Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 21:45   #1
Question Ovulacija

Nova sam na ovom forumu. Imam jedno pitanje, da li je moguće imati redovite M (koje prate bolne grudi i svi ostali simptomi) a ne imati ovulacije. Naime na zadnja dva pregleda doktor nije vidi o tragove ovulacije. Sada idem vaditi hormone. Dok cekam volila bi saznati vise, ima li tko sa sličnim iskustvom?
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 21:59   #2
moguce je i nista neobicno. ako imas anovulatorni ciklus radi cisticnih jajnika mozes imati i redovite i neredovite menstruacije. prsa bole zbog hormonalnih promjena a one se dogadjaju i bez da imas ovulaciju. tvoje tijelo, iako ne uspijeva, pokusava svaki ciklus doci do ovulacije pa se sukladno tome dogadjaju slicne hormonalne promjene kao i kod ovulatornog ciklusa. to jajnicima "naredjuje" hipotalamus ili hipofiza, zaboravila sam.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 22:12   #3
ovulacija

Hvala na odgovoru!Vidjela sam da na na nalazu piše ovariji sa dosta sitnih folikula, pretpostavljam da su to policistični jajnici. Mislila sam ić na bebu pa me sad to iznenadilo.Moraju li se piti hormoni duži period jer sam čitala i o stimulaciji ovulacije ukoliko su stvarno ciklusi bez ovulacije?Pijem i nek čajeve za koje sam čula da su dobri upravo na ovim forumima.
 
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:33   #4
trebao bi ti napisati PCOS na dijagnozi da je siguran da je to. jajnici su puni sitnih folikula normalno jer se iz njih odabere dominantni folikul za dozrijevanje. nisam ti bas vise u tome al kolko se sjecam kod PCOS-a su ti folikuli drukciji posto oni budu stimulirani iz ciklusa u ciklus od hormona hipofize koji inace stimuliraju graafov folikul za dozrijevanje.

