojim stvorenjima (u ovom slučaju svojim Anđelima) krije u sebi zamke koje neki ne uspiju savladati. Pa je to tako Bilo i s Luciferom.Prema tome, ne bih to nazvao pogreškom, već "programiranom" mogućnošću, a koja pak ovisi o samom stvorenju.
Quote:
pardon, nisam mislio nuzno na samo tih 10, ali ok.. objasnio si.. hm.. ne bi li onda bilo jednostavnije da im nije to ni spomenuo? imaju raj i bez te informacije.
a zasto ga ne bi postavio.. nemam pojma - mozda zato da mu puleni ne zajebu..
evo, ako gledam kroz prizmu krscanstva - postavio ga je. zasto? cemu sluzi? ljudi nisu bili svjesni dok sa njega nisu pojeli? da ga nije postavio, ne bi sagrijesili. ne?
Možda je to drvo služilo kao test i za Anđele i za ljude, kako bi se vidjelo točno kakva je čija bit, t.j. kakva je čija vjera u Boga i Njegove odluke.
Quote:
a zna li se koliki je taj broj?
Ne bih znao. Možda 9.480.000.000?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 12:16   #142
Quote:
salvador2 kaže:
Mislim da dar slobodne volje koji Bog daje svojim stvorenjima (u ovom slučaju svojim Anđelima) krije u sebi zamke koje neki ne uspiju savladati. Pa je to tako Bilo i s Luciferom.Prema tome, ne bih to nazvao pogreškom, već "programiranom" mogućnošću, a koja pak ovisi o samom stvorenju.
A ja bih to nazvao mogućnošću Izbora....
Quote:
Možda je to drvo služilo kao test i za Anđele i za ljude, kako bi se vidjelo točno kakva je čija bit, t.j. kakva je čija vjera u Boga i Njegove odluke.

I ponovno mogućnost Izbora....

Bog nije strogi sudac. Bog je Znanstvenik, Onaj koji nam pokazuje put prema vječnosti i spoznaji....

A mi imamo mogućnost Izbora...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:43   #143
o jebemu....

posto je svemoguc, a htio je savrsene ljude (ok, i andjele), zasto ih je stvarao nesavrsenima, odnosno ostavio im mogucnost pogreske??

ako je to bila namjera, znaci da su mu sluzili kao igracke, pa da vidi hoce li "radit" ili ne..

ako nije, znaci da je pogrijesio.

eh sad... da se malo vratim na naslov teme.. ne mislite li da "jedan BOG" moze biti prisutan u vise oblika kao npr. u hinduizmu (mislim, tamo imaju vise bogova, ali u ovom slucaju moze li taj jedan biti vise njih - pritom ne mislim na neko trojstvo kao u krscanstvu)?

ako da, po cemu je ta religija "kriva"?

i u vrazju m.... ovo se pretvorilo u dijalog (sa tu i tamo nekim upadicama, hehe.. ). gdje su ostali?? na ostalim temama su poprilicno aktivni...
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:59   #144
On želi da svatko svojom vlastitom voljom izabere savršenstvo, a ne da ga nekome nameće, jer bi to bilo isto kao da je načinio robote, a ne živa misleća stvorenja.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 14:58   #145
Jel ima citat koji to ovo podupire jer dobio sam drugaciji dojam od vjernika?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:14   #146
Quote:
salvador2 kaže:
Ne bih znao. Možda 9.480.000.000?
znaci pucas na slijepo, tj mozda je vec prosao armagedon, mozda ce se dogoditi za 10 bilijuna godina.
glavno da se zna uvjet

Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 10:22   #147
Quote:
r0nin kaže:
Jel ima citat koji to ovo podupire jer dobio sam drugaciji dojam od vjernika?
Možda ima, ali nisam do toga tako došao, već me na to upućuje moja logika.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.