Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Pogledaj rezultate ankete: Kupujete li čaj u čajoteci?
Da 52 42.62%
Ne 42 34.43%
Ako su cijene pristupačne 28 22.95%
Ne pijem čajeve 0 0%
Glasovatelji: 122. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2015., 15:16   #1601
Kakva su iskustva s trgovinom čajevi.hr?
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 22:01   #1602
Smile

Pozdrav, ima puno postova na ovu temu pa da ne citam sve: kako najbolje pripremiti Mate caj i imate li opcenito nekih savjeta vezano za njegovu primjenu?
dorjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 21:03   #1603
Quote:
dorjina kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima puno postova na ovu temu pa da ne citam sve: kako najbolje pripremiti Mate caj i imate li opcenito nekih savjeta vezano za njegovu primjenu?
Kako si mislila, tradicionalno ili u vrećicama?
OshNesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 21:23   #1604
Pozdrav svima, da li netko zna gdje se moze kod nas nabaviti ovaj caj?

bureqq is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 23:36   #1605
Vidla ga nedugo u Lidlu i još sam se dvoumila uzet ili ne. Na kraju nisam
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 13:32   #1606
Kupljeno u Lidlu, thx
bureqq is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 13:46   #1607
Imao sam priliku nabavljati caj iz Tajikistana po bezveznoj cijeni... ubacis u veliku solju kasikicu-dvije, pofuris i uzivas... Listici padnu na dno, cjediljka jednostavno ne treba, pijes polako pa kad dodjes do dna prestanes... Nema secera, limuna a i ne trebaju... Digne te ko koka....

Smotani listici nisu mani od centimetra, a uzitak i osvjezenje su neusporedivi s rinfuznim smecem koje nam ovdje prodaju...

O votki necu ni pricati
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 11:32   #1608
jel u zagrebu radi neko chai tea latte?
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 18:14   #1609
Čajevi u listićima (rinfuzi)

Ja imam izvrsna iskustva sa trgovinom Čajevi.hr jer vidim da je nekoga to zanimalo.
Najjeftiniji su u Hrvatskoj, a istovremeno imaju najveću ponudu čajeva u Hrvatskoj, sve sam to provjerio.
Usput, često imaju i razne akcije s popustima tako da se može još i dodatno proći jeftinije.
A imaju i klub prijatelja čaja opciju gdje se može dobiti i dodatni popust od 15 % kad registrirani korisnik pošalje mail s pozivom u ovaj klub pa oboje dobiju takav popust na jednu kupnju.
Ja već neko vrijeme naručujem čajeve kod njih i jako sam zadovoljan, čajevi su izvrsni, a ako nekoga zanima, mogu mu preporučiti neke čajeve.
blastinthesky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 23:56   #1610
Prije nekih 7-8 dana nabrala sam kamilicu na polju koje je daleko od prometnica a ni po okolna polja su poprilično zapuštena tako da nema nikakvog zagađenja od pesticida i sl. Posušila sam ju u hladu na zračnom mjestu u tankom sloju. Danas konačno napravim čaj i totalno razočarenje nakon što ga progutam u ustima mi ostaje neki gorkasti okus i totalno mi pokvari cijeli doživljaj
Prvo sam mislila da sam pretjerala s količinom (na šalicu cca 2.5 dl stavila nepunu jušnu žlicu) pa sam probala s manjom količinom (nepunu čajnu žličicu) ali ista stvar

U čemu je fora? Jel je takav okus uobičajen?
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 16:39   #1611
Quote:
aneri1008 kaže: Pogledaj post
Prije nekih 7-8 dana nabrala sam kamilicu na polju koje je daleko od prometnica a ni po okolna polja su poprilično zapuštena tako da nema nikakvog zagađenja od pesticida i sl. Posušila sam ju u hladu na zračnom mjestu u tankom sloju. Danas konačno napravim čaj i totalno razočarenje nakon što ga progutam u ustima mi ostaje neki gorkasti okus i totalno mi pokvari cijeli doživljaj
Prvo sam mislila da sam pretjerala s količinom (na šalicu cca 2.5 dl stavila nepunu jušnu žlicu) pa sam probala s manjom količinom (nepunu čajnu žličicu) ali ista stvar

U čemu je fora? Jel je takav okus uobičajen?
si sigurno da je to kaj si brala kamilica?
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 16:41   #1612
ovo je kamilica:

