Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 13:08   #2261
Quote:
girl95 kaže: Pogledaj post
Jel bi mi mogao netko rec di je odprilike ta predavaona 003 da ne lutam sutra
Ako se sjećaš ureda za studente... Pa predavaonica nasuprot.
Vaallee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:02   #2262
Quote:
Vaallee kaže: Pogledaj post
Ako se sjećaš ureda za studente... Pa predavaonica nasuprot.
Aha, hvala
girl95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:55   #2263
Tlocrt fakulteta:

http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/plan_MO.jpg
learning2fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:05   #2264
Htjela bih se upisati na pmf matematiku jedino sto ne znam je li bolje nastavnički ili istraživački smjer? Kakva je uopće navala na upisima ?
pilora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 18:32   #2265
Biraš nastavnički ili inžinjerski. Svaki ima svoje kvote, možeš ih pregledati na stranicama faksa. Nemoj ni upisivati ako ne namjeravaš završiti svih 5 godina (3+2) jer bez diplomskog ništ ne znaš.
Inžinjerski je teži, veći je fokus na teoriji, a treba znati i programirati što mnogima teško pada. Na diplomskom se specijaliziraš za određeno područje (i budući posao).
Nakon nastavničkog si pak profesor i moraš biti svjesna da profesori nemaju velike plaće. No biti (dobar) nastavnik je životni poziv, ne posao, nastavnički se ne upisuje zbog love.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 22:42   #2266
Ako si bio dvaput na istom državnom natjecanju, recimo iz engleskog u 1. i 3. razredu, jel dobiješ 20 ili 40 bodova?
prikaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 21:04   #2267
Smile

Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Biraš nastavnički ili inžinjerski. Svaki ima svoje kvote, možeš ih pregledati na stranicama faksa. Nemoj ni upisivati ako ne namjeravaš završiti svih 5 godina (3+2) jer bez diplomskog ništ ne znaš.
Inžinjerski je teži, veći je fokus na teoriji, a treba znati i programirati što mnogima teško pada. Na diplomskom se specijaliziraš za određeno područje (i budući posao).
Nakon nastavničkog si pak profesor i moraš biti svjesna da profesori nemaju velike plaće. No biti (dobar) nastavnik je životni poziv, ne posao, nastavnički se ne upisuje zbog love.
Koliko su zaista bitne ocjene iz srednje za pmf fizika ili matematika nastavnicki smjer npr. meni je prosjek svih razreda 4.0
Marko128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 19:19   #2268
Quote:
Marko128 kaže: Pogledaj post
Koliko su zaista bitne ocjene iz srednje za pmf fizika ili matematika nastavnicki smjer npr. meni je prosjek svih razreda 4.0
Napiši maturu iz matematike barem 85% i skupiš nešto bodova na natjecanja ili druge predmete na maturi( ako ideš na matematiku).
prikaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 21:01   #2269
Quote:
Marko128 kaže: Pogledaj post
Koliko su zaista bitne ocjene iz srednje za pmf fizika ili matematika nastavnicki smjer npr. meni je prosjek svih razreda 4.0
Na nastavnicke smjerove fizike i matematike ti stvarno nije teško upast. Ako ispunip preduvjete, znam da je na fizici da iz matematike te iz fizike moras dobiti minimalno 3.
70% da ce upast, ako ok napises maturu.

www.postani-student.hr

Ako nisi dosad, prva stvar koju ćeš napravit tamo pretraži studije, vidi koji su uvjeti, koliko se što boduje i čemu najviše pažnje da posvetiš.

