Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 13:19   #121
Evo još jedne podgrijane juhe

Quote:
Teorija evolucije ne bavi se Bogom/bogom niti je Darwin bio ateist u današnjem smislu te riječi. Pretpostavka jest da nije potreban biblijski Bog da bi se objasnio život na Zemlji, a Darwin je dovoljno poznavao kršćansku teologiju da to shvati.

Kreacionizam nema nikakve veze sa znanošću, jer spada u religijske doktrine, a znanost sa religijom uopće nema dodirnih točaka. Religija i znanost ne mogu biti u sukobu, ako svaka o njih ostane u svojoj domeni. Tek ako religija zakorači na područje znanosti, a to je kršćanstvo radilo sve do nedavno, a neke kršćnske doktrine (kreacionizam) još ustrajavaju u tome, ili ako znanost uzurpira područje religije (traženje odgovora o iskonu i eshatonu), među njima dolazi do sukoba.
Zaključio bih ovako: Na razini (i u domeni) znanost teorija evolucije nije upitna, već se može samo raspravljati o njenim varijantama (modusima), a ako govorimo o "slijepim silama" evolucije, već izlazimo iz domene znanosti.
Još jedan evolucionističko-kreacionistički obračun,
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 16:03   #122
jel ti znaš da da bi se nešto fosilizoralo i okamenilo...to se treba dogoditi sa što većom brzinom...treba ti voda i mulj....što me asocira na globalnu poplavu...
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 22:12   #123
Quote:
Stjepan Djimi Stanic kaže:
Kršćani Indijanci.. Krist Bik koji čuči...
Ne cuci nego visi na krizu. Dakle, Bik Koji Visi na Krizu.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 09:12   #124
Pa ako su svi ljudi potekli od Adama i Eve, onako kako to u bibliji piše, onda mi se čini logičnim i takvo pitanje, Zašto Kolumbo nije zatekao Krščansku crkvu i krščane u Americi, jer ako su i indijanci potekli od Adama i Eve bilo bi logično da dijele istu povijest kao i mi.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 15:04   #125
Njih su posjecivali drugi "Bogovi".
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 09:20   #126
Problem posjete astronauta nas vrača na početak, na raj i prve ljude, Adama i Evu.

Naime da su nas posjetili astronauti, ja vjerujem da bi mi to dobro znali i da to nebi bilo zaboravljeno. Jer nam to dokazuju brojni primjeri miješanja kulture kamene sjekire i kulture 20 stolječa. Naime prije 20 stolječa, prvi moreplovci su posječivali divljake, ali sa predrasudama a i sami su Evropljani bili primitivni. Na primjer španjolci i srednjoamerički indijanci nisu bili mnogo različiti.

Ali u 20 stolječu gdje se na divljake nije gledalo sa predrasudama i kao na nižu vrstu ljudi, ti divljaci su se uvijek vrlo brzo uklopili i pomiješali sa nama i da tako kažem uskočili u 20 stolječe bez večih problema.

Dakle da su na zemlju došli astronauti to bi se isto dogodilo i u istom trenutku povjesti bi na zemlji započela svemirska era. Još prije bi do toga došlo da su genetskim manipulacijama astronauti kreirali čovjeka.

A ja ne vidim razloga da se to isto ili slično nebi dogodilo sa Adamom i Evom. U ovom slučaju bi na zemlji počelo božansko doba.

Ali biblija tvrdi da je bog stvorio adama i evu, zemlju i nebo, mjesec, sunce i zvijezde. I Edenski vrt iz kojega su Adam i Eva protjerani.

ZNAČI DA BI I ONI U AUSTRALIJI MORALI KAO I ONI U AMERICI ZNATI NEŠTO O TOME.

Darwin je dokazao da je čovjek nastao slučajno. Neki tvrde da Darwinove teorije nisu dokazane. Ali ako je život nešto naročito i posebno što je nužno moralo i mora imati svoga tvorca onda ostaje pitanje kako je nastao tvorac. Mislim da je bolje objašnjenje slzučaj.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 22:16   #127
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
Kako se nazivaju ljudi koji:
2. Vjeruju da su postojali prvi čovjek i prva žena
Er.. "Produkti parenja između bliskih rođaka", možda?
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 13:04   #128
Zašto Kolumbo nije zatekao kršćansku crkvu u Americi

Sad ću vam ja reći zašto Kolumbo nije zatekao kršćansku crkvu u Americi.

Zato što su ih Lamanci istrijebili......

Quote:

....Evo ja, Moroni, pišem nešto Sto mi se čini dobro. A pišem braći svojoj Lamancima, i htio bih da znadu kako 'više od četiri stotine i dvadeset godina prođe otkako bijaše dan «znak o dolasku Kristovu....


Jer, gle, imadoh žestok boj s Lamancima u kojemu ne pobijedismo. I od mača pade Arkcantus, a tako i Lauram i Emron. Da, izgubismo velik broj poizbor ljudi svojih.
I sad, gle, sine moj, bojim se da će Lamanci uništiti narod ovaj. Oni se, naime, ne obraćaju, i Sotona ih neprestance podjaruje na srdžbu jedne protiv drugih.....
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 19:21   #129
Lamanci ne postoje i nisu niti postojali.

Ali pitanje nije moralo tako glasiti, moglo je glasiti i za Australiju, Kinu, Indiju, jr nigdje nije bilo Biblije dok nije donešena. A problem je što nije morala biti donešena, ako je teorija o Adamu i Evi točna, jer bi u tom slučaju svi ti različiti narodi na zemlji morali imati iste priče, a nemaju.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:16   #130
Quote:
xaraxara kaže:
A dobro je poznato da mnoge pretkolumbovske Američke civilizacije (Inke i Maye naprimjer) misteriozno nestale .....
još prije dolaska Španjolaca .....
Nestali su kolektivnim samoubojstvom su jer su stara proročansva navjestila bijele bogove sa križevima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:22   #131
Quote:
xaraxara kaže:
Kad Mel Gibson iznese istinu na vidjelo sve će biti jasno .....

Naravno bit će kao i u "Pasiji"....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.