Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 19:59   #2221
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
da treba vjezbati pogotovo um da se cim manje razmislja
Ovo sam primjetila već masu puta kod osoba koje koriste savjetovanja tarota i sl. medija. Čvrsto vjeruju u ono što čuju i čekaju razvoj događaja (grčevito u neizvjesnosti) i na taj način KOČE razvoj situacije. Ili ga uspore, ili izostane prognoza u potpunosti.

Mada blesavo zvuči ali najbolje kad se čuje nešto da se odmah "zaboravi" i ne očekuje ništa.
Možda je zato dotičnoj i izostao dobitak posla jer je bila sasvim sigurna da će ga dobiti i da tako "mora" biti.
__________________
http://youtu.be/XiCrniLQGYc
Gissel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:39   #2222
Mozda.
A mozda je osoba koja mi je prorekla jednu svar, a desila se pedeseta obicna prevarantica/prevarant. Od vidovitosti ni v, ali snalazljivosti, lukavstine i dobrog "njuha" za unosan biznis napretek.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 16:14   #2223
Tarot ti je kao i kupovina pudera. Prije nego nađeš odgovarajući kojemu ćeš ostati vjerna, moraš probati masu drugih da se uvjeriš u učinkovitost
__________________
http://youtu.be/XiCrniLQGYc
Gissel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 17:09   #2224
Quote:
Gissel kaže: Pogledaj post
Ovo sam primjetila već masu puta kod osoba koje koriste savjetovanja tarota i sl. medija. Čvrsto vjeruju u ono što čuju i čekaju razvoj događaja (grčevito u neizvjesnosti) i na taj način KOČE razvoj situacije. Ili ga uspore, ili izostane prognoza u potpunosti.

Mada blesavo zvuči ali najbolje kad se čuje nešto da se odmah "zaboravi" i ne očekuje ništa.
Možda je zato dotičnoj i izostao dobitak posla jer je bila sasvim sigurna da će ga dobiti i da tako "mora" biti.
Da dobro si rekla dok neko zna buducnost iscekuje to u grcu...
ali da neko zali posao i zna da ce ga dobiti onda bi ga i dobio ali ljudi grese jer zele stvari koje nisu u granicama njihovih mogucnosti...zele se obogatiti preko noci zele da im sve padne s neba bez truda... neznaju na koji nacin funkcionira sve... a oni koji zaradjuju na tome vecinom varaju ljude...oni koje nezele novac za to oni nezele ni govoriti buducnost ljudima jer je to velika odgovornost
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:19   #2225
Nerelana ocekivanja su razlog velike vecine problema danasnjice.
Ali, ja nerelana ocekivanja sta se posla tice nemam.
No razumijem da je nekim (totalno nestrucnim) alternativcima najlakse prebaciit krivnju na nas, klijente jer:
- nismo cvrsto vjerovali
- precvrsto smo vjerovali
- imamo nerealna ocekivanja
- samo sjedimo doma i cekamo da nam sve padne s neba.
- nismo "kliknuli" s nekom osobom (vidovnjakom) pa treba trazit' dalje.
Koje gluposti.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:29   #2226
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Nerelana ocekivanja su razlog velike vecine problema danasnjice.
Ali, ja nerelana ocekivanja sta se posla tice nemam.
No razumijem da je nekim (totalno nestrucnim) alternativcima najlakse prebaciit krivnju na nas, klijente jer:
- nismo cvrsto vjerovali
- precvrsto smo vjerovali
- imamo nerealna ocekivanja
- samo sjedimo doma i cekamo da nam sve padne s neba.
- nismo "kliknuli" s nekom osobom (vidovnjakom) pa treba trazit' dalje.
Koje gluposti.
Oboje su jednako krivi
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 08:48   #2227
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Oboje su jednako krivi
Slazem se.
I priznajem da je jako lijepo cuti predivne stvari, te u iscekivanju istih tako sretni promatrati ostale "obicne smrtnike" s tamo nekog sedmog oblaka.
Jer, teta/tetak je rekla/rekao da sve biti u najboljem redu!
Pa to onda tako mora biti i gotovo!
Ali nije. Jer teta/tetak laze jer nema pojma/ne zeli reci ruznu istinu?!
I iako je jako lijepo ploviti na oblacima lazne nade (neko vrijeme) jako boli kad tresnes s tih visina na tvrdu, hladnu, "svakodnevnu" zemlju.
Kad skuzis da od tih silnih obecanih predivnih stvari nema nista.
Stvarno, nije to za malo labilnije osobe...
Ne valja kad ti se veli tuzna i ruzna istina, a ne valja niti kad se pricaju lazne bajke; jednako boli.
Najbolje se ostavit' toga i pustit' da zivot ide svojim tokom.
Eto, barem sam nesto naucila.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:58   #2228
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Slazem se.
I priznajem da je jako lijepo cuti predivne stvari, te u iscekivanju istih tako sretni promatrati ostale "obicne smrtnike" s tamo nekog sedmog oblaka.
Jer, teta/tetak je rekla/rekao da sve biti u najboljem redu!
Pa to onda tako mora biti i gotovo!
Ali nije. Jer teta/tetak laze jer nema pojma/ne zeli reci ruznu istinu?!
I iako je jako lijepo ploviti na oblacima lazne nade (neko vrijeme) jako boli kad tresnes s tih visina na tvrdu, hladnu, "svakodnevnu" zemlju.
Kad skuzis da od tih silnih obecanih predivnih stvari nema nista.
Stvarno, nije to za malo labilnije osobe...
Ne valja kad ti se veli tuzna i ruzna istina, a ne valja niti kad se pricaju lazne bajke; jednako boli.
Najbolje se ostavit' toga i pustit' da zivot ide svojim tokom.
Eto, barem sam nesto naucila.
Jako je lose kad ti neko laze da bude dobro a mozda vidi da nebude...puno je bolje reci bolnu istinu nego lagati suprotno a najbolje je ne reci nist nek navesti osobu samu do te spoznaje na neki nacin...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:34   #2229
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Evo da kažem nešto na ovu temu, na osnovi svojeg iskustva..makar može biti da je samo bila slučajnost..ali s druge strane..previše detalja sam vidio u tim snovima.

