Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 11:24   #1
U posjeti kod Sai Babe

Ovak,

bio mi je frend kod njega, živio u njegovom ašramu. Veli da je Baba u kolicima i da ga se jako rijetko može vidjeti. Jako me zainteresiralo sve vezano za njega (čak sam i probala jesti onaj vibuti prah), pa sam malčice prosurfala netom da vidim šta se o njemu piše i naišla na podosta filmića o tome kako on ustvari radi trikove ( i to kakve!) kad materijalizira stvari.
Zanima me, jel postoji mogućnost da su ti filmovi lažni? Jako realno izgledaju...
Frnd mi se kune da je Sai Baba pravi živući bog i da on ne radi nikakve trikove.

Molim vas da mi vi koji nešto o tome znate, napišete svoja mišljena
hvala
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 14:44   #2
Quote:
iman kaže:
Ovak,

bio mi je frend kod njega, živio u njegovom ašramu. Veli da je Baba u kolicima i da ga se jako rijetko može vidjeti. Jako me zainteresiralo sve vezano za njega (čak sam i probala jesti onaj vibuti prah), pa sam malčice prosurfala netom da vidim šta se o njemu piše i naišla na podosta filmića o tome kako on ustvari radi trikove ( i to kakve!) kad materijalizira stvari.
Zanima me, jel postoji mogućnost da su ti filmovi lažni? Jako realno izgledaju...
Frnd mi se kune da je Sai Baba pravi živući bog i da on ne radi nikakve trikove.

Molim vas da mi vi koji nešto o tome znate, napišete svoja mišljena
hvala


trikova ima puno a dal ima i pravih materijalizacija to neznam.

dal je bog ? tj. da li je svjestan svog identiteta s brahmanom i sl. ? to isto neznam.

za razliku od jahve koji ipak pazi da su djevice bar oko trinaest sai baba nema ništa protiv ni mlađih ni starijih al ipak više preferira muške i sviranje trube.

dal će umrijet oko 2020 neznam a da je tri godine mlađi ima dosta dokaza pa tad ne bi mogao imat prorokovanih 94,naravno to se da sredit manjom distorzijom prostorno-vremenskog kontinuuma.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 22:33   #3
Quote:
iman kaže:
Ovak,

bio mi je frend kod njega, živio u njegovom ašramu. Veli da je Baba u kolicima i da ga se jako rijetko može vidjeti. Jako me zainteresiralo sve vezano za njega (čak sam i probala jesti onaj vibuti prah), pa sam malčice prosurfala netom da vidim šta se o njemu piše i naišla na podosta filmića o tome kako on ustvari radi trikove ( i to kakve!) kad materijalizira stvari.
Zanima me, jel postoji mogućnost da su ti filmovi lažni? Jako realno izgledaju...
Frnd mi se kune da je Sai Baba pravi živući bog i da on ne radi nikakve trikove.

Molim vas da mi vi koji nešto o tome znate, napišete svoja mišljena
hvala
ne kuzim koji je smisao tih trikova, materijaliziranja...pa to radi i david copperfield pa nitko nije rekao da je on bog
a tek jesti taj prah? ne kuzim zasto
mozda grijesim
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:00   #4
1) "Materijalizacije" tj. trikovi pojavljivanja predmeta koje on izvodi su najobičniji mađioničarski trikovi (i to još dosta slabo izvedeni). Svaki malo bolji mađioničar to može izvesti.

2) Zašto kod tih "materijalizacija" se uvijek radi o modernim Seiko satovima i jeftinom prstenju sa lažnim dijamantima?

3) "Čitanje zatvorenih pisama" je najobičnije hladno čitanje (ako je autor pisma prisutan) ili izmišljanje raznoraznih priča i želja ljudi (ako autor pisma nije prisutan). To je bar lako.

4) Najveća ironija je "sveti prah" koji on "materijalizira" u svojim dlanovima dok hoda među svojim obožavateljima i prosipa ga po njima. To je također stari trik indijskih "gurua", a ironija je u tome da se taj fini "sveti prah" dobiva iz kravljih govana koje se namaže između prstiju (može se namazati i dosta debelo), a kad se osuši je skoro pa iste boje kože indijaca. Tako osušeno na koži, trljanjem prstiju šake se to govno mrvi u vrlo sitan prah kojeg se dosta dugo može prosipati dok se hoda.

I za kraj, ovdje imaš članke bivšeg mađioničara i najpoznatijeg svjetskog "debunkera" James Randija o Sai Babi. Pazi, Randi je vrlo direktan i ne bira riječi kad se radi o takvim varalicama...