Sretno!
Lost in a space is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 12:19   #2270
Evo, i ja trebam pomoć oko nečega. Dakle, maturantica sam i dvoumim se između PMF-MO i FER-a. Znam, znam, klasična dvojba. Jako volim matematiku, fizika mi je zanimljiva, ali ovo što radimo u srednjoj školi je premutavo jer to za mene nije fizika (smatram da fizika nije da mi netko da formule i pošalje me da radim zadatke). Sad me tu dvije stvari muče:

1) Ne znam je li dovoljno imati 22 sata tjedno nastave na FER-u jer mi ne ide baš sve tako lako i neke mi se stvari trebaju drugačije ili detaljnije objasniti.
2) Na PMF-MO nema rokova. Znači li to onda stvarno da padam godinu ako padnem predmet, tj. da ne mogu prebaciti predmet na iduću godinu? Zbunjuje me to kad mi kažu da nema rokova jer ne znam što to točno znači i na što sve utječe. Jer ako zbog takvog čega padnem godinu, ja nemam toliko novaca da dalje plaćam školovanje na fakultetu pa mi nije svejedno hoću li pasti ili ne.

Uglavnom, problem je što su mi oba fakulteta zanimljiva te oba imaju dobre i loše strane. Istaknula sam po jednu, meni osobno najgoru, stranu tih fakulteta jer me one najviše muče. I, molim vas, neka mi ne odgovaraju oni koji su ljuti na cijeli svijet što su upisali fakultet koji su upisali jer nisu očekivali da će biti baš tako teško, hvala bogu da je teško...da nije, svatko bi mogao imati završen fakultet (premda u zadnje vrijeme stvarno tako i je).
°°°Calliope°°° is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:35   #2271
Jel zna ko kad bi trebao bit sistemataki za brucose i od ceg se taj pregled uopce sastoji? I da jel obavezno obavit ga?
girl95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 00:51   #2272
Quote:
°°°Calliope°°° kaže: Pogledaj post
Evo, i ja trebam pomoć oko nečega. Dakle, maturantica sam i dvoumim se između PMF-MO i FER-a. Znam, znam, klasična dvojba. Jako volim matematiku, fizika mi je zanimljiva, ali ovo što radimo u srednjoj školi je premutavo jer to za mene nije fizika (smatram da fizika nije da mi netko da formule i pošalje me da radim zadatke). Sad me tu dvije stvari muče:

1) Ne znam je li dovoljno imati 22 sata tjedno nastave na FER-u jer mi ne ide baš sve tako lako i neke mi se stvari trebaju drugačije ili detaljnije objasniti.
2) Na PMF-MO nema rokova. Znači li to onda stvarno da padam godinu ako padnem predmet, tj. da ne mogu prebaciti predmet na iduću godinu? Zbunjuje me to kad mi kažu da nema rokova jer ne znam što to točno znači i na što sve utječe. Jer ako zbog takvog čega padnem godinu, ja nemam toliko novaca da dalje plaćam školovanje na fakultetu pa mi nije svejedno hoću li pasti ili ne.

Uglavnom, problem je što su mi oba fakulteta zanimljiva te oba imaju dobre i loše strane. Istaknula sam po jednu, meni osobno najgoru, stranu tih fakulteta jer me one najviše muče. I, molim vas, neka mi ne odgovaraju oni koji su ljuti na cijeli svijet što su upisali fakultet koji su upisali jer nisu očekivali da će biti baš tako teško, hvala bogu da je teško...da nije, svatko bi mogao imati završen fakultet (premda u zadnje vrijeme stvarno tako i je).
Ovo s rokovima znaci da nemas tri besplatna roka pa onda komisijski neg inas dva kolokvija na kojima moras skupit odredeni br bodova da mozes na ispit,datum ispita je fiksan znaci moras doc kad je odredeno, nije ono da mozes ne izac naa prvi rok. Mislim da za vecinu predmeta ima popravni ispit ak padnes prvi al to je odmah par dana poslije. Al sve u svemu ak si spremna redovito ucit, i ak te zanima, nece ti to atvarat probleme.
girl95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 00:58   #2273
I btw, ne padas godinu nego predmet, al zeznuto je to sto jedan predmet iz prvog vuce za sobom jedan iz drugog semestra koji ne mozes upisat dok ne polozis prvi. Znaci ak padnes upisujes predmet dogodine i plcas
girl95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 12:01   #2274
Prebacivanje