Prije cca 13-14 godina, prvi san.

Sanjam da po gradiću blizu kojeg živim hoda neka spodoba koja sije smrt..svi su prestrašeni, hodaju oprezno po vani, izbjegavaju ulice, noć je..
Ja isto lunjam po ulicama, osjećam da je ta smrtonosna spodoba u mojoj blizini, prolaze me trnci, strah me je, skrivam se, prebacujem se iz ulice u ulicu.
U jednom trenutku dolazim do disko kluba, koji u stvarnosti postoji i u koji sam često zalazio, i preko puta njega vidim gomilu ljudi koja se okupila oko nečega na nogostupu. Ljudi pričaju da je ta spodoba uhvatila jednu mladu curu i ubila ju, ozljede su bile stravične, puno krvi a mlada djevojka je bila obučena u bijelo, bila je gusta magla.

Probudio sam se sav razje**n, rastresen, napet, trebali su mi sati da dođem k sebi od tog sna..zaboravio sam na taj san, ipak, smirio se..

Nakon cca 2 tjedna je poginula jedna mlada djevojka, blizu tog gradića, djevojka koju sam poznavao i koja mi se sviđala.
Udario ju je auto na cesti dok je išla sa prijateljicom. Išla je van u disko koji sam sanjao, bila je magla a vozač je divljao, nije ju vidio, poginula je na mjestu, ozljede su bile stravične..bila je odjevena sva u ..bijelo.

Drugi san, 2-3 godine kasnije.

Sanjam da se vozim u nekom automobilu, kao suvozač, veselo je, neko društvo je u autu nikoga nisam vidio jasno ali zabavljamo se, muzika trešti, vozi se brzo.
U jednom trenutku auto nije više pod kontrolom udaramo u stijenu van ceste auto se okreče na krov..netko je poginuo, osječam to, čupam se van iz auta, noć je, sam sam, prestrašen, van sebe, hodam po cesti i zovem u pomoč..nigdje nikoga, očajan sam. Nakon nekog vremena dolazim do željezničke pruge i pojavljuju se dva čovjeka, željezničara, molim ih za pomoč, tumačim im što se desilo i kažem im da je netko poginuo, plačem, bojim se i u panici sam...

Probudio sam se sav u znoju, srce mi je nabijalo, drhtao sam, totalno sam bio rastresen, trebao mi je cijeli dan da se smirim..

Nekoliko tjedana poslije toga je poginuo otac od mog dobrog prijatelja. Krenuo je na službeni put, jako rano, nije spavao puno jer su imali u to doba mali nočni klub, on je uvijek bio tamo i vodio posao, bila je svirka neka, društvo, veselo je bilo..zaspao je za volanom na cesti prema Zagrebu, udario je u betonski nosač nadvožnjak, bilo je rano ujutro, nigdje nikog još..paralelno uz tu cestu ide..željeznička pruga.