__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 00:53   #1613
Znam kaj je kamilica
Preko noći sam ju unosila u kuću i cijela je kuća mirisala. Kad prerežem cvijet šuplja je unutra. Čaj ima okus po kamilici ali ostaje taj gorak okus u ustima kasnije.
Prije par godina sam kupila sjeme kamilice i posijala u vrtu i bila je ista stvar
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:38   #1614
Quote:
aneri1008 kaže: Pogledaj post
Znam kaj je kamilica
Preko noći sam ju unosila u kuću i cijela je kuća mirisala. Kad prerežem cvijet šuplja je unutra. Čaj ima okus po kamilici ali ostaje taj gorak okus u ustima kasnije.
Prije par godina sam kupila sjeme kamilice i posijala u vrtu i bila je ista stvar
probaj pitati ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=632217
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 14:21   #1615
Bio sam nedavno u Češkoj i tamo sam probao ovaj čaj:


Jako mi se svidio ali ga u Hrvatskoj nigdje ne mogu naći. Probao sam neke druge Earl Grey čajeve iz Konzuma ali to jednostavno nije to drukčiji je okus.

Zna li netko gdje se u Hrvatskoj može naći Sir Henry Earl Grey?
harakiri2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 14:47   #1616
Quote:
aneri1008 kaže: Pogledaj post
Prije nekih 7-8 dana nabrala sam kamilicu na polju koje je daleko od prometnica a ni po okolna polja su poprilično zapuštena tako da nema nikakvog zagađenja od pesticida i sl. Posušila sam ju u hladu na zračnom mjestu u tankom sloju. Danas konačno napravim čaj i totalno razočarenje nakon što ga progutam u ustima mi ostaje neki gorkasti okus i totalno mi pokvari cijeli doživljaj
Prvo sam mislila da sam pretjerala s količinom (na šalicu cca 2.5 dl stavila nepunu jušnu žlicu) pa sam probala s manjom količinom (nepunu čajnu žličicu) ali ista stvar

U čemu je fora? Jel je takav okus uobičajen?
jesi ostavila samo cvijetove bez imalo zelenih dijelova? sjećam se da sam ko klinac kod bake uvijek pio kamilicu i bila je gorkasta jer je ostalo uvijek zelenih dijelova na cvjetovima. a i ubrana kamilica ti je puno žešća od filteruše
meni ta domaća isto nije pasala nikad zbog te gorčine.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 09:22   #1617
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
jesi ostavila samo cvijetove bez imalo zelenih dijelova? sjećam se da sam ko klinac kod bake uvijek pio kamilicu i bila je gorkasta jer je ostalo uvijek zelenih dijelova na cvjetovima. a i ubrana kamilica ti je puno žešća od filteruše
meni ta domaća isto nije pasala nikad zbog te gorčine.
Da samo cvjetovi, i to oni veći koji su se lijepo otvorili. Male i kržljave sam bacala. Brala sam u dva navrata i svaki put cijelo popodne čupkala. Ima je sušene preko kilu (ustvari više nema , dala sam skoro sve kumi kojoj je fina i prefina)

Od sad se držim provjereng- matičnjak menta i kadulja manje je posla s njima oko sušenja
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 12:06   #1618
Quote:
aneri1008 kaže: Pogledaj post
Da samo cvjetovi, i to oni veći koji su se lijepo otvorili. Male i kržljave sam bacala. Brala sam u dva navrata i svaki put cijelo popodne čupkala. Ima je sušene preko kilu (ustvari više nema , dala sam skoro sve kumi kojoj je fina i prefina)

Od sad se držim provjereng- matičnjak menta i kadulja manje je posla s njima oko sušenja
možda trebaš staviti manju količinu kamilice/manje je držati u vodi . domača brana kamilica je puno jača od ove iz vrečica. i ako je predugo u vodi čaj postane gorki , jer je jaki
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 23:51   #1619
Trazim dobar caj od kamilice do 30kn? Dali se isplati uzimat twinings ili ahmad tea? I kakav je agristar caj od kamilice?
__________________
To nisam ja , to je moja shauma!
matecro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 18:53   #1620
inace nisam neki ljubitelj caja niti ga pijem no tak random sam odlucio svratit ovdje na original kineski caj https://www.facebook.com/JING-YUAN-T...8533480193654/

atmosfera je dosta mirna i sve je uredjeno u kineskom stilu, ovaj vlasnik kinez poprica s tobom na engleskom o caju, imaju dosta sirok izbor i razne mogucnosti za jednu i vise osoba, pio sam bijeli caj koji je kao dobar za ljetne vrucine, dobijes vrc s vodom i lisce u drugom manjem vrcu i onda sam radis caj vise puta iz tog istog lisca, mogu rec da me ugodno iznenadio, imaju wifi i dosta je dobro okruzenje ak trazite neko mjesto za rad na laptopu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.