Sai Babi i svim njegovim obožavateljima (naivcima 1. klase) šaljem jedan veliki
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 10:17   #5
Ko zna sto je. Osobno mislim da nisu sve trikovi iako ima i toga ko pljeve.
Sto opet ne dokazuje... avatarstvo.
Btw ne misli rec on da je Bog u smislu svjesnosti Brahmana nego (najcesce) u avatarskom smislu Krishne i Rame.. iako nekad prica ovako, nekad onako... malo pokrade od jednog malo od drugog i tako.. mjesa filozofije i baca tudje izreke koje nisu uvijek u skladu medju sobom.. nije bas konzistentan.
Al da ima siddhie neke mislim da ima, tj ima par situacija za koje je gotovo a nemoguce da su trikovi, a koje su se desile cak i danasnjim "protivnicima". No isto tako previse je dima da ne bi bilo vatre (lazne materijalizacije, pedofilske afere sa studentima, ubojstva razna po ashramu itd.. ).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 22:13   #6
Sai babin prah se paravi od pepela kremiranih leševa, a materijalizira se pomoću sotone i zlih duhova.
andeocuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 06:54   #7
ne svidja mi se taj lik nikako...mislim, stvarno se trudim ne generalizirati - ali on mi je vec na prvi pogled toliko ljigav da ga ne mogu smisliti. upravo zato voljela bih se naci s njim oci u oci - oduvijek sam bila nevjerni toma - dok ne vidim (ne dozivim) ne vjerujem...
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 12:45   #8
Quote:
andeocuvar kaže:
Sai babin prah se paravi od pepela kremiranih leševa, a materijalizira se pomoću sotone i zlih duhova.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 18:30   #9
Quote:
andeocuvar kaže:
Sai babin prah se paravi od pepela kremiranih leševa, a materijalizira se pomoću sotone i zlih duhova.
stvarno su nastrani ti zli duhovi jer pravom su bogu ugodni znamo samo mirisi žrtvovane žive i neozlijeđene janjadi i ostale kremirane živine a sveti je duh istine svršavao samo na pepelu kremiranih živih ljudi(ako se npr. vještice i oni kojima se zemlja vrti oko sunca mogu uopće ubrajati u njih)
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 18:46   #10
dok je bio malđi znao je baba i naguzit nadobudne tržitelje prosvjetljenja koji bi umjesto spoznaje od babe s hemeroidima otišli.
Tako se barem prića ja osobno nebi znao (da nebi neko krivo shvatio )
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 21:16   #11
bas gledam sad...svi smo ispljuvali Sai babu jadan covjek. mozda baci taj vrazji vibuti na nas
 
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 08:53   #12
Quote:
andeocuvar kaže:
Sai babin prah se paravi od pepela kremiranih leševa, a materijalizira se pomoću sotone i zlih duhova.
Uglavnom se vibhuti dobiva od spaljene susene kravlje balege, uobicajeno recimo kod zrtvenih obreda (znaci u tu vatru se bacaju recimo riza, mozda jos neka hrana, miris isl). Ponekad koriste i pepeo sa kremiranja ali ne tolko uobicajeno, cisto sumnjam u ovom slucaju.

Kako se materijalizira i teleportira, ako i kad uopce ne znamo ni ti ni ja. Mozda sotona, mozda vanzemaljci, a mozda koperfild
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 09:02   #13
Quote:
Beljki kaže:
Uglavnom se vibhuti dobiva od spaljene susene kravlje balege, uobicajeno recimo kod zrtvenih obreda (znaci u tu vatru se bacaju recimo riza, mozda jos neka hrana, miris isl). Ponekad koriste i pepeo sa kremiranja ali ne tolko uobicajeno, cisto sumnjam u ovom slucaju.

Kako se materijalizira i teleportira, ako i kad uopce ne znamo ni ti ni ja. Mozda sotona, mozda vanzemaljci, a mozda koperfild
Pojma nemam od čega se vibhuti dobiva, ali uz ove vaše opise mi se diže kosa na glavi, kad se sjetim, da je autorica rekla, kako je pojela malo tog praha.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 11:02   #14
Quote:
greta kaže:
bas gledam sad...svi smo ispljuvali Sai babu jadan covjek. mozda baci taj vrazji vibuti na nas
Evo, moj automobil jutros pun zemlje koju je kiša donijela sa sobom

Izgleda da je taj debeli matori prdonja ipak nešto poslao
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 12:04   #15
Quote:
Duhec kaže:
Pojma nemam od čega se vibhuti dobiva, ali uz ove vaše opise mi se diže kosa na glavi, kad se sjetim, da je autorica rekla, kako je pojela malo tog praha.
Pa nije strasno. Kravlji "proizvodi" su u stvari prilicno neproblematicni, valjda jedan od razloga sto je sveta. Osim sto hrani balega se koristi za vatru (za obrede gotovo iskljucivo), urin za dezinfekciju (dok jos nije bilo deterdjenata to je bilo najbolje sredstvo za pranje i dezinfekciju na raspolaganju, a i danas se koristi osobito u ruralnim krajevima). Takodjer se kravlji urin (gomutra) koristi kod obreda, a koristi se i u izradi ajurvedskih lijekova. Ne vidim nista posebno gadljivo u pepelu skurene kravlje balege vise nego u onom od drva.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:20   #16
Quote:
iman kaže:
Frnd mi se kune da je Sai Baba pravi živući bog i da on ne radi nikakve trikove.
Frend se tebi kune da je Sai Baba živući bog? U odnosu tebe naspram ovog foruma, ovo ti je čisti hearsay ('rekla-kazala'). No ako pretpostavimo da bi taj frend isto to rekao i osobno, mogao bih ga jedino pitati: čak i ako Sai Baba jest 'bog' (što god to značilo) - kako ON (frend) zna da je tome doista tako? Nazočio je nekom od Sai Babinih čudesa? A je li nazočio kojem od čudesa Davida Copperfielda? Garantiram da su potonji puno teži za objasniti...
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 16:21   #17
Quote:
Beljki kaže:
Ne vidim nista posebno gadljivo u pepelu skurene kravlje balege vise nego u onom od drva.

Pa, dobro, samo da ja ne jedem ni ovaj pepeo od drva... a kažu da je zdrav...
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 05:59   #18
Quote:
normall kaže:
Evo, moj automobil jutros pun zemlje koju je kiša donijela sa sobom

Izgleda da je taj debeli matori prdonja ipak nešto poslao
Suti, jos si dobro prosao. Zamisli da te je dosao naguziti... er, prosvjetliti.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 11:38   #19
Kaaaajjjjjj? od čega ste rekli da se radi taj vibuti????
fuj
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 12:04   #20
Quote:
iman kaže:
Kaaaajjjjjj? od čega ste rekli da se radi taj vibuti????
fuj
Pa tebe dugo nije bilo na forumu. Ne brini se, kažu da nije štetno...
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.