Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2006., 15:00   #1
Exclamation Noć Vještica

kakav je vaš stav o ovom "blagdanu"?
meni osobno je ovo jedan od najdražih dana u godini i mislim da je prava šteta što se u hrvatskoj ne slavi onako kako se slavi u americi!
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:14   #2
Quote:
Silas kaže:
kakav je vaš stav o ovom "blagdanu"?
meni osobno je ovo jedan od najdražih dana u godini i mislim da je prava šteta što se u hrvatskoj ne slavi onako kako se slavi u americi!

Kad na tebe sad navale pravovjerni i samelju te argumentima, ne buš slavil vraga svoga...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:14   #3
ja ne slavim vraga svoga već samo kažem kako mi je to odličan dan!
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:34   #4
A tko tebi brani da u dane fašnika delaš isto to što Ameri rade 31.10.?
Oni to nazivaju Halloween, a mi fašnik/karneval...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:35   #5
da,ali nama je u 2. mjesec i ne slavi se ni približno ko u amrici
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:36   #6
Quote:
crtica kaže:
A tko tebi brani da u dane fašnika delaš isto to što Ameri rade 31.10.?
Oni to nazivaju Halloween, a mi fašnik/karneval...

Ah.......dođe crtici to na isto.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:37   #7
ma nije ni blizu,jeste li vidili u američkim filmovima kako to oni rade i onda to usporedite sa našim karnevalom!ni blizu...
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:40   #8
Kako se ne slavi? I zašto moramo uvoziti tuđe običaje?

U nas, kao i u većem dijelu Europe imaš taj period, prije 40-nice, veselja koji se, između ostalog obilježava u mnogim krajevima Hrvatske, kao i u Americi (jednim dijelom). Kod nas klinci kostimirani, idu po kućama, tražeći slatkiše (odnosno lovu ), a odrasli imaju svoj dio, koji završava spaljivanjem fašnika.

Mi imamo blagdan Svih svetih i Dušni dan (01.11. i 02.11.), koji je katolički amalgam tog starog keltskog vjerovanja kako u noći vještica duše preminulih hodaju po zemlji. Za nas je to period (zapravo 02.11.) kad se umrlih posebno sjetimo, dodatno pomolimo za njihove duše i posjetimo njihova počivališta. U Meksiku je to još veselije jer oni su skombinirali kršćansko sa indijanskom tradicijom, pa na grobljima i pored njim imaš štandove, možeš pojesti jestive kosture, vatromet. Evo jedan link: meksički Dan Svetih

Osobno, rađe bi da uvedemo taj meksički svisvetski ugođaj
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:44   #9
ma,ja sam mislio na ono ukrašavanje kuća i one zabave povodom HALLOWEENA!!!Mrak!!!!
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:05   #10
Zašto je ovo na religiji? Kakve veze američko praznovjerje ima s religijom? Skoro pa više volim naše domaće kucanje u drvo i crnu mačku preko puta, nego ovo s...e
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:08   #11
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Zašto je ovo na religiji? Kakve veze američko praznovjerje ima s religijom? Skoro pa više volim naše domaće kucanje u drvo i crnu mačku preko puta, nego ovo s...e

evo počelo je
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:11   #12
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Zašto je ovo na religiji? Kakve veze američko praznovjerje ima s religijom? Skoro pa više volim naše domaće kucanje u drvo i crnu mačku preko puta, nego ovo s...e
Meni su najbolji vjernici kad oni govore o 'praznovjerju'
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:13   #13
ovo je vezano uz religiju jer se ,među ostalim,ovaj dan slavi dan prije Dana mrtvih,kršćanskog praznika
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:17   #14
Quote:
Silas kaže:
ovo je vezano uz religiju jer se ,među ostalim,ovaj dan slavi dan prije Dana mrtvih,kršćanskog praznika
Aha. Moj mačić se okotil dan prije Uskrsa, najvećeg kršćanskog blagdana (vidiš - blagdan, ne praznik, crveni su imali praznike) - jel to znači da je i to vezano uz religiju?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:19   #15
Quote:
blue bird kaže:
Meni su najbolji vjernici kad oni govore o 'praznovjerju'


Čekaj SamoMaloSebe, kakve veze ima trick or treat i halloween zabave sa praznovjerjem? Čovjek govori da bi trebali usvojiti njihove običaje tj. zabavu na taj dan, a ne njihova vjerovanja
Vezano je uz religiju jer se slavi kao blagdan.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:19   #16
samomalosebe,ako ti ova tema ne odgovara,otiđi sa nje i nađi si bolju!
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:20   #17
Quote:
imi18 kaže:


Čekaj SamoMaloSebe, kakve veze ima trick or treat i halloween zabave sa praznovjerjem? Čovjek govori da bi trebali usvojiti njihove običaje tj. zabavu na taj dan, a ne njihova vjerovanja
Vezano je uz religiju jer se slavi kao blagdan.
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:27   #18
[QUOTE=imi18]

Čekaj SamoMaloSebe, kakve veze ima trick or treat i halloween zabave sa praznovjerjem? QUOTE]

Nego s čim ima veze?

I ako već morate kopirati beznačajne i isprazne događaje, ajte nešto svrsishodnije od tupavih amerikanaca. Mooolim vas!!!

No, odoh raditi. Nadam se da će se ispuniti predviđanja gđice Dagi o budućnosti ove teme...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:28   #19
samo se ti nadaj...ju-hu,prešao sam brojku od 400 postova!!!
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:35   #20
Quote:
Silas kaže:
ma,ja sam mislio na ono ukrašavanje kuća i one zabave povodom HALLOWEENA!!!Mrak!!!!

Falio si podforum za temu, topic radije otvori na "Ženskome kutku" ili još bolje u "Kokošinjcu".



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.