strpi se malo prije stimulacije jajnika. prvo se treba vidit zasto nemas ovulaciju pa se prvo proba vjerojatno s gestagenima (umjetni progesteron) izazvati ovulaciju. sve ce biti jasnije kad dobijes nalaze krvi. znam da ti nije lako ali moze bit manji, prolazni problem
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 22:51   #5
naime i mene zanima nešto u vezi ovulacije...
napravila sam papa test prije mjesec dana i imala sam nekakvu upalicu, te mi je ginekologica dala vaginalete betadine, a to mi je prvi put da stavljam nekakve vaginalete, do sada nisam imala nikakve upale
imam redovite mjesečnice (svakih 28 dana) a i ovulacije, otkad pratim ovulaciju nikad mi nije izostala, sve je bilo u najboljem redu, međutim ovaj mjesec kad sam počela stavljati te vaginalete izostala mi je ovulacija, pa mi i nije baš svejedno jer planiram trudnoću
molim vas da li netko zna imaju li te vaginalete veze s time?? čitala sam da se može dogoditi da nekad ovulacija i izostane, ali me je svejedno strah...
znate li nešto....
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 23:50   #6
Quote:
zaboravna kaže: Pogledaj post
Nova sam na ovom forumu. Imam jedno pitanje, da li je moguće imati redovite M (koje prate bolne grudi i svi ostali simptomi) a ne imati ovulacije. Naime na zadnja dva pregleda doktor nije vidi o tragove ovulacije. Sada idem vaditi hormone. Dok cekam volila bi saznati vise, ima li tko sa sličnim iskustvom?
Da, moguce je imati anovulacijske cikluse, one cikluse u kojima se menstruacija javlja (obicno neredovito), a ovulacija izostaje. To su neplodni ciklusi.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 23:53   #7
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
prije mjesec dana i imala sam nekakvu upalicu, te mi je ginekologica dala vaginalete betadine, a to mi je prvi put da stavljam nekakve vaginalete, do sada nisam imala nikakve upale
imam redovite mjesečnice (svakih 28 dana) a i ovulacije, otkad pratim ovulaciju nikad mi nije izostala, sve je bilo u najboljem redu, međutim ovaj mjesec kad sam počela stavljati te vaginalete izostala mi je ovulacija, pa mi i nije baš svejedno jer planiram trudnoću
molim vas da li netko zna imaju li te vaginalete veze s time?? čitala sam da se može dogoditi da nekad ovulacija i izostane, ali me je svejedno strah...
znate li nešto....
Betadine ne uzrokuje anovulacijske cikluse.
Medjutim stres oko infekcije i vaginaleta (mozda) je mogao biti dovoljno jak da izazove anovulatorni ciklus. Uostalom, svakako porazgovaraj sa svojim lijecnikom, a i napravi test na trudnocu. Mozda si trudna?
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 18:32   #8
Quote:
Nikka kaže: Pogledaj post
Betadine ne uzrokuje anovulacijske cikluse.
Medjutim stres oko infekcije i vaginaleta (mozda) je mogao biti dovoljno jak da izazove anovulatorni ciklus. Uostalom, svakako porazgovaraj sa svojim lijecnikom, a i napravi test na trudnocu. Mozda si trudna?
A ne vjerujem da sam trudna jer sam odmah poslije mjesečnice počela stavljati vaginalete (bar mislim da nisam jer sam imala mjesečnicu)
više mislim da mi je to zbog nekog stresa od tih vaginaleta jer sam svašta sebi umislila, a i nije mi ih baš ugodno stavljati (iako sam se malo naviknula)
Nazvat ću svoju doktoricu pa ću je pitati valjda nije ništa...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 10:33   #9
E ovak, prije nego počnem obilaziti ljekarne jedno pitanje;menga mi je završila prije 2 dana.Sinoć sam imala odnose s dragim i ...pobjeglo mu....inače menga mi je svakih 28-30 dana samo je ovaj mjesec došla 4 dana ranije.Po onom nekakvom kalkulatoru ne bi mi trebali baš biti plodni dani ali me brine to kaj mi je ova menga došla ranije inače mi je prilično redovita osim ono dan-dva razlike.I kad ukucam različite datume baš sam na nekakvom rubu.Kaj da radim? Da pričekam? Ili odem po onu pilulu za dan poslije?
micekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 15:20   #10
Ako ne zelis dijete onda lijepo do doktorice po recept za day after i to je to, sta je sigurno je sigurno.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:07   #11
eeejjj ljudi..
popila sam day after..dobila mengu,sve ok..no sada,20 dana nakon svega su me počele boljet grdui,slabo,na dodir,i trbuh..rekla bi jajnici..nikada nisam imala takve simptome,kažu da je možda ovulacija..jelmoguće da je tableta utjecala na to sve ili će maybe nastati baby...??
LANA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 17:57   #12
Quote:
LANA22 kaže: Pogledaj post
eeejjj ljudi..
popila sam day after..dobila mengu,sve ok..no sada,20 dana nakon svega su me počele boljet grdui,slabo,na dodir,i trbuh..rekla bi jajnici..nikada nisam imala takve simptome,kažu da je možda ovulacija..jelmoguće da je tableta utjecala na to sve ili će maybe nastati baby...??
Day after je bomba za organizam i sad su ti se malo zbrčkali hormoni i ciklus. Ako se još koji put ponovi, nije neobično. Nekim curama treba i nekoliko mjeseci da se opet dovedu u red nakon day after.
I obavezno se sada štiti, jer pošto sad više ne znaš kad su ti plodni dani zbog zbrke, može ti se "zalomiti".
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 20:32   #13
hmm....imam pitanje.
imala sam sumnju da sam trudna...i užasnula se (imam samo 17)
menga mi je kasnila dosta..oko 10-ak...ali prije sam vec uzimala hormone zbog cista na jajniku...i ciklusi su mi bili neredoviti..mengu bi imala svako 10 dana..a trajala bi nekad i po cijeli mjesec..
ugl zanima me da li ginekolog može na uzv vidjeti da nije došlo do ovulacije...
mawa :) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.