Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 20:22   #81
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ne moraš ti imati trodijelna kolica da bi imala tu sjedalicu.. to jest ta sjedalica 0 ili 0+ a dodatak je jedino ako kupiš kolica na koja se može montirati dotična sjedalica.. ne moraš ti nju nikad iz auta izvaditi kad je svežeš.. glomazne su one predviđene za stariju djecu i veću težinu
pa to sam mislila.. nego ja razmišljam jel to ide uz kolica jer mi se čini praktičnije kupiti to s kolicima nego kupovati prvo jednu sjedalicu za bebu a poslije sjedalicu za veće dijete...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:23   #82
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
ne znam na šta ti misliš kad pišeš 'prava pravcata AS'? nije mi jasno.
.
ma mislim na sjedalicu onu veliku, sa nekim kao postoljem... najčešče takvu viđam u autima...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:27   #83
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
da, to je to što sam ja mislila da je "minijaturna" sjedalica ( a ne prava pravcata... ) iz razloga što sam to jedino vidjela kod sestre svoje koja je kupila kolica s tom sjedalicom. njoj je to bilo na kolicima i moglo se skidati.
pa sam ja mislila da to što se dobije na kolicima -da to nije kao prava sjedalica-nego da joj samo privremeno date tu namjenu dok ne kupite onu veliku sa postoljem..

iskreno-mislim da nisam nikad u nečijem autu vidjela ovakvu sjedalicu-nego samo one velike-pa me valjda to zbunilo...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:28   #84
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa to sam mislila.. nego ja razmišljam jel to ide uz kolica jer mi se čini praktičnije kupiti to s kolicima nego kupovati prvo jednu sjedalicu za bebu a poslije sjedalicu za veće dijete...
ja sam kupila solo kolica jer su mi sva ta s dodatkom bila previsoka.. a nije mi uvijet da bebu moram voziti u AS na kolicima.. autosjedalicu ću kupiti posebno i opet kad trebam do doktora ili negdje je unijeti ako bebo spava odvezat cu je iz auta i u ruci odnijeti gore.. i tako za te relacije ne koristi nitko kolica.. a imaju i te jaje-sjedalice neke s postoljem iako se one sve mofu i pojasevima vezati ili pak noviji aut s onim isofix sistemom.. prošvrljaj po temi autosjedalica jer tamo imaš sve o tome..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:30   #85
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
da, to je to što sam ja mislila da je "minijaturna" sjedalica ( a ne prava pravcata... ) iz razloga što sam to jedino vidjela kod sestre svoje koja je kupila kolica s tom sjedalicom. njoj je to bilo na kolicima i moglo se skidati.
pa sam ja mislila da to što se dobije na kolicima -da to nije kao prava sjedalica-nego da joj samo privremeno date tu namjenu dok ne kupite onu veliku sa postoljem..

iskreno-mislim da nisam nikad u nečijem autu vidjela ovakvu sjedalicu-nego samo one velike-pa me valjda to zbunilo...
to je problem što kod nas nije praksa.. zakon veli, ali pedijatri, patronažne ni policija ne inzistiraju.. ljudi su kod nas još na onom da ti obavezno treba jastuk za izlazak iz rodilište.. potrajat će dok se priviknu na autosjedalicu iz sigurnosnih razloga a ne iz mode..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:39   #86
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
to je problem što kod nas nije praksa.. zakon veli, ali pedijatri, patronažne ni policija ne inzistiraju.. ljudi su kod nas još na onom da ti obavezno treba jastuk za izlazak iz rodilište.. potrajat će dok se priviknu na autosjedalicu iz sigurnosnih razloga a ne iz mode..
ja sam bila uvjerena da ću bebu iznjeti u jastuku, ali kada su mi cure na kavi rekle da onda nema AS-a odustala sam odmah.... nadam se da ću se držati obećanja da bebu nikada ni na 2 metra neću voziti van sjedalice....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:45   #87
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
ja sam bila uvjerena da ću bebu iznjeti u jastuku, ali kada su mi cure na kavi rekle da onda nema AS-a odustala sam odmah.... nadam se da ću se držati obećanja da bebu nikada ni na 2 metra neću voziti van sjedalice....
ja planiram kupit jastuk za svaki slučaj jer je zima i da ga ovi muški mogu uzeti ponekad na ruke ako ih bude prevelik strah a za izlazak ću autosjedalicu ma što god drugi pričali o tome.. bila sam neki dan pred rodilištem, išla pitati za popis stvari i taman bio izlazak beba.. svi došli s jastucima i onim mekim starinskim košarama.. ja sma dugo s tim izlaskom bila zbunjena.. nadolazim polako
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:52   #88
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ja planiram kupit jastuk za svaki slučaj jer je zima i da ga ovi muški mogu uzeti ponekad na ruke ako ih bude prevelik strah a za izlazak ću autosjedalicu ma što god drugi pričali o tome.. bila sam neki dan pred rodilištem, išla pitati za popis stvari i taman bio izlazak beba.. svi došli s jastucima i onim mekim starinskim košarama.. ja sma dugo s tim izlaskom bila zbunjena.. nadolazim polako
i ja ću pripremiti jastuk za domeka ako se nebudem snalazila s bebicom.....
a ovakvi spomenuti izlasci.... Bože... di ti ljudi žive?!
Joj tamo na BB svi nešto plačuuuuuu....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 12:56   #89
mi smo našeg princa u as-u ali moram priznati da one remenčiće nismo baš uspjeli pričvrstiti baš neš, on se pomakao i sve se pomaklo, sitna ramena, mada nije sitan bebo (4050 gr)..
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 19:17   #90
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
mi smo našeg princa u as-u ali moram priznati da one remenčiće nismo baš uspjeli pričvrstiti baš neš, on se pomakao i sve se pomaklo, sitna ramena, mada nije sitan bebo (4050 gr)..
možda ja na te sitnice mislila ova pedijatrica kad mi je rekla: vidjet ćeš, mali su oni..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 10:58   #91
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
ja sam bila uvjerena da ću bebu iznjeti u jastuku, ali kada su mi cure na kavi rekle da onda nema AS-a odustala sam odmah.... nadam se da ću se držati obećanja da bebu nikada ni na 2 metra neću voziti van sjedalice....
prije nekoliko godina (ne znam točno koliko) u brodskoj bolnici se dogodila tragedija s tim jastukom.. tata došao po mamu i bebu sa SVILENIM jastukom.... nisu izašli ni iz bolnice kad je bebo proklizao iz tog jastuka i pao na stepenice.. strašno......