Ne mogu vam opisati koliko grozno sam se osječao nakon svega toga, mjesecima i mjesecima sam bio jako loše, psihički, skrivao sam to, bilo me strah snova, prebrodio sam sve ipak, nisam ja kriv za te smrti zato jer sam ih sanjao.

Bilo je toga još, ne tako groznih stvari a i puno toga sam vjerojatno i zaboravio, ovo me najviše streslo i bilo je čupavo za moje živce.
Godinama nemam takve snove više, drago mi je moram priznati..
To je dar i neka vrsta vodstva tebi, otvorio si neki duhovni kanal ali tvoj duhovni vodic i andeli znaju da nisi spreman to prihvatiti u stvarnosti (jer bi se jako uplašio) zato ti to ide tako kroz snove, tako je i meni. Ugl. svaki puta kad osjetiš strah zamoli svoje anđele da te čuvaju.
__________________
http://youtu.be/XiCrniLQGYc
Gissel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 19:41   #2230
Quote:
Gissel kaže: Pogledaj post
To je dar i neka vrsta vodstva tebi, otvorio si neki duhovni kanal ali tvoj duhovni vodic i andeli znaju da nisi spreman to prihvatiti u stvarnosti (jer bi se jako uplašio) zato ti to ide tako kroz snove, tako je i meni. Ugl. svaki puta kad osjetiš strah zamoli svoje anđele da te čuvaju.
Nisam siguran da sam u potpunosti razumio..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 21:59   #2231
Ja bi rekel da su ti andjeli i duhovni vodici samo nasi perceptivni djelici vise svjesti...
To znaci sveobuhvatna kozmicka svjest koja obuhvaca sve sto postoji i ne postoji...mi ju percipiramo na razne nacine pomocu slika koje su nam razumljive... andjeli bogovi demoni duhovi...
sve su to mali djelici svjesti koje mi percipiramo...opet kad gledamo mi svi smo dio te svjesti i dio svega tako da ti andjeli bogovi duhovi demoni to sve smo mi i djelovi nas samih...
kad trazimo pomoc nekih visih svjesti to uvjek trazimo pomoc od samoga sebe i nasih osvjestenih visih djelova...
sve je to jedno netreba nist generalizirati ali da bi se opce moglo pricati o necemu treba dati neke nazive tim stvarima...svako to ima na svoj nacin
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 11:34   #2232
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Ja bi rekel da su ti andjeli i duhovni vodici samo nasi perceptivni djelici vise svjesti...
To znaci sveobuhvatna kozmicka svjest koja obuhvaca sve sto postoji i ne postoji...mi ju percipiramo na razne nacine pomocu slika koje su nam razumljive... andjeli bogovi demoni duhovi...
sve su to mali djelici svjesti koje mi percipiramo...opet kad gledamo mi svi smo dio te svjesti i dio svega tako da ti andjeli bogovi duhovi demoni to sve smo mi i djelovi nas samih...
kad trazimo pomoc nekih visih svjesti to uvjek trazimo pomoc od samoga sebe i nasih osvjestenih visih djelova...
sve je to jedno netreba nist generalizirati ali da bi se opce moglo pricati o necemu treba dati neke nazive tim stvarima...svako to ima na svoj nacin
Da, razumijem, slažem se.
Nego, mene zanima što čovjeku znači biti vidovit ako ne može utjecati na to da promjeni..konkretno u mom slučaju..što je meni koristilo da sam to sanjao kada niti u jednom slučaju nisam mogao imati utjecaj da to promjenim i nije bilo konkretnih informacija o kome bi se moglo raditi??
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:38   #2233
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Da, razumijem, slažem se.
Nego, mene zanima što čovjeku znači biti vidovit ako ne može utjecati na to da promjeni..konkretno u mom slučaju..što je meni koristilo da sam to sanjao kada niti u jednom slučaju nisam mogao imati utjecaj da to promjenim i nije bilo konkretnih informacija o kome bi se moglo raditi??
Hm to prek snova i mene muci jer si vecinom neznam protumaciti kaj to znaci a kad se dogodi nesto iz snova onda se uvjek pitam i mislim si " E tocno sam znao da je to to, ali nisam si vjerovao"
i uvjek mi se to dogadja da sumnjam u sebe kad su snovi u pitanju ali kasnije tek svatim koja je bila poruka tek kad se dogodi...

