Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 09:57   #1
Katar

bok
uskoro selim u katar
po prvi put idem radit u inozemstvo i to odma tako daleko
zanima me dali ima neko kakvih iskustva sa zemljama ns bliskom istoku ili još bolje u katru, kakav je život tamo, uvjeti, sve??????????
hvala
__________________
_SIKI_
slesnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 11:50   #2
cuj, jedno znam, zenu ces videti samo na slici (ako ne povedes nesto zensko sa sobom)
ja sam tu negde u blizini katara, trenutno je 38 u hladu
__________________
manje je vise
elenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 03:07   #3
Quote:
elenni kaže: Pogledaj post
cuj, jedno znam, zenu ces videti samo na slici (ako ne povedes nesto zensko sa sobom)
ja sam tu negde u blizini katara, trenutno je 38 u hladu
tocno!!!!!!!!
mom hebacu je receno da nece moci biti ni blizu cure svoje ukoliko nisu zenjeni,hehe...i to je ziva istina.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 08:22   #4
Quote:
elenni kaže: Pogledaj post
cuj, jedno znam, zenu ces videti samo na slici (ako ne povedes nesto zensko sa sobom)
ja sam tu negde u blizini katara, trenutno je 38 u hladu
U katru baš nije tako,ne znam kakav je kodeks življenja ako par koji nije katarskog porijekla živi zajedno,a da nisu vjenčani,ali,....ima raznih žena,filipinki jako puno,...dosta njih rade na recepcijama,....a ako misliš vidit katarćanku,e tome se ne nadaj,...ionako ih nema puno,(zaštićena su vrsta hehehe)pa se one drže zajedno,....a ovih drugih ima,...i njemica i englezica(učiteljice i tete u vrtiću),rekoh filipinki,....pa onda sretno!!
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 01:07   #5
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
....a ako misliš vidit katarćanku,e tome se ne nadaj,...ionako ih nema puno,(zaštićena su vrsta hehehe)pa se one drže zajedno,....
Nisam mislila ništa loše nego sam čitala sve komentare od prve stranice pa sam iz toga dobila dojam da su u lošem položaju. Naravno vi koji živite tamo znate bolje kako to sve izgleda a mi možemo zaključivati na temelju pročitanog.
Gloria82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 16:27   #6
Ma bit ce ti super tamo .. ima puno ljudi iz Hrvatske tako da ti nece biti problem sto se tice drustvenog zivota..
Da je vruce to je ali na sve se covjek navikne pa tako i na to... Ja sam zivjela u Kataru 2 godine i super mi je bilo..

Pripremi puno lagane odjece i naoruzaj se zivcima i strpljenjem jer ti sve tamo ide na lagano..

Je li ides raditi za neku nasu firmu ili stranu..
Tinka81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:51   #7
ja sam radio dosta blizu,cesto sam bio u dohi i znam neke nase/strane ljude koji tamo rade i zive
uglavnom,meni je KOMA!ja bih ga izbjegavao ako je ikako moguce
od vremenskih uvjeta,do drzavno/vjerskih zakona,visoke inflacije i troskova pa do superiornog odnosa lokalaca prema uvoznoj radnoj snazi
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 09:12   #8
idem radit za jednu švicarsku firmu.
prvo idem sam dok se ne snađem malo a tada ću dovest i ženu.
zašto je koma?
__________________
_SIKI_
slesnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 09:24   #9
Quote:
slesnjak kaže: Pogledaj post
idem radit za jednu švicarsku firmu.
prvo idem sam dok se ne snađem malo a tada ću dovest i ženu.
zašto je koma?
Bit će ti super,pogotovo ako imaš djecu,.....Doha je predivan grad uz more,prekrasne pješane plaže,...."malo" je vrućije nego u Dalmaciji,ali naviknit ćeš se brzo,...puno shoping centara(ali zaista pravih),puno palmi,...puno bazena(skoro svaka kuća),...katarčanke baš i nećeš sretat,ali zato ima dosta filipinki,Indijaca,libijaca,libanonaca,....i malo ćeš trefit na feređu kod žena,....službeni je engleski,točnije sve je na engleskom,...vrtići,škole,dućani,ambulante,predivn i hoteli,...ma super,i najvažnije od svega u Dohi imaš puno hrvata,a i bosanaca,....
Sretan put i uživajte!
I da automobili su jeftiniji nego u hr,...a za naftu da ti i ne govorim,..nisam sigurna,ali čini mi se 1.50 kn litra,....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:47   #10
puno vam hvala, olakšali sti mi dosta sa ovim pohvalama katra.

evo jiš koji mjesec i ja sam tamo, pa se javim sa svojim dojmovima.
ako još neko ima nešto zanimljivo za napisat nek piše jer mi je jako zanimljivo znat što više o mjestu gdje ću živjet narednih par godina.
__________________
_SIKI_
slesnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:59   #11
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
Bit će ti super,pogotovo ako imaš djecu,.....Doha je predivan grad uz more,prekrasne pješane plaže,...."malo" je vrućije nego u Dalmaciji,ali naviknit ćeš se brzo,...puno shoping centara(ali zaista pravih),puno palmi,...puno bazena(skoro svaka kuća),...katarčanke baš i nećeš sretat,ali zato ima dosta filipinki,Indijaca,libijaca,libanonaca,....i malo ćeš trefit na feređu kod žena,....službeni je engleski,točnije sve je na engleskom,...vrtići,škole,dućani,ambulante,predivn i hoteli,...ma super,i najvažnije od svega u Dohi imaš puno hrvata,a i bosanaca,....
Sretan put i uživajte!
I da automobili su jeftiniji nego u hr,...a za naftu da ti i ne govorim,..nisam sigurna,ali čini mi se 1.50 kn litra,....
pozdrav
Gloria82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 12:19   #12
Quote:
slesnjak kaže: Pogledaj post
idem radit za jednu švicarsku firmu.
prvo idem sam dok se ne snađem malo a tada ću dovest i ženu.
zašto je koma?
ABB
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 14:23   #13
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
ABB
što ti ovo znači,prevedi????
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 11:17   #14
Quote:
slesnjak kaže: Pogledaj post
bok
uskoro selim u katar
po prvi put idem radit u inozemstvo i to odma tako daleko
zanima me dali ima neko kakvih iskustva sa zemljama ns bliskom istoku ili još bolje u katru, kakav je život tamo, uvjeti, sve??????????
hvala
Quote:
Tinka81 kaže: Pogledaj post
Ma bit ce ti super tamo .. ima puno ljudi iz Hrvatske tako da ti nece biti problem sto se tice drustvenog zivota..
Da je vruce to je ali na sve se covjek navikne pa tako i na to... Ja sam zivjela u Kataru 2 godine i super mi je bilo..