mislim da ne bih bebu nosila u jastuku-samo zbog toga što sam čula.. to mi je dovoljno....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:25   #92
u cega obuci zimsku bebu za izlazak iz rodilista u 11 mjesecu?
malo mi je glupo kupovati neko super lijepo novo odijelce koje ce obuci samo za tu priliku, a prerasti ga za tjedan dana.

i jesu potrebne cipelice? meni se cini da su suvisne. samo tople carape ili pamucne slapice.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 19:03   #93
Ja sam svoju princezu (trebala bih roditi 30.11.) mislila obući ovako: bodi dugih rukava, termo čarapice, pamučnu pidžamicu koja ima i ono preko nogica i preko toga jedan skafanderić od nekakvog pamučnog materijala (nije onaj klasični skafander već je od nekakvog mucastog materijala) i naravno kapica na glavu. Eh da, i preko autosjedalice ću još staviti dekicu.
Eto, mislim da je to ok. Cure, slobodno dajte prijedloge je li to dovoljno?
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 19:16   #94
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
bodi dugih rukava, termo čarapice, pamučnu pidžamicu koja ima i ono preko nogica i preko toga jedan skafanderić od nekakvog pamučnog materijala (nije onaj klasični skafander već je od nekakvog mucastog materijala) i naravno kapica na glavu.
mislis bas pravu pidjamicu ili ono odijelce iz jednog dijela s rukavima i nogavicama?
cipelice neces?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 19:19   #95
ono odjelce - tutica iz jednog dijela s nogicama i sve.
pa nisam mislila cipelice, ne znam uz jedne čarapice ispod odjelca, pa to odjelce s pokrivenim nogama čini mi se da je to dovoljno, ne znam
pa možda stavim još jedne čarapice i preko odjelca stvarno ne znam, to ću još vidjeti kad budem u bolnici pa ću se savjetovati s ostalim mamama
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 19:31   #96
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
ono odjelce - tutica iz jednog dijela s nogicama i sve.
pa nisam mislila cipelice, ne znam uz jedne čarapice ispod odjelca, pa to odjelce s pokrivenim nogama čini mi se da je to dovoljno, ne znam
pa možda stavim još jedne čarapice i preko odjelca stvarno ne znam, to ću još vidjeti kad budem u bolnici pa ću se savjetovati s ostalim mamama
pa da, tako nekako sam i ja mislila, a jesi to odijelce kupila bas za tu priliku ili je to nekako jednostavno?
necu ni ja cipelice, dovoljno je carapice ispod tog odijelca. mozda cu mu jos obuci gornji dio trenerkice s kapuljacom na to odijelce.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:00   #97
Ma imam dvije tutice - jedna je onako skroz od tankog pamuka, a druga je od pliša i to su mi onako za svaki dan, ništa nisam posebno kupovala. U biti nisam baš kupovala puno robice jer je zaista ima svugdje a računam da ću i puno dobiti na poklon.
I također sam htjela vidjeti kolika će malena biti pa onda lako još kupiti nešto u zadnji čas. a posli lako pošaljem nekoga da ode kupiti ako će mi faliti.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:44   #98
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Ja sam svoju princezu (trebala bih roditi 30.11.) mislila obući ovako: bodi dugih rukava, termo čarapice, pamučnu pidžamicu koja ima i ono preko nogica i preko toga jedan skafanderić od nekakvog pamučnog materijala (nije onaj klasični skafander već je od nekakvog mucastog materijala) i naravno kapica na glavu. Eh da, i preko autosjedalice ću još staviti dekicu.
Eto, mislim da je to ok. Cure, slobodno dajte prijedloge je li to dovoljno?
moj termin je bio 30.12., ali prošla zima je bila tako topla da nije bio potreban skafander, samo dekica. sunce je sijalo, valjda je bilo 16 stupnjeva

ako ti je skafander debeli, onda nije dobro da ga u AS voziš u njemu jer ne možeš dovoljno zategnuti remenčiće u AS.

inače, plan ti je dobar. mislim da ti ne trebaju cipelice.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:57   #99
Ja sam kupila u Crtiću svjetlo plavi mucasti skafanderčić koji ima uši na kapuljači... presladak je... ima i rozi za curice... veličina je od 0-3 mj tako da ga neće prerasti za tjedan dana. Bodi s dugim rukavima, štramplice, odjelce iz jednog dijela, kapicu i gore taj skafanderčić. Samo ne znam šta s rukama... Jel postoje tako malo rukavice ili uopće nisu potrebne...?
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:58   #100
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
ako ti je skafander debeli, onda nije dobro da ga u AS voziš u njemu jer ne možeš dovoljno zategnuti remenčiće u AS.

pa da, cemu skafander kad ces bebu ionako pokriti s dekicom preko autosjedalice, naravno. a bas sam sad gledala, dobila sam veliki skafander, mislim da je broj 80, to je ipak preveliko.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.