uvjek je neka poruka koja ti podsvjesno dolazi od nesvjesnog duha koji je stalno aktivan...

neznam pokusaj i snove prihvatiti ko neka sjecanja ili stvari koje zelis ostvariti...nek postanu cim veci dio tebe...
Doslo ti bude kad tad to trenutka da nebudes mogel raspoznati dali si u snu ili stvarnosti...a ustvari budes u stvarnosti ali tvoja svjest bude puno vise otvorena prema tvom nesvjesnom duhu...(mislim tvoja fizicka svjest)

duhovna svjest je malo drugacija od fizicke svjesti
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 03:25   #2234
Poruke kroz snove jesu nejasne, ali intuicija će pomoći s vremenom da se nauče tumačiti. Ja sam pričala s jednom stručnom osobom o tim stvarima, jer sam se i sama našla u situacijama kao i vi. Ignorirala sam poruke kroz snove, iako se kasnije ispostavilo da su bile točne, samo što ih nisam znala protumačiti, i raspoznati imaju li kakvu vrijednost.

To je težak dar, i da ne raspolažete određenom snagom nebi ga ni dobili. Bilo bi dobro da zapisujete što sanjate, držite olovku i papir pored kreveta i ukoliko sanjate nešto "upečatljivo" zapišite, također i datum. Važno je uočiti pod kojim okolnostima dolaze "slike" (kroz snove) na taj način ćete kasnije lakše uočiti neke stvari, odnosno povezati sa stvarnim događajima. Mislim da se na taj način budi i snaga (kroz te TEŠKE snove) i također suočava s najvećim strahovima.

No povrh svega toga neizostavno je i raditi na sebi, meditacija i sl.
__________________
http://youtu.be/XiCrniLQGYc
Gissel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 03:34   #2235
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Da, razumijem, slažem se.
Nego, mene zanima što čovjeku znači biti vidovit ako ne može utjecati na to da promjeni..konkretno u mom slučaju..što je meni koristilo da sam to sanjao kada niti u jednom slučaju nisam mogao imati utjecaj da to promjenim i nije bilo konkretnih informacija o kome bi se moglo raditi??
Meni se to čini kao tek početak "putovanja u duhovnom smislu".
Ima na Yt-u neka emisija , Dejana Talk Show - OBN-a, gostovali su vidovnjaci pa su pričali o tome kako su dobili svoj dar. Većina ih je prvo doživjela kliničku smrt.
__________________
http://youtu.be/XiCrniLQGYc
Gissel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 11:00   #2236
Heh, kliničku smrt doživljavam redovito kad se zgazim hehehe
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 17:58   #2237
Ma nije klinicka smrt uvjet za to makar ponekad i je...
svakakve stvari mogu aktivirati te sposobnosti moze cak i da upoznate odgovarajucu osobu i sve samo pocne bez ikakvog poticaja...bezbroj varijacija ima
percepciju otvaraju svakodnevno svakakve banalne stvari... ali ako malo zastanemo i zapitamo se u nekom trenutku kolko smo zapravo svjesni da zivimo u trenutku onda cemo spoznati neke nove stvari koje nikad prije nismo...

kad u tom jednom trenutku svatimo da vrjeme ne postoji da je sve jedno proslost sadasnjost buducnost ...sve u jednom na jednom mjestu onda mozemo vidjeti sve

kad osvjestimo taj trenutak mozemo se spojiti sa svime bar na kratko

naravno to je opet samo jedan od puteva do vidovitosti i tih sposobnosti
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 18:26   #2238
Mislim da su vidovnjacke sposobnosti nesto sto je svojstveno svim ljudima u vecoj ili manjoj mjeri i da ovise o tome koliko je osoba u miru sa samom sobom i povezana s vlastitom intuicijom. Primijetila sam i da su okidaci vidovitosti ponekad odredena mjesta, ponekad odredene osobe a ponekad odredene situacije u zivotu. Osobno sam dozivjela prekognicijske i druge neobicne snove, iznenadne uvide u tude zivote i mnogo drugih stvari koje ne mogu objasniti ni sebi ni drugima, ali koliko god je posjedovanje ove sposobnosti blagoslov toliko moze biti i prokletstvo pa sam zahvalna sto mi nije dano da sve znam svakog trenutka svog zivota
Afterwork Witch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 09:15   #2239
Da, intuiciju baš svi imamo, neki jaču neki slabiju.

