Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 09:57   #1
Koju hranu izbjegavati, a koju pojačati u trudnoći?

Daklem čitam da se treba izbjegavat tuna.... Što se još treba izbjegavati?
Čujem i za svježi sir - ma jel se to odnosi samo na onaj na tržnicama, kojeg babe prodaju pod vedrim nebom, ili i na onaj zatvoreni, kojeg kupujemo u marketima, npr. od Sirele, zeleni, plavi...? Zar on nije poželjan, zbog kalcija?

Ja pojedem šaku mindula (badema) dnevno - je li to dobro ili štetno?
Treba pojačati mliječne proizvode i mahunarke zbog bjelančevina - i što još? Gdje je tu soja - dobra, loša...? Stavljam sojine pahuljice u juhe, šugove...

Što još treba pojačati?

Inače se hranim dosta zdravo, jabuka mi je prvi dnevni obrok, pa onda oko 11 doručak, 16:30 ručak i 19h kivi ili naranča.

Je li to premalo i prerijetko? Ginekologa ću vidjeti tek 1.3., tek sam prije 2 dana saznala da sam trudna, pa ne bih da nešto pogriješim u ovim prvim danima i tjednima...
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:05   #2
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post
Ginekologa ću vidjeti tek 1.3., tek sam prije 2 dana saznala da sam trudna, pa ne bih da nešto pogriješim u ovim prvim danima i tjednima...
Velike čestitke novoj mamici i maloj točkici koja će narasti, naravno
__________________
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:18   #3
gioia... mislim da imamo nekaj od takvh savjeta na trudničkom menuu... pa potraži...

e da i čestitke novopridošloj..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:07   #4
Ja papam sve kao i obicno, nista nisam promjenila niti ne mislim jer mi je vec muka kad citam po raznim stranicama po netu kak jedni znanstvenici pljuju jednu vrstu hrane a drugi ju hvale itd.. nastojim sve jesti ali u normalnim kolicinama .... papam i susenu sunkicu, i kobase
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:23   #5
čestitke na točkici!!!!!!!!!!!

ma gle, ja ti papam sve po redu, naravno u normalnim količinama, u početku je tu bilo više junk food-a ali tako mi je organizam pitao....recimo meni ti ful ne paše blitva, ali mislim da je to sve individualno. sve u svemu sam malo varirala sa kilažom, ali danas evo imam 67 kg (inače sam imala oko 64-65) na 1,76 cm i dobro se osjećam


slušaj svoje tijelo i to ti je najbolji recept.
naravno daj naglasak voću i povrću.
recimo kiwi ti je zapravi folna kiselina, no opet ne valja pretjerivati, ali dovoljno su ti 2 na dan, jer ostalo popiškiš....

ako ćeš imati mučnine onda kažu da je dobro imati puno manjih obroka, jer kada želučić radi, manje je mučno.. meni osobno su najviše pomogli bomboni od mentola, tako da zapravo mi je taj period prošao prilično bezbolno...

eto, ali imaš ovdje punoooo toga o papici pa malo pročitaj stare postove
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:38   #6
evo...koliko znam treba izbjegavati soju (navodno sadrži neku aminokiselinu ili sl. koja može biti odgovorna za spontani), sirovo meso ili ono slabo pečeno, od sireva gorgonzolu (i ostale s plemenitom pljesni), konzerviranu ribu i sushi.

dobro je naravno što više zelenog povrća (špinat, blitva,...) jer su bogati folnom kis. općenito povrće i voće, npr. ananas koji je nisko kaloričan, a bogat vitaminima.

e zelenu salatu (svježu) treba detaljno prati, zbog nečega nisam sad 100% sigurna čega.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:41   #7
čevape, pivu, ponekad pojesti nikako, al nikako to izbjegavat.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:52   #8
e zelenu salatu (svježu) treba detaljno prati, zbog nečega nisam sad 100% sigurna čega.[/QUOTE]


toksoplasmoza je bolest koja se moze prenijeti od macaka koji jedu sirovo meso, kao i preko zemlje (zato treba dobro oprati salatu).
kod 'normalnih' ljudi nema nekih posljedica i prodje neprimjeceno, kod trudnica moze izazvati spontane pobacaje ili pak abnormalnosti na bebi.

ja čak kad jedem vani ne naručujem salatu, iz predostrožnosti.
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:23   #9
Quote:
Mary Bellows kaže: Pogledaj post
e zelenu salatu (svježu) treba detaljno prati, zbog nečega nisam sad 100% sigurna čega.
Pa zbog blata i ostale prljavštine naravno. Trudnjače, ne jesti zemlju i blato. I ne kopati po mačjim i psećim govnima. To nikako. Suzdržite se. Velika pusa svima
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.