Pripremi puno lagane odjece i naoruzaj se zivcima i strpljenjem jer ti sve tamo ide na lagano..

Je li ides raditi za neku nasu firmu ili stranu..
Bokić!
mene bi jako zanimalo dali je ikako moguće otići u Katar a da se nejde preko firme već da se na netu nađe neki posao i prijavi? Ja i moj dragi bi htjeli živjeti tamo pa bi otišli na mjesec dana kao turisti da vidimo uživo kako je a i vidjeti dali je ikako moguće barem za njega da se nađe neki poso!!!!
nini7885 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 13:13   #15
doha

Quote:
nini7885 kaže: Pogledaj post
Bokić!
mene bi jako zanimalo dali je ikako moguće otići u Katar a da se nejde preko firme već da se na netu nađe neki posao i prijavi? Ja i moj dragi bi htjeli živjeti tamo pa bi otišli na mjesec dana kao turisti da vidimo uživo kako je a i vidjeti dali je ikako moguće barem za njega da se nađe neki poso!!!!
turisticki tesko da mozete otici,i ako imate nekog tamo opet je problem za turist.vizu
doha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 17:01   #16
Pozdrav svima!

Molim informacije dal ima posla za dipl.ing.građ. u Kataru i kakva su iskustva (plaće, smještaj i ostalo)

vipumts is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:43   #17
Quote:
vipumts kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Molim informacije dal ima posla za dipl.ing.građ. u Kataru i kakva su iskustva (plaće, smještaj i ostalo)

za ovu struku ima posla,...pogotovo ako imaš iskustva,..najbolje ti je poslat Behtelu koji puno gradi po Katru ili Strabagu svoj cv i napises kratko pisamce,za njih znam da su tu već duze i da stalno zaposljavaju,....
A kontakt info,mozes naci i na google,....
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:40   #18
Quote:
doha kaže: Pogledaj post
turisticki tesko da mozete otici,i ako imate nekog tamo opet je problem za turist.vizu
Ovo nije baš točno,...kao turisti mozete doci u Katar preko neke turisticke agencije,koja vam za tih 10-15 dana sreduje,sve od vize do hotela,...a ako mislite ostat duze onda vam zaista treba netko npr. od rodbine ili prijatelja koji za vas sreduju vizu i sve sto uz to ide.
Problem i je sto u Kataru ne postoji hr.ambasada ili konzulat,vec je u Egiptu.
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 18:08   #19
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
Ovo nije baš točno,...kao turisti mozete doci u Katar preko neke turisticke agencije,koja vam za tih 10-15 dana sreduje,sve od vize do hotela,...a ako mislite ostat duze onda vam zaista treba netko npr. od rodbine ili prijatelja koji za vas sreduju vizu i sve sto uz to ide.
Problem i je sto u Kataru ne postoji hr.ambasada ili konzulat,vec je u Egiptu.
Veleposlanstvo u Kairu pokriva cijeli Bliski Istok i vishe...uopce mi nije jasno da ne mogu otvoriti niti mali konzulat u Dubaiju ili Abu Dhabiju

Samo u Austriji imaju cetri ureda....a ovdje nisu u mogucnosti otvoriti niti konzulat.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 17:40   #20
Evo informacija iz prve ruke. U Qataru ima 80ak Hrvata. Od toga većina zaposlenici splitskog Kontruktora (kao i ja sam), te još par rukometnih i nogometnih trenera, liječnika. Ima dosta Bosanaca također većina zaposlenici Konstruktora (300ak), ostali su, plioti, stjuardi (Qatar Airways), treneri. Taođer ima i Srba (srpski Energoprojekt također ima dosta posla). Najbliže veleposlanstvo je u Kairu (Egipat). Od ex Yu država, samo Bosna ima svoje veleposlanstvo u Dohi.
Cijena goriva je oko 1 kn, hrana također nije nešto posebno skupa, a bijela tehnika i automobili su jeftiniji cca20ak%.
Najskuplji je smještaj i to ako je u pitanju stan iznosi cca 20 000kn, ako je riječ o kući u kampoudu onda je oko 30 000 kn mjesečni najam, zatim školovanje djece (cca 10-30 000kn, ovisno o školi). Cijene najma (kao i većine ostalih potrepština vezanih za euro) u zadnjih godinu dana su porasle ovo 50%.
Engleski se koristi svugdje (osim na službenim dokumentima). U svakom slučaju država je ugodna i sigurna za boravak, budući su velike kazne za bilo kakvo nasilje, krađe, prevare (zatvor+protjerivanje)
Promet je vrlo divlji uspoređujući sa Hrvatskom, unatoč ogromnim kaznama, mada se situacija u posljednje vrijeme dosta popravila
mark80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.