Ima li tu nekoga tko se prabacivao sa inzinjerskog smjera na profesorski da mi objasni nekoliko stvari kako to tocno ide (inace, radi se o matematici na pmf-u zg) ?
žirafa9898 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 19:21   #2275
@girl95 hvala ti
°°°Calliope°°° is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 22:12   #2276
Quote:
girl95 kaže: Pogledaj post
I btw, ne padas godinu nego predmet, al zeznuto je to sto jedan predmet iz prvog vuce za sobom jedan iz drugog semestra koji ne mozes upisat dok ne polozis prvi. Znaci ak padnes upisujes predmet dogodine i plcas
A taj drugi često vuče barem jedan iz iduće godine, što znači da vrlo često pad jednog ispita može značiti pad godine.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 22:26   #2277
Quote:
°°°Calliope°°° kaže: Pogledaj post
Evo, i ja trebam pomoć oko nečega. Dakle, maturantica sam i dvoumim se između PMF-MO i FER-a. Znam, znam, klasična dvojba. Jako volim matematiku, fizika mi je zanimljiva, ali ovo što radimo u srednjoj školi je premutavo jer to za mene nije fizika (smatram da fizika nije da mi netko da formule i pošalje me da radim zadatke). Sad me tu dvije stvari muče:

1) Ne znam je li dovoljno imati 22 sata tjedno nastave na FER-u jer mi ne ide baš sve tako lako i neke mi se stvari trebaju drugačije ili detaljnije objasniti.
Na dobrom dijelu predmeta predavat će ti ljudi koje apsolutno boli jedna stvar za tebe i tvoj uspjeh, tako da će ti i od ta 22 sata dobar dio biti čisti gubitak vremena. A ni na matematici nije mnogo bolje često. Ako ideš upisivati i jedan od tih fakulteta računaj da ćeš stvari drillati po skriptama, knjigama, mass instrukcijama (ako ih još drže na FER-u) i sl.

Quote:
2) Na PMF-MO nema rokova. Znači li to onda stvarno da padam godinu ako padnem predmet, tj. da ne mogu prebaciti predmet na iduću godinu? Zbunjuje me to kad mi kažu da nema rokova jer ne znam što to točno znači i na što sve utječe. Jer ako zbog takvog čega padnem godinu, ja nemam toliko novaca da dalje plaćam školovanje na fakultetu pa mi nije svejedno hoću li pasti ili ne.
Matematiku malo ljudi završi u roku. Ako si fakat nikako ne možeš priuštiti imati godinu negdje u rezervi i ako nisi stvarno lumen, računaj da te čeka jako mnogo rada i jako mnogo stresa.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 19:28   #2278
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Matematiku malo ljudi završi u roku. Ako si fakat nikako ne možeš priuštiti imati godinu negdje u rezervi i ako nisi stvarno lumen, računaj da te čeka jako mnogo rada i jako mnogo stresa.
Ovo nije istina. Od uvođenja bolonje većina završava faks u roku.
aciruj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 22:11   #2279
Quote:
aciruj kaže: Pogledaj post
Ovo nije istina. Od uvođenja bolonje većina završava faks u roku.
Imaš neku statistiku na kojoj to temeljiš? Žena mi je gore i procjenjuje da možda 10-ak posto studenata završi studij u roku 5 godina.
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 25.12.2014. at 22:37.
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 04:28   #2280
Sumnjam da većina završava u roku (to bi bilo ekvivalentno tvrdnji da većina ne rokne niti jedan* predmet tokom studija, a sumnjam da bi se bilo tko složio s tom tvrdnjom), no opet 10% mi se osobno čini premalo. No nije to ni toliko bitno. Mislim da bi točnije bilo reči:
"Od uvođenja bolonje (velika) većina završava faks", što za stari sistem ne bih rekao.

*Gledajući da gotovo svaki predmet povlači neki drugi u sljedećem semestru.
Ipolit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.