No "prava" vidovitost je nešto sasvim drugo, rekla bih.
Ti "pravi" vidovnjaci doslovno vide slike, neki filmić, što li.
Pitaš ju za npr. nešto za Ivicu, a ona Ivicu opiše kao da sjedi tu sa nama.
Pa nabraja neke specifične situacije itd itd ali budućnost u dosta velikoj mjeri fulaju. Da li namjerno ili nenamjerno, ne znam.

No, ne bih im bila u koži. Dođe im čovjek, pita npr hoće li mu rođak vratiti dug a ona vidi da će se jadnik uskoro preseliti nebu pod oblake. I šta sad reći? Je je, vratiti će vam rođak dug (da ga malo umiri zadnje dane života) ili pak neće vam vratiti ništa i gotovo?

Teške su to stvari i ja taj dar ne bih htjela imati, hvala lijepa. Nimalo im ne zavidim, dapače.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 09:05   #2240
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
eto moje iskustvo ja sam unazad 10- tak godina bila kod vidovnjaka sase-rusa u lignju iznad lovrana.covjek ne naplacuje daj sto das ili koliko mozes.
Zajedno smo bile nas tri kolegice i dogovorile smo se da idemo zajedno unutra jer ako jedna ne zapamti nesto zapamtiti cemo ostale dvije.
Mene kada je vidio rekao mi je cuvaj se covjeka zelenih ociju da te ne sjebe u vezi nekretnine....i pogodak
Jednoj je kolegici rekao da muz ima ljubavnicu..istina nas dvije smo zbrisale van i odlucile zbog nelagodnih prica da idemo jedna po jedna...
U biti sta god je rekao meni se desilo....Kada smo mu htjele platiti rekao je da na stolu ostavimo koliko koja moze, jednoj je rekao ti imas 30 kuina kod sebe ostavi to a imas novaca vise nego ove dvije zajedno.
Mene je upitao dali ti djeca imaju sta jesti...ti neces nista ostaviti jer si ostala udovica s dvoje male djece...istina bilo mi je nelagodno pa sam mu dala 50 kuna..
Ponekad sam znala odvesti koju prijateljicu k njemu, sve su bile zadovoljne,
premda ja nisam bila zadovoljna meni nije imao bas nista pametno za reci...
imam dojam da mu je oslabila moc, ili da se kod mene nista ne devsava...ali sta mi je prvi put rekao sve se dogodila...zadnji puta sam bila u proljece ove godine...
eto moje iskustvo...
znaci kad ne naplacuje nesto i vrijedi
Kada se najaviš kod njega prvo si sam okrene karte da vidi tko mu to ulazi u kuću. Prvi put mi gledao u karte i daleku budućnost. Mogu reć da mi je dosada pogodio dosta toga još se nešto nije ostvarilo a i za moju obitelj pa skoro sve o pojedinim članovima za koje nisam vjerovao šta priča pa sam mislio "senilan starac", o bolesti jednog člana obitelji ali nije mogao vidjeti jel' muško ili žensko i to se ostvario a bio sam prije skoro 10 godina tada kod njega a to se ostvario prije godinu i pol.

Dugi puta kada sam došao kod njega bio je loše volje i stalno me vrijeđao, mislim stvarno ne kužim šta mu je bilo. Negativno mi je pričao i ostvarilo se sve. A ja sam ful pozitivac u životu. Nije mi jasno bilo čemu on to priča i vrijeđao me na pasja kola a njegova supruga u kuhinji to sluša i došlo mi je da ga opsujem, ustanem se i odem. Toliko me provocirao na seansi. Sve što mi je govorio to mi se ostvario kroz naredni period života i ljudi su me tako gledali. Imao sam najlošiji period u životu. STRAŠNO. Najviše me boljelo jer me vrijeđao.

Inače je frajer direktan i voli popit sa strankama.
Nedavno sam ga nazvao i rekao da ču mu poslati novac jer ne živim tamo, ali mi rekao da ne radi preko telefona.
Ne naplačuje već daj šta daš i uvijek pita jel' imaš ti za sebe, ako nemaš onda neću.
Drzak je i popio svu pamet svijeta i stalno pljuje po državi i političarima
Dobar je čovjek, dobro srce ima ali ne zna s ljudima.

Zadnje uređivanje dar01 : 22.06.2015. at 10:28.
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.